Nu aruncati banii degeaba

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alex_mures
membru activ
membru activ
Mesaje: 100
Membru din: 08 Aug 2008, 11:44

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de alex_mures » 17 Mai 2010, 17:26

mai oameni buni(cei cu Totalfishing-ul)
de de nu scrieti direct pe http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewforum28.html ...poate va ajuta mai repede Dan R
Crap Livada 10 kg
TGM Carp Team

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 17 Mai 2010, 18:00

coool_marius scrie:
alinuu scrie:Mda, am vorbit astazi cu cei de la Total Fishing, si mi-au spus ca de fapt nici n-au trimis comanda pe care o facusem Joi, pentru ca nu aveau pe stock un produs (desi pe site era in stock) si ca alt produs era defect (o vrajeala cred) si ca spera sa o trimita astazi. Mda, totul ok desi nu cred ca trimit ei astazi nici o comanda.
Deja un minus din partea mea, cred ca e ultima comanda la ei.
Desi am in oras magazine arrow, bigfish si carpio , am ales sa comanda de la ei pentru ca aveau preturi mai mici dar cred ca dau ceva in plus dar nu mai astept degeaba.

Am postat si eu , sambata seara o comanda pe totalfishing de vreo 350 ron numa ... azi de dimineata pe la ora 10.30 am sunat sa vad care e treaba si mi-a raspuns o cucoana care a zis ca au foarte multe comenzi venite in weekend si ca in momentul in care comanda va fi procesata , voi fi anuntat . Cel mai probabil , maine dimineata , va fi trimisa..sper .. dar nu-i bai , voi suna si maine sa vedem cum stau treburile .
Pare site serios si cred ca de asta au si atatea comenzi si .. pana la urma , si intarzierile de rigoare .
Eu pana acum, numai de la ei am cumparat articole de pescuit. Si mulinete, si fire, multe accesorii, tot ce am avut nevoie pana acum pentru pescuit la crap. Si de fiecare data, comanda ajungea a 2-a zi.
Dar acum e cam mult, maine se fac 5 zile. Ideea este ca eu asteptam sa ajunga deja iar comanda nici macar nu au trimis-o. Tu ai facut comanda Sambata, dar eu am facut-o de Joi :))
Poate pana la toamna ne ajung si noua coletele ;))
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 17 Mai 2010, 22:06

alinuu scrie:
coool_marius scrie:
alinuu scrie:Mda, am vorbit astazi cu cei de la Total Fishing, si mi-au spus ca de fapt nici n-au trimis comanda pe care o facusem Joi, pentru ca nu aveau pe stock un produs (desi pe site era in stock) si ca alt produs era defect (o vrajeala cred) si ca spera sa o trimita astazi. Mda, totul ok desi nu cred ca trimit ei astazi nici o comanda.
Deja un minus din partea mea, cred ca e ultima comanda la ei.
Desi am in oras magazine arrow, bigfish si carpio , am ales sa comanda de la ei pentru ca aveau preturi mai mici dar cred ca dau ceva in plus dar nu mai astept degeaba.

Am postat si eu , sambata seara o comanda pe totalfishing de vreo 350 ron numa ... azi de dimineata pe la ora 10.30 am sunat sa vad care e treaba si mi-a raspuns o cucoana care a zis ca au foarte multe comenzi venite in weekend si ca in momentul in care comanda va fi procesata , voi fi anuntat . Cel mai probabil , maine dimineata , va fi trimisa..sper .. dar nu-i bai , voi suna si maine sa vedem cum stau treburile .
Pare site serios si cred ca de asta au si atatea comenzi si .. pana la urma , si intarzierile de rigoare .
Eu pana acum, numai de la ei am cumparat articole de pescuit. Si mulinete, si fire, multe accesorii, tot ce am avut nevoie pana acum pentru pescuit la crap. Si de fiecare data, comanda ajungea a 2-a zi.
Dar acum e cam mult, maine se fac 5 zile. Ideea este ca eu asteptam sa ajunga deja iar comanda nici macar nu au trimis-o. Tu ai facut comanda Sambata, dar eu am facut-o de Joi :))
Poate pana la toamna ne ajung si noua coletele ;))

eu am mai sunat si pe seara , pe la ora 18.00 si mi-au zis ca vor trimite comanda maine .
m-am uitat si pe site si am vazut ca apare ca si procesata , in curs de expediere . ( Comanda expediata TCE ) ....
cred ca daca inca nu ti-a aparut asta , ie nu au toate rodusele in stoc si asteapta sa le intre ,fie va trebui sa suni si tu mai des :D
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 17 Mai 2010, 23:49

Deci mie mi-a zis tipa de la total fishing ca "astazi va livram comanda si o sa ajunga maine". Dar cum pe site apare in procesare, sunt 100% sigur ca nu au trimis nici o comanda.
Dar fara nici o gluma, daca pana Miercuri nu ajunge imi fac alta comanda la alt magazin.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 18 Mai 2010, 13:10

Mda, nu mi-au trimis nici azi comanda pentru ca nu sunt pe stock toate produsele . Incepe sa-mi placa ;))
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 18 Mai 2010, 21:52

13/05/2010 Comanda preluata
18/05/2010 Comanda expediata TCE

In sfarsit comanda mea a fost expediata :-)
Nu vreau sa fac reclama negativa, si cel mai probabil o sa raman client fidel acestui magazin INSA am pretentia atunci cand pe site un produs apare "in stock" iar eu imi calc pe inima (si pe portofelul deja subtire) si il comanda, macar sa imi ajunga. Nu de fapt sa aflu ca nu era pe stock, din cauza ca cel mai probabil unu cu pile l-a primit.. sau mai stiu eu din ce motive.
Macar daca imi faceau o reducere :-)))
Poate la comanda de saptamana viitoare, daca reusesc sa "strang cureaua" sa pot sa-mi comanda o rola de daiwa tournament fluo :D
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 19 Mai 2010, 01:45

alinuu scrie:13/05/2010 Comanda preluata
18/05/2010 Comanda expediata TCE

In sfarsit comanda mea a fost expediata :-)
Nu vreau sa fac reclama negativa, si cel mai probabil o sa raman client fidel acestui magazin INSA am pretentia atunci cand pe site un produs apare "in stock" iar eu imi calc pe inima (si pe portofelul deja subtire) si il comanda, macar sa imi ajunga. Nu de fapt sa aflu ca nu era pe stock, din cauza ca cel mai probabil unu cu pile l-a primit.. sau mai stiu eu din ce motive.
Macar daca imi faceau o reducere :-)))
Poate la comanda de saptamana viitoare, daca reusesc sa "strang cureaua" sa pot sa-mi comanda o rola de daiwa tournament fluo :D


Sa verifici produsele dupa factura ... eu am facut comanda la toate voblerele din gama ATTACK ... si bineinteles ca unu dintre ele era pe factura in schimb in colet NU ... Am facut proces verbal cu d-na de la depozit si sa vad ce tre facut ... ar tre sa-l trimita ei , pe cheltuiala lor ... nu e cine stie ce suma , dar daca l-am platit , il vreau , mai ales ca pe aici prin magazine nu gasesc aceste voblere . De asemenea , la unul dintre cele care le-am primit ii lipsea un ochi , desi i-am rugat sa le verifice inainte de a le trimite . Am comandat si o rola de CARP EXPERT FLUO UV PROTECTION DE 0,35 - 300M ...am pus-o pe molineta asta seara si din calcule , nu cred ca au fost nici macar 250 m .... De asemenea am mai comandat tot un fir CARP EXPERT FLUO UV PROTECTION DE 0,35 - 1000 M ... in cutie metalica ... o sa merg la un magazin sa-l trec pe alta bobina si sa-l masor .. is curios cat are , deoarece cutia nu era sigilata , iar pe rola , peste capatul firului era lipita doar o bucatica de scoci .... deci ... concluziile le trageti voi dragi prieteni , legat si de seriozitatea TOTAL FISHING ..
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
mikif
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 24 Noi 2007, 11:11
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mikif » 19 Mai 2010, 09:45

Am comandat si o rola de CARP EXPERT FLUO UV PROTECTION DE 0,35 - 300M ...am pus-o pe molineta asta seara si din calcule , nu cred ca au fost nici macar 250 m .... De asemenea am mai comandat tot un fir CARP EXPERT FLUO UV PROTECTION DE 0,35 - 1000 M ... in cutie metalica ... o sa merg la un magazin sa-l trec pe alta bobina si sa-l masor .. is curios cat are , deoarece cutia nu era sigilata , iar pe rola , peste capatul firului era lipita doar o bucatica de scoci .... deci ... concluziile le trageti voi dragi prieteni , legat si de seriozitatea TOTAL FISHING ..
pacat ca atat gandesti, cine dracu sta sa iti ia tie din fir???? problema cu metrajul la fire este, hai sa zic, generalizata:
http://www.xxx.ro/forum/viewtopic ... 0&start=45
din cate vezi, producatori mari, P-line, Berkley, au probleme de genul asta, avem pretentii de la Carpexpert???Hai sa fim seriosi.
Cat priveste seriozitatea magazinului mentionat de tine, din experientsa mea, este cel mai serios, din toate punctele de vedere.
ps: o sa iti schimbe produsele pe cheltuiala lor, stai linistit, nu isi pateaza nimeni "obrazul", cunosc si angajatii firmei si ptronul. Daca ai timp, drum, chef treci pe la ei si te lamuresti.
crap.ro

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de stefan_kwr » 19 Mai 2010, 09:53

alinuu scrie:13/05/2010 Comanda preluata
18/05/2010 Comanda expediata TCE

In sfarsit comanda mea a fost expediata :-)
Nu vreau sa fac reclama negativa, si cel mai probabil o sa raman client fidel acestui magazin INSA am pretentia atunci cand pe site un produs apare "in stock" iar eu imi calc pe inima (si pe portofelul deja subtire) si il comanda, macar sa imi ajunga. Nu de fapt sa aflu ca nu era pe stock, din cauza ca cel mai probabil unu cu pile l-a primit.. sau mai stiu eu din ce motive.
Macar daca imi faceau o reducere :-)))
Poate la comanda de saptamana viitoare, daca reusesc sa "strang cureaua" sa pot sa-mi comanda o rola de daiwa tournament fluo :D
Alin, nu e mai rentabil sa iei acest fir din craiova, decat sa faci comanda la bucuresti???
Din cate imi aduc aminte este in jur de 50lei rola de 0,28=1540m sau 0,31=1320m.Cat dai pe fir plus pe transport sigur iesi mai scump, plus ca la ceva faci comanda si cand deschizi coletul observi ca este altceva sau rola este incompleta...

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de stefan_kwr » 19 Mai 2010, 10:14

coool_marius scrie: Am comandat si o rola de CARP EXPERT FLUO UV PROTECTION DE 0,35 - 300M ...am pus-o pe molineta asta seara si din calcule , nu cred ca au fost nici macar 250 m .... De asemenea am mai comandat tot un fir CARP EXPERT FLUO UV PROTECTION DE 0,35 - 1000 M ... in cutie metalica ... o sa merg la un magazin sa-l trec pe alta bobina si sa-l masor .. is curios cat are , deoarece cutia nu era sigilata , iar pe rola , peste capatul firului era lipita doar o bucatica de scoci .... deci ... concluziile le trageti voi dragi prieteni , legat si de seriozitatea TOTAL FISHING ..
Tot acest fir il folosesc si eu(CARP EXPERT FLUO UV PROTECTION DE 0,30 - 1000 M), am fost la un magazin, de unde imi fac toate cumparaturile pentru pescuit, impreuna cu tamburii de la mulinete si baiatul de acolo mi-a pus cu masina electrica pe fiecare tambur (4 la numar) cate 250m din acest fir si uimire, dupa ce a completat toti 4 tamburii, au mai ramas pe rola aproximativ 50-60m.
Cand e vorba de fire,ace,varteje, tot ce e consumabil, prefer sa le cumpar direct din magazin, cred ca este mai sigur fata de comenzile online.

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 19 Mai 2010, 10:23

Da...din pacate cam atat gandesc ... iar drum nu-mi fac din Turnu Severin pana la Bucuresti pentru asa ceva .. nu stiu cum sa-ti spun , dar m-au revoltat chestiile astea poate si din pricina faptului ca ieri dimineata mi s-a zis ca voi primi dupa ora 16 coletul ... la ora 17 am sunat si-mi zice doamna ca sa stiti ca nu avem masini , ca poate maine il primiti .. a tre sa ma duc s-o iau d acasa sa-mi dea comanda ptr a-mi pregati cele necesare .. azi la 12 plec la peste si aveam nevoie de ele ... nu mai comentez atitudinea si comportamentul ... ca s-a terminat programu la 5 bla bla bla .. stiti , eu lucrez la CEZ dar daca apare o avarie undeva , nu las un sfert de oras fara curent , ca s-a terminat prg si nici carcota nu fac ... si dupa toate astea sa te mai trezesti si fara produse , si care vin sa vina cum vin ... poate atata ai gandi si tu in mom resp daca ai da niste bani si ai avea parte de astfel de tratament .

Problema am rez astazi cu magazinu .. a ramas sa-mi trim voblerul cu prilejul altei comenzi .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 19 Mai 2010, 10:30

stefan_kwr scrie:
alinuu scrie:13/05/2010 Comanda preluata
18/05/2010 Comanda expediata TCE

In sfarsit comanda mea a fost expediata :-)
Nu vreau sa fac reclama negativa, si cel mai probabil o sa raman client fidel acestui magazin INSA am pretentia atunci cand pe site un produs apare "in stock" iar eu imi calc pe inima (si pe portofelul deja subtire) si il comanda, macar sa imi ajunga. Nu de fapt sa aflu ca nu era pe stock, din cauza ca cel mai probabil unu cu pile l-a primit.. sau mai stiu eu din ce motive.
Macar daca imi faceau o reducere :-)))
Poate la comanda de saptamana viitoare, daca reusesc sa "strang cureaua" sa pot sa-mi comanda o rola de daiwa tournament fluo :D
Alin, nu e mai rentabil sa iei acest fir din craiova, decat sa faci comanda la bucuresti???
Din cate imi aduc aminte este in jur de 50lei rola de 0,28=1540m sau 0,31=1320m.Cat dai pe fir plus pe transport sigur iesi mai scump, plus ca la ceva faci comanda si cand deschizi coletul observi ca este altceva sau rola este incompleta...
Faptul ca pe fir este mai putin fir cu 4-5% nu depinde de magazin . Asa vin firele de la producatori.
Iar in al2lea rand hai sa-ti spun ceva, eu inainte sa fac o comanda.. ma plimb pe la toate magazinele noastre din oras. Iar preturile stau cam asa:
TotalFIshing: monofilament Carp Expert Carbon 0,25mm 1000m = 25 ron
La Marian in centru: monofilament Carp Expert Carbon 0,25mm 1000m = 40 ron
:D
Am comandat o croseta pt boilies de la totalfishing si a costat 3RON iar la Dl Marian costa 7 ron, deci au adaos foarte mare.SI la mai multe produse, se aduna destui bani.
Lansetele au adaos de 3-40 ron. Okuma PL 860 costa 250 ron acolo. Trage si tu concluziile :D
Unde mai pui ca nici n-am timp sa ajung la magazin, cat dau pe benzina+timp - mai bine imi vin acasa produsele.

ps: Daca nu ajunge azi comanda, cre'ca turbez :D
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 19 Mai 2010, 10:31

Referitor la pretentii ... da , atata timp cat cineva pretinde ca-ti ofera ceva pentru care platesti suma ceruta , ai pretentia ca acolo sa fie ceea ce ai cerut ... daca tu si altii nu aveti asfel de pretentii , inseamna ca nici de la voi nu prea aveti asa multe pretentii .. no offence , dar asta e adevarul ..
Nu mai sunt vremurile in care sa platesti 2 kile de rosii si tzatza floarea sa-ti dea decat juma de kil si ala negru p dinauntru ... daca se stie de probleme , mai ales ca sunt vechi , comerciantii / distribuitorii acestor produse ar trebui sa ia ei in primul rand o serie de masuri ... certificate de conformitate si alte cele ... solutii sunt doar ca lipsa de interes este ceva mai crescuta la noi la romani , cam in tot ceea ce facem .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 19 Mai 2010, 10:35

4..5 % :)) pe naiba .. e vb de 20 ..25 % in unele cazuri :O:O

in rest , sunt intru totu d acord cu tine .. nu mai avem timp iar comerciantii locali isi baga niste adaosuri de te doare mintea ... cel putin in Severin .. plus ca anumite produse mai de finete , mai scumpe , nici nu le gasesti ..
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
mikif
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 24 Noi 2007, 11:11
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mikif » 19 Mai 2010, 12:28

coool_marius scrie:Referitor la pretentii ... da , atata timp cat cineva pretinde ca-ti ofera ceva pentru care platesti suma ceruta , ai pretentia ca acolo sa fie ceea ce ai cerut ... daca tu si altii nu aveti asfel de pretentii , inseamna ca nici de la voi nu prea aveti asa multe pretentii .. no offence , dar asta e adevarul ..
Nu mai sunt vremurile in care sa platesti 2 kile de rosii si tzatza floarea sa-ti dea decat juma de kil si ala negru p dinauntru ... daca se stie de probleme , mai ales ca sunt vechi , comerciantii / distribuitorii acestor produse ar trebui sa ia ei in primul rand o serie de masuri ... certificate de conformitate si alte cele ... solutii sunt doar ca lipsa de interes este ceva mai crescuta la noi la romani , cam in tot ceea ce facem .
Tocmai pentru ca am pretentii nu folosesc Carpexpert si alte produse de genul asta, egale ca si bani cu produsele unor firme serioase. ;) Nici un vanzator nu sta sa iti masoare tie rola de fir sa vada ca lipseste un metru sau sunt 10 in plus, ei se aprovizioneaza cu marfa si vand ceea ce primesc. Reclamatia trebuie facuta producatorului, in speta Energofish, cu timpul si cateva reclamatii poate remediaza problema.
Cat priveste transportul cred ca nu mai depinde de magazin ci de firma de curierat care.... X-(
ps: CEZ....poate tu esti un om serios, dar iti garantez ca ai o gramada de colegi in tara care.... X-( , asta inseamna sa generalizez si sa spun ca CEZ e o firma de 2 bani??
Cand vin in Severin iti dau mp si bem o bere mai vorbim de pescuit
crap.ro

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”