Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
horatiu
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 27 Dec 2007, 16:59
Localitate: Targu Mures
Contact:

Mesaj de horatiu » 02 Ian 2008, 19:16

Salutare , numele meu este Varga Horatiu sunt din Targu Mures am varsta de 24 de ani , ador pescuitul in mod special considerandul si o metoda de relaxare, microbul inghitindul de la o varsta destul de frageda de la bunicul meu , stiluri de pescuit stationar in principal dar si spinningul de 1 an incoace . Cu trofee prea mari nu ma pot lauda ptr ca intr-un an ajung 5 zile pe balta sau pe Mures , cu ce ma pot lauda din arsenalul meu e in schimb o varga de 9 m lungime numai buna ptr stationar ! Va doresc ca anul nou si noul sezon de pescuit sa va aduca de 2 ori mai mult peste n carlig si sa pastrati doar ceea ce considerati dumneavoastra ca e necesar . " De unde tot iei si nu pui nimic inapoi , odata si odata tot se termina ! "
Varga Horatiu
0766534563
0745854650
hory_her@yahoo.com

Avatar utilizator
andronic cristian
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 30 Dec 2007, 13:35
Localitate: Suceava

Mesaj de andronic cristian » 03 Ian 2008, 10:53

La multi ani! si FIR INCINS pe 2008!
Ma numesc Andronic Cristian ,sunt din Suceava ,am 36 de ani si pescuiesc de la varsta de 9 ani. Ma pasioneaza in special pescuitul crapului cu metode moderne si al stiucii. Pescuiesc in functie de timpul liber pe lacurile din zona precum si pe raurile Siret ,Suceava si uneori pe Prut. Nu am experienta competitionala dar urmaresc cu mare interes fenomenul. Recordurile mele pe ape neamenajate sunt: crap de 9kg si stiuca de 5kg (la copca).

Avatar utilizator
nutzu_z
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 04 Ian 2008, 22:25

Mesaj de nutzu_z » 04 Ian 2008, 22:52

Un an nou fericit!!! Sunt Nelu Sabau, cunoscut de lume ca nutzu_z, prefer numai stationarul, in special rubeziana...

Avatar utilizator
RaduDan
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 05 Ian 2008, 00:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de RaduDan » 05 Ian 2008, 00:07

Sanatate, fericire in noul an, sunt Muresan Radu-Dan...sau RaduDan de pe forumul AventuriLaPescuit, pescuitul.ro...etc...Imi pare bine.

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Mesaj de zamfi » 06 Ian 2008, 18:43

Doua cuvinte despre mine:Alin Zamfiroaea, 38 de ani impliniti ( :cry: :lol: ) , pescuiesc de la 6 ani si sunt un impatimit al spinningului , desi cei mai mari pesti i-am prins la ...stationar! :P
Pescuiesc in toata Romania si chiar peste hotarele ei...
Fir Intins!
La Multi Ani!

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Mesaj de Dan Andrei » 07 Ian 2008, 16:36

Cateva cuvinte despre mine:numele si localitatea de unde sunt le cunoaste-ti din semnatura ,am 35 de ani sunt casatorit (am o fetita de 9 ani) si pescuiesc de la o varsta atat de frageda incat pot spune ca fac asta din totdeauna.Am pescuit cu preponderenta in Dunare si in delta ei dar si in multe dintre baltile din jurul Bucurestiului si nu numai.De circa 6 ani pescuiesc aproape exclusiv la crap cu mijloace si cu tehnica moderna dar merg cu placere(mai ales toamna tarziu si iarna) si la un pescuit de stiuca cu momeli artificiale.In primavara lui 2007 am participat pt prima oara la un concurs de crap(Moara Vlasiei) unde am terminat pe la jumatatea clasamentului dar in ciuda clasarii mediocre am invatat o multime de lucruri interesante pe care probabil nu le puteam afla si vedea in alta parte.
Numai bine!

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 12 Dec 2007, 23:52
Localitate: Otelu Rosu - Caras Severin

Semnati aici

Mesaj de mario_kempes10 » 11 Ian 2008, 19:47

Ma numesc Marius Simedrea,am 42 ani ,sunt din Otelu Rosu,jud.Caras Severin,pescuiesc la crap,mai mult in sistem c&r,la balti din jud.Timis,Hunedoara si Bihor.Record personal un crap cteno de10,2 kg.Va doresc tuturor fire intinse pe anul 2008.

Avatar utilizator
STAN MIHAI
membru activ
membru activ
Mesaje: 105
Membru din: 08 Ian 2008, 21:06
Localitate: SATU MARE

Mesaj de STAN MIHAI » 13 Ian 2008, 12:44

salutare la toata lumea!ma numesc stan mihai am 39 de ani sunt din satu mare si pescuiesc de la varsta de 8 ani.pana acum 3 ani eram pescar "polivalent"si pricipala mea atractie era Delta Dunarii ,dar cu putin ajutor am devenit fan inrait al C&R la CRAP.
din pacate nu am asa mult timp pentru pescuit asa ca putinele partide mai lungi(max.5 zile)le fac pe o balta renumita a vecinilor nostrii.
UN AN NOU FERICIT si balti bine intretinute............. 8)
sanatate!
Imagine

Avatar utilizator
Adrian Toader
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 14 Ian 2008, 20:42
Localitate: ploiesti

cateva cuvinte despre fiecare

Mesaj de Adrian Toader » 14 Ian 2008, 21:57

in primul rand un sincer la multi ani tuturor! ma numesc adrian toader, sunt din ploiesti, am 49 de ani. sunt incepator atat in ale pescuitului cat si in folosirea internetului :oops: asa ca vreau sa-mi cer scuze inca de la inceput daca pe parcurs voi nimeri cu bata in balta. decamdata nu ma pot lauda cu trofee intrucat nu am pescuit pana in vara anului trecut cand am fost la mare si am prins cativa guvizi. de atunci insa a inceput sa-mi placa aceast fel de a petrece timpul liber :roll: deocamdata sunt la capitolul achizitii scule si la documentari in stiluri de pescuit. incerc sa ma specializez in tehnica de stationar in special in tehnica match :? cu toate ca prin apropierea ploiestiului nu prea sunt ape (cu peste) :( .tuturor pescarilor de pe forum le urez un an nou cu fire cat mai zbuciumate, multa sanatate si implinirea visurilor (capturi capitale) :wink:
Nu exista fericire de care sa-ti amintesti fara tristete...

Avatar utilizator
stefan74
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 13 Ian 2008, 11:35
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de stefan74 » 15 Ian 2008, 00:49

Salutare!
Ma numesc Stefan Radics, am 33 de ani, si sunt din Cluj. Am permis de pescuit de la 8 ani, si pescuiesc la varga, match si feeder. Imi place foarte mult pescuitul de finete. Cel mai des pescuiesc pe Somes in judetul Salaj, si pe lacul Varsolt de langa Zalau. Asta pentru ca m-am nascut in Zalau.
Momentan caut niste locuri bune de pescuit in judetul Cluj.
Toate cele bune!
Va doresc capturi memorabile si eliberari pe masura!
...addicted to fishing...Imagine

Avatar utilizator
teacher64
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 20 Ian 2008, 20:32
Localitate: Timisoara

Mesaj de teacher64 » 20 Ian 2008, 20:57

Bine v-am (re)gasit! :D
Sunt Marian Nitu, Timisoara, 43ani, fizician "esuat" la un Institut de cercetari, direct de pe malurile baltilor din Timis unde mi-am petrecut cei mai frumosi ani ai adolescentei si tineretii. Valurile vietii m-au purtat atat prin invatamant, cat si prin "fabrici si uzine... ce oras frumos!" :wink: , unde era sa cam uit de pescuit, dar uite ca de 3-4 ani revin in forta, zic eu! :D Nu-s prea dus la biserica, dar am si eu un Dumnezeu, Maria-Sa Crapul, si incerc sa-l strecor in fiecare coltisor de timp liber. Da' v-am plictisit destul, mai flecarim si pe Forum! Felicitari, domnule Iuga, la inceput nu dadeam mari sanse emisiunii Dv, ma bucur enorm ca m-am inselat!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 20 Ian 2008, 23:33

teacher64 scrie:Bine v-am (re)gasit! :D
Sunt Marian Nitu, Timisoara, 43ani, fizician "esuat" la un Institut de cercetari, direct de pe malurile baltilor din Timis unde mi-am petrecut cei mai frumosi ani ai adolescentei si tineretii. Valurile vietii m-au purtat atat prin invatamant, cat si prin "fabrici si uzine... ce oras frumos!" :wink: , unde era sa cam uit de pescuit, dar uite ca de 3-4 ani revin in forta, zic eu! :D Nu-s prea dus la biserica, dar am si eu un Dumnezeu, Maria-Sa Crapul, si incerc sa-l strecor in fiecare coltisor de timp liber. Da' v-am plictisit destul, mai flecarim si pe Forum! Felicitari, domnule Iuga, la inceput nu dadeam mari sanse emisiunii Dv, ma bucur enorm ca m-am inselat!
Multumesc si ma bucur ca-ti place Al. Andries.

Avatar utilizator
Laviniu
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 04 Dec 2007, 01:45
Localitate: Timisoara

Mesaj de Laviniu » 21 Ian 2008, 00:28

Salutare tuturor si in special domnului Florentin va doresc mult succes in realizarea planurilor referitor la filmarile subacvatice pe care abia astept sa le vad , ma numesc Calotescu Laviniu am 23 ani, sant din Timisoara pasiunea pescuitului o am de mic copil , am pescuit frecvent pe baltile din timis cel mai frecventat loc a fost balta de la liebling si canalele din jurul acesteia ( abia astept ziua cand cineva se va gasi sa investeasca in aceasta balta( cred ca are toate calitatile ) si sa o aduca macar la 50 % din ce este balta tancabesti la ora actuala sau oricare alta balta din tara specializata pe crap , dupa cum stiu toti pescarii din timis pe la noi in zona aceasta rar mai gasesti o balta care sa fie intretinuta corespunzator , despre C&R (acest stil ar trebui practicat mai des pe la noi PESCARII STIU DE CE :D :wink: , respect pt toti cei care fac acest lucru ) sincer sa fiu pescuitul crapului l am inceput de 2 ani ,mai am foarte multe de invatat , tot timpul este ceva de invatat ( domnule Florentin dvs si emisiunea infopescar pot spune ca ma ajutat destul de mult sa inteleg aceasta manie :D ) FIR INTINS PE 2008

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de george-alexandru » 23 Ian 2008, 23:22

Numele meu intreg este Kodmon George Alexandru,am 27 de ani,pescuiesc de mic copil.iar odata cu trecerea timpului am fost din ce in ce mai atras de pescuitul crapului cu tehnici moderne.ba mai mult particip de un an si ceva la competitiile crapiste cu rezultate bunicele zic eu avand in vedere mica experienta competitionala,si aici as enumera:Cupa Candeasca edIII locul2,Cupa primaverii ed I Mv locul 10.,CC Hobaia 2007 captura sectorului C,locul 5 pe sector si 7 la general,si la ultima intrecere care ne/a pus la mare incercare si cred ca dl Iuga stie despre ce vorbesc a fost Cupa Iernii Moara Vlasiei unde am terminat pe locul 6 .Cam asta ar fi mica mea istorie.

Avatar utilizator
CRYSTYAN
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 29 Dec 2007, 13:16
Localitate: TIMISOARA
Contact:

Mesaj de CRYSTYAN » 26 Ian 2008, 15:19

Buna ziua tuturor pescarilor!Ma numesc HARAGUS PETRU CRISTIAN am 32 ani.Avind in vedere ca am copilarit in satul BUCOVAT la 12 km de TIMISOARA pot sa zic ca m-am nascut cu batul in mina. Pescuiesc pe tot ce inseamna apa, dar o atractie deosebita o am prt. pescuitul crapului.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”