CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de eden » 03 Aug 2010, 15:01

se depăşise cifra de 60 de doritori, acum văd că au început să dispară din ce în ce mai mulţi :) o să fim măcar 20 joi dimineaţa ? ar trebui să-mi fie frică ? :)) nu prea cred >:) ... numai mâine nu-i poimâine :D eta 46 hrs :D :D :D
hai la luptaaa cea mareeeeeeeeee :D
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
pescar orhei
senior
senior
Mesaje: 273
Membru din: 21 Apr 2010, 09:10

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de pescar orhei » 04 Aug 2010, 11:01

Lista achitati

1.Mihai Alexandru+Florentin Iuga
2.Cornel Serbu - Tica Filimon
3 Mihai Profesoru
4. Edward Grigore - Dan Marinescu
5. Maty &Fiul
6.Irinel Bunica - Laurentiu Marin
7.Voicu Adrian -Augustin Orodel
8. VALI COMANECI
9.Sorin Dinu-Constantin Emilian
10 Laurentiu Sarghie - Gabi Sarbu
11 Aron Dan -Nicolescu Alex
12. Orhei Oliviu
13. Ionescu Marian -Georgescu Nicolae
14. Buhac Constantin - achitat
15 Daniel Dumitrescu -Bebe Moise
16 Nelu Ionescu -Jonny
17 Dan Mitranescu
18 Stefan Babita
19 Berbecaru
20 Marius Bors
21 Dumitru Stefan
22 Berbecaru 2
23 Cristian Bebesel -Cristian Matei
24 Bogdan Vlad + Mihai Caplescu
25 Iorgos -Dan Cyti

Au mai ramas 24 de ore pana la inceperea concursului.
Cine plateste are locul asigurat.


Plata in contul:
Asociatia Liga Romana de Crap
Cont: RO80BUCU1481210608072RON
Banca ALPHA BANK AGENTIA 13 Septembrie

relatii la tel 0724 033 966 orhei oliviu
0744 630 226 victor oana

PREZENTA JOI ORA 9 PENTRU TRAGEREA LA SORTI .
ORA 13 INCEPEREA CONCURSULUI .
SE PESCUIESTE PE TOATA BALTA .
SE PESCUIESTE CONFORM REGULAMENTULUI CIPS.

Avatar utilizator
RobertV
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 02 Dec 2009, 13:17

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de RobertV » 06 Aug 2010, 22:04

Stie cineva ce se intampla la concurs? Clasament? Cat si cine?

Avatar utilizator
fhis
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 06 Aug 2010, 22:50

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de fhis » 06 Aug 2010, 22:56

nu scrie nimeni un clasament?nu-i pasa nimanui de desfasurare?.doar de inscriere?dubios

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de iulian petre » 07 Aug 2010, 18:04

:-/

Avatar utilizator
s4rp3
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 19 Oct 2008, 23:03
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de s4rp3 » 07 Aug 2010, 18:28

(sursa liga de crap )
Se prinde extraordinar de slab .
Apa a fost foarte scazuta iar acum a inceput sa creasca .
Caldura sufocanta ,nu adie nici un pic de vant ,APA FIERBE[31 GRADE]
LOCURILE CONSACRATE NU PRIND DELOC [gunoi ,gard ,casuta 2 ,casuta 4 ,statia mica ,casuta 1,drumul de la sat ]
Conduce STEFAN BABITA 48 KG [5 TENI ]
locul 2 MATY 38 KG 5 BUC
locul 3 CORNEL SERBU 30 KG 5 BUC
RESTUL FOARTE PUTIN SAU DELOC .
ASTA ESTE PE SCURT ATMOSFERA DE PE BALTA .
MAINE SE VA POSTA CLASAMENTUL ,POZE ,GRATARUL DE SFARSIT .

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de eden » 08 Aug 2010, 19:41

bilanţul sună aşa : 2 nădiri grele cu bulgări, racheta şi cobra + 72 de ore + 1 cartuş de ţigări = 1 trăsătură nehotărâtă de CIORTAN (mai mult de 3-4 kg nu avea, l-am simţit în fir). am nimerit unul din locurile ,,consacrate
'' (A2) cu apă adâncă, am pescuit aproape la toate distanţele, la cca 8 tipuri de bile, 4 tipuri de porumb, şi plutitor, şi neplutitor, şamd. 1 trăsătură !!! balta are peşte MARE, l-am văzut sărind pe lângă malul celălalt unde probabil fusese momit în săptămâna concursului (am prins totuşi o baliză cu plumbii încă strălucitori =>> s-a pescuit chiar şi în săpt. concursului care marca un platou cu adâncime MULT mai mică decât împrejurimile. foarte cald şi foarte foarte foarte neplăcut. arbitrii de nota 10, balta nu mă pronunţ, şi cam atât... Felicitări câştigătorilor !!!
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de dan _city_center » 08 Aug 2010, 20:35

felicitari tuturor participantilor,
felicitari organizatorilor,
felicitari arbitrilor,
felicitari cistigatorilor.

promitem sa venim si la editia urmatoare, a fost o deosebita placere sa ofer cupele celor care au luptat si au cistigat :))
DSC03071.jpg
Ultima oară modificat 08 Aug 2010, 21:39 de către dan _city_center, modificat 1 dată în total.
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de cristian505ro » 08 Aug 2010, 20:43

Felicitari castigatorilor si organizatorilor!
Imi cer scuze pe aceasta cale pentru faptul ca nu am ramas la festivitatea de premiere, asa cum fac de obicei, dar am fost legat de ora la care a trebuit sa ajung la Bucuresti. S-a prezentat colegul meu, Cristian Matei.
In primul rand ii multumesc partenerului meu de echipa Cristian Matei cu care m-am sincronizat perfect, asa cum a fost si acum o luna la o partida de antrenament. E mare lucru. Din mica experienta pe care am reusit eu sa o acumulez in aprox. 10 concursuri in 2 ani, este un aruncator deosebit si ca distanta si ca precizie. Pe asta ne-am si bazat si atunci de la sine am preluat eu poate mai mult partea de nada si monturi. Din pacate strategia noastra de nadire si pescuit cu bile tari nu a dat roadele asteptate, iar in fata la distanta nu am avut peste de loc. Toate cele 5 trasaturi pe care le-am avut in 72 de ore au fost compuse din : 1 rateu pe coborare din fata de la distanta si restul din lateral stanga la 30-50 M , adica : 1 ciortan 3 kg., 1 caras, 1 platica si un tub de oxigen argintiu pe care l-am intepat ieri pe la 18.15 si cu care am rezistat doar 2 minute in drill dupa care a scapat din carlig.
Ma bucur ca l-am avut in dreapta pe Matty si Feciorul, e interesant sa-l filezi pe Matty chiar de la 100 M. Inca o data Matty felicitari pentru Fecior!
Salutari aripei din stanga : Vali Comanici si Marius Ionita, a mers berea de dupa cantarul de ieri dimineata!
La fel si simpaticului arbitru nea Popica care a avut de tras ceva curse.
Pentru mine este cel mai slab rezultat obtinut pana acum la concursuri, dar sunt explicatii : strategia, canicula si poate densitatea de peste. Personal insa recomand aceasta balta, aici nu se face ciortaniada, aici se nadeste, se asteapta si te loveste. Deocamdata nu ne-a lovit, altadata altceva !
Ultima oară modificat 08 Aug 2010, 22:12 de către cristian505ro, modificat 1 dată în total.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de cristian505ro » 08 Aug 2010, 21:47

eden scrie:foarte cald şi foarte foarte foarte neplăcut. arbitrii de nota 10, balta nu mă pronunţ, şi cam atât... Felicitări câştigătorilor !!!
Dane ma bucur pentru voi ca ati participat si ati rezistat pe asa canicula. Cat despre balta ce sa zic, eu stiam ca este asa si am vrut sa o incerc si in concurs, balta e frumoasa,inca..., ar putea fii si mai si, dar asta nu e treaba noastra, noi putem decide daca mai dam pe acolo sau nu. Eu zic ca inca mai putem da, asta e balta de capturi ca lumea,strategie sa ai si sa te ajute si vremea. Eu cand m-am trezit ieri la 18.15 la 20 de M in apa pana la genunchi incercand sa strunesc o butelie de oxigen care rasufla puternic, sincer m-am bucurat ca am fost acolo.( martor Matty). Dane, Darvari e una din salbele de apa de pe valea Mostistei, eu prima oara am dat acolo in 1980, pot sa iti spun ca aici e alta strategie , nu se compara cu nici o balta, Mostistea asa cum spun in cartea la care scriu putin si de mult si pe care sper sa o termin inainte de a ma termina eu, deci cum zic , Mostistea e o curgere usoara de apa, asa cum am fost bucuros sa aud si de la Victor Oana care are portiunea asta de 10 ani. Deci gandeste-te ca apa asta nu sta, asa ne-am gandit si noi, da uite ca de data asta nu i-am dat de cap. Vremea, vremurile........
Sper sa ne mai intalnim.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: CUPA LIGII ROMANE de CRAP 5-8 august 2010

Mesaj de eden » 09 Aug 2010, 00:48

Cristi tată, aşa cum am promis şi pe Solacolu, promit şi acum, la fel de serios : ne mai întâlnim noi, coane ! :) noi suntem la început, şi a fost o experienţă bună şi concursul acesta. M-am înţeles mai mult decât grozav cu Nico, am reuşit să dormim cu rândul şi să fim uniţi de la cap la coadă... ne-am mai înţepat noi cu una cu două, dar punem asta pe seama căldurii şi a plictiselii :)) . în rest ce pot spune ? balta are PEŞTE cu P mare de tipar, dar... DAR standurile nu sunt deloc echilibrate... părerea mea... una e să ai 100-120 de metri până în malul opus, şi alta e să ai 180-200... noi am încercat cât s-a putut de departe ( vre-o 2 aruncări am reuşit să ajung la cca 30-40 de metri de malul opus, dar asta s-a datorat mai mult firului gros pe care l-am pus pe mulinete în perspectiva ,,submarinelor''), şi la toate distanţele posibile până acolo. singura trăsătură care s-a putut numi trăsătură a fost la bilă de BFM peştoasă, dar nu era una din buteliile de oxigen de care vorbeşti tu, ci mai degrabă un ciortan mai răsărit... cât despre concurs, a fost cel puţin ,,educativ''.
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”