Nu aruncati banii degeaba

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de zfcristian » 07 Noi 2009, 13:44

mihaita scrie:normal ca sunt tepari toti se bazeaza ca, clientul nu merge la opc
Prietene, nu stiu cu ce te ocupi dar eu unul cel putin de-a lungul timpului am trecut printr-o serie intreaga de controale la firma unde lucrez, de la diverse institutii printre care si de la Opc si pot sa iti spun ca ultimul lucru de care se sperie cineva este de un control de la Opc, este foarte greu de demonstrat ca tu ai sau nu dreptate , pana la urma este cuvantul tau impotriva cuvantului lor plus ca se considera ca in momentul in care ai ridicat(primit) sculele ele erau in perfecta stare si "defectul" sau problema a aparut ulterior posibil din vina ta .
Se face un proces verbal si..... restul e cancan :D
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
mihaita
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 07 Mai 2008, 11:08

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mihaita » 10 Noi 2009, 17:04

e foarte bine ca nu stii cu ce ma ocup, cert este ca habar nu ai ce vorbesti
prin comentariul facut de tine incurajezi specula sau tzepari te ocupi cu asa ceva? ai un interes ?
acum ca sa te edific un pic ,citeste legea
daca vrei polemici intra pe un alt site nu cred ca aici este locul potrivit.
multumesc

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de LARY » 10 Noi 2009, 22:43

Totusi nu a intervenit nimeni de la TEPARI pina acum eu cred ca daca iti iei ceva de la ei nu trebuie sa te gindesti la garantie vorba aiea mergem pe incredere daca ai probleme platesti si se rezolva :)) trebuie sa intelegem ca traim in Romania o tara frumoasa da pacat ca e locuita.
Asta e trebuie sa te obisnuiesti cu idea, ce daca loai lansetele de la taraba aveai garantie?
Ori cum din doua variante una e sigur.
-ori le infloresti (adica lanseta e lovita)
-sau ei sunt neseriosi (TEPARI)
Oare merita sa mai lom ceva de la ei?????????????????????
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de zfcristian » 11 Noi 2009, 14:54

@Mihaita, Eu cred ca tu habar nu ai ce vorbesti, eu ti-am vorbit frumos si ma astept sa primesc un raspuns asemenea, daca tu crezi ca o sa rezolvi ceva atunci iti doresc succes, cat despre citit legea iarasi vorbesti in necunostinta de cauza pentru ca nu stii cu ce ma ocup dar asta conteaza mai putin, daca ai deschide putin ochii @-) ai vedea ca sunt N cazuri de persoane care "mor" cu dreptatea in mana si nu ii baga nimeni in seama.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de LARY » 11 Noi 2009, 17:27

zfcristian scrie:@Mihaita, Eu cred ca tu habar nu ai ce vorbesti, eu ti-am vorbit frumos si ma astept sa primesc un raspuns asemenea, daca tu crezi ca o sa rezolvi ceva atunci iti doresc succes, cat despre citit legea iarasi vorbesti in necunostinta de cauza pentru ca nu stii cu ce ma ocup dar asta conteaza mai putin, daca ai deschide putin ochii @-) ai vedea ca sunt N cazuri de persoane care "mor" cu dreptatea in mana si nu ii baga nimeni in seama.
Nu va mai certati fratilor intre voi nu se merita.
Pei pe ce loati foc, pe degeaba?
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de zfcristian » 11 Noi 2009, 19:28

LARY scrie:Nu va mai certati fratilor intre voi nu se merita.
Pei pe ce loati foc, pe degeaba?
Eu unul nu ma cert, maxim discut in contradictoriu si da ai dreptate nu are rost sa continuam.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mircea pescar » 14 Noi 2009, 20:43

Pacat ca se intampla asemenea lucruri mai ales la magazinele de pescuit , dar totusi nu uitati unde traim.

Avatar utilizator
mihaita
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 07 Mai 2008, 11:08

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mihaita » 18 Noi 2009, 17:30

aveti dreptate si imi cer scuze zfcristian aveam impresia ca le tii partea, ai perfecta dreptate ca in romania mori cu dreptatea in mana.
cert este ca am renuntat, sincer un ac nu o sa mai cumpar de la Big FISH si pe cat posibil o sa spun tuturor sa-i ocoleasca sunt si alte magazine poate mult mai bine aprovizionate si la preturi decente.
lary ai zis ca posibil ca batul sa fie lovit din acel inel era lipsa o portiune de aproximativ 2mm pe lateralul inelului in partea dinspre bat, daca am explicat eu bine poate iti imaginezi unde era sarita bucatica de ceramica acolo nu ai cum sa-l lovesti.




zfcristian scrie:
LARY scrie:Nu va mai certati fratilor intre voi nu se merita.
Pei pe ce loati foc, pe degeaba?
Eu unul nu ma cert, maxim discut in contradictoriu si da ai dreptate nu are rost sa continuam.

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Crownyboy » 06 Feb 2010, 11:15

De evitat sa cumparati cortul de pescuit Atack(nu stiu daca au mai aparut si alte modele pt ca anul trecut era unul singur prin magazine). Arata foarte bine si comparativ cu celelate corturi de profil este printre cele mai ieftine adica in jur de 600 lei. Are 2 probleme. Una este ventilatia. Nu are decat o aerisire: intrarea si atat. Se face un condens in interior astfel incat dimineata faci un dus sigur daca te apuci sa-l scuturi putin. Si a doua "problema" ar fi felul de prindere al podelei. Stiu ca asa sunt facute aceste corturi de pescuit dar nu le vad logica. Imbinarea podelei cu restul cortului se face cu arici in maxim 2 puncte pe latura. Pe langa faptul ca te poti trezi cu toate jivinele pe tine in cursul noptii , la o ploaie mai serioasa nu o sa mai fie necesar sa pescuiesti in balta , poti foarte bine sa pescuiesti in cort. Fire intinse.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Sebastian » 06 Feb 2010, 13:33

Crownyboy scrie:De evitat sa cumparati cortul de pescuit Atack(nu stiu daca au mai aparut si alte modele pt ca anul trecut era unul singur prin magazine). Arata foarte bine si comparativ cu celelate corturi de profil este printre cele mai ieftine adica in jur de 600 lei. Are 2 probleme. Una este ventilatia. Nu are decat o aerisire: intrarea si atat. Se face un condens in interior astfel incat dimineata faci un dus sigur daca te apuci sa-l scuturi putin. Si a doua "problema" ar fi felul de prindere al podelei. Stiu ca asa sunt facute aceste corturi de pescuit dar nu le vad logica. Imbinarea podelei cu restul cortului se face cu arici in maxim 2 puncte pe latura. Pe langa faptul ca te poti trezi cu toate jivinele pe tine in cursul noptii , la o ploaie mai serioasa nu o sa mai fie necesar sa pescuiesti in balta , poti foarte bine sa pescuiesti in cort. Fire intinse.
fortza GIPO :-q

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Neamtul » 06 Feb 2010, 14:37

La banii astia tot Navigator II e nr. 1. :))

Avatar utilizator
andyfish
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 09 Mar 2010, 02:20

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de andyfish » 09 Mar 2010, 02:27

miska scrie:stiti ca si gipo vinde marfa in celgros metro etc

Daca va uitati cu atentie la calitatea produselor de la Gipo o sa vedeti ca sunt cumparate probabil din complexul "Europa" sau ceva asemanator.
Daca vreti ieftin, Gipo e raspunsul; daca vreti calitate, recomand cu toata resposabilitatea firma Arrow. Preturile sunt ceva mai ridicate dar si produse bune.

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Butaru Gabriel » 09 Mar 2010, 09:05

andyfish scrie:
miska scrie:stiti ca si gipo vinde marfa in celgros metro etc

Daca va uitati cu atentie la calitatea produselor de la Gipo o sa vedeti ca sunt cumparate probabil din complexul "Europa" sau ceva asemanator.
Daca vreti ieftin, Gipo e raspunsul; daca vreti calitate, recomand cu toata resposabilitatea firma Arrow. Preturile sunt ceva mai ridicate dar si produse bune.
Chiar daca suna a reclama din partea ta ai perfecta dreptate.

Avatar utilizator
Razvan_6
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 17 Sep 2009, 15:20

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Razvan_6 » 09 Mar 2010, 13:48

:)) Mai mai mai ..... e reclama sigur pentru ca andyfish e vanzator la magazinul de la gara de nord la Arrow =))

Avatar utilizator
andyfish
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 09 Mar 2010, 02:20

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de andyfish » 19 Mar 2010, 22:10

Razvan_6 scrie::)) Mai mai mai ..... e reclama sigur pentru ca andyfish e vanzator la magazinul de la gara de nord la Arrow =))
Prietene, Razvan_6,

Pot sa-ti demonstrez la orice ora ca NU SUNT angajat al unei firme de articole de pescuit. Sunt un simplu inginer, care practica aceasta meserie, iar in timpul liber sunt un pasionat pescar. Parerea mea este cat se poate de sincera si, este parere PROPRIE. Daca vrei sa te bucuri de o partida de pescuit o iei in considerare, daca nu...nu. Alegerea ta...

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”