NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
joker_unu
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 09 Sep 2010, 15:58

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de joker_unu » 06 Dec 2012, 16:42

Multumin D.Dan.Suna foarte bine si e fain la modelul asta de avertizori ca statia suna precum avertizorul.Sa pastrat si chestia asta nu?Si statia e putin mai mica?
Pe cand la vanzare?

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 06 Dec 2012, 18:50

joker_unu scrie:Multumin D.Dan.Suna foarte bine si e fain la modelul asta de avertizori ca statia suna precum avertizorul.Sa pastrat si chestia asta nu?Si statia e putin mai mica?
Pe cand la vanzare?
Modelul este la vanzare , dar cu alte sunete ( modelul 2012 ). Statia preia sunetele de la avertizori chiar daca acestia sunt setati diferit. Varianta cu sunetele prezentate in clip apare la sfarsitul lui martie 2013.

Avatar utilizator
joker_unu
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 09 Sep 2010, 15:58

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de joker_unu » 06 Dec 2012, 20:21

Dan Mitranescu scrie:
joker_unu scrie:Multumin D.Dan.Suna foarte bine si e fain la modelul asta de avertizori ca statia suna precum avertizorul.Sa pastrat si chestia asta nu?Si statia e putin mai mica?
Pe cand la vanzare?
Varianta cu sunetele prezentate in clip apare la sfarsitul lui martie 2013.
Asta ma interesa.Pe ala vechi de asta nu l-am achizitionat ...din cauza sunetelor [-(

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de osc1or » 03 Ian 2013, 03:54

dar nu se poate implementa sunetul cel nou pe senzorii model 2012?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 04 Ian 2013, 20:09

osc1or scrie:dar nu se poate implementa sunetul cel nou pe senzorii model 2012?
Sunetul nu se poate "implementa" pe modelul 2012 .

Avatar utilizator
miris
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 05 Ian 2013, 02:28

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de miris » 05 Ian 2013, 02:44

Salut,
am o curiozitate, daca sunt doua persoane una langa alta pe balta cu aelasi tip de avertizori(fiecare persoana cu o statie si 4 avertizori) statia poate face diferenta intre cei 8 avertizori? Sau reactioneaza la oricare dintre cei 8 avertizori.
Ma intereseaza pt ca vreau sa imi cumpar setul si prietenul meu cu care merg pe balta il are deja si nu vreau sa folosim o singura statie amandoi :).

Merci anticipat Dan Mitranescu!

Avatar utilizator
gabicarp
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 14 Feb 2011, 14:26

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de gabicarp » 07 Ian 2013, 15:20

cand am fost pe moara anul trecut, in jurul meu erau 4 pescari care aveau toti avertizori cu statie de la energoteam . cand ii tragea unuia pestele statia suna si la ceilalti. era o bulibaseala pe balta de nu stiai ce se intampla. sareau toti ca arsi ca le trage pestele , dar dupa cateva astfel de alarme false s-au prins cum sta treaba si au oprit statiile .
despre alti avertizori nu am auzit sa pateasca la fel .

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de REMUSGL » 07 Ian 2013, 16:15

Nu avertizorii sunt vinovati. Canelele de pe statie-senzori se pot schimba astfel incat sa nu se intersecteze.

Avatar utilizator
bradlly
senior
senior
Mesaje: 291
Membru din: 02 Apr 2009, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de bradlly » 07 Ian 2013, 17:19

gabicarp scrie:cand am fost pe moara anul trecut, in jurul meu erau 4 pescari care aveau toti avertizori cu statie de la energoteam . cand ii tragea unuia pestele statia suna si la ceilalti. era o bulibaseala pe balta de nu stiai ce se intampla. sareau toti ca arsi ca le trage pestele , dar dupa cateva astfel de alarme false s-au prins cum sta treaba si au oprit statiile .
despre alti avertizori nu am auzit sa pateasca la fel .
=)) =)) foarte tare faza...ma gandeam acuma ce era daca si la Delkimi era la fel..iti dai seama daca era la un consurs pe Tancabesti , unu lua pesti de pe Vaci 0 si altu de pe Vernescu "ingheta" langa lansete ca nu poate sa-i "intepe" ~x(
APS Bucuresti
www.pescar-sportiv.ro
Alexandru Brad
0720.990.295

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Ian 2013, 20:55

miris scrie:Salut,
am o curiozitate, daca sunt doua persoane una langa alta pe balta cu aelasi tip de avertizori(fiecare persoana cu o statie si 4 avertizori) statia poate face diferenta intre cei 8 avertizori? Sau reactioneaza la oricare dintre cei 8 avertizori.
Ma intereseaza pt ca vreau sa imi cumpar setul si prietenul meu cu care merg pe balta il are deja si nu vreau sa folosim o singura statie amandoi :).

Merci anticipat Dan Mitranescu!
Avertizorii au semnal unic recunoscut numai de statia aferenta.
Un avertizor nu poate sa "sune" pe doua statii decat daca se fac setari in acest sens.

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de 77neo » 13 Ian 2013, 10:47

Parerea mea este ca modelul 2012 este peste modelul in test .
La acesta din urma am sesizat cateva hibe care daca nu se pot remedia o sa renuntam la modelul propus pentru 2013 cautand eventual altceva.
P.S. Recomand modelul 2012 cu toata increderea.[/quote]

despre ce era vorba? la ce "hibe" va refereati?
s-au remediat?
imediat e fe-martie si ............ bugetul e aprobat. sa stiu ce iau.
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Ian 2013, 00:18

77neo scrie:Parerea mea este ca modelul 2012 este peste modelul in test .
La acesta din urma am sesizat cateva hibe care daca nu se pot remedia o sa renuntam la modelul propus pentru 2013 cautand eventual altceva.
P.S. Recomand modelul 2012 cu toata increderea.
despre ce era vorba? la ce "hibe" va refereati?
s-au remediat?
imediat e fe-martie si ............ bugetul e aprobat. sa stiu ce iau.[/quote]

Acel model a fost in teste cu mult timp in urama. Era varianta propusa pentru 2013. Am renuntat datorita unor problemute ...
Modelul propus pentru 2013 este identic cu modelul 2012 ( caruia inca nu i-am gasit defecte chiar daca stocul este epuizat si toti avertizorii sunt la lucru ... ) cu modificarea facuta la sunete . Despre acest model se discuta .

Avatar utilizator
marian78
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 01 Dec 2009, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de marian78 » 15 Ian 2013, 11:23

Salut Dane. La modelul de avertizori ce va veni in primavara nu se pot adauga pe statie si culorile alb si mov la leduri ( asta daca esti in relatii bune cu chinezii , ca stiu ca astia iti fac cam tot ce vrei), sa fie la fel ca si culorile la swingere . Si inca o intrebare : nu se pot aduce separat niste capete de swingere culoarea alb transparent (albul acela mat nu este prea vizibil si ii ia toata luminozitatea ledului) . Stima

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Ian 2013, 18:23

marian78 scrie:Salut Dane. La modelul de avertizori ce va veni in primavara nu se pot adauga pe statie si culorile alb si mov la leduri ( asta daca esti in relatii bune cu chinezii , ca stiu ca astia iti fac cam tot ce vrei), sa fie la fel ca si culorile la swingere . Si inca o intrebare : nu se pot aduce separat niste capete de swingere culoarea alb transparent (albul acela mat nu este prea vizibil si ii ia toata luminozitatea ledului) . Stima
Salut,
Anul acesta statia ramane la fel deoarece aveau stocuri pe anumite componente.
De la anul ideea este deja propusa ...
Cu swingerele albe am sa intreb . O idee buna . ;)

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de 77neo » 15 Ian 2013, 23:07

Dan Mitranescu scrie:
77neo scrie:Parerea mea este ca modelul 2012 este peste modelul in test .
La acesta din urma am sesizat cateva hibe care daca nu se pot remedia o sa renuntam la modelul propus pentru 2013 cautand eventual altceva.
P.S. Recomand modelul 2012 cu toata increderea.
despre ce era vorba? la ce "hibe" va refereati?
s-au remediat?
imediat e fe-martie si ............ bugetul e aprobat. sa stiu ce iau.
Acel model a fost in teste cu mult timp in urama. Era varianta propusa pentru 2013. Am renuntat datorita unor problemute ...
Modelul propus pentru 2013 este identic cu modelul 2012 ( caruia inca nu i-am gasit defecte chiar daca stocul este epuizat si toti avertizorii sunt la lucru ... ) cu modificarea facuta la sunete . Despre acest model se discuta .[/quote]

va multumesc frumos pentru raspuns. cand intra pe stoc vreau si eu un set de 4 buc. cu statie.trimit un avans sa-i am rezervati?
aveti si un mp
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Scrie răspuns

Înapoi la “Dan Mitranescu”