CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de ingerasdefoc » 17 Ian 2014, 16:30

ms Bogdan!stiu ce spui legat de pescuitul pe canale dar nu sunt sigur ca vom avea si barca.de asta intreb unde pot ajunge cu masina.daca esti amabil sa imi spui si cateva locuri unde tre sa merg doar cu barca eu imi notez si vedem unde mergem in functie de logistica.multumesc inca o data **==

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 17 Ian 2014, 17:12

Poti sa incerci pe bucla de Mahmudia. Se trece cu bacul. Curentul este foarte mic, aproape inexistent in unele zone, majoritatea locurilor sunt fara agataturi si se preteaza din punctele astea de vedere pescuitului de finete la feeder.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Bogdan Melu » 17 Ian 2014, 21:26

Poti sa iei in considerare si varianta in care mergi cu masina pana la Murighiol si de acolo cu barca pna la un loc de campare.
Pe urma la data stabilita vine barca si te aduce iarasi la masina.
Am colegi care fac asa in fiecare an.
Este drept ca ei nu pescuiesc la feeder.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de ingerasdefoc » 18 Ian 2014, 11:22

Ms mult baieti

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de ingerasdefoc » 28 Ian 2014, 00:25

imi poate da cineva detalii despre locurile bune de pescuit de pe bratul Cernovca?si dc acte am nevoie ca sa pescuiesc acolo?din ce am inteles e zona de frontiera acolo.multumesc

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 28 Ian 2014, 07:34

ingerasdefoc scrie:imi poate da cineva detalii despre locurile bune de pescuit de pe bratul Cernovca?si dc acte am nevoie ca sa pescuiesc acolo?din ce am inteles e zona de frontiera acolo.multumesc
Fireangel sau angel of fire, in final ce-ai dori, hmmm? ... o mura-n gura? Pai au curs rauri de cerneala, ani in sir, pe tema asta. Ia umezeste degetu' in coltul gurii si rasfoieste paginile forumului. Daca ai deget dibaci, poti gasi chiar mai mult ...
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de ingerasdefoc » 28 Ian 2014, 18:11

sorine eu zic sa iti vezi de ale tale..cine vrea sa imi raspunda o face fara sa fie ironic asa cum esti tu!daca nu ai chef sa raspunzi nu o faci.mult pa!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de florentiniuga » 28 Ian 2014, 19:20

ingerasdefoc scrie:sorine eu zic sa iti vezi de ale tale..cine vrea sa imi raspunda o face fara sa fie ironic asa cum esti tu!daca nu ai chef sa raspunzi nu o faci.mult pa!
Daca nu te-ai grabi sa te zbarlesti la Sorin, un umorist notoriu pe acest forum, care are un stil mai... pamfletar de comunicare, ai vedea ca ti-a dat un raspuns de bun-simt din partea unui moderator. Adica exista un instrument numit "cautare" la care ar trebui sa se raporteze mai des utilizatorii inainte de a repeta intrebari vechi la care s-a raspuns din belsug sau inainte de a deschide topice noi.

PS Bucura-te ca nu te-a mirosit inca Gogu. :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de ingerasdefoc » 28 Ian 2014, 21:53

am intrebat de locurile de pescuit pt ca am vrut sa stiu daca a fost cineva de curand..adica anul trecut..nu spun ca nu are dreptate..sunt constient ca sunt mii de discutii pe forumul asta..DAR..in delta situatia se cam schimba de la un an la altul.am vrut o informatie actualizata.cat despre arta de a fi moderator...nu stiu sincer cine l-a facut pe asta moderator :)) nu ar merita sa stea nici pe un banal canal de Counter Strike cu un asemenea limbaj.si tu esti moderator Florentine si chiar daca nu-ti convine ceva stii sa formulezi ideea in asa fel incat sa lasi loc de buna ziua..probabil "la el in grajd se da des cu furca pe spate la animale" :)

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de ingerasdefoc » 28 Ian 2014, 21:56

dar deja suntem off-topic si consumam cerneala aiurea :) o sa caut amabilitate pe alte forumuri unde nu e nevoie sa stai cu degetul in gura ;)

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 29 Ian 2014, 16:43

COSMINE,LA MULTI ANIIIIII!!!! <:-P <:-P

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de gogu steriade » 29 Ian 2014, 17:08

ingerasdefoc scrie:am intrebat de locurile de pescuit pt ca am vrut sa stiu daca a fost cineva de curand..adica anul trecut..nu spun ca nu are dreptate..sunt constient ca sunt mii de discutii pe forumul asta..DAR..in delta situatia se cam schimba de la un an la altul.am vrut o informatie actualizata.cat despre arta de a fi moderator...nu stiu sincer cine l-a facut pe asta moderator :)) nu ar merita sa stea nici pe un banal canal de Counter Strike cu un asemenea limbaj.si tu esti moderator Florentine si chiar daca nu-ti convine ceva stii sa formulezi ideea in asa fel incat sa lasi loc de buna ziua..probabil "la el in grajd se da des cu furca pe spate la animale" :)
boss uni ie mai acri da fel :-B ca cand sa dus la beserica popa terminase vinu da impartasanie si ia trecut pa otzet. #-o bag seama ca si pa matale daca te face unu lenes si puturos iei foc ca la uzername ;;) . hai dute matale si da cu furca pa la alt forum ca acilisea sa lucreaza :-B si ie pacat sa nu te doara la comoditate ! ~x( multe bafte puisor ! <:-P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de costelino » 29 Ian 2014, 21:02

Gogule,scuze...Maestre,pe unde-ti umbla destele ca nu prea mai dai cu subsemnatu' pe tastatura

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de ingerasdefoc » 29 Ian 2014, 23:44

Mai Vaslui..daca ar fi sa ma cobor la mintea ta de "Boss" care esti :)) ar trebuii sa pun mana pe jargoane..nu inteleg ce te bagi unde nu-ti fierbe oala..vezi-ti de treburile tale,daca vrei sa raspunzi la un topic e f bine,daca nu,la fel de bine..cine te crezi de fapt?asta e problema in tara asta de rahat..multi va credeti destepti..daca vrei sa arati asta fa-o cu stil "Boss=ule"!nu cu vorbe aruncate aiurea off-topic.mult pa si tie!

Avatar utilizator
oliver
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 06 Apr 2012, 22:29
Localitate: Tulcea

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de oliver » 30 Ian 2014, 00:29

ingerasdefoc scrie:Mai Vaslui..daca ar fi sa ma cobor la mintea ta de "Boss" care esti :)) ar trebuii sa pun mana pe jargoane..nu inteleg ce te bagi unde nu-ti fierbe oala..vezi-ti de treburile tale,daca vrei sa raspunzi la un topic e f bine,daca nu,la fel de bine..cine te crezi de fapt?asta e problema in tara asta de rahat..multi va credeti destepti..daca vrei sa arati asta fa-o cu stil "Boss=ule"!nu cu vorbe aruncate aiurea off-topic.mult pa si tie!
Daca tara asta e de rahat ce dracu mai stai in ea? **== **== **== **== Vad ca de la niste discutii amicale ca intre pescari ai ajuns sa te aprinzi cam repede ~x( Hai sa ne calmam si sa depanam niste amintiri de anul trecut ca de a venit iarna.
RESPECT!
Ultima oară modificat 30 Ian 2014, 00:52 de către oliver, modificat 1 dată în total.
Peştele care scapă din undiţa pescarului este întotdeauna cel mai mare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”