Am fost candva ... si tineri pescari

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Am fost candva ... si tineri pescari

Mesaj de intef » 22 Iul 2012, 20:29

sorin1362 scrie:Si ca sa sparg gheatza, ...era in 1985, la Maliuc.
Dar blugi de unde aveati??????????????????? =)) =)) =))

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Am fost candva ... si tineri pescari

Mesaj de Laurentiu » 22 Iul 2012, 21:58

intef scrie: Dar blugi de unde aveati?
De pe Covaci.. :D

Avatar utilizator
madmanwr
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 22 Mai 2009, 18:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Am fost candva ... si tineri pescari

Mesaj de madmanwr » 22 Iul 2012, 22:12

obtaylor .... locuiesc la 2 min de ghiolul mic.. si eu am indreptat destul de mult stuf la viata mea..:))) si cacastoarea e locul consacrat al copilariei mele... saream in curte la microrezervatie si luam stuf de acolo.. lung la 3 4 metri.. si daca nu era destul de drept.. il taiam in 2 si il indreptam .. tubermanele.. erau luate de pe santier din faleza.. ca nu aveam bani de asa ceva ! tin minte si acum.. ca erau carasi extraordinari pe ghiolul mic.. acolo m-am format prima oara ca pescar, urmand ca in anii urmatori sa ajung cu stuful si la mare... la digul mic in capat la 102 , unde dupa furtuna pe langa sutele de guvizi intrau si 2 3 chefali..ptr cei ce stiu "la scoici" se numea locul , si chefalii erau capitali 1kg , 1 kg si jumatate.. scoate-i cu stufull .. alea da senzatii!

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Am fost candva ... si tineri pescari

Mesaj de sorin1362 » 28 Iul 2012, 02:30

obtaylor scrie:... Acum realizez ca nu am nici o poza la pescuit.Sa ma iertati dar plecam la pescuit pt mine,nicidecum sa ma pozez ...
Greseala asta am facut-o si eu, in mai majoritatea iesirilor la cate o partida de pescuit, dar, mai ales, ma gandesc la vacantele petrecute in delta. Nu trebuie sa te pozezi, ci sa pozezi ... mai bine zis sa imortalizezi. Decat cu maimutza la mare sau cu ursul impaiat la Calimanesti, presupun ca o fotografie la o partida de pescuit da altfel ...
Am pierdut multe si mult neimortalizand imagini din anii '70 si '80, de la Murighiol, Sfantu Gheorghe, Crisan - Lebada, Sulina, Complexul Rosu (lacurile Lumina, Rosu, Rosulet, Puiu, Potcoava, Mandra). Acum imi pare rau. Imi pare rau deoarece imaginile le voi duce doar cu mine, iar cuvintele sunt prea putine si prea seci pentru a compensa.
intef scrie:Dar blugi de unde aveati??????????????????? =)) =)) =))
De unde era mai ieftin :)) . De la studentii straini din caminele vecine. :P Da' ia raspunde-mi si tu la o intrebare : ce presupui ca era in paharul galben ? Whisky irlandez sau cafea columbiana ? :))
In toamna lu' 1987 pe Somes :
Fişiere ataşate
img030.jpg
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”