LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
underbird
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 03 Ian 2009, 02:26

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de underbird » 17 Iun 2010, 18:43

Ok Domnule Expert, vad ca si la Dumneata exista "transparenta" :-@ "subprodus....." de ce nu oferi detaliii "prietenilor" acestui forum , daca vrei sa ajuti lumea in aceste vremuri tulburi..... prezentarea ta suna pur comerciala, nicidecum ceva de ajutor. Am sa-mi fac timp ptr. toti pescarii de rand (ca mine) sa fac lumina odata in in subiectul asta atata de opac ,,, a Laptelui de Porumb.... uniii stiu altii nu. 12ron/litru =)) =)) =)) =P~ :lol:

Avatar utilizator
pupu BN
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 14 Iun 2010, 19:32

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de pupu BN » 26 Iun 2010, 21:07

Spune-mi exact ce te intereseaza sa iti pot da un pret.

Avatar utilizator
pupu BN
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 14 Iun 2010, 19:32

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de pupu BN » 26 Iun 2010, 21:10

Cand faci un pret de bun simt, lumea incepe sa rada si devine suspicioasa...imi pare rau, esti liber draga prietene sa cumperi ce vrei.

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de Nelutu » 27 Iun 2010, 13:19

Pupu, te-am intrebat mai sus ce inseamna o comanda minima ptr. a fi acceptata? Ma refer la cantitate dar nu m-ar deranja daca ai pune si un pret / kg.! :D

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de Allen Besnovich » 27 Iun 2010, 20:57

Se gaseste acest lapte de porumb gata preparat ? M-am uitat pe cateva site-uri si nu gasesc.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
pupu BN
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 14 Iun 2010, 19:32

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de pupu BN » 28 Iun 2010, 20:11

Salutare Nelutu, pt laptele de porumb pretul este de 18 ron/ 1200 g. iar cantitatea minima este de 10 sticle respectiv 12 kg. Fire intinse tuturor!

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de Nelutu » 28 Iun 2010, 20:43

Scuze ca nu m-am facut inteles, Pupu, eu ma refeream la faina de peste de care-ai pomenit pe pagina cealalta! Multumesc!

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de victoricarpteam » 07 Noi 2010, 17:49

pupu BN scrie:Buna stimati prieteni sunt expert in nutritie animala si pentru cei interesati va pot spune cu sinceritate ca laptele de porumb este 100% natural si este realizat dintr-un subprodus rezultat de la industrializarea porumbului. Am inceput sa produc si eu personal acest lapte de porumb datorita faptului ca preturile la care l-am gasit in orice magazin mi s-au parut cel putin prohibitive. Celor interesti le pot spune ca pretul pentru un litru este de 12 ron.
Totodata daca va intereseaza faina de peste de cea mai buna calitate 74% proteina cu digestibilitate de 92% (numeroase firme de prestigiu cumpara aceasta faina de peste si o ambaleaza sub numele lor...sa nu va ganditi ca cc more are fabrica de faina de peste sau ca nash are fabrica de arome =)) ), arome de fructe hiperconcentrate cu dozaj de 0,01-0,1..sau concentrat proteic din soia proteina 72% nu ezitati sa ma contactati. Din pacate nu pot vinde cantitati mici :( .
salut,eu personal am folosit laptele de porumb fabricat de tine, in cluj se vinde prin magazine ca si (laptele de porumb ala de bistrita)e bun, are o aroma buna, dar ce fac cei care nu sunt in tara sa il cumpere, de exemplu in italia cand am intrebat la magazine au ramas muti, habar nu au de laptele de porumb. asa ca ai putea da niste sfatuir cum as putea inlocui sau fabrica eu acest lapte de porumb?multumesc anticipat
no kill&catch&release

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de victoricarpteam » 07 Noi 2010, 18:00

stie careva cum se mai chiama acest faimos lapte de porumb sau care sunt termeni stintifici , ca in italia l-am cautat in magazine si cand i-am intrebat de lapte de porumb s-au uitat la mine ca la ozn.pentru boilesuri solubile cu ce as putea sa il inlocuesc?
no kill&catch&release

Avatar utilizator
pupu BN
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 14 Iun 2010, 19:32

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de pupu BN » 22 Noi 2010, 17:41

Salut Victor, imi pare bine ca ai fost multumit de produsul meu si sa sti ca am fost contactat de un italian care mi-a spus ca ar fi interesat sa incepem o colaborare astfel incat sa poata vinde in italia laptele de porumb de la mine.
Poate cand mai vi in tara iei legatura cu mine si incepi tu sa-l vinzi prin Italia....dc nu?
Fire intinse si apropo vezi ca daca esti interesat mai am si arome de fructe de foarte buna caliatate si betaina puritate 100%.

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de victoricarpteam » 22 Noi 2010, 22:10

sunt interesat, daca poti tine legatura cu italianul si sa ne putem intalni ar fi minunat, atunci as fi puntea de legatura intre tine si individul ala.cat despre produsele tale o sa incerc sa le introduc in zona unde stau eu, suntem multi pescari si aici se consuma cantitatii enorme de boilles-uri.oricum pana vin in tara mai tinem legatura
no kill&catch&release

Avatar utilizator
vio_z2007
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 18 Noi 2010, 20:01

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de vio_z2007 » 25 Noi 2010, 22:24

Salutare la toata lumea ...daca tot s-a deschis subiectul acesta poate ma ajuta si pe mine cineva....eu locuiesc in Germania(de 3 ani) si m-am lovit de aceiasi problema,adica mergand la magazin si intreband despre lapte de porumb vanzatorul a inceput sa rada :-/ .Stau si ma gandesc ...poate ca nu m-a inteles ce vreau ...sau poate intradevar nu stia despre ce vorbesc.
Rugamintea mea ar fi daca poate sa-mi spuna cineva.... cum se numeste pe germana?sau cum i-l pot comanda de undeva din tara?
Va multumesc ....salutari si fire intinse tuturor.
Catch and Release!!!

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de victoricarpteam » 25 Noi 2010, 22:38

pai o sa deschid eu un lant de distributie pt toata europa,glumesc desigur.daca ai prieteni in romania care fregventeaza magazinele de pescuitsa iti cumpere din romania si sa iti trimita.aceeasi problema o am si eu si ca mine sunt multi altii. imi zicea cineva mai demult sa incerc sub numele de sweetcorn siroup sau ceva de genul , ca nu mai tin minte bine.dar in germana chiar ca nu am idee cum se numeste. sau cu ce l-ai putea inlocui
no kill&catch&release

Avatar utilizator
victoricarpteam
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 28 Oct 2010, 20:51
Contact:

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de victoricarpteam » 25 Noi 2010, 22:46

am incercat sa il inlocuesc cu miere de albine dar in anumite mix-uri devine ff lipicios si nu se ruleaza cum trebuie.asa ca cu parere de rau trebuie sa ma intorc la acest lapte de porumb.nici eu nu prea stiu cum sa rezolv problema . asa ca mai caut , mai astept vesti de la alti.
no kill&catch&release

Avatar utilizator
vio_z2007
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 18 Noi 2010, 20:01

Re: LAPTELE DE PORUMB UN DROG PENTRU CRAP

Mesaj de vio_z2007 » 26 Noi 2010, 21:59

Mersi fain Victor pt amabilitate ...chiar nu mai stiu ce sa fac sau pe cine sa intreb de unde pot cumpara laptele asta de porumb.Pe aici nu a auzit nimeni de asa ceva....plus de asta ca nu am chiar pe nimeni in Romania care sa mi-l poata cumpara sau trimite :( .si nici eu nu cred ca o sa merg in curand acasa.
Asta este eu sper ca cineva totusi sa-mi poata spuna de unde se poate cumpara...as fi dispus sa-l comand si in Romania.... numai ca pana acum pe net nu am gasit nimic.
Fir intins tuturor **== .
Catch and Release!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”