Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 21 Mar 2010, 17:16

Asa este,in privinta locurilor de pescuit,uita-te si tu ca nimeni nu le tine secrete,din contra sunt date ,poze ,si chiar detalii despre cu se ajunge acolo etc.etc. cu masina cu barca sau pe jos cum vrei.
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 21 Mar 2010, 17:34

[-x Dom' le am lipsit si eu putin si va-ti luat la cearta ~x( , ca vorba ceea...numai eu mai lipseam!!! :-t Promit sa reiau lectura pe tot topicul DELTA DUNARII, de la momentul incipient al incidentului :!: , promit sa nu fiu decat on topic, fapt pentru care va informez ca somnul si crapul in Delta Dunarii, mai exact in zona Sulina nu a aparut inca la capatul nici unei lansete pana la ora momentului! Sperante sunt dar mai trebuie sa asteptam cu rabdare si buna intelegere :) . Va multumesc frumos pentru rabdarea cu care ati lecturat. ---<><
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 21 Mar 2010, 17:39

d.le Mihut,nu ma refeream la dvs.,de fapt nu ma refeream la nimeni,ziceam la modul general despre cei care tin secret locurile cum la fel,am si inceput postarile,nedand nume tocmai pt a nu creea animozitate sau impresia ca am ceva cu cineva,acum daca anumite persoane au considerat ca e cazul sa dea cu pietre,sa fie sanatosi,eu oricum ii respect ca pescari si doar am incercat sa le schimb putin optica,poate va tine,mai vorbim!

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 21 Mar 2010, 18:09

Raspuns pt.dl Dunareanu,(adica eu dau sfaturi la un localnic sa inteleg)
Bre daca suferi de mura in gura (adica uni alearga si alti culeg) ia colea,macar sa bati jumate din locurile astea ,anul asta,
intra aici ,e un film facut de mine pa unde am batut eu girla,macar sa faci si dumneata gestul asta , vreodata , ca din ce spuneai mai sus zici ca nu teai apucat acu de pescuit.Sa nu incepi acu sa ceri si ace ,rime , plumbi si sa ma intrebi unde ma duc la dunare saptamina viitoare, descurcate ca zici ca esti vechi.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 21 Mar 2010, 18:09


Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 21 Mar 2010, 18:23

Am sughitat eu azi pe balta si nu stiam de ce? :)
Nu stiu daca dl. Paun a vrut sa faca misto, sau o gluma sau a vrut as ma ia pe mine peste picior la vremea respectiva. Nu cred ca a fost chiar asa cu bataie. Dar din partea dansului pot sa accept mici "intepaturi". Sunt nou si pe forum si in ale pescuitului pe Dunare , iar despre dl. Paun am citit numai de bine ba mai mult am aflat o gramada de informatii importante din filmuletele sau postarile dansului si de-aici si de pe alte forumuri. Asa ca printre sfaturi pot accepta si "mistouri" :). Sunt sigur ca o sa am ocazia sa ma revansez :P.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 21 Mar 2010, 18:55

pai nea Paune,nici nu mai stiu cum sa te iau ca orice zic parca te ofuschezi,locurile care le-ai afisat dumneata erau bune candva,acum sant expirate si apartin baietilor de la Luxten =)) ,nici macar dumneata nu cred ca le mai iei in seama,dumneata ai acum un loc care il frecventezi cel mai des si nu e trecut pe harta expusa [-x ,sa fie oare din cauza la ce am scris mai sus? :-/ eu zic sa nu mai tachinati ca-l dau pe goarna,asa cum am zis,cunosc delta de-a fir a par,si am pescuit peste tot,numai pe Babina n-am pescuit ca n-am avut pile asa mari si m-au dat afara de acolo oamenii lui Raduta,asta toamna s-a luat crap si de 20 de kile pe Cernovca, da'acolo nu prea-mi place ca e obisnuit pe bile si nu-mi place sa dau cu asa ceva,asa ca eu zic mai bine sa nu mai fi asa acid si sa vezi lucrurile bune din ce-am scris,nu trebuie sa ne certam mai ales ca pe dumneata nu te cunosc personal insa avem prieteni comuni de pe alte siteuri pe care ii cunosc personal Vidra,Myagi samd!

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 21 Mar 2010, 18:59

Pfuff-off-au!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Delta Dunarii...discutii off-topic

Mesaj de pharaoh » 22 Mar 2010, 10:11

Paun Ion scrie:
Paun Ion scrie:
pharaoh scrie:Multumesc pentru tot domnule Mihut.
Dl. Mihut am o mare rugaminte ,,nu stiti si pentru mine un loc de pescuit la crap in delta,,sint un pescar incepator si nu prea cunosc locurile,eventual ma puteti lua cu dvs.cotizez la trensport,,eu am bete de alun sa imi spuneti daca tin(vreau sa spun daca sint rezistente)
Va multumesc anticipat
Nu copile ,nu am nimic cu tine, m-am uitat la postare sa verific,ca am vazut ca tot zici ca poate te iau la misto.
Eu am dat clic pe raspunsul tau din greseala ,dar de fapt eu ii scriam lui Cosmin Mihut dupa cum vezi,,caterinca intre noi, glume de ale noastre,mai era si un pahar si hop greseala.
Scuze ,neatentia
Sanatate
pai asa am zis si eu, dar uite ca asa a parut, si se pare ca ati declansat animozitati mai vechi :P
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...discutii off-topic

Mesaj de Paun Ion » 23 Mar 2010, 22:00

Mai pharoh ,te inseli cu animozitatile mai vechi,frustati dinastia care posteaza anonim pe net si alte speci am intilnit in ultima perioada destui,asta e o specie care nu prea trebuie bagata in seama.Nici nu stiu ce vor si daca ii ei la bani marunti, nu prea ai ce scoate din ei ,ori se dau la fund si apar sub alta identitate, curati imaculati,niste drojdi de oameni.
Salut si sanatate

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 13 Apr 2010, 00:50

:)) =)) ai dreptate bre,dar sa stii ca eu nu am glumit cand am zis ca nu dau cu plumb [-x

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 13 Apr 2010, 01:07

dunareanu scrie::)) =)) ai dreptate bre,dar sa stii ca eu nu am glumit cand am zis ca nu dau cu plumb [-x
Nici eu ,dar nu ma mai obliga sa dau mai mult din casa ,laso asa ca afla lumea,

Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de viorix » 13 Apr 2010, 14:45

La caramida dom-le, la caramida.....daca respectati crapul.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de cosmin mihut » 13 Apr 2010, 20:57

Simpatic saltaretu asta asai nea Ion ???
MERCEDES S

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 13 Apr 2010, 23:18

Paun Ion scrie:Un crap prins de baiatul meu
LINK : http://www.youtube.com/watch?v=k3atesPXjO0

bravo nea Ioane,frumos crap,taman bun de gratar,sper ca i-ai inoculat lu' al mic microbul :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”