NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Marian Constantin » 22 Mar 2013, 10:26

L-ai cumparat de la Dan ?

Avatar utilizator
calin2h
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 05 Mar 2013, 09:33

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de calin2h » 22 Mar 2013, 10:35

Mai mult ca sigur ca de la Dan a cumparat setul.

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Bogdan Melu » 22 Mar 2013, 11:29

Nu l-am cumparat de la Dan de la magazin.
L-am luat de la un magazin mai din centru orasului care imi este oarecum in drumul spre casa.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Vali_ms » 22 Mar 2013, 12:34

Eu am modelul 2012 la care difera doar sunetele....pot spune ca am iesit cu el la cateva partide si nu m-a dezamagit,ofera tot ce trebuie sa ofere un asemenea set,raport calitate-pret....indiscutabil fara concurenta.
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
floeug76
senior
senior
Mesaje: 204
Membru din: 28 Ian 2012, 11:04
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de floeug76 » 22 Mar 2013, 12:47

Cu chiu cu vai am strans bani pentru acest set de avertizoare,urmaresc topicul de la inaugurare si astept cu nerabdare pareri despre rezistenta la umiditate si sensibilitate,raza (200M....1 KM.....)nu ma intereseaza ca nu pescuiesc de la cel mai apropiat bar de langa balta :D .Lasati polemicile si iesiti pe balta ca sa pot face achizitia mai repede ! :!!
PS. poate deranjez si sigur asa fac dar daca vreau ceva de pescuit cu numele HAKUYO ,EU, nu am decat o singura destinatie ,nu net ,dong,dragoane....FIR INTINS ! ---<><

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de 77neo » 23 Mar 2013, 00:03

floeug76 scrie:Cu chiu cu vai am strans bani pentru acest set de avertizoare,urmaresc topicul de la inaugurare si astept cu nerabdare pareri despre rezistenta la umiditate si sensibilitate,raza (200M....1 KM.....)nu ma intereseaza ca nu pescuiesc de la cel mai apropiat bar de langa balta :D .Lasati polemicile si iesiti pe balta ca sa pot face achizitia mai repede ! :!!
PS. poate deranjez si sigur asa fac dar daca vreau ceva de pescuit cu numele HAKUYO ,EU, nu am decat o singura destinatie ,nu net ,dong,dragoane....FIR INTINS ! ---<><
eu i-am luat de la Dan si sunt incantat de ei. de iesit nu am cum sa ies ca la brasov ninge si bate un vant de te da jos din picioare. i-am probat asa la rece si sunt super ok

multumesc Dan Mitranescu
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
Licabz
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 02 Mar 2013, 15:53

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Licabz » 24 Mar 2013, 08:38

Sambata am iesit la o partida de pescuit in Ungaria-Mezohegyes si numai bine am putut sa vad cum se comporta alarmele pe un vint destul de taios si puternic,pot sa va spun ca sau comportat exemplar semanland ori ce trasatura a pestelui,iar la cei 9-ua crapi prinsi momeala decisiva a fost bobul de porumb mic care l-am achizitionat o data cu alarmele de la domnul Dan.
Fiind un grup de 4 persoane am putut testa si raza de acoperire a statiei,ultimul coleg era la o distanta aproximativ de mine 150m,statia sa comportat exemplar.In consecinta am achizitionat un produs foarte bun la un pret foarte mic comparativ cu ce ofera alte firme.
Ps. vreau sa ii multumesc domnului Dan pentru produsele de calitate oferite la preturi foarte bune(miciiiiiiiiiiii) care te atrag ca un magnet.

Avatar utilizator
calin2h
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 05 Mar 2013, 09:33

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de calin2h » 24 Mar 2013, 10:19

Felicitari prietenului meu Lica pentru alegerea nadei ideale in conditiile vitrege in care a pescuit, pentru numarul mare de pesti prinsi intr-un timp atit de scurt si nu in ultimul rind achizitiilor cu adevarat de calitate pe care le-a facut.
PS. Abia astept sa iesim impreuna la pescuit avind si eu aceiasi avertizori,swingere, etc. (de la acelasi magazin achizitionate) :)) :)) :))

Avatar utilizator
Licabz
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 02 Mar 2013, 15:53

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Licabz » 24 Mar 2013, 11:50

PS. Abia astept sa iesim impreuna la pescuit avind si eu aceiasi avertizori,swingere, etc. (de la acelasi magazin achizitionate)
Placerea e de partea mea,sper cat mai curand sa fie <:-P <:-P

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Mar 2013, 12:38

Licabz scrie:Sambata am iesit la o partida de pescuit in Ungaria-Mezohegyes si numai bine am putut sa vad cum se comporta alarmele pe un vint destul de taios si puternic,pot sa va spun ca sau comportat exemplar semanland ori ce trasatura a pestelui,iar la cei 9-ua crapi prinsi momeala decisiva a fost bobul de porumb mic care l-am achizitionat o data cu alarmele de la domnul Dan.
Fiind un grup de 4 persoane am putut testa si raza de acoperire a statiei,ultimul coleg era la o distanta aproximativ de mine 150m,statia sa comportat exemplar.In consecinta am achizitionat un produs foarte bun la un pret foarte mic comparativ cu ce ofera alte firme.
Ps. vreau sa ii multumesc domnului Dan pentru produsele de calitate oferite la preturi foarte bune(miciiiiiiiiiiii) care te atrag ca un magnet.
Multumesc pentru apreciere.
Acum un an, pe un vant foarte puternic, avand avertizorii in test :



Fara semnale false .

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de shahjaban » 24 Mar 2013, 14:00

Vali_ms scrie:Eu am modelul 2012 la care difera doar sunetele....pot spune ca am iesit cu el la cateva partide si nu m-a dezamagit,ofera tot ce trebuie sa ofere un asemenea set,raport calitate-pret....indiscutabil fara concurenta.
Vali , la modelul tau 2012 , ledurile de la senzori ce culori au ??? sau sunt intr-o singura culoare ??

Avatar utilizator
calin2h
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 05 Mar 2013, 09:33

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de calin2h » 24 Mar 2013, 20:12

Domnul Dan,am o intrebare: La SWINGERUL HAKUYO MK2 LUMINO(care le-am achizitionat impreuna cu avertizorii model 2012 de la d-voastra anul acesta),cum as putea limita cursa balamalei astfel incit,sa nu loveasca in lanseta cind se ridica ? Lanseta este din carbon si mi-e frica sa nu crape,la lovituri repetate in acelasi loc.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Mar 2013, 21:58

calin2h scrie:Domnul Dan,am o intrebare: La SWINGERUL HAKUYO MK2 LUMINO(care le-am achizitionat impreuna cu avertizorii model 2012 de la d-voastra anul acesta),cum as putea limita cursa balamalei astfel incit,sa nu loveasca in lanseta cind se ridica ? Lanseta este din carbon si mi-e frica sa nu crape,la lovituri repetate in acelasi loc.
Swingerul nu loveste lanseta atunci cand trage pestele .
Limitarea cursei la sistemul MK2 nu este benefica deoarece balamaua se deschide numai in pozitie verticala pentru a elibera firul.
P.S. Pescuiti fara grija cu ele asa cum sunt pentru ca nu exista riscuri.

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Alexandru Mihai » 24 Mar 2013, 23:50

calin2h scrie:Domnul Dan,am o intrebare: La SWINGERUL HAKUYO MK2 LUMINO(care le-am achizitionat impreuna cu avertizorii model 2012 de la d-voastra anul acesta),cum as putea limita cursa balamalei astfel incit,sa nu loveasca in lanseta cind se ridica ? Lanseta este din carbon si mi-e frica sa nu crape,la lovituri repetate in acelasi loc.
:) ... Dane crezi ca se poate sa faci ceva sa nu se ude minciogul in momentul in care il bag in apa sa scot pestele? Nu vreau sa se rupa din cauza apei...

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 25 Mar 2013, 00:23

Alexandru Mihai scrie:
calin2h scrie:Domnul Dan,am o intrebare: La SWINGERUL HAKUYO MK2 LUMINO(care le-am achizitionat impreuna cu avertizorii model 2012 de la d-voastra anul acesta),cum as putea limita cursa balamalei astfel incit,sa nu loveasca in lanseta cind se ridica ? Lanseta este din carbon si mi-e frica sa nu crape,la lovituri repetate in acelasi loc.
:) ... Dane crezi ca se poate sa faci ceva sa nu se ude minciogul in momentul in care il bag in apa sa scot pestele? Nu vreau sa se rupa din cauza apei...
Incearca sa il bagi cu cotorul . Este mai rezistent in zona respectiva. :-B

Scrie răspuns

Înapoi la “Dan Mitranescu”