Aplicatii moderatori

ca sa stii cum sta treaba

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Avatar utilizator
Liviu Stroe
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 17 Iun 2009, 13:35
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de Liviu Stroe » 14 Iul 2009, 10:22

Buna ziua,


- Nick Forum:Liviu Stroe
- Nume Real:Liviu Stroe
- Locatia: Brasov
- Data Nasterii:17.10.1986
- Ce limbi cunoasteti :Limba romana si engleza avansat ( scris si vorbit )
- Alte detalii pe care le considerati a fi pozitive in acest sens : De-a lungul timpului am avut parte de mai multe experiente ca si moderator pe diverse forumuri.Imi place sa petrec timpul pe forumul infopescar alaturi de foarte multi oameni "cultivati" din toate punctele de vedere.Cred ca timp am suficient pentru a sta minim 2 ore zi.Cel mai important lucru pe acest forum este sa existe bunul simt si un respect reciproc intre utilizatorii si moderatorii forumului.Pana la urma este un forum informativ pentru toata lumea care il viziteaza.Poate unii dintre noi au experienta mult mai mare in pescuit , tocmai din acest punct de vedere ar trebuii , pe baza cunostintelor sa ajutam/informam si utilizatorii care cauta anumite informatii referitoare la pescuit.Este o vorba foarte adevarata : Omul invata toata viata si tot prost moare. Tind sa cred ca toti ne adaptam acestei replici.:D
- Motivele pentru care vreti sa deveniti moderator si de ce credeti ca ar trebui sa va alegem pe dvs: Pai in primul rand imi place sa fie respectat regulamentul forumului atat de utilizatori dar si de moderatori(spam , off topic, etc).Consider ca a fi moderator este un privilegiu si nu un drept.Mi-ar placea enorm sa fac parte din echipa infopescar.Imi place sa cred ca admini/moderatori au aceleasi drepturi , in mod egal cu userii/vizitatorii forumului.
Daca doriti sunt de acord pentru o perioada de proba.

Nu indeplinesc conditia de minim 100 de posturi .Am aplicat dat fiind faptul ca nu vroiam sa fac posturi numai sa ajung la numarul 100 ca sa pot aplica la cerere de moderator, cu alte cuvinte spam.
Respect,
Liviu

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de sorin1362 » 29 Dec 2009, 13:20

Fata cu cifra octanica, ce zici, bagam de-o hidrocarbura? Sa vedem ce iese pe esapament...hmm?
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de eden » 14 Feb 2010, 14:54

Bună ziua !

Mă numesc Aron Dan (eden pe forum), sunt din Bucureşti, am 22 de ani, sunt student (inginer în devenire) şi am după cum v-aţi dat seama o mare mare pasiune pentru pescuit...

Am cunoştinţe de bază în ale PC-ului, învăţ repede şi îmi place mai ales să mă implic. Din punctul de vedere al limbilor vorbite, sunt român get-beget, şi corect în vorbire (cu nişte mici excepţii de glume, la topicuri ale domnului Steriade :)) ) şi vorbesc la nivel avansat şi engleza.

Am hotărât să aplic la un post de moderator, deoarece utilizatori sunt mulţi, şi au multe nevoi în ceea ce priveşte informaţia, navigarea pe site şi alte mici detalii... Lucrez foarte bine în echipă şi nu mă retrag când dau de greu, ba atunci pot să spun că lucrurile devin mai plăcute pentru mine, când simţi că trebuie să munceşti pentru acel ceva...

Din păcate nu am încă 100 posturi, deoarece nu-mi place să postez doar ca să mă aflu în treabă sau să spun 2 cuvinte lipsite de importanţă doar ca să fac număr de posturi...

Ca stil de viaţă sunt relativ ordonat, deşi mă mai prinde dimineaţa la volan sau în faţa PC-ului, în special citind articole de pe forumuri ca acesta...

În cazul acceptării mele ca moderator, sunt de părere că aş aduce, printre altele, o notă de optimism şi bunăvoie topicurilor, implicându-mă de bunăvoie în rezolvarea conflictelor sau altor genuri de probleme...

Pe principiul sunt mic dar mă fac mare, chiar dacă nu am informaţii despre o anume tehnică, material sau echipament, caut acel ,,ceva'' în mai multe surse şi fac o sinteză asupra informaţiei găsite...

Aştept un răspuns pe privat, indiferent dacă este pozitiv sau nu.

Cu stimă,

Aron
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Adam Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 18 Mar 2009, 20:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

MODERATOR SAU V.I.P.

Mesaj de Adam Mihai » 27 Mar 2010, 22:28

Nick forum : m33hay
Numea real : Adam Valentin Mihai
Locatia : Bucuresti
Data nasterii : 03.09.2010
Despre mine :
Pai … cunoscator de engleza (scris , vorbit si tot tacamu) , romana (la fel ) , franceza ( nu-s as dar ma descurc…am elementarul + inc acv J ) , spaniola (putin) si Japanese (am trades editoriale pentru revista scolii mele (in care am fost)…
Am detinut site-uri care acum sunt cam renumite , am ocupat functii importante pe forumuri , site-uri etc. . Sunt obisnuit sa lucrez in echipa . Am fost conducatoru clasei 4 ani + ca acum sunt seful clasei (in liceu) plus antrenorul de volei al scolii (ca tot vine vb de sport ..am practicat urmatoarele sporturi :
- 6 luni fotbal
- 1 an judo
- 1 an jujitsu
- 4 luni taikoando
- 1 lupte libere (Greco-Romane)
- Si de 2 ani fac box (nu profesionist) … intr-un fel sunt prieten cu sportu…deh asa e moda acum …trebuie sa fi in trend ca sa stai in fata … )
Sunt de treaba se poate comunica cu mine fara sa ma enervez indifferent de tipu partenerului de dialog , am castigat titlu de “Mister Boboc” datorita faptului ca sunt original (nu support oamenii care incearca sa copieze pe altii) , prietenos , comunicativ si sufletu petrecerii .
As dori sa detin functia de moderator (sau V.I.P. ) deoarece stiu si simt ca sunt in stare sa pot face fata unei noi provocari . In plus sunt multi utilizatori care trebuie indrumati pe acest forum , multi find incepatori in anumite lucruri (eu sunt incepator in confectionarea monturilor si de aceea am inceput sa confectionez singur fara a le mai cumpara , asa putan sa vad unde gresec si sa-mi perfectionez mana de lucru) . Sunt dispus sa lucrez cu cei care au nevoie de indrumari … Sunt active pe forum mai bine de 4 ore pe zi J .
O problema insa …. Nu am 18 ani …am doar 16 … Va rog luati-ma in considerare (toti trebuie sa fim tratati ca de la egal la egal… asa cum ne-a lasat Dumnezeu J .
* Sunt in cursurile de ECDL … (curs recunoscut la nivel mondial pentru IT)


Cu respect ,
Adam Valentin Mihai.
!!! F!R !NT!NS !!!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de pharaoh » 27 Mar 2010, 22:37

topicu` asta nu e la misto, nu??
=))

scuze, dar nu m-am putut abtine.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de florentiniuga » 08 Apr 2010, 06:05

pharaoh scrie:topicu` asta nu e la misto, nu??
=))

scuze, dar nu m-am putut abtine.
De ce? Apropo de data de nastere a lui m33hay ? :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de pharaoh » 08 Apr 2010, 09:55

Toata postarea lui m33hay e amuzanta, dar nu numai a lui, si unele de mai sus :)
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de IULIAN C » 08 Apr 2010, 10:18

pharaoh scrie:Toata postarea lui m33hay e amuzanta, dar nu numai a lui, si unele de mai sus :)
Care sunt acelea...??? :-?? :-??
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de pharaoh » 08 Apr 2010, 11:03

N-are rost, nu e frumos. Sunt doar amuzante si atat, nu e de rau :). La al lui m33hay, cum am si spus, nu m-am putut abtine sa nu postez.
I Fish. Therefore I am.

Scrie răspuns

Înapoi la “Citeste inainte”