Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
grigore
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 19 Iun 2009, 12:57

Re: Zona Brasov

Mesaj de grigore » 25 Iun 2009, 11:28

Salutare! La cat ajungeti Vineri pe balta...poate va fac o vizita asa pana seara deoarece noaptea muncesc si nu pot sta! Astept raspunsuri sau telefoane 0727799004 :)]

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 25 Iun 2009, 11:34

liviule eu merg la cea cu plopi(la bela) daca treci pe acolo sigur bem o bere . **==

Avatar utilizator
cata costea
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 31 Oct 2008, 19:14

Re: Zona Brasov

Mesaj de cata costea » 25 Iun 2009, 18:00

va rog sa ma lamuriti si pe mine. am pescuit si eu o data la belin pe balta cu insulite in apa pe mijloc. sunt din jud sibiu si nu prea cunosc zona. unde e cealalta balta? e regim c&r p asta?

Avatar utilizator
marcel-77
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 27 Mar 2009, 11:20

Re: Zona Brasov

Mesaj de marcel-77 » 25 Iun 2009, 21:27

cata costea scrie:va rog sa ma lamuriti si pe mine. am pescuit si eu o data la belin pe balta cu insulite in apa pe mijloc. sunt din jud sibiu si nu prea cunosc zona. unde e cealalta balta? e regim c&r p asta?
Salut. Baltile sunt una langa alta, doar drumul de acces de la asfalt difera. Te poti orienta la fata locului.
Daca zici ca ai fost la Belin mai demult, atunci sigur ai trecut si pe langa balta cu plopi. Inainte era acelasi drum.
Fire intinse!

Avatar utilizator
marcel-77
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 27 Mar 2009, 11:20

Re: Zona Brasov

Mesaj de marcel-77 » 25 Iun 2009, 21:32

P.S. E regim C&R doar daca esti pescar. Poti lua peste in limita a 5kg. Daca iei mai mult il platesti.
Daca eliberezi pesti mari beneficiezi de zile de pescuit gratis.
Oricum bine ar fi sa le dai drumul la toti. Asa ar trebui sa faca toti pescarii.

Avatar utilizator
grigore
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 19 Iun 2009, 12:57

Re: Zona Brasov

Mesaj de grigore » 26 Iun 2009, 18:08

Apropo... daca prindeti un peste de 5 kg, il luati acasa? Nu vi se apleaca oameni buni? Peste este comestibil la 1.5 kg in rest nu va bateti joc de acest sport :D

Avatar utilizator
cata costea
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 31 Oct 2008, 19:14

Re: Zona Brasov

Mesaj de cata costea » 26 Iun 2009, 18:34

v-as recomanda sa nu mai faceti comentarii la adresa nimanui daca nu il cunoasteti,asa se creeaza polemici intre forumisti si de aceea nu imi prea place sa postez ci doar sa urmaresc discutiile de pe forum. daca va credeti pescari de c&r dati drumul la tot c ineamna crap... nu? daca chiar vrei sa mananci un peste prins de catre tine iei niste carasi mai faini care au carnea mult mai gustoasa decat crapul.va multumesc de raspuns

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 27 Iun 2009, 00:08

cata costea scrie:v-as recomanda sa nu mai faceti comentarii la adresa nimanui daca nu il cunoasteti,asa se creeaza polemici intre forumisti si de aceea nu imi prea place sa postez ci doar sa urmaresc discutiile de pe forum. daca va credeti pescari de c&r dati drumul la tot c ineamna crap... nu? daca chiar vrei sa mananci un peste prins de catre tine iei niste carasi mai faini care au carnea mult mai gustoasa decat crapul.va multumesc de raspuns
corect crapul peste 1,5kg este scarbos de gras :-& un caras frumos e de 10 ori mai bun decat crapul , la degustare ca la dril......... :D

Avatar utilizator
c0r0nel
membru activ
membru activ
Mesaje: 110
Membru din: 22 Mar 2009, 00:33

Re: Zona Brasov

Mesaj de c0r0nel » 02 Iul 2009, 19:38

salutare. Stiti ceva de Augustin sau Chichis? merge treaba ? sau o alta balta prin imprejurimi ?

Avatar utilizator
vlad eugen
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 17 Dec 2008, 11:40
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de vlad eugen » 05 Iul 2009, 14:40

Salutari
Am fost vineri la Belin pe balta lui Bela la o partida de 24 de ore, vreau sa va spun ca pana sambata seara cand am plecat pe partea unde am stat (vis a vis de cabana lui Bela) nu s-a prins nici un crap. In schimb racii si-au vazut de treaba. Am vrut sa ma conving de lucru asta si am scos din apa toate cele 3 bete de crap dupa o jumatate de ora . Curatenie ca de Pasti , eu stiam ca sant raci dar ca anu asta nu am mai vazut , parca a dat dracu in ei, vecinului din stanga mea mancandu-i pana si boilesurile tari cu care dadea.
Mai incerc si saptamana viitoare poate se schimba situatia si mai pune gura si crapul nu doar racii

Avatar utilizator
dan_palos
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 22 Mai 2009, 21:02

Re: Zona Brasov

Mesaj de dan_palos » 05 Iul 2009, 17:36

pai si de ce nu ai dat la raci? :)) fierti si cu mujdeici sunt f buni =))

Avatar utilizator
vlad eugen
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 17 Dec 2008, 11:40
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de vlad eugen » 05 Iul 2009, 20:15

=)) =)) =))

Avatar utilizator
vlad eugen
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 17 Dec 2008, 11:40
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de vlad eugen » 05 Iul 2009, 20:22

Si era si ceva mai LIGHT decat slana si branza de burduf de acasa :))

Avatar utilizator
grigore
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 19 Iun 2009, 12:57

Re: Zona Brasov

Mesaj de grigore » 07 Iul 2009, 14:48

Augustin... s-a luat peste cand au bagat dar toata lumea a luat cat a putut in prima saptamana, era pestele zapacit, dar acum nu mai este treaba. Chichis nu am fost dar ceva interesant nu am auzit :D . La Cismasu , langa Harman este somn mult... Vreaus a spun ca am fost la Barlad sat Puiesti la pescuit... este pecuitul 50 ron 24 ore dar ai activitate. Eu stateam 4 ore dimineata si 4 ore seara si chiar am avut cu ce sa ma distrez. Peste a fost de cca 1-1.5 kg iar carasei prinzi de nu iti mai trebuie...schimbi monturile cu ace mari sa nu iti mai intre .

Avatar utilizator
grigore
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 19 Iun 2009, 12:57

Re: Zona Brasov

Mesaj de grigore » 22 Sep 2009, 09:30

Care mai este treaba prin Brasov? Pe unde se mai merge la pescuit? Vad ca nimeni nu mai posteaza nimic... :-? :-?

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”