CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 18 Mar 2010, 02:41

Esti tare bre,mi-ar face placere sa te cunosc,si personal.Poate o sa avem ocazia in iunie sa ne intalnim.Ma duc la somn la 7 merg la arbait.O noapte frumoasa va doresc la toti.
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 18 Mar 2010, 10:06

Unde-i filmul,bade Ioane?Ai luat somnul,sau te-a luat somnul pe tine? :)) :)) :))
MERCEDES S

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 18 Mar 2010, 10:51

n-a zis si unde baga filmul :)
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
cossty
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 03 Dec 2009, 21:12
Localitate: Ploiesti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cossty » 18 Mar 2010, 11:41

cred ca asta e!
http://www.infopescar.tv/viewvideo/121/ ... 10wmv.html
este ultimul film postat de domnul Paun

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 18 Mar 2010, 11:43

Filmul este aici,,apoi dati clic pe ionpescarul unde scrie cu albastru si mai vedeti si altele.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 18 Mar 2010, 11:45

Stati ca am uitat sa scriu lincul


Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 18 Mar 2010, 11:50

Fara cuvinte. De fapt ar fi cateva: Nea` Ion, respect!
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 18 Mar 2010, 15:48

Esti FANTASTIC,noroc.
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 18 Mar 2010, 16:16

Ai bre ,,cu fantasticul,,lasa vrajeala,,cind eram copil asa pe la vreo 17 ani am stat in gazda la un mos si o baba in Insula mica a Brailei si m-au mai invatat aia cum se baga rima in ac si alte maruntisuri ,cum sa ma apar de tintari

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 18 Mar 2010, 18:20

Nea Ion "BRE"-ul asta ii de prin Regat,Moldova,sau nu stiu io de pe unde ,la noi in Ardeal se zice Ma,sau No,deci daca dumneata imi permiti sa ne tutuim hai so facem ardeleneste ca io is ardelean get beget,asa ca no nea Paun sa fii sanatos.Noroc si numa bine.
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 19 Mar 2010, 10:31

cosmin mihut scrie:Nea Ion "BRE"-ul asta ii de prin Regat,Moldova,sau nu stiu io de pe unde ,la noi in Ardeal se zice Ma,sau No,deci daca dumneata imi permiti sa ne tutuim hai so facem ardeleneste ca io is ardelean get beget,asa ca no nea Paun sa fii sanatos.Noroc si numa bine.
Am avut un prieten (Doru Ionescu) era inginer silvic ,dumnezeu sa il ierte,ca a murit acum citiva ani,,eram prieteni buni si de la el am preluat expresia cu ,,BRE,,
avea el o vorba saracu zicea,,BRE ,,nemti ar da bani grei sa aibe delta noastra ,,si noi ne batem joc,,expresia e pur pasnica eu asa am preluato,, (cineva spunea ca el o intelege ca o expresie cam aroganta ,dar eu nu o vad asa )e in regula poti sa imi spui ,,,ma nea ioane,,sau, mai nea ioane,,cum iti vine mai bine,,,apropo de batul de alun,,,batul de alun nu se rupea la matahale dinalea mari ,,probabil peste 10 kg,,se rupea firul,,se indrepta acul,,dadea sa ma traga in apa,,DAR NU CRED CA EXISTA TELESCOP LA 6 M SA NU SE FACA TANDARI LA asa crapi,,
Sa traiesti ,si sa auzi ca ma tras in apa cu un ciomag din ala.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 19 Mar 2010, 11:04

Iti doresc succese si fire cat mai intinse cu putinta.Noroc si sanatate.
MERCEDES S

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de gor965 » 21 Mar 2010, 20:16

Postarile off-topic au fost mutate AICI ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 21 Mar 2010, 22:59

Ies pe girla de multi ani,pe forumuri postez din toamna ,aici, si in alta parte,caracterul meu nu e sa descos pescari,unde ai dat,cu ce si cum,cind am eu chef mai dau sfaturi si la alti.Daca nu cer sfaturi ? ,NU ma simt obligat nici sa dau.Singura mirare,atentie,nu intrebare,pe acest site a fost cind am citit despre prinderea scrumbiei la taparina Pe siteurile astea este atit de multa informatie despre pescuitul pe dunare ,ca iti poti da si doctoratul in pescuit, numai cine nu vrea sa se documenteze si sa iasa pe teren poate sa zica ca x sau y e arogant ca el prinde si tu nu.Sau poate vreti sa vina crapul dind ENTER pe tasta calaculatorului.Suitiva tata in masina faceti plinu si ducetiva pe girla,ca eu asa am facut o viata intreaga.O regula nescrisa spune ca daca vrei sa afli ceva, intii trebuie sa oferi ceva. Nu poti veni cu textul :ia ziceti mai astia de pe aici ,,dati tot din voi ca am venit eu sa fac o ancheta aici.
Lui Sorin ii pare rau ca a deconspirat locul lui,Sebi la fel.Tu daca ai avea o zona unde iti merge bine teai apuca acuma sa trimbitezi pe tot netul unde e? Zici ca sti unde pescuiesc si eu ? si sa nu te tachinez ca il dai pe goarna? Pai ce e asta ,AMENINTARE? Sint niste chesti care nu se leaga ,prefer sa cred ca erai beat cind ai postat,,si atunci te inteleg ca si eu vorbesc aiurea cind mai beau ceva.

Moderatorul poate muta postarea la Delta Dunarii...discutii off-topic daca asa considera (oricum va fi citita si acolo)

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 21 Mar 2010, 23:26

Paun Ion scrie:
pharaoh scrie:Multumesc pentru tot domnule Mihut.
Dl. Mihut am o mare rugaminte ,,nu stiti si pentru mine un loc de pescuit la crap in delta,,sint un pescar incepator si nu prea cunosc locurile,eventual ma puteti lua cu dvs.cotizez la trensport,,eu am bete de alun sa imi spuneti daca tin(vreau sa spun daca sint rezistente)
Va multumesc anticipat
Nu copile ,nu am nimic cu tine, m-am uitat la postare sa verific,ca am vazut ca tot zici ca poate te iau la misto.
Eu am dat clic pe raspunsul tau din greseala ,dar de fapt eu ii scriam lui Cosmin Mihut dupa cum vezi,,caterinca intre noi, glume de ale noastre,mai era si un pahar si hop greseala.
Scuze ,neatentia
Sanatate

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”