bratul sf.gheorghe km48-49

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Simion
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Apr 2012, 10:56

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Simion » 09 Apr 2012, 11:00

Sebi nu ai mai postat concediu 2010 si 2011pe youtube, sau nu ai mai fost plecat,

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 09 Apr 2012, 16:20

Simion scrie:Sebi nu ai mai postat concediu 2010 si 2011pe youtube, sau nu ai mai fost plecat,
Am si postat , am si fost :D insa nu pe SF.GHEORGHE ci pe CHILIA.

Avatar utilizator
Simion
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Apr 2012, 10:56

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Simion » 10 Apr 2012, 15:44

am vazut ca ai fost pe Chilia si am vazut si postarile tale ,
multumim ca esti un pescar adevarat ,

Avatar utilizator
Simion
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Apr 2012, 10:56

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Simion » 28 Ian 2013, 14:13

ai putea sa ma ajuti cu un numar de telefon al domnului padurar din Dunavat

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 02 Feb 2013, 13:56

Simion scrie:ai putea sa ma ajuti cu un numar de telefon al domnului padurar din Dunavat
Din pacate nu pot sa te ajut cu nr de tel.Insa iti pot da o sugestie-intreaba in Dunavat unde sta nea ILIE padurarul.

Avatar utilizator
Simion
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Apr 2012, 10:56

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Simion » 04 Feb 2013, 12:15

multumesc mult de tot

Avatar utilizator
Gherman
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 27 Mai 2013, 19:16

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Gherman » 27 Mai 2013, 19:32

Salutare! As dori si eu, impreuna cu inca 2 sau 3 prieteni, sa ajung in luna iunie, pe la jumate ei, in Delta. Mi-a placut tot ce ati scris despre aceasta zona si am vazut si pozele pe care le-ati postat. Puteti sa-mi dati un sfat, un indiciu de calatorie, o persoana de contact de prin zona, ca sa nu ne simtim straini la noi in tara:)).Eu sunt din zona ardealului, mai exact din Blaj, de unde s-a infaptuit unirea.Va promit o palinca buna (jinars se zice pe la noi) si un vin mai bun (de Jidvei, care e aproape de Blaj).Va multumesc anticipat. Fir intins!

Avatar utilizator
Gherman
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 27 Mai 2013, 19:16

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Gherman » 04 Iun 2013, 09:25

Corectez data, primul weekend din iulie!Poate ne vedem in zona!

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 04 Iun 2013, 15:35

Apreciez bunavointa ta, cat si aprecierile,insa te rog sa citesti ,mai atent, postarile dedicate Deltei Dunarii!!!Eu personal nu am mai fost acolo din 2009,din motivele pe care le am expus[furturi,braconieri,si in special interzicerea camparii in zona]....ma doare sufletul :-< insa acesta este crudul adevar.[Oricum perioada in care mergeam eu ,nu coincide cu a ta]....si cum exista cineva acolo sus ,care ma iubeste :x o:-) , a intors lucrurile ,cel putin pt mine,intr-un mod cat se poate de frumos :x -am schimbat un loc extraordinar,cu unul mirific,am renuntat la revederea unei cunostinte corecte ,dar anoste,pt a cunoaste un OM ,UN FRATE ,ce nu are termen de comparatie.FIRE INTINSE iti doresc oriunde ai alege sa pescuiesti!!!

Avatar utilizator
Gherman
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 27 Mai 2013, 19:16

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Gherman » 07 Iun 2013, 10:11

Multumesc foarte mult Sebastian, daca e interzisa camparea atunci e clar ca trebuie sa imi gasesc si eu alt loc de pescuit si poate pana atunci, cu voia lui Dumnezeu, voi gasi un loc bun...ca sa nu bat atata drum degeaba! Iti doresc si tie fire intinse si driluri spectaculoase!
O zi buna!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de sorinbv » 27 Iun 2013, 21:30

Sebastian scrie:Apreciez bunavointa ta, cat si aprecierile,insa te rog sa citesti ,mai atent, postarile dedicate Deltei Dunarii!!!Eu personal nu am mai fost acolo din 2009,din motivele pe care le am expus[furturi,braconieri,si in special interzicerea camparii in zona]....ma doare sufletul :-< insa acesta este crudul adevar.[Oricum perioada in care mergeam eu ,nu coincide cu a ta]....si cum exista cineva acolo sus ,care ma iubeste :x o:-) , a intors lucrurile ,cel putin pt mine,intr-un mod cat se poate de frumos :x -am schimbat un loc extraordinar,cu unul mirific,am renuntat la revederea unei cunostinte corecte ,dar anoste,pt a cunoaste un OM ,UN FRATE ,ce nu are termen de comparatie.FIRE INTINSE iti doresc oriunde ai alege sa pescuiesti!!!
in acest loc ,, mirifc" nu ai probleme cu haiducii, braconierii si campatul?

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 28 Iun 2013, 18:17

sorinbv scrie:
Sebastian scrie:Apreciez bunavointa ta, cat si aprecierile,insa te rog sa citesti ,mai atent, postarile dedicate Deltei Dunarii!!!Eu personal nu am mai fost acolo din 2009,din motivele pe care le am expus[furturi,braconieri,si in special interzicerea camparii in zona]....ma doare sufletul :-< insa acesta este crudul adevar.[Oricum perioada in care mergeam eu ,nu coincide cu a ta]....si cum exista cineva acolo sus ,care ma iubeste :x o:-) , a intors lucrurile ,cel putin pt mine,intr-un mod cat se poate de frumos :x -am schimbat un loc extraordinar,cu unul mirific,am renuntat la revederea unei cunostinte corecte ,dar anoste,pt a cunoaste un OM ,UN FRATE ,ce nu are termen de comparatie.FIRE INTINSE iti doresc oriunde ai alege sa pescuiesti!!!
in acest loc ,, mirifc" nu ai probleme cu haiducii, braconierii si campatul?
NU!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de sorinbv » 28 Iun 2013, 21:52

scurt si la obiect. :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”