cum sa pescuiesc linistit in delta?

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
tzu_tzu_rel
senior
senior
Mesaje: 201
Membru din: 13 Iul 2011, 10:58
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de tzu_tzu_rel » 15 Noi 2011, 11:15

Multa sanatate, si un sincer La Multi Ani! Imi cer scuze de intarziere..si bineinteles, pentru anu` care vine, o captura ce nu o poti tine! :D >:D<

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Sebastian » 15 Noi 2011, 13:04


Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Sebastian » 15 Noi 2011, 17:19


Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de zamfi » 15 Noi 2011, 19:25

Sorine ,cu scuzele de rigoare, iti doresc si eu un sincer La multi ani si fir intins in 2012! <:-P

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorin1362 » 15 Noi 2011, 19:34

@ Alin si Alex
Va multumesc mult pentru urari ! :D
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de zamfi » 15 Noi 2011, 19:40

Cu multa placere!

Frumoase amintiri aveti Sorine .Uite,daca suntem la ora aminitirilor ,o sa-mi permit sa postez si eu un link de la una dintre intalnirile mele cu pescari de pe un forum de pescuit! Aranjamentul pozelor l-a facut un tip exceptional (Claudiu-fiu) din Tg.Jiu si am dat peste clip intamplator pe net . Au urmat si vor mai urma intalniri probabil .E drept ca ramanem cu amintirile ca pestii... :))

Sorine e din clisura!!! :D


Ps:Claudiu-fiu e cel cu somnul de 212 cm dat pe stiri la tv acum 2 saptamani.Prins la clonc ,pe Jiu, la Turceni.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Sebastian » 16 Noi 2011, 12:56

Si citeva instantanee filmate[nu profi :D ]pe ostrovul Tataru[ziua mea <:-P :D ,povesti la un pahar in timpul unui vant napraznic #:-S -scuze pt.sonor-curatenia de final o:-) 8-> :x . http://youtu.be/eiQGF7ufp4g

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de pharaoh » 16 Noi 2011, 18:23

Lasand la o parte tot ce tine efectiv de activitatea de pescuit si de frumusetile naturii, imaginile sunt adevarate exemple de organizare, ordine si, cel mai important, curatenie a unei tabere in Delta Dunarii si nu numai. Multi ar avea de invatat. =D>
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Sebastian » 16 Noi 2011, 20:36

Multumim de aprecieri.

Avatar utilizator
tzu_tzu_rel
senior
senior
Mesaje: 201
Membru din: 13 Iul 2011, 10:58
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de tzu_tzu_rel » 17 Noi 2011, 10:07

Foarte frumos... mi-ai facut un chef.. ! :( Ma mir ca ai avut timp de poze..esti mai mult cu partea artistica! Cred ca am sa fac si eu un colaj =; Nu stiu ce sa va spun..decat jos palaria! Chiar imi doresc sa dau de voi o data pe garla, sa bem o bericioaica! Sarpele ala taiat..sau mi s-a parut? Il puneam in jar si-l mancam kebab! Macar e natural, fara E-uri! :D Daca mai ai.. poti sa mai adaugi..de acum am la ce sa ma uit pana la anu`.. 8->
M-ar interesa sa stiu ce model de barca..era in clip..ca nu imi dau seama.. mi se pare lata si micuta ca L! As vrea sa imi iau una.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Sebastian » 17 Noi 2011, 10:46

tzu_tzu_rel scrie:Foarte frumos... mi-ai facut un chef.. ! :( Ma mir ca ai avut timp de poze..esti mai mult cu partea artistica! Cred ca am sa fac si eu un colaj =; Nu stiu ce sa va spun..decat jos palaria! Chiar imi doresc sa dau de voi o data pe garla, sa bem o bericioaica! Sarpele ala taiat..sau mi s-a parut? Il puneam in jar si-l mancam kebab! Macar e natural, fara E-uri! :D Daca mai ai.. poti sa mai adaugi..de acum am la ce sa ma uit pana la anu`.. 8->
M-ar interesa sa stiu ce model de barca..era in clip..ca nu imi dau seama.. mi se pare lata si micuta ca L! As vrea sa imi iau una.
Multumim de aprecieri.Da ar fi interesant sa ne intalnim la o bericica,sau doua :D .Cu sarpele a fost o intamplare bizara,in sensul ca aparuse brusc in tabara noastra,trecand nestingherit exact pe linga noi,si nu a fost doar unul ci doi,unul dupa celalalt.Din multimea de serpi[de apa]inofensivi care misunau pe acolo,la vanatoare de broaste,si care nu ne deranjau pt ca o tuleau cind simteau prezenta noastra sau a cainelui,doar cei doi, ce aveau o culoare[aspect]diferit[a] fata de restul,au ,,navalit''exact in mijlocul nostru , pe subt scaune.Am fost de comun acord ,eu si Sorin ca sunt veninosi si ne puneam intrebarea de ce asa brusc si fara teama au nimerit taman intre noi?Unul a intrat chiar sub copertina si printre bagaje ,si a avut aceiasi soarta cu primul-nu ne puteam risca.Chiar si cainele,care era super viteaz cu restul serpilor,in sensul ca ai latra si ai alunga,a zbughito mincand pamintul chiar si atunci cand ,ulterior Sorin ,ai arata doar pielea pusa cu sare la uscat[pt ca intre timp, pe cel mai mare ,il jupuise].O alta chestie interesanta -dupa o aruncare cu toporisca, demna de un indian :D ,Sorin a taiat in doua sarpele,acesta sa unduit exact catre foc[capul ].Nici acum nu imi explic fenomenul acesta ,cat si cel al prezentei lor, bruste, printre noi[schimbarea vremii,inceput de furtuna :-/ :-/ ..exact asa sa intamplat si cu broastele care au inceput odata cu primele semne de schimbare meteo sa se deplaseze in partea opusa decit de obicei-dinspre padure].Despre barca nu pot sa iti dau relatii caci nu sunt in tema,era a prietenului nostru Dan din Chilia Veche,iar detalii tehnice cred ca numai el le cunoaste.Asteptam si colajele tale.

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de gazaru » 17 Noi 2011, 11:26

Tot pe Chilia in septembrie.

Avatar utilizator
tzu_tzu_rel
senior
senior
Mesaje: 201
Membru din: 13 Iul 2011, 10:58
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de tzu_tzu_rel » 17 Noi 2011, 12:24

frumosi purcelusi! La mai mare! Cat au avut grasanii? Tot pe Ostrov? :-?? Mi-ar place sa incerc zona Plauru, tot asa e cu plaja, poienite ca lumea, numai ca ai de fugit la greu in caz ca iti trage.. asa am patit-o o data de am fugit si am nimerit cu calcaiul intr-un fund de sticla, bine ca nu a intrat adanc ! Sau o zona buna ar fi iar unde Canal 36 face legatura cu bratul, dar in amonte! Plaja e un pic mai mica!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de pharaoh » 17 Noi 2011, 12:32

Super Mariane. Felicitari!
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de gazaru » 17 Noi 2011, 13:29

Au fost intre 6 si 16kg si am pescuit la iesirea din Cetalchioi.
Multumesc si fir intins.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”