Nu aruncati banii degeaba

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
adrian82
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 28 Sep 2009, 22:22
Localitate: BUCURESTI

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de adrian82 » 14 Oct 2009, 02:50

betele despre care vorbiti le-am achizitionat si eu am vrut 5 la numar dar nu am luat decat 3 ca atata mai aveau in doua partide de pescuit am rupt 2 dar mi-leau schimbat acum a trecut garantia si nu mai dau cu ele , vreau totusi sa le schimb spigotul si nu am gasit nimic in bucuresti poate stiti careva un atelier care schimba asa ceva ms anticipat

Avatar utilizator
rugby15
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 15 Oct 2009, 10:24

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de rugby15 » 28 Oct 2009, 14:33

power pro folosesc si este super made in usa =D>

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de gor965 » 28 Oct 2009, 14:42

rugby15 scrie:power pro folosesc si este super made in usa =D>
Pai daca e "super" , de ce-ai postat la : Nu aruncati banii degeaba ?! :-? :-??
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
mihaita
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 07 Mai 2008, 11:08

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mihaita » 01 Noi 2009, 11:50

Evitati magazinul Big fish nu acorda faptic garantie produselor comercializate,stie cineva ce hram poarta Pompiliu in cadrul aceastei societati si /sau cine-i patronul?
as vrea sa stau de vorba cu el inainte de a trimite protectia consumatorului la ei.
multumesc

ps
dupa ce voi vorbi cu acesta voi reveni cu poveste detaliata vis a vis de ce s-a intamplat.

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de LARY » 01 Noi 2009, 13:39

mihaita scrie:Evitati magazinul Big fish nu acorda faptic garantie produselor comercializate,stie cineva ce hram poarta Pompiliu in cadrul aceastei societati si /sau cine-i patronul?
as vrea sa stau de vorba cu el inainte de a trimite protectia consumatorului la ei.
multumesc

ps
dupa ce voi vorbi cu acesta voi reveni cu poveste detaliata vis a vis de ce s-a intamplat.
Daca nu desvolti putin problema nu o sa creada nimeni afirmatia facuta de tine.
Despre ce produs este vorba?
-o lanseta?
-un senzor?
-sau o rola de fir?
Poate ai sau nu dreptate dar un lucru e sigur Big fish totusi este un magazin cu reclama si renume si nu cred ca nu ar acorda garantie la produsele vandute de ei.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Nelutu » 01 Noi 2009, 14:28

Mihaita, vezi ca pe alt site, adica pe crap.ro, mai intra Vlad Pavlovici. Cu el trebuie sa vb. despre problemele pe care le ai cu Big fish. ;)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de gor965 » 01 Noi 2009, 15:03

mihaita scrie:Evitati magazinul Big fish nu acorda faptic garantie produselor comercializate,stie cineva ce hram poarta Pompiliu in cadrul aceastei societati si /sau cine-i patronul?
as vrea sa stau de vorba cu el inainte de a trimite protectia consumatorului la ei.
multumesc

ps
dupa ce voi vorbi cu acesta voi reveni cu poveste detaliata vis a vis de ce s-a intamplat.
Nu stiu ce probleme v-au deranjat atat de tare ,dar mi-e greu sa cred ca un magazin atat de bun ptr. restul lumii nu va poate satisface o problema de garantie (daca e o problema ce tine de garantia oferita de fabricant).
Incearcati sa trimiteti un e-mail lui Marian Oprea :
http://infopescar.tv/forum/member/marian_oprea/
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Razvan_6
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 17 Sep 2009, 15:20

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Razvan_6 » 01 Noi 2009, 19:36

:D Pompiliu este vanzator la big fish si atat .Marian Oprea este imputernicit si avansat la rang de patron si administreaza banii parintilor prietenei lui care este o fata destul de avuta .Vlad Pavlovici este angajat ca si colaborator si consultant in aceasta afacere .Vorbeste cu Marian sau Vlad si aplaneaza conflictul nu de alta dar face rau la afacerea pe care o conduc :D

Avatar utilizator
mihaita
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 07 Mai 2008, 11:08

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mihaita » 06 Noi 2009, 10:27

nu vreau sa fac antireclama acestui magazin cumpar de la acest magazin de mii de lei ultima achizitie a dost de peste 5000 lei ce ma deranjeaza este felul in care esti tratat ca si client, de afirmatiile facute de acest "vanzator" pmpiliu.
pe scurt o sa va spun despre ce este vorba sa nu va faceti impresii gresite.
acum 3 luni am cumparat un set de trei bete Prologic CC30 si trei mulinete Shimano BBRLC dupa 2 partide de pescuit cand stergem betele am observat ca la unul dintre bete este crapata ceramica de la inelul din varf.
mentionez ca betele le transport in huse individuale nu in husele de panza date la achizitionare.
stiind ca betele sunt in garantie m-am dus la magazin cu acel bat, cand a vazut pmpiliu batul s-a schimbat la fata si fara sa stea mult pe ganduri a zis ca batul este lovit la transport (pe bat sau inel nu exista nici o urma de lovitura) ca ma poate rezolva sa duca batul sa imi schimbe inelul dar ma costa 30 de lei.normal ca am refuzat oferta lui la care acesta a zis ca va trebui sa stea de vorba cu colegi lui si imi va comunica el ce se intalmpa cu cei 800 lei(batul)
m-a sunat sa imi zica ca nu este garantie lucru la care ma asteptam sa-l afirme, normal dupa certuri amenintari mi-a schimbat segmentul de varf, cu toate ca la aceste bete sunt marcate segmentele la fel ca la cele care sunt facute manual, practic a desperecheat un alt set.
toate bune si frumoase am plecat oarecum multumit dar multumirea mea a tinut pana cand am ajuns pe balta unde am realizat ca batul nu mai era ca inainte sau ca celelalte doua in lansare misca la imbinare nu este echilibrat etc
sper ca nu v-am plictisit cu povestioara dar asta-i adevarul. Urmatorul pas protectia consumatorului?

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de LARY » 06 Noi 2009, 13:12

Nu stiu ce sa zic dar clar sunt niste teparii daca asa stau lucrurile.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mircea62 » 06 Noi 2009, 14:03

@ Mihaita

In cazul asta ar trebui sa mergi sa-ti schimbe lanseta cu totul.
Daca nu vor, pune-i sa-ti dea scris ca nu intra la garantie si apoi ..... protectia consumatorului abia asteapta. :-w

Succes !!!

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de cristian505ro » 06 Noi 2009, 14:26

.......................
toate bune si frumoase am plecat oarecum multumit dar multumirea mea a tinut pana cand am ajuns pe balta unde am realizat ca batul nu mai era ca inainte sau ca celelalte doua in lansare misca la imbinare nu este echilibrat etc
sper ca nu v-am plictisit cu povestioara dar asta-i adevarul.
............................

Nu prea e normal .Si eu ma ocup cu asa ceva si sunt pescar de crap. Un client si prieten de al meu care a cumparat o lanseta de crap de la mine, a venit la scurt timp sa imi arate ca are un inel crapat. I-am schimbat cu o alta lanseta, dar i-am spus ca sigur s-a intamplat ceva, o lovire caci era indoit si piciorul inelului. Am refacut acel inel si am pastrat acea lanseta in setul meu de lansete de crap. I-am spus doar ca nu fac treaba asta de 2 ori daca nu e din vina producatorului. Am ramas si prieteni si este in continuare un bun client.
Parerea mea este ca nu trebuie sa te duci la protectia consumatorului. Nu vei rezolva mare lucru. Atat Prologic cat si Bigfish sunt firme mari. Arata-le inca o data cum se comporta lanseta ( desi e foarte ciudat la asemenea marca) si mai mult ca sigur ca ti-o vor schimba. Se mai intampla si la firme mari.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de stefanflorin » 06 Noi 2009, 17:40

Inelul acela fie a fost spart la achizitionare si nu ati observat, chestie la care nu prea ai ce face, este cuvantul tau impotriva celui al vanzatorului (clar vanzatorul castiga) sau s-a spart in timp ce ati transportat/manevrat lanseta (lucru care nu prea se intampla de regula ca nu te lasa sufletul). Eu as merge pe neatentia dv. din magazin si pe serviciul clienti cam egal cu 0 din majoritatea magazinelor din ro. care dupa cum ati zis, nu se incumeta ca la acea suma (mare, foarte mare) de bani pe care ati bagat-o in c..u lor nici macar nu se sinchisesc sa zica "lasa dom'le, ca v-o reparam gratis" indiferent a cui era vina.
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
mihaita
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 07 Mai 2008, 11:08

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mihaita » 07 Noi 2009, 09:39

cristian505ro scrie:.......................
toate bune si frumoase am plecat oarecum multumit dar multumirea mea a tinut pana cand am ajuns pe balta unde am realizat ca batul nu mai era ca inainte sau ca celelalte doua in lansare misca la imbinare nu este echilibrat etc
sper ca nu v-am plictisit cu povestioara dar asta-i adevarul.
............................

Nu prea e normal .Si eu ma ocup cu asa ceva si sunt pescar de crap. Un client si prieten de al meu care a cumparat o lanseta de crap de la mine, a venit la scurt timp sa imi arate ca are un inel crapat. I-am schimbat cu o alta lanseta, dar i-am spus ca sigur s-a intamplat ceva, o lovire caci era indoit si piciorul inelului. Am refacut acel inel si am pastrat acea lanseta in setul meu de lansete de crap. I-am spus doar ca nu fac treaba asta de 2 ori daca nu e din vina producatorului. Am ramas si prieteni si este in continuare un bun client.
Parerea mea este ca nu trebuie sa te duci la protectia consumatorului. Nu vei rezolva mare lucru. Atat Prologic cat si Bigfish sunt firme mari. Arata-le inca o data cum se comporta lanseta ( desi e foarte ciudat la asemenea marca) si mai mult ca sigur ca ti-o vor schimba. Se mai intampla si la firme mari.



la batul meu nu exista urma de lovire inelul si intreg batul arata impecabil, cat de mult poti uza un bat de crap in 2 partide de pescuit(maxim 24 ore) e pescuit la crap cate lansari sa faci.
am fost sunat de dl Marian Oprea care imi zicea printre altele ca inelele nu fac obiectul garantiei, garantie avand doar blancul pentru defecte de fabricatie.
sper ca dl oprea sa intre si aici sa de o explicatie la cele relatate de mine.
printre altele ma intraba ce doresc de fapt, normal ca i-am zis ca doresc sa fie inlocuit tot batul la care imi zice ca pentru asta ar fi insemnat sa nu pescuiesc cu acel bat(este normal acest lucru)?
pentru a nu abera in discutiile cu Big fish am sunat in anglia la un dealer prologic care m-a rugat insistent sa trimit acel bat la ei sa imi trimita altul, le-am explicat ca am inlocuit segmentul e varf dar batul parca nu mai are aceleasi calitati ca inainte la care mi-au zis ca acele bete de aceea sunt marcate fiecare segment pentru ca sunt echilibrate individual , blancul fiind produs in serie la montarea inelelor fiecare segment are perechea lui.
sincer mi-e sila de tot ce inseamna magazine de pescuit in romania clientul este tratat cu aroganta, vanzatori care habar nu au ce inseamna pescuit,etc.
va multumesc tuturor pentru sfaturi
in concluzie daca cumparati de la big fish nu veti avea garantie integrala la nici un produs ci doar la ce vor ei, certificatul de garantie nu respecta normativele in vigoare minusul lor castigul dumneavoastra daca va tin nervii, big fish compara garantia unui bat cu garantia unui televizor de rasul curcilor si cred ca v-am spus tot.
va dau un sfat tuturot celor care au probleme de garantie, nu lasati obiectul la comerciant fara un proces verbal de predare in care specificati starea obiectului, cereti vanzatorului sa va dea in scris ce a constatat si de ce nu este garantie, cititi cu atentie certificatul de garantie al produsului sa nu semnati ca primarul. daca nu va acorda garantie sunati la opc (orice magazin este obligat sa aibe afisate la vedere numerele opc) si va garantez ca in maxim 30 min vine un inspector in magazinul respectiv.
Fire intinse tuturor.

Avatar utilizator
mihaita
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 07 Mai 2008, 11:08

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mihaita » 07 Noi 2009, 09:44

LARY scrie:Nu stiu ce sa zic dar clar sunt niste teparii daca asa stau lucrurile.

normal ca sunt tepari toti se bazeaza ca, clientul nu merge la opc

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”