CRAPTOR total

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAPTOR total

Mesaj de pharaoh » 24 Oct 2011, 11:13

Eu ma intreb ce rost ar avea sa apara acum si sa stea in stocuri pana in primavara. Sezonul e aproape la final. Acum se fac lichidarile de stocuri si cele proaspete apar in primavara.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPTOR total

Mesaj de florentiniuga » 25 Oct 2011, 01:17

cartopack scrie:oare pana la anu o sa apara? :!!
Din pacate, din cauza incetarii productiei si importului pe anul acesta a unor componente esentiale, urmatoarea transa va fi disponibila abia din primavara. As putea sa le substitui dar asa cum am mai spus, nu vreau sa fac rabat la calitate sub nicio forma, dimpotriva, daca o pot imbunatati, o voi face.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
cartopack
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 24 Mar 2010, 13:36
Localitate: cluj
Contact:

Re: CRAPTOR total

Mesaj de cartopack » 25 Oct 2011, 18:33

pai trebuia sa spuneti asa d ela inceput....nu ca peste o saptamana,doua si samd.......

Avatar utilizator
cartopack
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 24 Mar 2010, 13:36
Localitate: cluj
Contact:

Re: CRAPTOR total

Mesaj de cartopack » 25 Oct 2011, 18:35

pharaoh scrie:Eu ma intreb ce rost ar avea sa apara acum si sa stea in stocuri pana in primavara. Sezonul e aproape la final. Acum se fac lichidarile de stocuri si cele proaspete apar in primavara.

perfect adevaratasa ca poate pana in primavara .......

Avatar utilizator
nicuBi7014
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 19 Mar 2011, 18:11

Re: CRAPTOR total

Mesaj de nicuBi7014 » 25 Oct 2011, 18:43

de curiozitate, domnule Iuga, pt a ma convinge ca aveti o nada buna, as avea cateva intrebari:
1. la cate concursuri participati anual?
2. cate trofee aveti castigate, pescuind cu aceasta nada?
3. cate echipe din circuitul profesionist folosesc, exclusiv, nada dvs? si cu ce rezultate?

multumesc!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPTOR total

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Oct 2011, 22:06

nicuBi7014 scrie:de curiozitate, domnule Iuga, pt a ma convinge ca aveti o nada buna, as avea cateva intrebari:
1. la cate concursuri participati anual?
2. cate trofee aveti castigate, pescuind cu aceasta nada?
3. cate echipe din circuitul profesionist folosesc, exclusiv, nada dvs? si cu ce rezultate?

multumesc!
Inteleg ca daca ma apuc sa fac boiliesuri si sa le comercializez este o afacere garantata ?
Daca o bag pe asta : http://danmitranescu.ro/palmares/Palmar ... escu_2.php
nu cred ca exista malaxor care sa tina pasul cu vanzarea ... :D

Pentru o demonstratie live sunteti invitati la urmatoarele doua concursuri de pe Moara in care voi folosi boiliesuri Craptor. ( ma pun si eu bine cu producatorul ... poate face un discount pentru promovare , ca uite conteaza ... )

Avatar utilizator
nicuBi7014
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 19 Mar 2011, 18:11

Re: CRAPTOR total

Mesaj de nicuBi7014 » 25 Oct 2011, 22:32

[/quote]Inteleg ca daca ma apuc sa fac boiliesuri si sa le comercializez este o afacere garantata ?
Daca o bag pe asta : http://danmitranescu.ro/palmares/Palmar ... escu_2.php
nu cred ca exista malaxor care sa tina pasul cu vanzarea ... :D

Pentru o demonstratie live sunteti invitati la urmatoarele doua concursuri de pe Moara in care voi folosi boiliesuri Craptor. ( ma pun si eu bine cu producatorul ... poate face un discount pentru promovare , ca uite conteaza ... )[/quote]

pai, eu zic ca este un reper, ma refer la trofee. avand in vedere ca nu ai cum sa cunosti toti pescarii, ce alt reper sa-ti iei? este adevarat ca trebuie sa mai sti sa pescuiesti bilele respective, dar, cum spuneam, nu prea ai dupa ce sa te ghidezi in afara de reclama facuta prin castigarea trofeelor la diferite concursuri. reclama e sufletul comertului, nu-i asa? :)
eu, spre exemplu, nu fac bile. pana anul trecut am pescuit cu bile ready made, in special dynamite bait. de anul asta am hotarat sa incerc si bile home made. m-am orientat catre bilele facute de un clujean, care are multe concursuri castigate, nu conteaza numele, si sunt foarte multumit. vreau sa incerc si niste home made-uri mai ieftine si, din cate am citit, craptor par bune, simplu de facut, doar ca nu am auzit pe nimeni care sa le foloseasca.
intrebarile mele sunt indreptatie, zic eu, chiar ma intereseaza aceasta nada!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPTOR total

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Oct 2011, 22:50

Parerea mea este ca un NUME din fenomen nu risca sa vanda bazaconii.

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: CRAPTOR total

Mesaj de vioril » 26 Oct 2011, 09:28

mixul si respectiv bilele facute din mixul CRAPTOR , le-am folosit la mai multe concursuri in acest an ,iar rezultatele au fost foarte bune . De retinut un mic secret : facute pe balta ,fierte 3 sau 4 minute , nu le dipuiti cu nimic siiiiiii fire cat mai multe rupte in drill .


---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
xdocx
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Noi 2009, 08:51
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPTOR total

Mesaj de xdocx » 26 Oct 2011, 09:33

vioril scrie:siiiiiii fire cat mai multe rupte in drill . ---<>< ---<>< ---<><
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: CRAPTOR total

Mesaj de Amstel » 26 Oct 2011, 09:58

Dan Mitranescu scrie:...
Pentru o demonstratie live sunteti invitati la urmatoarele doua concursuri de pe Moara in care voi folosi boiliesuri Craptor. ( ma pun si eu bine cu producatorul ... poate face un discount pentru promovare , ca uite conteaza ... )
Producatorul nu mai are bile: le-a folosit pe toate la ultimul concurs de pe Tancabesti, unde a ratat locul I la mustata... :))

ps: in NL am folosit mixul Craptor iar cele mai bune rezultate (ref "calitate") le-am avut fara a adauga arome suplimentare. La bilele la care am adaugat aroma (squid&scopex) au intrat multi ciortanei si platici.
In Romanika nu am folosit inca bilele Craptor...aici dau cu ceva... Mic, frate cu Bob dar si cu Pufi, ala mijlociu' =))

Avatar utilizator
nicuBi7014
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 19 Mar 2011, 18:11

Re: CRAPTOR total

Mesaj de nicuBi7014 » 26 Oct 2011, 10:44

ok, vad ca sunt reactii pozitive, asta asteptam, m-ati convins.
singurul inconvenient este inconstanta de la rafturi. ar fi bine sa-l gasesti tot timpul pe raftul magazinului, ca sa te poti baza pe el. ma gandesc ca livrarea este strict legata de cantitatea comandata.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPTOR total

Mesaj de florentiniuga » 28 Oct 2011, 08:00

Sunt doua componente greu de obtinut, la care nu vreau sa renunt pentru ca au o importanta majora. Le pot spune, nu ma feresc - CSL pudra si astaxantina pudra (Nash producea varianta lichida dar nu am vazut-o decat in Grecia, eu primesc pudra din SUA la pret de icre negre). De asemenea, in perioada asta si robin red-ul a devenit indisponibil, la fel ca si cod liver oil. Preturile au crescut deja la producatori si anul viitor probabil ca toate vor fi mai scumpe.
Nu stiu cand va zace pe rafturi pentru ca e greu de produs din cauzele amintite mai sus si cererea e foarte mare (in special din zona Clujului, nu stiu ce ravagii a facut pe-acolo).
Momentan, cum v-am spus, stoc 0 (mai am pentru Dan gata facute dar numai pentru un concurs daca vrea sa si nadeasca ;) ).
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: CRAPTOR total

Mesaj de Dan Mitranescu » 28 Oct 2011, 10:47

florentiniuga scrie: mai am pentru Dan gata facute dar numai pentru un concurs daca vrea sa si nadeasca ;) ).
Este concurs bazat si pe "calitate" ( clasament cu cei mai mari 5 crapi ) .
Consider ca pentru luna noiembrie 4-5 kg de bile tari de 20 sunt suficiente pentru a tine un pat izolat ... si 1-2 kg solubile de 18 ,sa pun la ac, pentru restul "ciortanilor " de pe Moara .

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: CRAPTOR total

Mesaj de gogu steriade » 28 Oct 2011, 11:51

domne io inteleg da unde vine numele asta Craptor? :-?? vine da la a crapa ceva :-? sau da la a rapitor ceva ? :-/ ca in ambele cazuri am asa o frica sio neliniste sufleteasca ! :-S un nume mai cald si mai placut nu gaseai si matale ! :-? iauzi cum suna : Boduelle ! 8-> ----eeee, (:| ca o serenada ! :x
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”