nada carping club

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: nada carping club

Mesaj de mazare » 27 Mai 2011, 17:43

ca sa o primesti pe blonda trebuie sa fii foarte,foarte tare in bile =)) =)) =))
parerea mea :"> ---<>< ---<>< ---<><
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: nada carping club

Mesaj de Laurentiu » 06 Iun 2011, 21:10

Am fost azi la o pescuiala. Eu pescuiesc 99% cu momitor si montura in line. Pe momitor pun in principiu nada cu fel si fel se sucuri si pe carlig nu prea conteaza cand dai cu momitor baban gen "strambatura Mitranescu". :D
Pana pe la orele 9, 9 si ceva nu am avut un tac nici macar de caras, unde regula pe balta asta este daca nu trage de la rasarit pana pe la MAXIM 9-10 a.m., poti pleca linistit acasa. Am turnat de suparare peste nada din galeata juma din sucu' ala al vostru dulce si am amestecat. Inainte nu pusesem decat niste spd si aroma de capsuna.
Acum ca a fost coincidenta , ca n-a fost, dar e cam a doua sau a treia oara cand salvez partida de pescuit cu suc dulce.
Intr-o ora a inceput timid sa traga carasul la 3-400 gr si apoi un ten pe la 4 kg si pana in ora 2 am mai luat si un romanesc pe la 5 kg. Total caras, ten crap, vreo 13 kg, cu mentiunea ca cei din jurul meu nu au ciugulit decat carasei. Am binoclu performant si spionez non stop, deci nu exagerez. :))
Sincer inclin sa cred ca e de la sucu' vostru, chit ca pe mine personal nu prea ma impresioneaza cum miroase (bine, e o parere subiectiva, altii sa nu se ia dupa mine). Eu sunt mai ciudat, intai sa-mi placa mie si apoi dau cu el, poa' sa fie si mama meteorului. O sa mai testez sweet-ul vostru sa ma conving 100%. ;)

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Victor Hodorog » 10 Iun 2011, 23:30

Salut,

Cred ca este vorba de sweet liquid nu?..daca da...asta e lichidul pe care il folosim la realizarea boiliesurilor solubile si ar trebui sa aiba ceva efecte in nada deoarece este un lichid nutritiv "complet", care contine amino, csl, aroma, indulcitor,ulei esential de scortisoara, potentator de gust, cat si alte ingrediente. Daca vrei sa faci teste iti recomand sa faci fara a mai adauga alte lichide in respectiva compozitie( mai putin lapte de porumb eventual)...altfel nu iti poti da seama 'de unde' a venit salvarea partidei, oricum ar fi ..nada minune nu exista, doar inspiratia pescarului de a folosi o nada buna la momentul potrivit.
Fir intins !

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: nada carping club

Mesaj de Laurentiu » 11 Iun 2011, 12:39

Salut.
Da, e vorba de sweet lichid cel de 25 lei cutia.
Cand le-am cumparat de la targ, Sorin Rudeanu parca, mi-a zis sa pun cam 50-60 ml la un kg de groundbaits, dar personal mi s-a parut putin. Acum nu stiu ce parere aveti voi...
Si nu eram pregatit sa pun sweet-ul la balta asta, deoarece era invatat cu capsuna, dar am mai adaugat canepa si automat am pus si LPD sa-l mai lege.
Oricum data viitoare ascult sfatul tau si nu o sa pun decat sweet peste Feedermix-ul ala, care personal imi place cum se leaga, compozitia si consistenta lui chiar daca are apa mai multa sau mai putina. Acum nu sunt lamurit ca si cantitate pusa peste un kg, deoarece sa pui juma de cutie iese cam scumpa nada, fir-ar sa fie...
Sunt asa tipicar deoarece cam asta e pescuitul care il practic si imi place, respectiv cel cu momitor si plumb inline si din cauza asta incerc sa gasesc forumula castigatoare. Bine..sunt convins ca nu exista nada minune, dar incerc sa o gasesc pe cea corespunzatoare pt balta si ziua respectiva.
Deci ma repet, sincer nu prea am imi inspira incredere ''sucu'' dar se pare ca totusi e ceva de el daca a salvat partida, si cand spun asta nu exagerez ca nu am motiv.:)
Feedermix-ul m-a convins de cand a aparut, o sa incerc si canepa voastra, dar totusi faceti ceva cu aprovizionarea magazinelor distribuitoare ca nu prea se gaseste..

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Victor Hodorog » 14 Iun 2011, 22:41

Salut Laur,

Feedermixul este un produs cu miros neutru ..poti folosi oricare dintre "sucurile"noastre, fie dulce, fie cel de carne sau poti folosi doar Csl si lapte de porumb. Referitor la costul lichidului ..intr-adevar este unul ridicat, dar el nu a fost gandit ca Aditiv la nada ci lichid pentru compozitia de boilies, este si mult mai complex decat un aditiv obisnuit.

In curand vom scoate si o gama de aditivi speciali pentru nada noastra, bineinteles la un pret mai accesibil, pana atunci poti folosi lichidele existente, chiar si in cantitati mai mici 20-30 ml/ kg de mix ( pentru compozitia de boilies recomandarea este de 125 ml/kg mix).
Pentru feedermix premium si gamele de nada Gabi Tomulescu ( GT) nu este nevoie de o aditivare foarte mare, ba chiar as merge doar cu csl si sss.

Cu aprovizionarea mai avem ceva probleme, dar le rezolvam cat putem de repede.

Avatar utilizator
daniel74
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Noi 2010, 12:42

Re: nada carping club

Mesaj de daniel74 » 19 Iun 2011, 21:55

Salut vreau sa va spun ca am cumparat o punga de boilesuri solubile meat de 20 si o cutie de boilesuri pentru carlig tot meat carping club.Problema este ca solubilele din punga cand am inceput sa nadesc cu cobra se spargeau in jumatate ,am udat cobra dar degeaba mai mult de 70% se spargeau in aer.Nada am cumparato de la total.......... si nu era expirata. Am incercat sa le pun pe banda solubila dar cand bagam croseta aceiasi problema se rupeau. Boilesurile de carlig in schimb si -au facut datoria si am avut prezentari frumoase .

Avatar utilizator
xdocx
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Noi 2009, 08:51
Localitate: Bucuresti

Re: nada carping club

Mesaj de xdocx » 20 Iun 2011, 09:08

daniel74 scrie:Salut vreau sa va spun ca am cumparat o punga de boilesuri solubile meat de 20 si o cutie de boilesuri pentru carlig tot meat carping club.Problema este ca solubilele din punga cand am inceput sa nadesc cu cobra se spargeau in jumatate ,am udat cobra dar degeaba mai mult de 70% se spargeau in aer.Nada am cumparato de la total.......... si nu era expirata. Am incercat sa le pun pe banda solubila dar cand bagam croseta aceiasi problema se rupeau. Boilesurile de carlig in schimb si -au facut datoria si am avut prezentari frumoase .
Asta pentru ca sunt FOARTE proaspete.....
incearca sa le tii 24h la aer. si ai sa vezi diferenta.
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
daniel74
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Noi 2010, 12:42

Re: nada carping club

Mesaj de daniel74 » 20 Iun 2011, 13:01

Tocmai asta este problema ca nu pareau proaspete deloc pentru ca am spart cateva in mana si pareau nisipoase .Daca erau proaspete cum spui tu trebuiau sa fie de consistenta plasteinei cum de altfel la alte firme ( sa nu dau nume) daca ai putina forta in degete poti sa faci din 3-4 solubile pasta pentru plumb naditor ,dar poate ma insel eu .Oricum diferenta dintre bilele de carlig si bilele la kg este foarte mare .

Avatar utilizator
xdocx
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Noi 2009, 08:51
Localitate: Bucuresti

Re: nada carping club

Mesaj de xdocx » 20 Iun 2011, 13:57

Bile Carping nu au cum sa fie vechi....
Asta pentru ca stocurile din magazine sunt mici, si se innoiesc permanent.
Nu se face stoc de 50 kg pe an .
Se duc cateva pungi si cand se vand toate.se suplimenteaza
Daca te uiti la stocuri, imi vei da dreptate...
Oricum diferenta dintre bilele de carlig si bilele la kg este foarte mare .
Diferenta intre cele 2 tipuri de bile este ca la cele de carlig, sunt crescute cantitatile de aminoacizi, betaina, glm si aroma, acestea aducand un plus de atractie.
Nimic altceva.
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
daniel74
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Noi 2010, 12:42

Re: nada carping club

Mesaj de daniel74 » 20 Iun 2011, 18:11

Ok sa fie cum spui tu le mai dau o sansa si mai cumpar alta punga pentru urmatoarea partida si o sa vad cum o sa fie dar oricum m-am cam saturat sa fiu patriot si mai am de incercat bilele lui mircea gheran care am inteles din alte forumuri ca ar fi calitative pe anumite balti si dupa aceia trec pe sbs, dynamite sau ......

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Victor Hodorog » 11 Aug 2011, 10:12

GALA CRAPULUI ROMANESC MEETCARP- TANCABESTI

17,52 kg - 16,27kg - 15,30kg - 15,05kg - 14,89kg Total: 79,03 kg din 5 pesti.

Sorin si Cristi Rudeanu castiga Gala Crapului Romanesc Meetcarp, impunandu-se in fata unora dintre cei mai buni pescari de crap din Romania precum si a participantilor de renume mondial din strainatate- Frank Warwick, Jason Cann, Ardy Veltkamp

Cateva poze din concurs si gala:
( sursa: PvTv)
rma.jpg
rma (1).jpg
rma (2).jpg
rma (3).JPG
rma (4).JPG
rma (5).jpg

Avatar utilizator
tavi83
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 21 Mar 2011, 12:18

Re: nada carping club

Mesaj de tavi83 » 28 Aug 2011, 23:10

Salut colegi pescari!Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns:Unde gasesc in Oradea produsele voastre CarpingClub?Tot am cautat pe la magazinele de pescuit....dar nimica de la voi.

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de saryi » 18 Oct 2011, 20:32

daniel74 scrie:Salut vreau sa va spun ca am cumparat o punga de boilesuri solubile meat de 20 si o cutie de boilesuri pentru carlig tot meat carping club.Problema este ca solubilele din punga cand am inceput sa nadesc cu cobra se spargeau in jumatate ,am udat cobra dar degeaba mai mult de 70% se spargeau in aer.Nada am cumparato de la total.......... si nu era expirata. Am incercat sa le pun pe banda solubila dar cand bagam croseta aceiasi problema se rupeau. Boilesurile de carlig in schimb si -au facut datoria si am avut prezentari frumoase .
Salut
Am intampinat aceeasi problema cu o punga de classic meat de 24 si una de sweetcorn de 20 ambele solubile achizitionate acum o saptamana tot de la total. Nu le pot compara decat cu produse senzor (alte bile nu am folosit) si am avut parte atat de bile foarte proaspete care necesitau uscare cat si de bile foarte uscate(solubile tari ca piatra)...niciunele nu se spargeau cand le intepam cu croseta asa cum am patit cu cele de la carping. Banuiesc o greseala in alcatuirea mixului, altfel nu- mi pot explica fenomenul.

Avatar utilizator
bufu29
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 24 Feb 2010, 21:16

Re: nada carping club

Mesaj de bufu29 » 18 Oct 2011, 21:09

cel mai probabil mai trebuiau uscate vreo 2-3 zile ...

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de pharaoh » 18 Oct 2011, 22:11

saryi scrie:...niciunele nu se spargeau cand le intepam cu croseta asa cum am patit cu cele de la carping
Subscriu, cu mentiunea ca am patit lucrul asta cu premium meat tari. A..si alea de 18 pe care le-am folosit eu numai de 18 nu erau :)) . 16 cu indulgenta. In orice caz, si-au facut treaba cu brio. Un produs excelent din punctul asta de vedere.
I Fish. Therefore I am.

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”