www.danmitranescu.ro

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Avatar utilizator
Vali_ms
senior
senior
Mesaje: 274
Membru din: 16 Ian 2011, 13:25
Localitate: tg-mures

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Vali_ms » 11 Noi 2012, 22:38

Tot respectul pentru Dan Mitranescu,am facut si eu vreo 2-3 comenzi in timp si totul a mers brici!
Singurul inconvenient ar fi costul transportului care e un pic mare,eu sunt din Targu Mures si la comenzi mi se percep taxe de curier de 30-40 de lei.Sper ca pe viitor sa se gaseasca solutii mai avantajoase...,nu stiu,un contract cu o firma de curierat poate ar rezolva problema.
Numai bine!
Vreau in tarile calde!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Dan Mitranescu » 12 Noi 2012, 00:26

Multumesc pentru aprecieri. Conteaza mult ...

Vali am incercat pe cat posibil sa acoperim valoarea transportului cu discount-urile aferente comenzilor mai mari.
Pe viitor am sa caut si alte variante de diminuare a pretului pentru curierat.

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de darthfather » 06 Dec 2012, 19:39

O intrebare d-lui Dan M. daca cumva setul de senzori 4 plus unu(cel de 280 lei)i-l mai contraface cineva si -l comercializeaza?Sa va explic si de ce.Mi-am achizitionat mai demult acest set de la un mag din C-ta,intreband in prealabil daca a fost luat de la dvs.direct.Bineinteles ca raspunsul a fost afirmativ.Totul a fost OK pana pe balta.Am schimbat bateriile toate,senzorii sunau ,statia ioc.Am cos bateria de mai multe ori si am introdus-o de mai multe ori pana a luat-o,bineinteles cu injuraturile de rigoare.Acest lucru s-a repetat la fiecare partida,parca statia avea o vointa a ei.Cate odata nu mai stiiam ce sa-i mai fac si stateam intepenit langa lansete,iar noaptea suna dintr-o data de ma si speriam.Sper ca intrebarea a fost destul de pertinenta,dar am auzit numai cuvinte de lauda despre acest set.Poate am avut eu norocul sa primesc unul mai putin reusit.Sanatate multa!!!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Dan Mitranescu » 06 Dec 2012, 23:38

Produsele de la Hakuyo nu sunt contrafacute.
Pot exista unele identice ca forma la alte firme , dar daca scrie pe ele Hakuyo atunci Hakuyo sunt .

Legat de statie , daca aveti posibilitatea sa treceti cu aceasta si cu avertizorii pe la mine putem incerca sa rezolvam problema.

P.S. Achizitionarea produselor sh sau din locuri unde garantia este cel putin dubioasa implica anumite riscuri ..., dar Hakuyo se respecta. ;) :D

si un P.S. mai important ( :D ) : magazinul meu nu vinde produse Hakuyo catre alte magazine , asa ca magazinul de unde ati cumparat setul a facut o "confuzie " ...

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de darthfather » 07 Dec 2012, 17:32

Multumesc dl Dan ,mai mult ca sigur ca a facut o ,,confuzie" Asta dintr-o comoditate a mea ca puteam foarte usor sa comand catre dvs .Asa i-mi trebuie.In luna lui ianuarie o sa am putina treaba prin Buc.si neaparat trec pe la dvs.Cu respect!

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de saryi » 08 Dec 2012, 22:46

darthfather scrie:O intrebare d-lui Dan M. daca cumva setul de senzori 4 plus unu(cel de 280 lei)i-l mai contraface cineva si -l comercializeaza?Sa va explic si de ce.Mi-am achizitionat mai demult acest set de la un mag din C-ta,intreband in prealabil daca a fost luat de la dvs.direct.Bineinteles ca raspunsul a fost afirmativ.Totul a fost OK pana pe balta.Am schimbat bateriile toate,senzorii sunau ,statia ioc.Am cos bateria de mai multe ori si am introdus-o de mai multe ori pana a luat-o,bineinteles cu injuraturile de rigoare.Acest lucru s-a repetat la fiecare partida,parca statia avea o vointa a ei.Cate odata nu mai stiiam ce sa-i mai fac si stateam intepenit langa lansete,iar noaptea suna dintr-o data de ma si speriam.Sper ca intrebarea a fost destul de pertinenta,dar am auzit numai cuvinte de lauda despre acest set.Poate am avut eu norocul sa primesc unul mai putin reusit.Sanatate multa!!!
Am si eu acelasi set si in momentul in care am schimbat bateria originala a statiei cu una noua am intampinat aceeasi problema. Am pus o bucata de carton subtire intr-unul din capete si s-a rezolvat problema. Se pare ca bateria originala este un pic supradimensionata.

Avatar utilizator
floeug76
senior
senior
Mesaje: 204
Membru din: 28 Ian 2012, 11:04
Localitate: Bucuresti

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de floeug76 » 23 Dec 2012, 21:14

Am o intrebare va rog: SWINGERE HAKUYO pe alb sau mov varianta care nu este lumino o sa apara si ea ?Am setul de 4 culori clasice si m-ar interesa si cele 2 culori alb si mov.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Dan Mitranescu » 23 Dec 2012, 23:26

floeug76 scrie:Am o intrebare va rog: SWINGERE HAKUYO pe alb sau mov varianta care nu este lumino o sa apara si ea ?Am setul de 4 culori clasice si m-ar interesa si cele 2 culori alb si mov.
Varianta respectiva de swingere ( fara lumina ) nu are culorile alb si mov.
Am sa propun si acest lucru la Hakuyo , dar nu au cum sa apara asa repede . Poate in toamna 2013 ...

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de bitza35 » 27 Feb 2013, 00:32

Dan Mitranescu scrie:Produsele de la Hakuyo nu sunt contrafacute.
Pot exista unele identice ca forma la alte firme , dar daca scrie pe ele Hakuyo atunci Hakuyo sunt .

Legat de statie , daca aveti posibilitatea sa treceti cu aceasta si cu avertizorii pe la mine putem incerca sa rezolvam problema.

P.S. Achizitionarea produselor sh sau din locuri unde garantia este cel putin dubioasa implica anumite riscuri ..., dar Hakuyo se respecta. ;) :D

si un P.S. mai important ( :D ) : magazinul meu nu vinde produse Hakuyo catre alte magazine , asa ca magazinul de unde ati cumparat setul a facut o "confuzie " ...
buna seara domnule Dan
zilele trecute am fost anuntat de un prieten ca a vazut in dragonul rosu lansete Hakuyo 3.60 MTX 8 la un pret de 150ron bucata...
ce parere aveti?merita acesti bani?sunt ''reale''?
va multumesc... ---<><
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Dan Mitranescu » 27 Feb 2013, 02:35

bitza35 scrie: buna seara domnule Dan
zilele trecute am fost anuntat de un prieten ca a vazut in dragonul rosu lansete Hakuyo 3.60 MTX 8 la un pret de 150ron bucata...
ce parere aveti?merita acesti bani?sunt ''reale''?
va multumesc... ---<><
Produsele sunt "reale" ... atentia insa trebuie sa fie mare ...
Magazinele ofera aceasta facilitate numita "atentie" si nu costa mult ... ;)

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de bitza35 » 28 Feb 2013, 00:00

Dan Mitranescu scrie:
bitza35 scrie: buna seara domnule Dan
zilele trecute am fost anuntat de un prieten ca a vazut in dragonul rosu lansete Hakuyo 3.60 MTX 8 la un pret de 150ron bucata...
ce parere aveti?merita acesti bani?sunt ''reale''?
va multumesc... ---<><
Produsele sunt "reale" ... atentia insa trebuie sa fie mare ...
Magazinele ofera aceasta facilitate numita "atentie" si nu costa mult ... ;)
va multumesc foarte mult pt raspunsul promt
am inteles...''reale''=''atentie''=garantie si seriozitate
m-am lamurit...
sanatate si... ---<><
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
adrian_carasu
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 14 Mar 2013, 12:13

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de adrian_carasu » 26 Mar 2013, 13:54

tot respectul si din partea mea ptr Domnul Dan si eu am facut cateva comenzi la dansul si am fost super multumit plus pe langa toate astea ii mai multumesc si pentru produsele extra puse in pachet respecta.

Avatar utilizator
adrian_carasu
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 14 Mar 2013, 12:13

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de adrian_carasu » 26 Mar 2013, 13:55

Mult respect

Avatar utilizator
sorrynn
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 10 Mar 2012, 01:42
Localitate: Cluj-Napoca

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de sorrynn » 15 Iun 2013, 23:12

Domnule Mitranescu,

Vreau sa va multumesc pentru seriozitate, promptitudine, implicare si respectul fata de clientii dumneavoastra.

Povestea pe scurt (pentru cititori): am cumparat saptamana aceasta (luni) 3 lansete MTX 14 si alte componente. Din nefericire, un inel de varf la o lanseta a fost indoit si inelul de ceramica facut tandari (sunt 100% convins datorita transportului). Am trimis tronsonul de varf inapoi si am fost anuntat ca mi se va trimite un tronson nou. Azi l-am primit, este intreg si poate fi folosit, cum imi place sa spun, fara stress :).

Stiti ca aveti cea mai alba bulina din partea mea, =D> si evident voi sustine prin acest exemplu o reclama pozitiva la Cluj, si va voi recomanda cu caldura. o:-)

Vreau sa dau acest exemplu pentru ca, o persoana care isi respecta clientii, are doar de castigat si daca ar fi toti detinatorii de magazine cu articole de pescuit la fel ca domnul Mitranescu, am face un pas mare inainte. Mai este din pacate pana ajungem acolo. **==

Inca o data,va multumesc din suflet si fire intinse pe acest minunat an.

Cu stima,
Sorin

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

recomandari de la DAN MITRANESCU din magazin

Mesaj de vioril » 17 Iul 2013, 21:48

hai salutare tuturor !

Deschid acest topic in eventuala idee de a mai nascoci cate ceva din cele necesare pescuitului nostru atat de drag . Cu siguranta Dan va citi si nu putem decat sa speram ca va si reusi sa ne indeplineasca dorintele .

Pai hai sa incep eu :
1. gasim la Dan la magazin CONECTORI RAPIZI - eu am unii la rood-pod si unii la picheti - la senzori cealalta jumatate iar in felul acesta-mi va fi usor de montat senzorii si pe picheti si pe rood-pod . economisesc timp
2. gasim la Dan in magazin acea talpica pt swingeri - am puse si pe rood-pod si pe picheti , si aici economie de timp
3. se pare ca au venit mult asteptatele cobre de carbon
4. fire ieftine si bune(atat pt stationar ,crap si spining ) - aici economisim atat bani cat si stres
5. gasim senzori la bucata care-i putem baga pe statie - in cazul HAKUYO - economie de bani ,categoric
6. diferite piese de schimb pt lansete si mulinete
7. porumb fiert (nada pt plantat ,saculeti solubili gata facuti , bob mic si mare pt ac ) - economisim foarte mult timp

Voi de ce ati mai avea nevoie pt un confort cat mai mare atat din punct de vedere financiar cat si al timpului ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Dan Mitranescu”