Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de nando » 02 Feb 2008, 18:42

salutare la toata lumea nan cristian este numele meu sint din voluntari sint pasionat de acest sport de 25 ani [am uitat sa spun ca am 40 de primaverii :D ] sint inebunit de acest sport am avut si momente cind nu am vazut coada de peste dar si satisfactii altfel FIR INTINS LA TOATA LUMEA
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: Semnati aici

Mesaj de doru » 02 Feb 2008, 19:22

Ma numesc Anton Doru Nicolae,sunt din Timisoara si am 44ANI.Pescuiesc din copilarie din pura placere,in copilarie pe rauri de munte,[ce peste era pe vremuri]acum cam pe toate apele de pe la noi .Raul BEGA este la 100m de blocul meu si cand timpul i-mi permite sunt pe baricade.Mai ma distrez pe baltile din judet si de cativa ani frecventez cu un bun prieten baltile din Arad,mai ales balta de la Mailat.Capturile mari au fost mai dese pe rauri. La Mailat nu sunt exemplare deosebite,dar am avut tot timpul activitate care ne incanta ca si umili pescari ce suntem.Ce sa mai vorbim,placere adevarata si de ce nu savoare totala la capturile noastre cand ajung la tigaie.I-mi place sa prind tot soiul de pesti mai necunoscuti pt multi ce nu cunosc bine ce este sub luciul apei.

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: Semnati aici

Mesaj de ceangau alexandru » 02 Feb 2008, 22:06

Va salut pe Toti, ma numesc Ceangau Alexandru -am 55 de ani -sunt din sf. gheorghe-jud covasna-pescuiesc de cand ma stiu...am inceput cu un bat de alun ,cu un inel in varf din sarma de aluminiu . in care am batut doua cuie pe care am infasurat ata de chirurgie si la capat un carlig "korda"din ac de gamalie ..am continuat cu bat de trestie ,made in china...si acum am shimano force master -long range-fm 13350 ldl, probabil tot made in china-apropo a-ti pescuit vreodata la clean ,stand cocatat intr-o salcie deasupra apei avand in carlig un carabus sau o lacusta.....??? ...incercati (cine poate !!!) acest mod de pescuit la suprafata apei-este o senzatie unica....amintiri.. . De douazeci de ani pescuiesc la crap si ten -de un an -multumit emisiunii INFOPESCAR -in sistem prinde si elibereaza -pescuiesc cu bile tari si solubile (doar TATA NITU este din sfantu)-in 2007 am prins 39 de crapi intre 5 si 10 kg si sper si cred ca sunt vii-de pescuit pescuiesc pe balta de la RECI -covasna apartinand de ajps., unde un abonament pe un an costa 1000 ron. Recorduri : crap- 12 kg dunare brat sf gheorghe km 26-somn -35 kg ,insula mare ,tacau-ten- 10,5 kg Reci -stiuca 7 kg olt-mreana 5 kg olt . Si acum , Domnule Florentin Iuga ,Va rog din tot sufletul sa continuati sa ne " infestati" cu acest virus numit PESCUIT , Va doresc sanatate ..cat incape...!!!

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Semnati aici

Mesaj de mini_mic » 03 Feb 2008, 00:19

[quote="ceangau alexandru"]-apropo a-ti pescuit vreodata la clean ,stand cocatat intr-o salcie deasupra apei avand in carlig un carabus sau o lacusta.....???
DA ! dar nu la clean .....Unui prieten i-a cazut mulineta in apa stand pe o salcie, si dusa a fost. Ce am mai ras ! :lol:

Avatar utilizator
Rezeanu-Stefan
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 30 Ian 2008, 20:28

Re: Semnati aici

Mesaj de Rezeanu-Stefan » 05 Feb 2008, 22:00

Va salut prieteni.Ma numesc Rezeanu Stefan,sunt din Craiova,am 30 de ani si sunt un impatimit al pescuitului la crap dar si la spinning.Din pacate timpul pe care pot sa il aloc acestui microb este unul redus si rar,din cauza problemelor zilnice.Lucrez ca sofer iar in week ce sa faci mai intai.Pescuiesc pe Jiu la baraj,pe Dunare in dreptul lu` C0 si prin baltile apropiate orasului.Sper ca anul acesta sa imi dedic mai mult timp acestui sport.

Avatar utilizator
DeltA
membru activ
membru activ
Mesaje: 57
Membru din: 22 Noi 2007, 16:10

Re:

Mesaj de DeltA » 16 Feb 2008, 12:43

dadylures scrie:Salut pescarilor sportivi si un an nou mai bun ca celelalte...
Sint presedintele APS- PROFISH-Valcea
nascut pe 26 ian 53 si pescuiesc de cind ma stiu si cit oi mai putea...
In rest...astept sa auzim numai de bine...
va salut domnule Draghicescu!V-am citit numeroasele articole din reviste de-a lungul timpului!mult respect pentru cineva de la care am avut de invatat!!![nu ne cunoastem personal....iertati indrazneala :oops: ]

Avatar utilizator
dediu
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 08 Dec 2007, 02:34

Re: Semnati aici

Mesaj de dediu » 16 Feb 2008, 13:21

Mie si rusine sa zic cati ani am :Dda totusi o sa zic am 16 ani si ma cheama dediu gabriel, pescuiesc de la varsta de 9 ani,pecuiesc la orice fel de peste care poate fi prins la undita si la lanseta,pescuiesc doar vara cand ma duc la bunica mea...imi pare rau ca nu sunt si eu mai mare casa pot sa ma duc pe balti renumite cum ar fi tancabesti :roll:

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Qnyx » 16 Feb 2008, 13:56

Nu trebuie sa iti fie rusine, ci dimpotriva noi apreciem faptul ca persoane tinere sunt interesate de arta pescuitului. Speram ca acest forum sa iti puna la dispozitie informatiile de care ai nevoie in viitor.

Echipa InfoPescar.tv
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
dediu
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 08 Dec 2007, 02:34

Re: Semnati aici

Mesaj de dediu » 16 Feb 2008, 16:58

cu siguranda ca am multe de invatat de la voi...da am invatat multe din emisiunile infopescar
Iti multumesc pentru sprijin

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de florentiniuga » 17 Feb 2008, 02:40

Gabriel, facem schimb? Pentru ca si eu as vrea sa fiu mai mic :lol: Habar n-ai cat te invidiez pentru faptul ca ai 16 ani, o viata intreaga inainte si posibilitatea de a afla atat de multe prin intermediul internetului. Daca ar fi existat si pe vremea cand aveam eu 16... :wink: Tu si cei ca tine reprezentati in primul rand ratiunea pentru care exista aceasta emisiune acest forum si echipa minunata care s-a format. Asa ca fi binevenit si... indrazneste!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
dediu
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 08 Dec 2007, 02:34

Re: Semnati aici

Mesaj de dediu » 17 Feb 2008, 15:53

As vrea sa fac schimb da nu de varte ci de experienta si de postul de prezentator in emisiunea infopescar :lol: ,sa merg pe fel si fel de balti si sa prin peti pe care ii prinzi tu

Avatar utilizator
CRYSTYAN
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 29 Dec 2007, 13:16
Localitate: TIMISOARA
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de CRYSTYAN » 17 Feb 2008, 17:03

Dediu crezi ca e chiar asa usor sa faci o emisiune. Sa-ti spuna domnul FLORENTIN cite pregatiri,cita rabdare si citi nervi i-ti trebuie ptr. asa ceva.Crezi ca de fiecare data cind mergi sa realizezi o emisiune i-ti iese cum vrei tu?Eu unul il invidiez pe Dl.FLORENTIN ptr. nervii pe care sii consuma pentru noi pescarii,asa ca ...mai gindeste-te si cine stie daca chiar esti hotarit poate in viitor ii vei lua locul vreunui prezentator de asfel de emisiuni,dar pina atunci te sfatuiesc sa te tii de scoala pe linga pasiunea ta.Cind o sa mai cresti o sa vezi viata din alt punct de vedere si atunci o sa poti sa-ti alegi drumul.I-ti doresc tot binele si numai reusite in tot ceea ce-ti doresti.A era sa uit :FIR INTINS!!!

Avatar utilizator
dediu
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 08 Dec 2007, 02:34

Re: Semnati aici

Mesaj de dediu » 18 Feb 2008, 17:44

imi dau seama cat de greu este sa faci o emisiune.Dar eu ma refeream la norocul pe care il are pt ca,nu e usor sa pescuiesti pe multe balti si sa cunosti atatia pescari renumiti de la care poti sa inveti multe
Iar de scoala nu o sa ma las in nici un caz pescuitul este un hobi iar nu cred ca as pute trai din pescuit avand in vedere experienta pe care o am :P

Avatar utilizator
simo
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 16 Feb 2008, 13:34
Localitate: Satu Mare

Re: Semnati aici

Mesaj de simo » 22 Feb 2008, 12:56

bun gasit tuturor pescarilor.Cred ca e un pas necesar si de bun simt sa parcurg si eu pasii pe care i-ati parcurs si voi si sa ma prezint.Sunt Simona,din Satu Mare si pasiunea mea cea mai mare este pescuitul(de la 6 ani).Pentru mine singurul loc unde ma pot deconecta cu adevarat de cotidian,este....lacul.Imi place pescuitul la crap,recorul meu este de 11 kg,iar dorinta mea este sa-l depasesc:).Locuind in Satu Mare,am privilegiul de a pescui si in Ungaria.Insa mi-ar place sa incerc si lacurile din Oradea.

Avatar utilizator
CRYSTYAN
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 29 Dec 2007, 13:16
Localitate: TIMISOARA
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de CRYSTYAN » 22 Feb 2008, 20:04

[quote="simo"]bun gasit tuturor pescarilor.Cred ca e un pas necesar si de bun simt sa parcurg si eu pasii pe care i-ati parcurs si voi si sa ma prezint.Sunt Simona,din Satu Mare si pasiunea mea cea mai mare este pescuitul(de la 6 ani).Pentru mine singurul loc unde ma pot deconecta cu adevarat de cotidian,este....lacul.Imi place pescuitul la crap,recorul meu este de 11 kg,iar dorinta mea este sa-l depasesc:).Locuind in Satu Mare,am privilegiul de a pescui si in Ungaria.Insa mi-ar place sa incerc si lacurile din Oradea.[/quot
Bine ai venit SIMO si ma bucur sa vad ca sint si doamne sau domnisoare interesate de acest drog.Pot sa-ti spun ca am cautat pe toate site-urile de pescuit dar oameni ca aici i-ti spun sigur ca nu gasesti.Orice vrei sa stii doar intreba si i-ti vor raspunde toti cei care te pot ajuta!FIR INTINS!

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”