NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 21 Apr 2013, 00:35

iulian_ionita scrie:cand sa-mi cumpar si eu un set de avertizori, s-au terminat :D
In cateva saptamani o sa vina urmatorul transport.

Avatar utilizator
Ricky
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Sep 2012, 22:05
Localitate: Sibiu

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Ricky » 22 Apr 2013, 20:29

Domnule Dan Mitranescu vreau sa cumpar si eu noul model de avertizori cu statie Hakuyo,dar am vazut ca magazinul d-voastra afiseaza stoc terminat.As dori sa stiu in cat timp o sa ii aveti pe stoc si daca este nevoie de o comanda in prealabil(sa nu costat ca s-au terminat si de data aceasta)
Va multumesc anticipat pentru corectitudine si promtitudine.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 22 Apr 2013, 22:39

Ricky scrie:Domnule Dan Mitranescu vreau sa cumpar si eu noul model de avertizori cu statie Hakuyo,dar am vazut ca magazinul d-voastra afiseaza stoc terminat.As dori sa stiu in cat timp o sa ii aveti pe stoc si daca este nevoie de o comanda in prealabil(sa nu costat ca s-au terminat si de data aceasta)
Va multumesc anticipat pentru corectitudine si promtitudine.
Din informatiile mele lotul urmator o sa ajunga in maxim o luna .
Rezervarea consa intr-un simplu telefon dat la magazin .
Lasati datele unde puteti fi contactat si in momentul sosirii avertizorilor vom anunta acest lucru.
Si eu va multumesc pentru interesul acordat acestui produs. :)

Avatar utilizator
Ricky
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Sep 2012, 22:05
Localitate: Sibiu

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Ricky » 22 Apr 2013, 22:59

Ok o sa sun maine la magazin .
Va multumesc!

Avatar utilizator
Ricky
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Sep 2012, 22:05
Localitate: Sibiu

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Ricky » 23 Apr 2013, 12:35

As vrea sa mai stiu daca la tipul acesta de senzori ,este necesar ca la sfarsitul partidei de pescuit este nevoie se se scoata bateria afara din ei(pentru o mai buna autonomie)?
Va multumesc!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 27 Apr 2013, 12:05

Ricky scrie:As vrea sa mai stiu daca la tipul acesta de senzori ,este necesar ca la sfarsitul partidei de pescuit este nevoie se se scoata bateria afara din ei(pentru o mai buna autonomie)?
Va multumesc!
Avertizorii nu consuma in asteptare ( mai ales daca sunt opriti din buton :) ). Eu nu am scos bateriile nici iarna si am folosit avertizorii chiar si in primavara aceasta cu aceleasi baterii ! :)
O baterie buna tine fara probleme avertizorul activ un sezon ( intr-un regim normal de folosire ) .

Avatar utilizator
Ricky
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Sep 2012, 22:05
Localitate: Sibiu

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Ricky » 27 Apr 2013, 21:43

Ok.Va multumesc. (:|

Avatar utilizator
Ricky
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Sep 2012, 22:05
Localitate: Sibiu

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Ricky » 03 Mai 2013, 22:11

Astazi am apucat sa ma joc cu acest tip de avertizori (fiind ai unui prieten).Pot sa zic ca a-mi plac foarte mult din toate punctele de vedere.
Totusi as avea o nedumerire in legatura cu sensibilitatea.Pe pragul sensibilitate maxima trec 1,5 cm de fir pe rotita!!..pana avertizorul sa sune, iar pe setarea de mijloc aproape 8 cm de fir!!.cam prea mult..sau nu? Ce parere aveti se comporta normal avertizorul in privinta sensibilitatii? #:-S
Eu stiam ca trebuie sa treaca cam 0,5 cm de fir pe rotita la sensibilitate maxima pana sa sune avertizorul(sau poate nu stiu eu). #:-S
Mentionez ca masuratorile le-am facut zic eu destul de precis(sau nu?) :-? mai exact cu o rigla trasa pe rotita.
Va multumesc anticipat pentru raspuns! :)
Ultima oară modificat 04 Mai 2013, 00:35 de către Ricky, modificat de 8 ori în total.

Avatar utilizator
Ricky
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Sep 2012, 22:05
Localitate: Sibiu

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Ricky » 03 Mai 2013, 22:42

In aceste conditii, pe ce prag de sensibilitate ar trebui pusi avertizorii pentru un pescuit in conditii normale (fara vant ,distanta medie etc)? :-w
D-nle Dan Mitranescu cum aveti setata sensibilitatea la avertizori cand pescuiti?

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 04 Mai 2013, 00:41

Ricky scrie:Astazi am apucat sa ma joc cu acest tip de avertizori (fiind ai unui prieten).Pot sa zic ca a-mi plac foarte mult din toate punctele de vedere.
Totusi as avea o nedumerire in legatura cu sensibilitatea.Pe pragul sensibilitate maxima trec 1,2 cm de fir pe rotita!!..pana avertizorul sa sune, iar pe setarea de mijloc aproape 8 cm de fir!!.cam prea mult..sau nu? Ce parere aveti se comporta normal avertizorul in privinta sensibilitatii? #:-S
Eu stiam ca trebuie sa treaca cam 0,5 cm de fir pe rotita la sensibilitate maxima pana sa sune avertizorul(sau poate nu stiu eu). #:-S
Mentionez ca masuratorile le-am facut zic eu destul de precis(sau nu?) :-? mai exact cu o rigla trasa pe rotita.
Va multumesc anticipat pentru raspuns! :)
In conditii normale de pescuit , cu swingerul in asteptare facand un unghi de 45 grade cu solul , la o trasatura de 5 mm acesta se ridica aprox. 3 mm . :) Nu stiu cine doreste sa interpreteze astfel de semnale si cine are nevoie de toate alarmele false aferente unei astfel de sensibilitati.
Lund in sens invers calculele si apreciind 2 cm de ridicare a swinger-ului ca fiind de bagat in seama ajungem la o tragere de fir de aprox. 4 cm . Deci sensibilitatea se poate regla de la jumatate in sus . Cel putin asa procedez eu .

Avatar utilizator
Ricky
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Sep 2012, 22:05
Localitate: Sibiu

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Ricky » 04 Mai 2013, 01:14

Ok.Va multumesc de raspuns! :)

Avatar utilizator
sebastianlapescuit
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 23 Aug 2013, 11:33

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de sebastianlapescuit » 12 Sep 2013, 00:53

o intrebare scurta:

ii pot imperechia cu swingeri fox euroswinger iluminated? se potriveste jack-ul?

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Allen Besnovich » 12 Sep 2013, 06:22

La mine merg foarte bine cu euroswingerul :)
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
sebastianlapescuit
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 23 Aug 2013, 11:33

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de sebastianlapescuit » 12 Sep 2013, 09:52

super, merci!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 04 Ian 2014, 03:38

Incepand cu luna martie 2014 apare noul model de avertizori cu statie Hakuyo.
Fata de modelul anterior sunt cateva diferente :
- functia ALARMA FURT LANSETA
- potentiometre in loc de contacte pentru volum, ton si sensibilitate
- senzor de lumina pentru activarea modului de noapte

In rest functiile sunt aceleasi :
- leduri colorate diferit pentru fiecare avertizor : rosu , verde , galben si albastru .
- sistem de opt leduri dispuse vertical ce indica ridicarea sau coborarea swingerului
- volum,sensibilitate si tonuri reglabile pe sase trepte verificabile pe sistemul de leduri.
- semnal unic catre statie pentru a nu exista interferente cu alti avertizori.
- volum cu posibilitatea de " mute".
- posibilitate lumina de veghe.
- posibilitate anulare leduri , semnalul luminos ramanand doar pe un singur led cu lumina discreta.
- mufa pentru swingere lumino.
- rezistenta foarte buna la actiunea apei , avertizorul functionand chiar daca a fost introdus complet in apa .
- anuntare descarcare baterie prin semnal sonor si luminos.
- functioneaza cu baterii de 9V si au un consum foarte scazut astfel incat o baterie alcalina poate tine senzorul functional cel putin un sezon.

Functii si descriere statie :
- leduri colorate diferit pentru semnalul primit de la fiecare avertizor in parte.
- tonuri preluate de la avertizori. Statia suna identic cu avertizorii chiar daca acestia au tonalitati diferite.
- "cautare avertizori" - functie care daca este activata anunta toti avertizorii pe care ii capteaza statia . Beneficiul acestei functii este acela ca in situatia in care va indepartati de avertizori la distante mai mari puteti sa aflati daca acestia pot fi captati in continuare de catre statie.
- volum si ton reglabil.
- functie "mute" insotita de vibratii.
- raza de acoperire 200 m .
- anuntare descarcare baterii prin semnal sonor si luminos ( statia suna continuu , iar ledul rosu palpaie )
- functioneaza cu trei baterii tip A-A-A si are consum foarte mic astfel incat cu un set de baterii alcaline statia ramane functionala pe parcursul mai multor partide de pescuit.

Pretul pentru setul de 4+1 este de 450 lei.
Statia poate receptiona avertizori suplimentari. Acestia in momentul setarii intra automat pe culoarea aferenta.
Pretul unui avertizor suplimentar este de 110 lei.

Setul este prevazut cu penar pentru transport.


Scrie răspuns

Înapoi la “Dan Mitranescu”