Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
claudiurothas
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 26 Noi 2007, 12:12

Salutare

Mesaj de claudiurothas » 26 Noi 2007, 12:31

Salutare,
Numele meu este Claudiu Rothas, sunt din Timisoara, actualmente stabilit in Olanda la Arnhem cu familia si am ca pasiune pescuitul de mic copil. Am 31 de ani imi place sa pescuiesc la toate tipurile de pesti si sa ma perfectionez in totul. Dar parca ma aplec mai mult catre pescuitul la crap si la rapitor.
Nu ezit ocazia sa ies pe toate beltile din imprejurimi dar din pacate numai in week-end cu prietenii.
Anul in curs am ajuns si eu prima data in Delta, loc care m-a fascinat imediat.

Avatar utilizator
mayaraul
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 25 Noi 2007, 14:54
Localitate: SM

Mesaj de mayaraul » 26 Noi 2007, 18:04

Tomoiaga Cristian, 33 ani, din Satu Mare, am copilarit langa un rau si o ferma piscicola iar in vacantele de vara lucram ca sezonier la acea ferma piscicola. Am vazut multe la ferma piscicola, am si invatat multe de la bunicul meu care lucra acolo, dar degeaba...raul ma vrajit si vrajit am ramas si-n ziua de azi :lol:
Pescuiesc 99% numai pe rauri ( Somes, Tur, Crasna,Talna ) la spining urmarind avatul, cleanul, stiuca, bibanul si nu in ultimul rand somnul, iar cand nu pot practica spiningul, :cry: ma dau dupa scobar,platica babusca etc.
Sanatate tuturor si driluri frumoase !!!

Avatar utilizator
adi sibiu
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 23 Noi 2007, 21:03
Localitate: Munchen

Mesaj de adi sibiu » 01 Dec 2007, 19:26

Salut pescari.Numele meu este Turcu Adrian si sunt din Sibiu.Am 29 de ani si sunt pasionat de pescuitul la crap.Am inceput pescuitul acum 4 ani si de atunci practic acest sport, dorind sa invat cat mai multe despre pescuit, in special pescuitul crapului.Nu ma dau inapoi nici de la spining, dar dupa cum am spus nu am prea multa experienta.Cateva sfaturi sunt intotdeauna binevenite.Fir intins si numai bine tuturor!!

Avatar utilizator
CristiCrap
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 28 Noi 2007, 22:24

Mesaj de CristiCrap » 02 Dec 2007, 22:41

Salut toti pescarii din ROMANIA! Ma numesc Scortanu Cristian, si sunt din Iasi. Sunt un mare,mare Nebun dupa pescuit . Inspecial pescuitul Crapului, dar si pescuitul altor specii din lacurilor din jurul Iasului . Pescuiesc si pe doua rauri din apropierea Iasului , raul JIJIA,dar de cele mai multe ori pe raul PRUT. Pentru mine pescuiutul l-a CRAP este cea mai mare pasiune a vieti mele. Ca sa va demonstrez anul acesta am participat la concursul Maraton de Crap-Majesti-Vaslui, 72 de ore nonstop. In urma concursului am ocupat locul 3. Fiind pescar de la o varsta frageda 9 ani cu permis sportiv, facut cadou de parinti mei, am reusit si unele capturi, cum ar fi:oblete 20 cm, rosioara 300g, caras 1,200 kg,salau 3,200 kg, stiuca 1 kg, biban 900g, mreana 3,300 kg, avat 2 kg, clean 1 kg, cega 4,150 kg, iar la crap un cteno de 9,500 kg prins in lacul Ciric 1. Ca toti pescarii de crap din tara si eu la randul meu aspir in primul rand sa-mi depasesc recordul meu personal crap cteno 9,500 kg sau crap romanesc numai ca nu cred ca exista in Iasi un lac in care sa-mi depasesc recordul meu deoarece patronii de la lacuri populeaza cu pesti ce cuprind greutati de la 150g la maxim 3-4 kg, dar cu cerinte mari cum ar fi:2-3 scule, pescuitul pe noapte nepermis doar de la 6 dimineata pana la 20-21 seara si bonuri cu sume cuprinse 25 lei lac caras 100-200g , crap una sau doua sacose (200-250g), 40 lei lac cu caras si crap ciprins intre 150 si 2-3 kg 80 lei lac trofee Larga Jijea, caras de la 200g -800g, crap de la 1 kg la 5-6 kg cum mentiunea ca ar fi si exemplare mar de 9-15 kg dar la care nu am fost de fata la capturarea vreunui exemplar si 90 lei de luni pana vineri si 100 lei sambata si duminica cu pesti caras crap ceva salou si somn cuprinsi intre 200g si 6-7 kg lac Schitu Duca.Dupa cum se poate observa in nici un lac, di judetul Iasi nu se poate pescui pe timpul noptii, ne mai fiind vorba de pescuit a 24 sau 48 de ore in care sa putem nadi corespunzator sau cat decat pentru pescuitul crapului si pentru a aspira la depasiri de recorduri. Pentru emisiunea INFOPESCAR nota 10+ si la mai multe emisiuni incontinuare. Va felicit domnule Florentin Iuga.[/list]

Avatar utilizator
laurkro
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 29 Noi 2007, 03:10
Localitate: Medias

Salut

Mesaj de laurkro » 05 Dec 2007, 03:11

Cosma Laurentiu, 33 ani, Medias, nou in bransa dar atins iremediabil de microb.

Avatar utilizator
Adrian Butuza
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 04 Dec 2007, 21:16
Localitate: Baia Mare

Mesaj de Adrian Butuza » 05 Dec 2007, 21:10

Salutare!
Numele meu este Butuza Adrian si am 20 de ani dintre care vreo 13 de cand am fost infestat cu 'virusul' pescuit.Pescuiesc in special pe lacuri oriunde unde sunt prezenti mustaciosii dar deocamdata recordul meu de ciprinid este de 6 kile un amur putin pt un pescar de crap dar destul de semnificativ pt un loc in care baltile cu crap lipsesc cu desavarsire.Va doresc tuturor fir intins si ne vedem pe balta.
Cu eliberatu-i usor, cu prinsu-i mai greu :).

Avatar utilizator
MISU
membru activ
membru activ
Mesaje: 75
Membru din: 01 Dec 2007, 20:29
Localitate: CJ-AG

Mesaj de MISU » 05 Dec 2007, 22:04

SALUTARI
SUNT DIN CLUJ-N,AM 31 ANI,PESCUIESC DE LA 10ANI,BOLNAV DUPA CRAP. MERG LA PESCUIT IN JURUL CLUJULUI SI IM-I DORESC SA MERG LA CONCURSURI.TOT CE INSEAMNA CRAP MA INTERESEAZA;MOD DE VIATA,LANSETE,MULINETE..........ETC

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Mesaj de mini_mic » 05 Dec 2007, 22:59

MISU scrie:SALUTARI
SUNT DIN CLUJ-N,AM 31 ANI,PESCUIESC DE LA 10ANI,BOLNAV DUPA CRAP. MERG LA PESCUIT IN JURUL CLUJULUI SI IM-I DORESC SA MERG LA CONCURSURI.TOT CE INSEAMNA CRAP MA INTERESEAZA;MOD DE VIATA,LANSETE,MULINETE..........ETC
Bine ai venit ! Am o rugaminte incearca sa scrii cu litere mici :P

Avatar utilizator
elby_82
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 04 Dec 2007, 13:12
Localitate: Bucuresti

Salutare tuturor

Mesaj de elby_82 » 06 Dec 2007, 13:02

Ma numesc Laciu Bogdanel,am 25 ani sunt din Bucuresti si pescuiesc de cand m-a trimis mama la scoala in clasa 1 si eu mergeam cu prietenii cu unditele de trestie la caras si rosioara.Urasc administratorii de balti care joia toarna cu sacii furaje si dupa aceea iti cer bani.Tot respectul domnului F.Iuga pentru ceea ce face.Multa sanatate.SARBATORI FERICITE TUTUROR PESCARILOR

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

hop si eu.... ca la inceput!

Mesaj de jackpot » 08 Dec 2007, 21:36

sault pescarii, ma numesc miza ciprian, sunt din tm am 30 de ani si pescuiesc crapi de la 12-13 ani, adevarul e ca pestii mei sunt toti in format jpg, asta e, imi place sa le dau drumul, stiti vreun leac sa nu le mai dau drumul?.....:PPPPPP apropo captura mea e de 4 kile dar prin partile astea,........ e captura la 4 kile.....cu 15ron pe zi partida...
cine cunoaste zona si e mai in varsta stie ce se prindea pe bacova, dumbravita, ianova, pischia, atunci mi-am facut ucenicia cu mosu-meu acum nu imi permit sa-l chem si eu la un pescuit ca ma bate, la ce pesti au mai ramas pe apele astea.....pacat ca sunt multi mancatori de parteneri de distractie......!!!

Avatar utilizator
vasile miclea
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 07 Dec 2007, 22:01
Localitate: Oradea

Mesaj de vasile miclea » 09 Dec 2007, 15:20

Buna ,sunt pescar inrait si pasionat al stilului "stationar".
Imi plac concursurile de pescuit.De aproximativ 3 ani m-am si apucat de concursuri cu ceva rezultate dar nu notabile.
Sunt casatorit si am un viitor pescar de doar 8 luni.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 09 Dec 2007, 21:47

vasile miclea scrie:Buna ,sunt pescar inrait si pasionat al stilului "stationar".
Imi plac concursurile de pescuit.De aproximativ 3 ani m-am si apucat de concursuri cu ceva rezultate dar nu notabile.
Sunt casatorit si am un viitor pescar de doar 8 luni.
Sa-ti traiasca! Viitor de aur tara noastra are!
Bun venit pe forum tie si ultimilor inscrisi!

Avatar utilizator
Cati
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 10 Dec 2007, 10:32
Localitate: Hunedoara

Mesaj de Cati » 10 Dec 2007, 12:34

Salutari tuturor , sunt Cati , am mai multi ani ( trecut de 40 :? ) , pescuiesc la rapitor de aprox. 25 de ani ; nu refuz o partida frumoasa la crap s-au "un plutarit " la obleti , rosioa , scobar , etc...
Suprematia o detine insa rapitorul la artificiale , in special pastravul si stiuca ... :wink:

Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Mesaj de andrei_i » 14 Dec 2007, 23:12

Ma numesc Andrei Ionita, sunt din Bucuresti, am 27 de ani, pescar C&R.(cu exceptia salaului pe care imi place sa-l mananc :) )

Ma gasiti si pe alte forumuri sub id-urile andrei_crapar sau zakunin.
Mess id: zzakunin

Practic pescuitul de la 12 ani, pescuiesc la somn, caras, biban, salau, avat, stiuca, oblete :D si in ultimii doi ani 99% crap cu mijloace (figuri) moderne :D .

Am participat la 2 concursuri de crap in 2006 si 2007, ambele pe Darvari, castigand... doar experienta.

Incep sa inteleg fenomenul "boilies" si imi propun ca pe 2008 sa particip la cat mai multe competitii interne de pescuit la crap.

Avand in vedere ca inscrierea mea pe acest forum este foarte apropiata de sarbatorile de iarna, urez tuturor membrilor forumului SARBATORI FERICITE!
Ultima oară modificat 14 Dec 2007, 23:15 de către andrei_i, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 14 Dec 2007, 23:14

Bine ati venit, tuturor :!: :!: :!:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”