lapte porumb

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lapte porumb

Mesaj de george-alexandru » 06 Mar 2009, 03:15

eugencostandis scrie:
iulian petre scrie:notat.... :)) ..7 =neutru

. inca ceva, cat trebuie sa aibe laptele de porumb? :-B ca asta era intrebarea (daca citeai atent) ...daca intreb nu inseamna ca intep pe cineva...
am folosit lapte de porumb dar este incomparabil cu cel de pe piata si la pret si la calitate ph 8si este mult mai viscos,asta in cazul tastari de lapte de porumb de la diversi producatori,de acea am ramas fidel la acest lapte care indeplineste toate conditiile raport calitate pret ,nu dau nume ca nu vreau sa fac reclama la nimeni ,dar pot da unele relati pe privat.

Eugene stai linistit ca nu trebuie sa testez nimic.mie unul mi se par foarte comice postarile tale cand vrei sa faci reclama la ceva.imi place totusi ca ti/ai schimbat strategia,nu mai porti discutiile la vedere ci pe privat ca sa nu te mai poata contrazice nimeni.

ps.

sunt curios urmarind postarea ta de mai sus,tu ca producator ai fi putut ramane fidel unui alt producator oare

pps.

nu/mi raspunde pt ca si polemica este un fel de reclama :D
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: lapte porumb

Mesaj de Dan Mitranescu » 06 Mar 2009, 09:48

Ma bag si eu ... ca "musca-n lapte'' ! :D

Incep prin a spune ca nu ma intereseaza reclama vanzarii pe internet a acestui produs ( lapte de porumb).

Vreau sa intreb,pe cei care au folosit laptele de porumb produs de mine, cum se comporta la rulatul boiliesurilor si in solubilitatea acestora. Eu l-am folosit exclusiv in nada (mamaliga) si nu am cunostite despre partea ''mecanica" a acestuia. Ma refer la laptele de porumb existent in magazinele Arrow , Mim Team si in magazinul meu.

Poate suna a "reclama mascata" ,dar repet : ma intereseaza numai ce am intrebat.

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: lapte porumb

Mesaj de marian_popescu » 06 Mar 2009, 10:48

@ dan mitranescu
in magazinul arrow din ploiesti exista doar lapte de la tata nitu, vechi de ceva vreme, de cand era aproape 50 de lei litrul...si asa a ramas :-q . in ploiesti nu se gaseste decat acolo, deci...va rog trimiteti si pe-aici lapte de porumb, suntem destui maniaci care ar cumpara cu siguranta daca ar gasi prin magazine, nu numai lapte de la tata nitu, ci si ceilalti producatori
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: lapte porumb

Mesaj de Dan Mitranescu » 06 Mar 2009, 11:31

marian_popescu scrie:@ dan mitranescu
in magazinul arrow din ploiesti exista doar lapte de la tata nitu, vechi de ceva vreme, de cand era aproape 50 de lei litrul...si asa a ramas :-q . in ploiesti nu se gaseste decat acolo, deci...va rog trimiteti si pe-aici lapte de porumb, suntem destui maniaci care ar cumpara cu siguranta daca ar gasi prin magazine, nu numai lapte de la tata nitu, ci si ceilalti producatori
Unii directori de magazine din reteaua Arrow au "contracte de fidelitate" cu producatori abordandu-i direct pe acestia , evitand trecerea produsului prin depozit. Implicit adaosul este mai mare pentru acel produs ,pastrandu-se pretul. Normal ca nu au interes sa aiba produse similare vandabile ,atata timp cat castigul lor este mai mic.
Una este sa poti vinde produse scumpe cu varianta adaosului de 100% (eventual fara a fi inregistrate fiscal) si alta este sa vinzi produse ieftine cu 25% adaos impus de depozit !

Multumesc pentru sesizare ,am sa lamuresc problema in cazul in care magazinul respectiv este din reteaua Arrow.
Daca este un magazin independent ca produse nu am ce face decat sa incerc o colaborare directa.

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: lapte porumb

Mesaj de ciptes » 06 Mar 2009, 15:56

De la Deva am de unde sa cumpar? Sau Hunedoara ?Daca nu vreau si eu doi litri la inceputul lui Aprilie. Cum pot sa comand ? :D

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: lapte porumb

Mesaj de Dan Mitranescu » 06 Mar 2009, 16:19

ciptes scrie:De la Deva am de unde sa cumpar? Sau Hunedoara ?Daca nu vreau si eu doi litri la inceputul lui Aprilie. Cum pot sa comand ? :D
Se ocupa George de asta ... :)

Avatar utilizator
jila pitis
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 18 Oct 2008, 22:25
Localitate: baicoi/prahova
Contact:

Re: lapte porumb

Mesaj de jila pitis » 06 Mar 2009, 22:19

marian_popescu scrie:@ dan mitranescu
in magazinul arrow din ploiesti exista doar lapte de la tata nitu, vechi de ceva vreme, de cand era aproape 50 de lei litrul...si asa a ramas :-q . in ploiesti nu se gaseste decat acolo, deci...va rog trimiteti si pe-aici lapte de porumb, suntem destui maniaci care ar cumpara cu siguranta daca ar gasi prin magazine, nu numai lapte de la tata nitu, ci si ceilalti producatori
asa cum spune si colegul nu exista pe aici asa ceva nici la campina nu este lapte de porumb
sunt 3 magazine in campina si nici unul nu are asa ceva si suntem ceva doritori.cred ca ar fi loc si de mai multe produse ca ce se gaseste pe aici sunt chinezarii.

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lapte porumb

Mesaj de george-alexandru » 06 Mar 2009, 22:44

jila pitis

vezi ca azi a plecat spre tine coletul.numai bine
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
jila pitis
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 18 Oct 2008, 22:25
Localitate: baicoi/prahova
Contact:

Re: lapte porumb

Mesaj de jila pitis » 06 Mar 2009, 23:43

mersi
este cu curier rapid sa stiu sa fiu acasa cand va sosi?

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lapte porumb

Mesaj de george-alexandru » 06 Mar 2009, 23:51

posta romana
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
jila pitis
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 18 Oct 2008, 22:25
Localitate: baicoi/prahova
Contact:

Re: lapte porumb

Mesaj de jila pitis » 07 Mar 2009, 00:10

mersi il astept

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: lapte porumb

Mesaj de cosmake » 07 Mai 2009, 13:17

daca stie cineva

laptele de porumb este tot una cu siropul de porumb folosit in industria ciocolatei?

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”