Nu aruncati banii degeaba

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de florentiniuga » 14 Feb 2009, 19:49

Intrebare : Ati incercat pentru prima data un magazin on-line si s-au dovedit neseriosi. Daca dupa o saptamana vedeti ceva produse care va intereseaza si nu le gasiti decat acolo, mai incercati odata? Chiar daca si altii se vaita de serviciile lor?
Concret, nu am tinut cont de cele scrise mai sus de catre altii si am facut o comanda de 4 produse diferite, dintre care 2 articole de imbracaminte, la Sip Carp. M-au sunat sa ma convinga ca nu corespund masurile si ca ar fi bine sa accept XXL in loc de L. Ce ma faceam daca nu vedeam cu ochii mei cu doua zile inainte, exact masura L si stiam ca este perfect corespunzatoare? Dupa ce le-am spus ca stiu exact produsul si masurile, mi-au argumentat ca de fapt nu mai au decat XXL (desi figura pe stoc si L)! Adica vroiau sa mi le bage pe gat.
De aceea ma intreb : oare dupa un asemenea tratament, va mai avea clientul incredere sa revina? Eu... NU!
Sip Carp - STOP JOC!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Geo968
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 30 Ian 2009, 23:06

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Geo968 » 14 Feb 2009, 20:40

valetro scrie:Ce parere aveti de taxa de curierat dubla(dus-intors),pe care o percepe firma Cargus pentru comenzile de la Carpio?Altceva nu pot sa reprosez firmei Carpio,doar taxa asta maaaare!!!! de curierat X-(
MARE ATENTIE!!!

Firmele de curierat rapid taxeaza de 2 ori, odata pe expeditor si odata de destinatar.
Un transport cat ar fi de mic si orice destinatie, pleaca de la cel putin 40 de lei, unde mai pui ca daca nu te-a gasit acasa iti majoraeaza tariful cu 50 la suta...( cica , a facut 2 drumuri). Am patit-o cu un colet de 100 de grame, livrat din Costanta. Piesa facea 100 de lei, la care vroiau 60 (40 + 20 )de lei transportul... noroc ca m-am infuriat si am refuzat.
Firma de tepari Fancourier.

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de saryi » 14 Feb 2009, 21:22

Geo968 scrie:
valetro scrie:Ce parere aveti de taxa de curierat dubla(dus-intors),pe care o percepe firma Cargus pentru comenzile de la Carpio?Altceva nu pot sa reprosez firmei Carpio,doar taxa asta maaaare!!!! de curierat X-(
MARE ATENTIE!!!

Firmele de curierat rapid taxeaza de 2 ori, odata pe expeditor si odata de destinatar.
Un transport cat ar fi de mic si orice destinatie, pleaca de la cel putin 40 de lei, unde mai pui ca daca nu te-a gasit acasa iti majoraeaza tariful cu 50 la suta...( cica , a facut 2 drumuri). Am patit-o cu un colet de 100 de grame, livrat din Costanta. Piesa facea 100 de lei, la care vroiau 60 (40 + 20 )de lei transportul... noroc ca m-am infuriat si am refuzat.
Firma de tepari Fancourier.


eu am primit prin fancurier in constanta un colet din bistrita dar nu am platit nimic in plus decat cei 16 lei specificati si pe site-ul respectiv. intr-adevar a trebuit sa ma duc sa ridic personal coletul pt ca nu au binevoit sa il livreze acasa si l-ar fi returnat 100% FARA SA INCERCE SA-L LIVREZE...deci profesionalism 0! dar pretul exagerat de care spui tu nu pare a fi real decat daca era o suprataxa a magazinului din CT, altfel intra si pe site la fancurier si vezi tarife..

Avatar utilizator
sergiu_q
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 30 Sep 2008, 20:50

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de sergiu_q » 15 Feb 2009, 12:41

sustin ce zice saryi nu am avut nicoidata probleme cu Fancourier in schimb Cargus costa aproape dublu si ajung si cu o intarziere considerabila. Can l-am intrebat pe nenea de la cargus de ce au intaziat mi-a zis ca nu reusesc sa faca fata la comenzi si in loc sa imi aduca pachetul la usa mi-au zis sa vin eu pe o strada din apropiere ca altfel il prindea noaptea cu coletele nedistribuite
-------------------------------
InsaneCarpTeam
-------------------------------

Avatar utilizator
tudorabr
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 01 Feb 2009, 13:48
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de tudorabr » 16 Feb 2009, 19:30

gor965 scrie:
tudorabr scrie:...........................un sfat pt incepator NU VA LUATI UNDITE DIN 2 SAU MAI MULTE BUCATI LUATI_VA EXTENSIBILE!!!!!!!!! sfatu meu treaba voastra :!:
Glumesti...sau chiar ai 12 ani cat ti-ai trecut in profil !!! :-w :)
Da am 13 ani acuma . Ce importanta are? crd ca ma-am prins destul de rpd de pescuit si pescuiesc la musca , vobler,lingurita,pluta si fund.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de gor965 » 16 Feb 2009, 23:26

tudorabr scrie:
gor965 scrie:
tudorabr scrie:...........................un sfat pt incepator NU VA LUATI UNDITE DIN 2 SAU MAI MULTE BUCATI LUATI_VA EXTENSIBILE!!!!!!!!! sfatu meu treaba voastra :!:
Glumesti...sau chiar ai 12 ani cat ti-ai trecut in profil !!! :-w :)
Da am 13 ani acuma . Ce importanta are? crd ca ma-am prins destul de rpd de pescuit si pescuiesc la musca , vobler,lingurita,pluta si fund.
Tinere ,da-mi doua argumente ptr. care lumea sa ia de bun sfatul tau ! Unul il stiu ...avantajul la trasport este in favoarea telescopicelor ! Il astept pe-al doilea ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de gogu steriade » 24 Feb 2009, 15:29

Domle,de evitat matritele alea mai bune cum am spuseu... :-w
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de gogu steriade » 24 Feb 2009, 15:34

sau din cartof cum azis domnu de submine :-w
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de gogu steriade » 24 Feb 2009, 15:42

si nu dati banipe toate facatorile :-w
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de vali003 » 24 Feb 2009, 15:48

Mai nenea Steriade de ce nu pui bre postarile la un loc ? Aaaaa... am uitat , pi la voi pi la Vaslui triaba mergi incet , incetisor si pi loc , asa si cu matale :)) :)) .

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de gogu steriade » 24 Feb 2009, 16:01

domle,Vali nati vazut ca domn cu matrit vrea set nuseparat?!?
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
mikif
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 24 Noi 2007, 11:11
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mikif » 24 Feb 2009, 19:01

gogu steriade scrie:domle,Vali nati vazut ca domn cu matrit vrea set nuseparat?!?
si este o problema ca vind set??? :O

doar si cartofii tai se vind la sac ,nu? :D
crap.ro

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de gogu steriade » 24 Feb 2009, 19:48

Eu nu fac din cartof domnu eugen face .eu din caramida refractara am auzit Din ce material sint matrite.?:-w
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
mikif
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 24 Noi 2007, 11:11
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mikif » 24 Feb 2009, 19:55

aliaj de aluminiu, vezi ca la respectivul anunt era si o adresa (a producatorului) , gasesti acolo mai multe deatalii
crap.ro

Avatar utilizator
police carp team
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 06 Mar 2009, 22:13

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de police carp team » 07 Mar 2009, 15:38

SALUARE !Vreau sa va spun ca si eu am intalnit bete contrafacute lipsa stantei cu S de pe toate inelele ,dar de altfel este identica cu originalul.Va sfatuiesc ca atunci cand va cumparati bete de la SHIMANO sa va uitati la inele,nu de alta dar nu sunt ieftine ;)

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”