Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
rares1984

Re: Semnati aici

Mesaj de rares1984 » 17 Dec 2007, 12:42

Pintea Rares jud.cluj.nascut in 1984 pe 18 februarie,
destul de casatorit si unde mai pui si o fetita de 1 an si 3 luni(cea mai dulce fiinta).admin la sc DTM.consulting srl
pt a supravietui incerc sa imi deschid tot mai multe domenii de activitate(transporturi,turism etc)
iar ca placeri am doar 2:pescuitul crapului si pescuitul c&r,acel pescuit pe care eu cred ca ar trebuii sa-l practice sau cel putin sa incerece,fiecare care se considera un pescar.

Avatar utilizator
valentin dumitru
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 15 Dec 2007, 00:01
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de valentin dumitru » 17 Dec 2007, 16:37

Salut ! Numele meu este Vali Dumitru , sunt din Bucuresti , am 35 de ani, sunt casatorit, am un baiat de 14 ani si unu pe vine, sunt patron, ma ocup cu comercializarea materialelor de constructii.
Pasiuni am multe, dar una cea mai costisitoare este pescuitul crapului in sistem de concurs care o practic din 2004 la profesionisti.
In total am participat la peste 25 de concursuri, anul acesta participand la 9 concursuri.

Iata cateva rezultate :

Cupa Peris august 2004 : Locul 1 la general
Cupa Pelicanul Darvari 11-15 mai 2006 : Locul 3 pe sector
Cupa Clubul Pescarilor Darvari 20-22 oct 2006 : locul 1 sector
Open Darvari 26-29 oct 2006 : locul 1 la general
Cupa Pelicanul Darvari 2-6 mai 2007 : locul 1 la general
xxx 22-26 mai Tancabesti 2007 : locul 3 sector
Campionatul National Hobaia 21-24 iunie 2007 : locul 3 sector
Crap 4ever individual Darvari 20-23 sept. 2007 : locul 2 la general

Mai sunt cateva rezultate terminate la limita podiumului.
Valentin Dumitru...Club Carping...
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 17 Dec 2007, 21:08

Salut Vali. Bun venit la noi pe forum si tie si celorlalti "grei" de care aveam nevoie pentru sfaturi pe masura. Sunt sigur ca impreuna ii vom ajuta si pe altii sa ne devina parteneri sau concurenti redutabili.

Avatar utilizator
valentin dumitru
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 15 Dec 2007, 00:01
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de valentin dumitru » 17 Dec 2007, 23:48

Salut Florentine !

Ma bucur sa fiu alaturi de voi si sper sa-i pot ajuta pe cei incepatori sa inteleaga pescuitul de competitie mai bine , dar cu secretele sunt cam zgacit. Le spun ceva pescarilor incepatori: participarea la competitii este cea mai buna experienta pentru ei.
Valentin Dumitru...Club Carping...
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

Avatar utilizator
cornel G
membru activ
membru activ
Mesaje: 112
Membru din: 16 Dec 2007, 19:33
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel G » 18 Dec 2007, 15:58

Va salut! Numele meu este Gatea Cornel,am 43 ani si sunt din Bucuresti. Locuind in apropierea raului Colentina am inceput sa pescuiesc cam de la 8-10 ani.Imi place pescuitul crapului,dar nu refuz o partida de stationar.De anul trecut am inceput sa pescuiesc exclusiv la Dunare,ocazie cu care am constatat ca trebuie sa-mi schimb radical modul de abordare a unei partide de pescuit.

Cu respect si sarbatori fericite alaturi de cei dragi voua!

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

despre mine

Mesaj de Driscu Radu » 20 Dec 2007, 18:55

Driscu Radu Iasi pasionat de natura, ecologist in speta pescuit ambele stiluri le indragesc foarte mult( rapitor, stationar-crap),pescuiesc de circa 18 ani eu avand in prezent 29, indur orice conditii de pe balta( furtuna, ploaie, frig, soare seceta), echipat, carat, inarmat pana in dinti.

Avatar utilizator
bogdanpesc
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 23 Dec 2007, 13:43
Localitate: PITESTI

Mesaj de bogdanpesc » 23 Dec 2007, 13:53

Salut si sarbatori fericite tuturor pescarilor !

Bogdan Constantinescu
Nici astazi nu am fost la pescuit...offf!

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cristian505ro » 25 Dec 2007, 23:48

Salutare tuturor pescarilor si iubitorilor de ape!
Ma numesc Cristian Bebesel, sunt din Bucuresti si am 49 de ani,in curand 50. Pescuiesc de mic, practic de cand ochii mei au vazut cele doua ape pe malul carora am copilarit, anume : Dunarea si Argesul.
Nu stiu cat timp am stat pe ape,imi amintesc numai ca bunica-mea din Pitesti, care era un om foarte calm dealtfel, spunea despre mine exasperata fiind: p'asta parca l-a fatat ma-sa pe apa!
De prin 1997-98, pescuiesc din ce in ce mai putin, datorita timpului dedicat muncii, dar nu atat cat, datorita faptului ca nu mai sunt baltile de dinainte de ' 90. Eu sunt adeptul pescuitului sportiv complet liber, am pescuit foarte mult pe balti salbatice, care nu mai exista.
Pe de alta parte, apreciez ce s-a realizat dupa '90, in special in pescuitul sportiv la crap, ma refer la balti ca Moara Vlasiei 2, Tancabesti, Sarulesti ( aici am multe comentarii pro si contra), Peris, Hobaia, Doripresco, etc.
Sunt in primul rand pescar de spinning - rapitor : stiuca si salau. Foarte mult si cu exemplare deosebite am practicat pescuitul cu pestisor viu la trena. Partide de vis!
Dar de cand m-au imbolnavit, privindu-i intai la OTV pe domnii : Florentin Iuga, Rosioru si Vladut Mateianu, cred ca ma voi reprofila incet si sigur pe crap. Emisiuni profesioniste cu adevarat!
Anul acesta s-a vazut clar, rodul acestor emisiuni si competitii nationale sustinute, caci Romania a obtinut locul 2 in Serbia, la cupa mondiala la crap, inaintea englezilor care sunt "tata crapilor".
In afara de OTV, adica emisiunea Infopescar a domnului Iuga, nu a mentionat nimeni nimic. In Franta sau Anglia s-ar fii dat in presa, la stiri,etc.
Deviza mea ramane : " Pescuitul libertate pentru peste si pescar" si cred ca asta spune totul despre mine si stilul meu de pescuit.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Tony
senior
senior
Mesaje: 203
Membru din: 09 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Tony » 29 Dec 2007, 11:19

Salut
Ma numesc Toni Matoru 36 ani pescuiesc de 15 ani dar de cind cu emisiunea Dl-ui Iuga ma atras crapul .

Va urez un an nou mai bun decit 2007 fire mai zbuciumate in 2008 si
LA MULTI ANI !!!

Avatar utilizator
roataclaudiu
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 12 Dec 2007, 22:39
Localitate: SIBIU

Mesaj de roataclaudiu » 29 Dec 2007, 20:37

salut ma numesc claudiu roata ,am 30 de ani, locuiesc in sibiu.Pescuiesc de mic copil microbul fiindu-mi inoculat de tatal meu inca de la virsta frageda :D originar din jud mures am pescuit pe riul mures si pe lacurile aferente mai toate speciile de apa dulce.momentan pescuies pe olt si imprejurimile jud sibiu .pescuitul preferat pescuitul la crap
CS Ovidius

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Mesaj de APSHD » 01 Ian 2008, 19:55

Salutare tuturor
Ma numesc BENKO IOSIF am 52 de ani si sunt presedintele APS-HD din Hunedoata
Am infiintat aceasta asociatie deoareca pescarii Hunedoreni erau satui de monopolul AJVPS si mai ales de comportamentul lor fata de pescari. In 2005 cotizatia in judetul Hunedoara la AJVPS era de 2000000 de lei cea mai mare din tara , fara a face nici un fel de populari s-au a combate braconajul. In 2007 am avut 1826 de membri cotizanti , am populat cu 6 tone de peste apele judetului Hunedoara cu acceptul ANPA. si impreuna cu jandarmi si inspectorul piscicol am facut aproximativ 50 de sesizari penale pentru braconaj . Am organizat un numar de 6 concursuri de pescuit sportiv , printre care si Cupa judeteana a asociatiilor editia a-III-a . De asemenea am participat impreuna cu pescarii de competitie din asociatia noastra la sprijinirea lotului Romaniei la Campionatul mondial de pescuit din Ungaria

Avatar utilizator
adi suciu
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 02 Ian 2008, 00:13
Localitate: Lipova - Arad

Mesaj de adi suciu » 02 Ian 2008, 00:18

Adi Suciu , Arad , 38 ani , adept al pescuitului stationar , in special rubeziana si sheffild...... :wink: :wink: :wink:

La multi ani la toata lumea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
adi suciu

Avatar utilizator
dadylures
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 01 Ian 2008, 14:30

Mesaj de dadylures » 02 Ian 2008, 06:59

Salut pescarilor sportivi si un an nou mai bun ca celelalte...
Sint presedintele APS- PROFISH-Valcea
nascut pe 26 ian 53 si pescuiesc de cind ma stiu si cit oi mai putea...
In rest...astept sa auzim numai de bine...

Avatar utilizator
Schumi
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 02 Ian 2008, 10:56
Localitate: brasov

Mesaj de Schumi » 02 Ian 2008, 11:07

Salut,numele meu este Marius Dragusel,sunt din Brasov,am 35 de ani ,pescuiesc de la 6 ani,de 4 ani in special la crap,de anul acesta mi-am propus sa aloc mult mai mult timp stationarului.Va salut pe toti.

Avatar utilizator
floringula
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 01 Ian 2008, 15:46
Localitate: deva

Mesaj de floringula » 02 Ian 2008, 12:32

salut ma numesc ILIE FLORIN sunt din DEVA pescuiesc de la 14 ani iar acum am 32 ani, ca stil de pescuit ;stationar;match si feeder, cele din urma mai de curand
:roll: :lol:
Ultima oară modificat 06 Ian 2008, 21:24 de către floringula, modificat 1 dată în total.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”