CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 12 Mar 2010, 15:36

<:-P <:-P <:-P =D> =D>
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 12 Mar 2010, 19:53

colegul ,ptr. Sebi
colegul ,ptr. Sebi

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Crownyboy » 13 Mar 2010, 11:54

Sebi, in legatura cu boilesurile si eu am vrut sa merg pe ele pentru iesirea asta de primavara dar dupa lungi cautari si documentari am ajuns la concluzia ca nu merita sa risc o iesire in delta doar de dragul lor. Daca as avea posibilitatea sa merg de 5-6 ori pe an as risca ca una dintre ele sa o incerc la boiles. Cum nici tu nu prea faci naveta in delta, nu te sfatuiesc sa risti. Atata timp cat prinzi in stilul clasic nu vad de ce ai schimba ceva.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 13 Mar 2010, 12:04

Crownyboy scrie:Sebi, in legatura cu boilesurile si eu am vrut sa merg pe ele pentru iesirea asta de primavara dar dupa lungi cautari si documentari am ajuns la concluzia ca nu merita sa risc o iesire in delta doar de dragul lor. Daca as avea posibilitatea sa merg de 5-6 ori pe an as risca ca una dintre ele sa o incerc la boiles. Cum nici tu nu prea faci naveta in delta, nu te sfatuiesc sa risti. Atata timp cat prinzi in stilul clasic nu vad de ce ai schimba ceva.
pe undeva ai dreptate,dar ce ma costa sa incerc.ps.ma crezi ca am prins capace de wc{platica}la pedigrre pt caini pt fir de par,boabe gumate.chestia aceasta este cel mai ok ,poti face ce vrei ,sa incerci tot ce iti trece prin cap,nu te streseaza nimeni. 8-> 8->

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Crownyboy » 13 Mar 2010, 12:11

Da am citit ca se prinde la mancare de caine si anume Frolic, dar cica cele care sunt acum pe piata se topesc foarte repede.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 13 Mar 2010, 12:15

ham ham =)) =))

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 13 Mar 2010, 13:53

Anul trecut in una din iesiri un prieten de-al meu a incercat boilesuri cu mai multe arome dar nici un rezultat,am renuntat.Dar oricum merita sa incerci,mamaliga totusi este o.k.,sau sa mai zica si altii,feluri de momeli sau retete....
MERCEDES S

Avatar utilizator
liviu_neacsu
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 09 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti,sect.6
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de liviu_neacsu » 13 Mar 2010, 14:05

cosmin mihut scrie:Anul trecut in una din iesiri un prieten de-al meu a incercat boilesuri cu mai multe arome dar nici un rezultat,am renuntat.Dar oricum merita sa incerci,mamaliga totusi este o.k.,sau sa mai zica si altii,feluri de momeli sau retete....
Si dupa ce le-ai incercat pe toate si tot nu a picat nimic, pui o montiura de caras si.... asta e. Ne bucuram si la aia mici :))
Daca nu ne iese ciorba, macar o prajeala.
Sincer: ce m-as mai bucura acum de 2-3 carasei :D
Fişiere ataşate
DSC_6929.JPG
DSC_6922.JPG

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 13 Mar 2010, 14:45

tot din seria de dor,capturi...
tot din seria de dor,capturi...
Fişiere ataşate
Bild 186.jpg
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 13 Mar 2010, 21:52

Va este atata dor, de am senzatia ca va doare rau de tot! Va e sufletul ropot de doruri fara leac... cineva spunea:
"...nu pricep de ce nimeni pana acum nu s-a gandit sa treaca dorul pe lista unor boli. De ce se cauta remedii fel si fel pentru orice chin, dar nu si pentru zbaterile inimii. De ce pansamente doar pentru trup, nu si pentru suflet?"
Pana la urma leacul cel mai bun e trecerea timpului...si uite asa vine ea toamna si sa vezi ropote =D> ...captura vietii, borsul lui nea Sioma, friptura de vis si gratarele mele! <:-P
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 13 Mar 2010, 22:54

Captura vietii ,...inca se afla in apa....este nepunctata,poate anul asta cine stie, doar suntem pescari,nu?
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 15 Mar 2010, 18:01

Ma bate gandul si pe mine anul asta sa schimb locul,sa urmez exemplul unor colegi de forum,adica sa las masina intr-o curte,pazita,si sa plec cu barca mai in salbaticie,am so fac poate prin august,dar acum in iunie merg tot la locul meu ,am acolo un prieten subacvatic,care mi-a dat de furca anul trecut,sper din tot sufletul sa nu fii trecut nenorocitul ala cu, cada de baie pe acolo [-x sau alti electricieni.Am fost cu ani in urma ,mai adanc in Delta ,este altceva intradevar,nu tu nea Nelu ,nu nea Nicu,nu pisici,nu caini...alta viata domle,liniste si adevarata frumusete aDeltei.....
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 17 Mar 2010, 15:46

Este iarna si este frig....(cel putin la noi).
MERCEDES S

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 17 Mar 2010, 16:01

pai daca la noi m-am trezit dimineata cu zapada pe masina, la medias ce sa mai zic?

Si pe mine ma bate gandul la faza cu barca, lasatul masinii, etc. Dar, sa vedem, e chestie si de buget. Anul trecut am iesit de 5 ori, weekend-uri de cate 3 zile, de joi pana duminica. M-am bucurat sa pot ajunge cu masina pana la locuri asa frumoase. Peste nu prea a fost, doar moace in jur de kg, mai o ciortanica sau o stiuca din greseala si foarte mult caras. Anul asta asa ar trebui, o iesire cu barca mai departe, mai izolat.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 17 Mar 2010, 16:32

Tu pe unde bantui?Pe ce brat ma refer.Sa inteleg ca si tu mergi cu masina pana la locul faptei,si eu la fel ,ca si tine merg si eu de 3-4 ori pe an cam 8 zile maxim am avut si capturi notabile ,crap de 15,6kg,anul trecut in iunie,si dinastia de 8-9 kg frecvent,deci nu este rau si in locuri unde poti ajunge cu masina,numai ca trebuie sa alegi bine locul,apoi nada este foarte importanta...
MERCEDES S

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”