Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
aci_sri
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 24 Feb 2008, 16:03
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de aci_sri » 01 Oct 2009, 12:19

salut, am mers saptamana trecuta la Ucea pe o balta descoperita intamplator(la 4 dimineata)cautam un loc pe olt si am ajuns pe un vechi cot al oltului. Cu artileria grea(bete de fund) n-am avut ce face si am dat la pluta;am prins aprox 3kg de caras si rosioara la kenti si rame.As vrea sa merg saptamana asta tot la Ucea dar pe olt;sa speram ca vremea o sa fie buna... :D

Avatar utilizator
aci_sri
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 24 Feb 2008, 16:03
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de aci_sri » 01 Oct 2009, 12:57

Vad ca nu prea mai posteaza nimeni :-/ (sper ca sunt la peste)... in septembrie am fost o data la belin pe balta lui Bela am luat un ciortanel de 1kg,o stiuca la twister argintiu :D si o roaba de carasi xeroxati cat palma prinsi la pluta;
cu o saptamana inainte am mers la belin pe balta noua si a luat 1 crap oglinda de 2 kg o platica si carasei...Ma cam las de baltile private din cauza banilor si ma apuc de hoinarit pe olt...(dridif,oltet,ucea,scorei).
A fost un coleg la Ucea dupa baraj si a zis ca a prins cat nu au dat drumul la baraj cand dau drumu' nu mai intelegi nimik. daca are cineva sfaturi cum sa prinzi si in curent cu lanseta...voi cum procedati? fir intins...

Avatar utilizator
grigore
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 19 Iun 2009, 12:57

Re: Zona Brasov

Mesaj de grigore » 05 Oct 2009, 19:32

LA Vadu Rosu a mai mers cineva?...la Doripesco ... AM fost sapt treecuta la SanPaul si a mers super bine... am luat cu un prieten 20 buc de crap peste 1 kg. Am luat 2 pesti acasa dar bineinteles am platit 2 kg pt ca acolo ai gratuit 1kg si cum eram doi insi...2 kg gratuit. Salutare =P~

Avatar utilizator
fane141
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 10 Oct 2009, 12:08
Localitate: Pitesti

Re: Zona Brasov

Mesaj de fane141 » 17 Oct 2009, 18:25

Madalin013 scrie:A fost cineva la Colun si ce a prins ? eu an fost o data anu trecut si am prins 15 mii de rosioare catva carasi si un singur crap la 3,5 kg luat la macaroana .
15 mii de rosioare ??? :^O in plasa poate
Nu o sa auzi niciodata "am scapat un peste mic"

Avatar utilizator
grigore
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 19 Iun 2009, 12:57

Re: Zona Brasov

Mesaj de grigore » 27 Oct 2009, 11:32

salut. Este alt loc pe site unde se dezbat subiecte? Ca pe Zona Brasov vad ca nu mai posteaza nimeni nimic...

Avatar utilizator
aci_sri
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 24 Feb 2008, 16:03
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de aci_sri » 05 Noi 2009, 20:14

duminica merg la ucea pe olt daca mai e cineva curios? o fi prea frig pentru somn? sfaturi...

Avatar utilizator
bufu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 09 Sep 2008, 00:58

Re: Zona Brasov

Mesaj de bufu » 10 Noi 2009, 12:53

A mai fost cineva pe la Belin , ce mai stiti? se mai prinde ceva? :-??

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Madalin013 » 10 Noi 2009, 20:05

fane141 scrie:
Madalin013 scrie:A fost cineva la Colun si ce a prins ? eu an fost o data anu trecut si am prins 15 mii de rosioare catva carasi si un singur crap la 3,5 kg luat la macaroana .
15 mii de rosioare ??? :^O in plasa poate
@fane141 metaforic vorbind fane ..normal ca doar nu am prins 15 mii de rosioare si chiar dak era sa prind nu cred ca aveam rabdarea necesare pt a le numara =)) ... chiar nu le-am numarat dar am prins destul de multe ..

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 21 Noi 2009, 11:08

sincer nu avem balti bune in brasov cu regret.merg la belin prin rotatie adica pe balta cu plopi o data pe cealalta balta cealalta data .am renuntat in ultima jumatate la cea fara plopi prea aglomerat sa facut si baga peste din crescatorie de la san paul si in 2 zile nu mai e nimic acolo.la cea cu plopi nu prinzi neam poti sa fii pescar de pescar decat forte rar adica la bela .intradevar are peste mare dar foarte rar .am prins cei drept pesti mari la el si am eliberat binenteles de 10 kg cel mai mare crap .dar omul bela te dejamageste prin zgarcenia lui si nu pot acepta usor acea balta din 2 motive .nu poti sa stai partide de 2 trei zile si sa nu ai nici o trasatura .la un grup de 3 pescari sau in unele cazuri toata balta someaza cu zilele .am vorbit cu pescari ca si mine vechi la bela si am luat hotarrea mazoritatea sa ne cautam alte locuri de pescuit. chiar tinem legatura intre noi si cautam un loc chiar mai inde[partat dar sa fie activitate .ma ajutati cu sfaturi pt. viitor
nu vreau sa aud de doripesco. ma intereseaza capturi mari si nu munca pe balta .merg sa ma relaxez nu sa muncesc pe balta si in plus doripesco ma face sa car de nebun scule cu mine ce sunt eu magar si numai pt./ 12 ore nu merita si pt.24 nici atat si in plus rareori depaseste un crap 5-6 kg.alte sugesti va rog multumesc

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 21 Noi 2009, 11:44

am o propunere ne la anul acum e tarziu .cine vrea sa incerce o balta noua in afara brasovului .testata de mine in judetul neamt .lates se numeste .sa ia legatura cu mine pt. mai multe detali si daca doreste sa mergem inpreuna asigur eu transportul dar cu conditia sa fie din brasov si nu va fii dezamagit .apropo e doar 500 de mii [vechi]24.de ore merita incercat eu am facut-o si a merita pentru minim 2 zile

Avatar utilizator
bufu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 09 Sep 2008, 00:58

Re: Zona Brasov

Mesaj de bufu » 27 Noi 2009, 23:05

e foarte buna si balta de la LATES dar eu zic sa mai incerci la Bela are destul peste in schimb conteaza fffffffffff mult locul si nu nada :D...balta e mica rau si nu sunt decat 2-3 locuri unde vei prinde constant , restu' ~x(

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 01 Dec 2009, 11:54

salut pe toti brasoveni!! am fost simbata la belin pe balta noua si toata ziua n-am avut nici o prezentare ,am vb cu doi pescari si au zis ca toata saptamina sa prins crap frumos,dar simbata nimic parca dadeai in galeata.la vadu rosu am prieteni care bate vadu si spuneau ca anul asta a fost bataie de joc n-au mai bagat peste si toata ziua stateai si faceai plaja cine dadea si la rapitor ai mai intra cite un salau la 1kg,1,5kg. au si dat afara din paznici ca numai aveau cum sa-i plateasca .... deci au simtit pe pielea lor cum e sa nu mearga pescari cu regulile lor si multe altele care te dezgusta sper sa-si remedieze atitudinea cei de la doripesco. **==

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 07 Dec 2009, 14:46

salut vreau sa cumpar 2 mulinete baNax 5600 origilale koreene tel0770598691.rog seriozitate

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 11 Dec 2009, 23:32

cu doripesco ai dreptate e bataie de joc .de acea u mai vin pescari

Avatar utilizator
LUCA
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 30 Dec 2009, 18:49

Re: Zona Brasov

Mesaj de LUCA » 30 Dec 2009, 19:25

La Belin, la balta cu plopi este stiuca,este voie la copca?

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”