concurs de pescuit TEIU - ARGES

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
patrudaniel
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 06 Feb 2011, 16:47
Localitate: arges

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de patrudaniel » 05 Iul 2011, 21:53

IULIAN C scrie:Daniel,
Nu mi-o lua in nume de rau sau ca pe o carcota,insa ca sa ai reusita in ceea ce intentionezi sa faci,initiativa demna de laudat...trebuie sa vii cu argumente solide,credibile,palpabile!
Or,azi,in era supertehnologiei,cred ca nu mai e un lux sa faci niste poze sau video,nu?
De aceea pescarii sunt reticenti...trebuie sa vada ochiul lor o filmare cu populare,poze ceva,altfel lumea va crede ca vrei sa-i pacalesti
Deci...sfatul meu: apeleaza cu incredere la ochiul camerei foto/video si vei vedea ca altfel vaa fi perceputa initiativa ta!

Da am adaugat cateva filmulete de luna trecuta mai precis 5-iunie-2011 de la balta stolnici unde am fost prezent la concurs.
Si sa prins ten si novac de la 1.5kg in sus doar atat sa prins
Eu am zis ca voi adauga popularea care va fi pe data de 15 iunie dar inscrierile se vor termina pe data de 16 maxim 20 iunie ptr ca in functie de cati concurenti vor fi trebuie sa comand si eu diplomele, cupele ,medaliile.
Dasta se intelege gresit dar degeaba pun filmarile daca mai este o zi ptr inscrieri. ca dupaia nu vor mai pputea sa se inscrie.
Oricum de pacalit nu se va pacali nimeni ca si prin absurd sa zicem ca nu se va prinde peste mare tot se va castiga concursul cu peste mic care il prinzi foarte mult si repede si BANI DE LA INSCRIERI SE VOR REGASI IN PREMII.
nu opresc nimik eu nu vreau sa ma imbogatesc sa imi aud vorbe nimeni nu castiga din concursuri.
eu vreau doar sa imi scot din cap aceasta manie sa fac eu un concurs si de ce nu putina reclama la magazinul meu deschis nou de articole de pescuit si sunt mai multe legate de magazin ,,,,,,,, dar nu conteaza ptr cei care sunt circotasi si vor ei sa faca "misto" de mine.
Am spus si repet ASA AM PRIMIT INFORMATII DE LA ADMINISTRATORUL BALTII ASA ZIC SI EU .
CA O FI SAU NU ADEVARAT CUM MA MINTE EL PE MINE VA MINT SI EU PE DUMNEAVOASTRA , DAR GARANTEZ CA ESTE PESTE FOARTE MARE , cine stie sa il prinda il prinde cine nu, nu il va prinde.
O SEARA BUNA VA DORESC

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de florentiniuga » 05 Iul 2011, 22:22

Rog in special membrii clubului CZ sa tina cont de faptul ca numele acestei sectiuni este "Concursuri improvizate" si sa nu fie atat de drastici. Teapa poate lua orice organizator care nu are propria lui balta. Mai degraba ar putea cineva sa incerce testarea baltii macar pentru 24 de ore, poate... cine stie, s-o fi schimbat ceva.

PS Ce parere aveti despre cantitatile de peste prinse acum pe Tancabesti, fata de acum 10 zile cand se infruntau finalistii CN? Ca sa-l parafrazez pe Madalin : "...daca nici aia nu mai erau pescari buni..." ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Ciuchi
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 21 Feb 2009, 02:18
Localitate: Pitesti

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de Ciuchi » 05 Iul 2011, 23:50

@Madalin: multumesc pentru aprecieri, respectul este reciproc ;)

D-le Patru Daniel, in primul rand sa va iasa din cap ideea ca cineva are ceva cu dvs. In niciun caz. Din contra, va apreciez sinceritatea si vointa de a dori sa realizati ceva frumos. O idee buna si cu magazinul de pescuit si va doresc mult succes in bunul mers al acestuia. Pareti un om serios si dornic de a face ceva bun, insa problema este in alta parte...
Tin sa precizez ca aceasta balta este una dintre cele mai frumoase garle pe care le-am vazut si am fost. Se afla la 35 de km de Pitesti si o frecventam foarte des. O balta frumoasa, cu peste mult, mare, sanatos... structuri, adancimi de la 1m la 7-8m, agataturi, culoare, canale, locuri cu deschidere cat si locuri inguste, izvoare naturale... o spun cu mana pe inima "o adevarata splendoare". Insa incepand cu anul 2008 lucrurile au inceput sa se schimbe. Si din pacate in rau. Peste din ce in ce mai putin. In anul 2009 a fost organizat un concurs de crap de catre cineva din Craiova. I s-a spus ca se populeaza balta cu 14 tone... azi... maine... saptamana viitoare... vrajeli, minciuni si tot asa pana a inceput concursul. In final din cele 14 tone intr-adevar s-a populat cu 4. Cu 3 zile inainte de concurs. Tot ce s-a prins la acel concurs a fost din cele 4 tone de peste. Am presupus ca vechii "proprietari ai baltii" s-au retras din "nebunia" celor mai nou veniti. De atunci balta nu s-a mai populat cu nimic. Insa peste s-a scos continuu. Anul trecut s-a organizat de aceeasi persoana editia a 2-a a concursului de crap. Inainte de incepere am spus la toata lumea ca daca locul I depaseste 20kg eu ma las de pescuit. Organizatorul m-a considerat carcotas si frustrat.
Stiti cu cat s-a castigat concursul? Va spun eu... cu 2 pesti, aprox. 8 kg.
Si acum va intreb: Eu am fost carcotasul?
De atunci nu s-a mai populat nimic. Mai multe persoane au vrut sa se implice in sprijinirea acestei balti, insa toti au cerut ceva foarte simplu pentru o balta: sa fie si peste, sa fie populata si altii se ocupa de promovare.
Credeti-ma ca nici nu am vrut sa ma bag in acest topic, insa cand vad ce informatii vi se dau, de genul 200 de tone densitate piscicola, mi se face parul maciuca si tot sangele il am in mijlocul creierului.
Administratorul acelei balti chiar nu se gandeste ca multi pescari poate fac niste sacrificii sa vina la un concurs pe balta? Invoiri de la serviciu, bani cheltuiti pe nada, pusi pe drumuri de prin cine stie ce orase, etc. etc. etc. Ca sa ce? Sa vina la balta care colcaie de crap si sa stea zile intregi fara nici cel mai mic "beep" in senzor. Dvs. n-aveti nicio vina, insa ia intrebati-l pe administratorul lacului, chiar are atata boala pe pescarii de competitie de-i minte in asemenea hal?
Dvs. aveti cea mai vaga idee ce inseamna 200 TONE PESTE? Aveti cel mai mic simt al realitatii? Hai sa fim seriosi...

Cum a zis cineva mai sus, sa populeze, sa filmeze, sa pozeze, sa populeze iarasi, sa cheme martori, sa refaca paza cum a fost acum cativa ani cu controale la fiecare masina care iese de pe balta, sa faca sa faca sa faca... Si spuneti-i d-lui Stefan ca eu personal il voi ajuta in promovarea baltii, fara aboslut nici cel mai mic serviciu in schimb. Ca de minciuni si de vorbe de genul "sa vedeti ce-o sa iasa din balta asta" suntem satui de cate ori le-am auzit.

Si cu asta pun punct acestui subiect si va doresc in continuare mult noroc in ceea ce v-ati propus sa faceti. Oricum, daca nu se populeaza pana atunci, sa ne postati si noua poze cu crapii prinsi la concurs. ;)

Numai bine si fire intinse tuturor!
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
Ciuchi
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 21 Feb 2009, 02:18
Localitate: Pitesti

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de Ciuchi » 06 Iul 2011, 00:04

@Florentin:
Nu e nimeni drastic, insa daca cineva vrea sa-ti vanda o masina veche de 9 ani, cu cauciucurile tocite si el iti spune ca masina are doar 5 km facuti de cand e luata si tot insista sa te convinga... prima data il ignori insa la un momentdat ti se face scarba sa vezi cum vrea sa te prosteasca.
In acest sport, cand ne inscriem la un concurs pe o balta mai necunoscuta, nu vrem decat sa ni se dea informatii corecte despre densitate si sa nu fim mintiti. Spune domnule ca ai 100 kg de peste in 45 de hectare luciu de apa, dar vei mai baga 4 tone maine... 2 peste o luna si tot asa... si arata-ne dovezile. Si vei fi respectat, vei demonstra ca chiar vrei sa faci ceva.
Dar nu-mi spune ca ai 200 de tone de peste si tu ai 5 pesti toti. [-(
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
Ciuchi
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 21 Feb 2009, 02:18
Localitate: Pitesti

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de Ciuchi » 06 Iul 2011, 00:09

florentiniuga scrie:PS Ce parere aveti despre cantitatile de peste prinse acum pe Tancabesti, fata de acum 10 zile cand se infruntau finalistii CN? Ca sa-l parafrazez pe Madalin : "...daca nici aia nu mai erau pescari buni..." ;)
Daca nu ma insel si anul trecut a fost ceva asemanator. Concurs pe Tancabesti la care se mai ciupea cate unul pe ici pe colo si apoi la o saptamana la urmatorul concurs, nebunie totala :D
Abia astept Open Tancabesti... dar poate renunt si ma duc la Stolnici :))
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de florentiniuga » 06 Iul 2011, 01:55

Stimati prieteni, constat cu stupoare ca sunteti atat de incrancenati incat nu mai vedeti padurea, de copaci.
Tot ii dati inainte cu tonele de crap lipsa sau imaginare. Va rog sa recititi primele 4 postari ale acestui topic si poate veti intelege ce fel de concurs vrea omul asta sa faca.
Daca se vor gasi doritori si se va tine, eu voi participa cu siguranta. Ma bazez pe varga si match.
Imi doresc sa mai particip si la concursuri de genul acesta, deschise tuturor optiunilor. Sper sa castig cu vreo 50kg de babusca si caras. ...sau nici din astia nu mai sunt?
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
patrudaniel
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 06 Feb 2011, 16:47
Localitate: arges

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de patrudaniel » 06 Iul 2011, 07:29

Singura problema asta este ca pe 15 populare si pe 16 ultima zi de inscriere.
Dar cred ca o sa mai adaug cateva zile ptr inscrieri adica sa fie undeva pana pe 19 ca am observat , toata lumea vrea sa vada popularea si oricum am stabilit si am promis ca voi posta filmarea de pe 15 .
Doar sa nu fie asa cum spune Domnul Ciuchi mai sus sa ma minta administratorul.

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de costelino » 06 Iul 2011, 21:43

Daniel, iesi din chestia asta cu organizarea cat mai urgent posibil sa nu strici imaginea magazinului.Stai de vorba cu fostii paznici si vei afla cat peste mai e in balta...si nu vorbesc numai de crap.
Pestele care mai exista acolo e salbaticit.Si stii de ce? Se intalnesc atat de rar unu cu altul...
Dintr-o intamplare am dat de unul din paznici si am aflat ...mai multe.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de florentiniuga » 06 Iul 2011, 23:02

...daca e chiar asa, atunci poate pe alta balta, de care sa fi sigur, daca vrei neaparat sa creezi un eveniment.
Iti sugerez sa incepi cu un concurs mai simplu de stationar. 1kg de maruntis se prinde pe oriunde in doua manse pe parcursul unei zile.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
fishermen
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 09 Iul 2011, 00:30

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de fishermen » 09 Iul 2011, 00:35

florentiniuga scrie:...daca e chiar asa, atunci poate pe alta balta, de care sa fi sigur, daca vrei neaparat sa creezi un eveniment.
Iti sugerez sa incepi cu un concurs mai simplu de stationar. 1kg de maruntis se prinde pe oriunde in doua manse pe parcursul unei zile.

Avatar utilizator
fishermen
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 09 Iul 2011, 00:30

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de fishermen » 09 Iul 2011, 00:41

:-t CONURS DE PESCUIT LA CRAP?..CARAS? BIBAN? CETENO? BABUSCA? BROASTE? CE SE PUNCTEAZA CA MA INSCRIU SI EU.NISTE REGULI CLARE,CE SE PUNCTEAZA?ORICUM O SA IASA NASOL.PROATA ORGANIZARE.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de florentiniuga » 09 Iul 2011, 15:50

fishermen scrie::-t CONURS DE PESCUIT LA CRAP?..CARAS? BIBAN? CETENO? BABUSCA? BROASTE? CE SE PUNCTEAZA CA MA INSCRIU SI EU.NISTE REGULI CLARE,CE SE PUNCTEAZA?ORICUM O SA IASA NASOL.PROATA ORGANIZARE.
Inafara de rautate, ce rost mai are postarea dvs? S-a comentat suficient si cred ca organizatorul a fost bine si suficient sfatuit de catre cei care pot dialoga intr-un mod serios si tolerant.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
fishermen
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 09 Iul 2011, 00:30

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de fishermen » 10 Iul 2011, 00:26

florentiniuga scrie:
fishermen scrie::-t CONURS DE PESCUIT LA CRAP?..CARAS? BIBAN? CETENO? BABUSCA? BROASTE? CE SE PUNCTEAZA CA MA INSCRIU SI EU.NISTE REGULI CLARE,CE SE PUNCTEAZA?ORICUM O SA IASA NASOL.PROATA ORGANIZARE.
Inafara de rautate, ce rost mai are postarea dvs? S-a comentat suficient si cred ca organizatorul a fost bine si suficient sfatuit de catre cei care pot dialoga intr-un mod serios si tolerant.
Pe 5 iunie ma-m inplicat intr-un concurs de pescuit stationar pe balta stolnici.si ma-m zbatut sa fie bine si cred ca a fost cit de cit(cu o singura mare gresala care a facuto administratorul.dl.stefan care nu pot so spun).Cit de bine organizezi sau te zbati sa fie bine pe balta stolnici e greu.Pacat de balta,pacat de pescari,pacat de cei care se implica din dragoste de pescuit.

Avatar utilizator
patrudaniel
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 06 Feb 2011, 16:47
Localitate: arges

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de patrudaniel » 12 Iul 2011, 22:41

BUNA SEARA
Revin cu o postare de ultima ora.
Cei inscrisi au fos anuntati.
Din cauza unui om care nu prea il duce capu si totusi imi pare bine decat sa se fi intampla ceva pe balta si sa ma fac de ras, oricum deja cred ca m-am facut am renuntat la concurs defapt nu la concurs la BALTA SOLNICI
deci si prin urmare concursul va fi pe BALTA TEIU cu aceeasi taxa de inscriere unde este si peste ca banuiesc ca domnul stefan de la stolnici ma pacalea cu popularea, dar va fi o singura problema decalarea concursului cu o saptamana mai precis pe 30- 31 iulie si va fi doar de crap.
Voi adauga si regulamentul ca avand in vedere ca va fi doar de crap sunt necesare cateva lucruri in plus , bine nu obligatorii.

Si pentru domnul Florentin Iuga , din suflet va rog sa participati si dumneavoastra cum vroiati sa veniti la Stolnici exact in aceeasi postura( concurent si cu echipa de filmare) .
Am fost la balta si este frumoasa cu peste foarte mult, si ca sa fie un adevarat concurs nu se va lua nimik acasa.

revin cu regulamentul.

Avatar utilizator
Ciuchi
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 21 Feb 2009, 02:18
Localitate: Pitesti

Re: concurs de pescuit STOLNICI ARGES

Mesaj de Ciuchi » 12 Iul 2011, 23:07

patrudaniel scrie:Din cauza unui om care nu prea il duce capu si totusi imi pare bine decat sa se fi intampla ceva pe balta si sa ma fac de ras...
Daniel, la cine te referi???

Oricum, balta Teiu este altceva. Am vazut cu ochii mei "dulap" de 19 kg prins pe Teiu, pozat si bineinteles eliberat. O balta frumoasa, cu peste frumos si destui "monstri", de care administratorii s-au ocupat. Eu sincer am vrut sa ti-o dau ca alternativa insa m-am abtinut sa nu se interpreteze alte lucruri.
Inca nu am ajuns sa fac o partida aici, deoarece am inteles ca patronii nu accepta pescuitul de noapte ci decat rasarit-apus si cum sunt adeptul partidei de minim 24 de ore la crap, de obicei 48, n-am avut timp sa ma interesez de o cunostinta comuna care sa garanteze seriozitatea mea.
Oricum, cine mi-a povestit de aceasta balta, a spus numai cuvinte de lauda.
Sper sa-ti iasa un concurs frumos, macar acum il organizezi pe o balta care are si peste.
Felicitari! ;)

PS. Si la cine te refereai ca nu-l ajuta capul? 8->
Daniel Ciuchendea

Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri improvizate”