www.danmitranescu.ro

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Madalin Dirla » 05 Sep 2013, 00:11

Detin si eu una bucata cobra si sunt multumit de ea....la Magura 9 este chiar o problema cu naditul,trebuie sa te chinui sa nu dai pe mal bilele :))

Avatar utilizator
gimi_mures
senior
senior
Mesaje: 295
Membru din: 30 Oct 2008, 18:33
Localitate: Tg Mures

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de gimi_mures » 16 Sep 2013, 00:16

gimi_mures scrie:La cobra de carbon dupa un numar de bile date ( nu am numarat cate) dopul incepe sa iasa putandu-se pierde. A mai patit cineva asta sau e un caz particular ? Oricum problema se poate remedia usor cu putin super glue.
Prinde si Elibereaza

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de osc1or » 07 Oct 2013, 21:14

Madalin Dirla scrie:Detin si eu una bucata cobra si sunt multumit de ea....la Magura 9 este chiar o problema cu naditul,trebuie sa te chinui sa nu dai pe mal bilele :))
se duc sesizabil mai mult bilele cu cobra de carbon?
Critic echilibrat



Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Dan Mitranescu » 23 Mar 2014, 00:41

MTX12 LA OFERTA .
Pret vechi 350 lei , pret nou 250 lei .


http://danmitranescu.ro/205-442/LANSETE ... -4-lbs.php

Avatar utilizator
adyprico
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 31 Aug 2013, 13:02

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de adyprico » 25 Mar 2014, 11:44

Salutare.

Am vazut si placut modelul asta de rod pod de la dl Dan Mitranescu Rod-Pod Hakuyo "113" http://danmitranescu.ro/108-539/ROD-POD ... HAKUYO.php .... am vazut ca are si asa numitul sistem de ancorare imi poate spune cineva cum se ancoreza mai exact si ce alte piese presupune ancorarea.

Multumesc

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Dan Mitranescu » 26 Mar 2014, 02:53

adyprico scrie:Salutare.

Am vazut si placut modelul asta de rod pod de la dl Dan Mitranescu Rod-Pod Hakuyo "113" http://danmitranescu.ro/108-539/ROD-POD ... HAKUYO.php .... am vazut ca are si asa numitul sistem de ancorare imi poate spune cineva cum se ancoreza mai exact si ce alte piese presupune ancorarea.

Multumesc
Orice greutate ancorata de carlig stabilizeaza suportul. ( ex. o galeata cu apa, ... )
Se poate lega si cu sfoara de un tarus infipt in pamant sau de scandurile pontonului ( cand este cazul ).

Avatar utilizator
RolandB
membru activ
membru activ
Mesaje: 51
Membru din: 26 Feb 2014, 09:23

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de RolandB » 05 Mai 2014, 21:49

buna, aveti ceva detalii despre mamaliga dumneavoastra?am citit undeva ca e foarte recomandata, aici la noi in Oradea nu am auzit, doar pe un forum am citit poate chiar aici numai tin minte, si am zis ca va intreb...
are ingrediente secrete sunt sigur, dar care e pana la urma treaba? e mai prinzatoare ca orice alta nada cateodata? ori totusi da randament mai mereu pentru partide scurte 7-10 ore.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Mai 2014, 10:10

RolandB scrie:buna, aveti ceva detalii despre mamaliga dumneavoastra?am citit undeva ca e foarte recomandata, aici la noi in Oradea nu am auzit, doar pe un forum am citit poate chiar aici numai tin minte, si am zis ca va intreb...
are ingrediente secrete sunt sigur, dar care e pana la urma treaba? e mai prinzatoare ca orice alta nada cateodata? ori totusi da randament mai mereu pentru partide scurte 7-10 ore.
"Ingrediente secrete" sau nume pompoase au numai produse cu preturi nejustificate.
Nu este cazul pentru o mamaliga de 4 lei/ kg .
Ca orice nada cu granulatie marunta este buna acolo unde pestii mici nu sunt deranjanti.
Totodata prinde tot si nu selecteaza crapii mari. Ii amesteca la carlig cu cei mai mici.
O alta mare problema pe care o are ( aflata dupa ultimul concurs de la Peris in care podiumul a fost ocupat cu "mamaligari" ) este ca te murdaresti pe maini cand o folosesti si trebuie sa te speli.
In rest eu cred ca mamaliga este buna la pescuit. Conditia este sa nu aiba conservant mai mult decat malai , aroma mai multa decat apa si sa nu fi statut saptamani intregi prin rafturi de magazine. Nu conteaza producatorul.
Cu ce ma laud eu este ca la mine este in permanenta calda. Pana la Oradea se raceste ...

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Yo_gabriel » 16 Mai 2014, 11:46

Buna ziua ... ne puteti spune si noua cand sosesc avertizorii hakuyo model 2014? multumesc frumos **== **==

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Dan Mitranescu » 17 Mai 2014, 12:18

Yo_gabriel scrie:Buna ziua ... ne puteti spune si noua cand sosesc avertizorii hakuyo model 2014? multumesc frumos **== **==
Avertizorii sunt in vama. Mai dureaza cateva zile.
In situatia prezentata nu poate sa dea nimeni cu exactitate un raspuns exact.

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: www.danmitranescu.ro

Mesaj de Yo_gabriel » 17 Mai 2014, 14:20

Multumesc pentru raspuns :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Dan Mitranescu”