nada carping club

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Coleman » 18 Oct 2011, 23:24

Eu am rezolvat problema cu un burghiu micut cu care le gauresc inainte si nu mai am nici un fel de problema.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de pharaoh » 19 Oct 2011, 01:05

Nu am incercat cu un burghiu fin. Am unul clasic, nu e chiar finut, dar nici grosolan. Problema e ca la iesirea varfului din bila aceasta se sparge acolo; se formeaza un mic crater. In fine...n-am pretentia sa pescuiesc cu bile perfect rotunde :))
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Victor Hodorog » 08 Mar 2012, 09:00

Imagine

un mic film de prezentare Pop-up Solubil Meat

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Allen Besnovich » 08 Mar 2012, 10:08

Am folosit solubile sweet, foarte bine s-au dizolvat chiar si in apa rece, comparativ cu alte bile.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
ciogaby
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 28 Oct 2009, 20:29
Localitate: Craiova

Re: nada carping club

Mesaj de ciogaby » 08 Mar 2012, 20:07

alinuu scrie:Am folosit solubile sweet, foarte bine s-au dizolvat chiar si in apa rece, comparativ cu alte bile.
Si comparativ cu alte bile,au prins peste mai bine ?

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Allen Besnovich » 08 Mar 2012, 22:04

Pescuind in pararel cu Senzor SPD acelas diametru, am avut trasaturi mai multe cu carpingclub.Bine , acum depinde si de balta...s-a mai discutat asta.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Victor Hodorog » 08 Mar 2012, 22:27

Salutare

Atentie este vorba de pop up solubil meat/sweet etc realizate pe baza mixurilor Carping. Este un produs nou.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de claufishi » 08 Mar 2012, 22:59

Foarte interesant acest popup solubil.
Abia astept sa ajunga si pe la magazinele din Brasov. Cu siguranta va da rezultate daca are la baza tot componentele solubilelor premium meat ............. sau poate ceva mai eficient...........nu ramane decat sa le incercam.

Puteti sa ne oferiti un pret informativ si dimensiunile disponibile?

Va multumesc **==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Victor Hodorog » 09 Mar 2012, 19:35

tzop - Copy.jpg
[/url]

GT TzOP-Up Boilies critic echilibrat

Mixul din care este realizat, are la baza fainuri din cereale, si alte seminte macinate, cu un adaos considerabil de proteine vegetale, si proteina lactica, ingrediente preferate nu numai de crapi, ci si de amuri.
Are aspectul unui boilies obisnuit, numai ca reactioneaza imediat la cea mai mica miscare din imediata sa apropiere, saltandu-se de pe substrat cu tot cu carlig.
Da rezultate in capturarea crapilor chiar si in perioade in care acestia se hranesc foarte slab sau prefera numai sa inspecteze patul de nada
Reprezinta o capcana extrem de eficienta pentru pestii care,se apropie prea mult de zona carligului.

..si filmuletul de prezentare: GTzOP UP boilies critic echilibrat

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Allen Besnovich » 22 Aug 2012, 10:15

Am o curiozitate, poate o sa sune prostesc.
Un boilies (carping club sweet solubil 18) lasat in dip , se dizolva mai greu decat unul luat direct din punga ?
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
xdocx
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Noi 2009, 08:51
Localitate: Bucuresti

Re: nada carping club

Mesaj de xdocx » 22 Aug 2012, 10:54

Daca il tii in dip se dizolva fiind solubil...
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: nada carping club

Mesaj de arhanghelu » 20 Ian 2013, 19:20

Meat- Liquid este un lichid echilibrat din punct de vedere nutritiv, care transmite un semnal de atractie mai puternic decat orice ingredient solid. In consecinta, produsul poate fi folosit pentru a creste atractivitatea produselor solide, fie ca este vorba de un mix de boilies, groundbait, pelete sau seminte.
Boiliesuri “home made”

Meat- Liquid este conceput in special ca si “parte lichida” in realizarea boiliesurilor “home made”. Contine ingrediente de cea mai buna calitate in dozaje optime, special pentru a realiza “plusul” de care are nevoie orice mix pentru a deveni o nada de foarte buna calitate, echilibrata si nutritiva.

Numeroasele teste pe care le-am desfasurat de-a lungul anilor in cadrul competitiilor, precum si in partidele de pescuit de placere, au contribuit la dasavarsirea retetei acestui lichid nutritiv care contine: Meat Amino- un complex de aminoacizi esentiali, special conceput de Carping Club in Romania, fiind de altfel si primul produs de acest gen de la noi din tara; Natural CSL – Corn Steep Liquid, de asemenea o reteta proprie realizata in Romania, identica cu produsele externe, Meat Aroma- o combinatie deosebit de atragatoare de arome de Squid & Octopus si Capsuna. In compozitia Meat- Liquid regasim de asemenea si ulei esential de piper negru, ulei de somon, acid N-butiric si potentiator de gust.

Va recomandam adaugarea de Meat- Liquid la un mix de tip Meat (din gama Premium sau Classic), completand ca parte lichida cu SSS- lapte de porumb sau oua, pentru a obtine boiliesuri de cea mai buna calitate, care va vor oferi satisfactia unei partide reusite de pescuit la crap.

Recomandarea noastra privind dozajul acestui lichid este de 125 ml/ kg mix in cazul boiliesurilor.

Groundbait, pelete & seminte

Meat- Liquid poate fi folosit si in componenta groundbaitului sau in realizarea unei nade pe baza de seminte, pentru sporirea atractivitatii patului de nada realizat, precum si pentru hidratarea peletelor.

Spre deosebire de Meat DIP Shot, si el un lichid atractant, Meat- Liquid are ca efect o crestere mai lenta a puterii de atractie, dar cu efect pe durata mai mare, a oricaruit tip de groundbait, mix de seminte sau pelete. Aceasta proprietate este data de componentul sau principal: Meat-Amino, cu continut ridicat de aminoacizi esentiali naturali, care transmit semnalul de hranire in apropierea patului de nada.

Pentru a beneficia din plin de efectul lichidului nutritiv in cadrul groundbaitului si peletelor, va recomandam sa acordati acestora circa o ora pentru a absorbi bine lichidul. Pentru o cat mai buna absorbtie, lichidul trebuie adaugat treptat, timp in care amestecati continuu nada.

In cazul semintelor, adaugati Meat- Liquid dupa fierberea acestora, in apa in care le-ati fiert si asteptati cateva ore pentru ca lichidul sa poata fi absorbit, ideal fiind ca aceasta operatiune sa fie facuta cu o seara inainte de a merge la pescuit.

Dozajul recomandat in cadrul groundbaitului, peletelor si semintelor este de 10%/ kg.
Dozajul recomandat atat in cazul realizarii boiliesurilor, cat si a groundbaitului, peletelor si semintelor poate fi adaptat in functie de preferintele fiecarui pescar.





In descriereade mai sus spune ca se foloseste 10%/kg in groundbait, pelete si seminte.

10%/kg inseamna 25ml/kg???
Fişiere ataşate
meat-liquid1[1].jpg
meat-liquid1[1].jpg (15.68 KiB) Vizualizat de 5777 ori

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Victor Hodorog » 11 Mar 2013, 16:34

flyer-carping.jpg

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: nada carping club

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Mar 2013, 00:54

Victor Hodorog scrie:
flyer-carping.jpg
mai bine suna A7-C18-B2 in loc de A12 ;)

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: nada carping club

Mesaj de Victor Hodorog » 12 Mar 2013, 12:36

probabil ca in mintea unora suna mai bine, dar ce legatura are cu firma Carping Club?

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”