HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de eden » 24 Feb 2012, 00:26

zfcristian scrie:
vioril scrie:
eden scrie:si cat am zis ca nu mai calc in clinceni cat o sa am zile :))


sa nu ne spui ca nu s-a deschis parasuta :O :O :O


=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Poate ca parasuta era din Clinceni >:) >:) >:)
in 2008 am participat la primul meu concurs.
locatia : bazinul mare din complexul belvedere.
taxa : 700.000 (70 de lei noi)
durata : 10 ore
rezultatul : 3 carasi si un balos.
captura concursului : crap de 3 kg de la metro
clasament final : nu am idee, deoarece concurentul din dreapta s-a facut prastie si a inceput sa arunce numai peste mine, si cand am sesizat fapta atat lui, cat si organizatorului, mi-a fost dat raspunsul : hai ma ce te crezi la concurs ?
morala : f*%#-ti clinceniu matii :)))))))
de-acolo vorba.
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Aruncatoru
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 10 Iul 2011, 00:14
Localitate: La Minim 130 de Metrii Departare de Momitor

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Aruncatoru » 24 Feb 2012, 00:37

Domnule Mitranescu , sper ca aranjati cu cei de la aeroport sa nu avem probleme, eventual sa devieze putin traficul aerian vreo cateva ore.
E destul de frig afara , ne serviti si dumneavostra cu ceva cald? o tava de mici , niste bere , poate chiar si un paharel de whiskey?
=P~ =P~ =P~ =P~
NICI O BARCUTA DE NADIRE NU E CA O LANSARE IN NESTIRE
Maistru Aruncator in Cadrul A.L.L.F.P.B. S.A. (Academia de Lanseuri Lungi Fara Precizie Bucuresti)

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de eden » 24 Feb 2012, 00:39

daca vii iti dau eu vodca la paharel :)) sa nu ingheti si sa poti sa termini firul de pe mulineta, nu de alta :))
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Rechin » 24 Feb 2012, 00:44

Desideiu Bogdan scrie:
Rechin scrie:
IULIAN C scrie:Mai in gluma,mai in serios...tot la aeroport s-a ajuns :))
eeee ...oricum traficul aerian va fi inchis pe perioada concursului.s-a luat legatura si cu radarele militare sa nu ia in seama proiectilele care le apar in raza sa nu la confunde cu ozn-uri si sa nu deschida foc antiaeriana....oricum cred ca locatia a fost aleasa si in functie de zona de resedinta a organizatorilor :D

Interesanta semnatura ai...pot sa ma semnez asa ? :D
"Cu cat iti citesc posturile mai bine , cu atat imi dau seama ca e numai caterinca de tine" Desideiu Bogdan.
sau poti sa-i spui asa:""cu cat va citesc mai mult postarile ,cu atat ma bufneste mai mult rasul"" =))"" posturile"" inseamna altceva intreaba un.. :-/ #-o militian..
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Rechin » 24 Feb 2012, 00:59

sau daca nu stie nici un militian nimic despre "" posturi "" iti mai ramane o varianta:sa intrebi un popa.. o:-)
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
Aruncatoru
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 10 Iul 2011, 00:14
Localitate: La Minim 130 de Metrii Departare de Momitor

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Aruncatoru » 24 Feb 2012, 01:02

Rechin scrie: sau poti sa-i spui asa:""cu cat va citesc mai mult postarile ,cu atat ma bufneste mai mult rasul"" =))"" posturile"" inseamna altceva intreaba un.. :-/ #-o militian..
Asa asa. Nu-l lasa. M-am certat si eu cu Desideiu asta . Un...nesim...serios. Sunt curios daca vine la casting sa-l frec putin cu zapada.
P.S. Vrei sa-l trag putin de perciuni si din partea ta? Nu stiu ce ii veni lui pe semnatura ta , mie chiar imi place.
NICI O BARCUTA DE NADIRE NU E CA O LANSARE IN NESTIRE
Maistru Aruncator in Cadrul A.L.L.F.P.B. S.A. (Academia de Lanseuri Lungi Fara Precizie Bucuresti)

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Desideiu Bogdan » 24 Feb 2012, 01:14

Rechin scrie: sau poti sa-i spui asa:""cu cat va citesc mai mult postarile ,cu atat ma bufneste mai mult rasul"" =))"" posturile"" inseamna altceva intreaba un.. :-/ #-o militian..
Rechinu scrie:sau daca nu stie nici un militian nimic despre "" posturi "" iti mai ramane o varianta:sa intrebi un popa..
Am onoarea dom' Pruteanu, nu stiam domle ca v-ati reincarnat in rechin, ma scuzati.
Mai greseste si omu' , ca n-ai ce face neatentia , graba, oboseala samd. Dar totusi ai inteles ideea mea , sunt sigur.
Pana una alta , citeste titlul din linkul de mai jos.
http://stirileprotv.ro/stiri/internatio ... itter.html

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de eden » 24 Feb 2012, 01:23

se simte agitatia dinaintea furtunii :)) parca trebuia sa fie liniste, nu agitatie. =))
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Feb 2012, 12:53

Duminica 26 Februarie ora 9 adunarea pe terenul de casting.
Concurentii primesc firul in vederea pregatirii mulinetei.
Inceperea concursului imediat dupa pregatirea lansetelor ( maxim ora 10 )
Recomandari si reguli :
- tamburul mulinetei cu care venim sa aiba umplutura astfel incat sa mai accepte 250-300m fir de 0,25. Se poate folosi tamburul de rezerva gol pe care se trag cei 300m de fir primiti de la organizator ,dupa care se trage umplutura pana la nivel si apoi se trage tot firul pe tamburul principal.
- firul trebuie sa fie tras strans pe mulineta pentru a nu face peruci la aruncare sau sa ia din lungimea acesteia.
-nu incarcati prea mult tamburul , din acelasi motiv ca mai sus .
-lansetele pregatite de aruncare vor fi puse pe un stativ special facut de catre organizator si se vor manevra numai in momentul aruncarii sau al pregatirii.
-nu uitati : lanseta , mulineta , tambur rezerva , fir inaintas , plumbi , forfecuta , varteje fixare plumb cu tija ( daca folositi modelul respectiv ) .
-de preferat folosirea incaltamintei impermeabile .

Amenajarea terenului se face incepand cu ora 8 , iar cine doreste sa participe este binevenit.
Totodata cine doreste sa supravegheze concursul este rugat sa-si aduca vesta reflectorizant din trusa auto.
Aruncarile se vor face pe grupuri de zece concurenti. Dupa aruncare concurentul aseaza lanseta pe unul din cele 10 suporturi la indicatiile arbitrului de stand care urmareste directia lanseurilor. La masuratori merg numai concurentii cat si cei care poarta vesta , iar acestia nu mai mult de sase. Se merge in linie si se opreste in ordine crescatoare a aruncarilor la fiecare concurent in parte pana se face masuratoarea respectiva.
Linia de stand o sa fie demarcata cu o sfoara vizibila care la unul din capete o sa aiba un avertizor. Daca in timpul aruncarii sau dupa aceasta concurentul atinge sfoara respectiva si senzorul se aprinde atunci aruncarea este anulata fara a se putea repeta.

Ceai si cafea fierbinte oferita din partea organizatorului pentru toti participantii si vizitatorii.

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de eden » 24 Feb 2012, 20:31

Dane, trebuie sa te felicit pentru sistemul original de avertizare a muscatorilor din cascaval, dar daca in timpul pasului de lansare sare putina zapada pe fir, nu se da alarma degeaba ? :D
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Feb 2012, 00:51

eden scrie:Dane, trebuie sa te felicit pentru sistemul original de avertizare a muscatorilor din cascaval, dar daca in timpul pasului de lansare sare putina zapada pe fir, nu se da alarma degeaba ? :D
Un avertizor Hakuyo reactioneaza NUMAI la "muscatura " ( din cascaval ) ! :D

P.S. Zapada o sa fie tasata ,iar pe deasupra punem nisip. Am cumparat un sac plin . ;)

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de eden » 25 Feb 2012, 01:13

gata ! carcotasu din mine nu mai are nimic de zis. :D

fire-ntinse cat mai lungi tuturor participantilor :)
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Feb 2012, 12:46

Deoarece unii participanti la acest concurs si-au anuntat prezenta direct la locul de desfasurare , iar fondul de premiere inca nu se cunoaste premiile se vor anunta la inceputul competitiei si se vor calcula sub procentajele :
FINALA GREILOR premii in valoare de 50% din fondul premiere (produse Hakuyo) + CUPE
FINALA MIJLOCIE premii in valoare de 30% din fondul de premiere (produse Hakuyo) + CUPE
FINALA USOARA premii in valoare de 20% din fondul premiere (produse Hakuyo) + CUPE
Pe fiecare finala in parte locurile 1,2 si 3 vor avea 50% , 30% si 20% din valoarea alocata finalei respective.

Se mai premiaza:
CEA MAI LUNGA ARUNCARE - Produse SENZOR PLANET 300 lei ( 600 daca se depasesc 180m )
LOCUL 4 FINALA GREILOR - Produse BOGDAN DRAGAN 300 lei
LOCUL 30 dupa prima etapa eliminatorie - 250 lei din partea CMB

Fondul de premiere are valoarea nr. de participanti inmultit cu 160 lei.
Diferenta de 40 lei se gaseste in organizare : fire , plumbi , cupe , diplome , marcaje, bauturi si ... chiar daca sunt "mici" sunt multi . :D

INSCRIERILE SE VOR FACE PANA IN ORA 10 DIN ZIUA CONCURSULUI , dar nu mai mult de 60 locuri..
Pana acum suntem 40 concurenti cu taxa achitata sau confirmata prezenta sigura.

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de dan _city_center » 26 Feb 2012, 16:15

desfasurare concurs...
Fişiere ataşate
casting Dan Mitranescu 005.JPG
casting Dan Mitranescu 015.JPG
casting Dan Mitranescu 026.JPG
casting Dan Mitranescu 029.JPG
casting Dan Mitranescu 042.JPG
casting Dan Mitranescu 050.JPG
casting Dan Mitranescu 051.JPG
casting Dan Mitranescu 054.JPG
casting Dan Mitranescu 055.JPG
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
gaby 11
membru activ
membru activ
Mesaje: 142
Membru din: 23 Ian 2012, 20:02
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2012 - EDITIA 1

Mesaj de gaby 11 » 26 Feb 2012, 17:20

Un clasament,ceva aveti?

Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri improvizate”