Nu aruncati banii degeaba

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
shimano2007bo
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 09 Mar 2010, 14:27

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de shimano2007bo » 25 Mai 2010, 18:24

sal tuturor si FIRE INTINSE am si eu o intrebare : am un pandar JRC STI 2 MAN cu skin si nvroiam sa il bag in masina de spalat si pe el si skin-ul . nu se intampla nikk rau oare???
nu se deterioareaza oare materialul sau sa isi piarda din impermeabilitate???? astept raspuns plss sau un sfat
:-/

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 16 Iun 2010, 13:59

sa nu va luati "Burghiu Energofish cu maner de cauciuc" pentru ca , odata bagat intr-un boilies putin mai tare, partea cu burghiul a ramas pe loc iar manerul se invarte in gol, iar cand tragi de el, iese din maner :D

nu e mare pierderea financiara, insa daca va bazati pe el la vreo partida, si va lasa "balta" o sa fie destul de mare pierderea, si nervii.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
nastase
senior
senior
Mesaje: 238
Membru din: 09 Sep 2009, 12:15

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de nastase » 16 Iun 2010, 21:54

daca ne scumpim la tarate...

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de iorgu » 16 Iun 2010, 23:20

Alinuu, a fost sincer in postare, ar trebui sa-i multumim, nu sa-l acuzam, sau sa-l umilim. Multumim Alinuu =D>
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
BABIS
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 18 Feb 2011, 15:09
Localitate: Athena-Grecia
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de BABIS » 25 Feb 2011, 00:35

Eu am comandat in ianuarie 2011 de la Art Fishing si Total Fishing in valoare de 800 euro si am ramas peste asteptari multumit; cu Laurentiu de la Art Fishing , neexistand in stoc husa"x" m-a sunat la telefon( in Grecia), am vorbit pe mess, mi-a prezentat alte 50 de huse pana mi-am gasit ce imi place. Dupa cum nu toti cainii sunt scurti de coada la fel nu toate magazinele de pe net (proprietarii) se comporta la fel; din vreo 34 de produse nu a lipsit nici unul, iar livrarea a fost facuta in mai putin de 18 ore:Buc-Bacau. Nu fac reclama la nimeni (nu ai cunosc, nu stiu pe ce strada se afla, nu am fost niciodata in Buc) ci vreau doar sa-mi exprim multumirea fata de niste oameni deosebiti!!!

Fire Intinse La Maxim!

Avatar utilizator
dita
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 27 Ian 2010, 16:56
Localitate: Slatina

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de dita » 28 Ian 2012, 19:40

Salutare pe 2012 la toti pescarii sportivi.
Conform topicului sa va spun ce am patit: M-am decis sa cumpar o bologneza, si impreuna cu un prieten care si el dorea acelasi lucru, am luat toate magzinele din Slatina la control (5-6) si dupa multe discutii ne-am decis sa cumparam fiecare cate o bologneza Enegoteam blade bolo de 7m.
Am mers la un amic care era partener(dealer)energofish si am facut comanda in urma laudelor primite telefonic de la energofish Bucuresti.
Sa nu mai lungesc vorba; au venit lansetele si ambele aveau defecte de fabricatie(au pe tronsoane niste dungi longitudinale,mai putin pe varf si tronsonul de baza plus ca nu sunt asa cum li se face reclama)
Eu il inapoiez la dealer,el il trimite la energo si dupa 3-4 zile soseste inapoi aceeasi bologneza cu specificatia ca nu are nici un defect .
Acum nu stiu ce sa fac, dealerul este prieten cu mine,si nu este el vinovat.Am cumparat si online o lanseta de la cricofishing (anul2010) dar si aceasta a avut un mic defect( un inel a fost montat gresit),iar anul acesta am cumparat tot online de la doua magazine niste fire monofilament ,dar unele role nu mai aveau sigiliu.
ATENTIE: Cumparati direct din magazin ca sa nu patiti ca mine,mie imi este de ajuns cu cumparaturile online. ~x(

Avatar utilizator
mig3002
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 27 Dec 2011, 21:36

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mig3002 » 14 Feb 2012, 23:33

si eu am muscat-o cu magazinul(MAREPESTE( mai sus mentionat - cumpar un fir de la UL..MA si vreau sa-l pun pe 4 mulinete ... bun .pe rola scria 1525 m fac eu socoteala si sa pun 360 m pe fiecare sa fie bine masor metru cu metru cu un amic el masura si eu bobinam pe alta rola timp aveam ca e frig si zapada afara si dai sa sune ...pun pe una ,pun pe doua , si la a treia mulineta la 290 m se termina firul frate !!! deci 360 cu 360 si cu 290 taman )- =1010 m teapa exact 515 m= sa inebunesc nu alta .masor din nou metru cu metru aceasi poveste .asta e sun la ei si raspuns evaziv- daca eu as avea un angajat din ala las da afara ieri nu azi !bla bla bla abureala si pana la urma dupa doua telefoane primesc un raspuns oficial** ca au trimis email in anglia si o sa imi comunice raspunsul . cam asta e mega magazinul lor cu angajati super -le-ai dat banul ce mai conteaza restul .... eu unul m-am lamurit. =D>

Avatar utilizator
gabicarp
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 14 Feb 2011, 14:26

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de gabicarp » 15 Feb 2012, 10:14

REFERITOR LA FIRUL PE CARE ZICI TU CA L-AI MASURAT, EU MI-AM PUS FIR ULTIMA PE 8 MULINETE SI 8 TAMBURI DE REZERVA ANUL TRECUT SI MI-AU IESIT DIFERENTE FOARTE MICI . LA 4 MULINETE RYOBI SI 4 TAMBURI DE REZERVA AM MASURAT FIRUL M CU M AGATAT PRIN CASA SI A IESIT DIFERENTA DE 2 M LA 1560 M .
PE BBRLC SI TAMBURII DE REZERVA CAND AM PUS FIRE AM MASURAT DUPA CUM SCRIA PE TAMBUR CA IA MULINETA LA O TURA SI MI-AU IESIT IN MINUS 6-7 M . DAR SA IASA DIFERENTA DE ZECI DE M , CRED CA AI GRESIT UNDEVA .

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Rechin » 15 Feb 2012, 12:13

mig3002 scrie:si eu am muscat-o cu magazinul(MAREPESTE( mai sus mentionat - cumpar un fir de la UL..MA si vreau sa-l pun pe 4 mulinete ... bun .pe rola scria 1525 m fac eu socoteala si sa pun 360 m pe fiecare sa fie bine masor metru cu metru cu un amic el masura si eu bobinam pe alta rola timp aveam ca e frig si zapada afara si dai sa sune ...pun pe una ,pun pe doua , si la a treia mulineta la 290 m se termina firul frate !!! deci 360 cu 360 si cu 290 taman )- =1010 m teapa exact 515 m= sa inebunesc nu alta .masor din nou metru cu metru aceasi poveste .asta e sun la ei si raspuns evaziv- daca eu as avea un angajat din ala las da afara ieri nu azi !bla bla bla abureala si pana la urma dupa doua telefoane primesc un raspuns oficial** ca au trimis email in anglia si o sa imi comunice raspunsul . cam asta e mega magazinul lor cu angajati super -le-ai dat banul ce mai conteaza restul .... eu unul m-am lamurit. =D>
ai vrut sa masori 1500 de metri cu ruleta metru cu metru? :O :O :O :O :O pun pariu ca in biblioteca ai romane intregi scrise de tine pe boabe de orez.. :O :O :O
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de gogu steriade » 15 Feb 2012, 12:48

find da origine anglosaxona firu cre ca sa masura in yarzi :-B si asa 1525 e corect cat a iesit. <:-P daca a scris metri ie vrajala [-x si oricum daca rola iera sigilata magazinu si angajatu ala nare nicio vina =(( ca nu iei trage firu pa tambur #:-S . iei daca ie barbati adevarati trage alceva in aceste zile da sfantu valentin ! :x
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de viorelb73 » 27 Mar 2012, 22:54

Sunt sigur ca pentru noi toti e o mare dezamagire cand dai banii pe un produs care se dovedeste a fi un chix !!!!!!!

As ruga pe toti cei care au luat țepe cu diferite produse sa ne anunțe pe toți.
Eu vă recomand să vă feriti de firele textile de la Lineaeffe - Fir Lineaeffe Take Xtreme Braid rola de 500M. Este cea mai mare porcărie pe care am pus mana. La firul de 0,20 mm am facut un nod 8 si s-a rupt ca un fir de ață. Am făcut inca un nod la o distanță de circa 1 m si s-a comportat la fel. Si am dat si o groaza de bani pe el.
Respect la toti !!!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de sorin1362 » 27 Mar 2012, 23:53

viorelb73 scrie:Sunt sigur ca pentru noi toti e o mare dezamagire cand dai banii pe un produs care se dovedeste a fi un chix !!!!!!!

As ruga pe toti cei care au luat țepe cu diferite produse sa ne anunțe pe toți.
Eu vă recomand să vă feriti de firele textile de la Lineaeffe - Fir Lineaeffe Take Xtreme Braid rola de 500M. Este cea mai mare porcărie pe care am pus mana. La firul de 0,20 mm am facut un nod 8 si s-a rupt ca un fir de ață. Am făcut inca un nod la o distanță de circa 1 m si s-a comportat la fel. Si am dat si o groaza de bani pe el.
Respect la toti !!!
Incearca "nodul fara nod".
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de papyllon » 28 Mar 2012, 11:08

recomand magazinul SipCarp din Sacele jud. Brasov
am cumparat de la ei doua lansete Mosella Omega si la prima partida facuta ieri ,in momentul cand am montat mulineta pe
bat mi-a sarit o bucatica din mandrina :O !
in aceasta dimineata m-am deplasat la magazinul respectiv unde mi-a fost schimbata lanseta fara probleme.
Domnul Sipos Attila un om de icredere! =D> =D> =D>

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mircea62 » 28 Mar 2012, 13:50

Nu ai postat unde trebuia, aici se vorbeste de "rau" :)

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de viorelb73 » 29 Mar 2012, 20:40

Incearca "nodul fara nod".

Dl. Sorin... firul e dezastruos.
Are un fel de impletitura la exterior care se "cojeste" de pe firul din interior. Cum dau sa strang nodul se cojeste imediat... execrabil! Am incercat sa fac un nos Albright (pentru îmbinare leader cu fir principal) si s-a rupt ca un fir de ata de papiotă. Nu luati acest fir pentru ca este oribil !!!
Respect !
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”