cum sa pescuiesc linistit in delta?

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
evelyn
senior
senior
Mesaje: 434
Membru din: 30 Ian 2013, 15:21

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de evelyn » 15 Oct 2015, 21:06

locatia??????????

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de gazaru » 07 Aug 2016, 09:15

A.M.R 40 de zile.
A trecut un an de cant acest forum a pierdut un mare pescar,iubitor de natura si libertate, dar si un mare povestitor ale
aventurilor in partidele de pescuit.
Dumnezeu sa-l aibe in paza.
Special pentru Sorin:

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Sebastian » 12 Aug 2016, 09:41

pffff

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de osc1or » 24 Aug 2016, 20:50

Sùper peste!


Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
ssm1979
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 22 Sep 2015, 15:10

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de ssm1979 » 05 Sep 2016, 16:38

Are cineva informatii, noutati, despre cum stau lucrurile pe canalul Sireasa? Ma intereseaza in primul rind daca s-a reglementat problema accesului auto pe dig pentru ca in primavara stiu ca digul a fost inchis. Poate cunoasteti ceva si despre cum trage pestele in perioada asta.
Va rog sa imi raspundeti si va multumesc.

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de gazaru » 06 Sep 2016, 20:14

Pe Sireasa este la fel, adică bariera pusă, au voie cu utilaje cei din ferma sau cu căruța. In schimb pe Chilia merge carasul foarte bine, la Rama de bălegar (roșie). Poti sa dai la peste până în pichet unde este stâlpul de supraveghere sau când ieși din pădurea de la pichet faci stânga pe dig până la Dunăre. A.M.R 10 zile și sunt pe Chilia.

Avatar utilizator
ssm1979
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 22 Sep 2015, 15:10

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de ssm1979 » 07 Sep 2016, 21:28

Multumesc. Te rog sa imi spui mai multe: in locurile respective este nevoie si de viza politiei de frontiera? Si ma intereseaza mai multe detalii cu traseul pina la cele doua locuri mentionate de tine pentru ca eu am fost mai mult pe Sireasa, doar o singura data am fost undeva pe linga Pardina insa nu am retinut drumul - a fost cu mult timp in urma. Dupa cum vezi nu prea stiu unde sa merg insa imi doresc foarte mult o partida de pescuit in delta, sa uit de problemele de peste an. Trebuie totusi sa gasesc un loc unde sa pot ajunge cu masina pentru ca am un tovaras care nu poate sa mearga mult pe jos iar in ce priveste caratul bagajelor nici nu se pune problema, are o problema de sanatate. Iti multumesc pentru amabilitate. Fir intins pe Chilia.

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de gazaru » 07 Sep 2016, 22:29

O problemă mare in Biosfera este ca nu ai voie să campezi. Primul loc ar fi până la Sireasa pe partea stângă ai sa.vezi un stâlp din schela vopsit cu roșu, la cota scazuta cum este acum este perfect, lași Masina sus și coborî pe plaje, locul doi este la ieșirea din pădure , după ce treci de pichet faci stânga pe dig si mergi până la Dunăre, locuri unde vrei. Poti sa mergi pe 36, iarăși locu destule dar repet ai grija la campat. Se dau amenzi. Campat inseamna, cort ,pavilion dar ai voie sa stai cu mașina.

Avatar utilizator
dragoneye1964
membru activ
membru activ
Mesaje: 97
Membru din: 06 Oct 2015, 15:17

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de dragoneye1964 » 30 Sep 2016, 23:23

Scuzati-ma ca ma bag ... saptamana viitore spre sfarsit as dori sa merg pa Sf.Gheorghe km 46-47 . A mai fost cineva pe acolo? In general in ultima perioada merge crapul pe Dunare? Pe unde ? Anul acest am fost de 3 ori in diferite locuri si marile capturi au sfarsit prin a fi cativa somotei de 1-2 kg. Aveti vreun loc unde as putea avea sanse de ceva mai mult?

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”