Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
catalinmas
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mai 2011, 17:49

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de catalinmas » 05 Mai 2011, 09:29

cosmin mihut scrie:Pai ,Sf. Gheorghe ii mare frate unde anume ai fost si pana unde nu ti-a mai mers masina ?Ca locuri sunt super faine pe Sf.-ul, da nu ai zis nici un fel de locatie...

am facut stanga la iesire din murighiol si am mers pana am ajuns la debarcader(unde sunt barcile alea multe) si de acolo am luat-o pe dig (unde asfaltau aia) si am mers pe dig in stanga aveam o padurice si dunarea(asa cred eu ) si in dreapta un canal. Am mers pana am trecut de pensiunea aia pe dreapta si de vagoanele alea cu stupi de pe stanga si la un momentdat drumul a devenit prea greu pt masina mea :) si am facut stanga pe un drum pana am ajuns la apa , acolo am ramas......

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de zamfi » 05 Mai 2011, 11:04

catalinmas scrie:
cosmin mihut scrie:Pai ,Sf. Gheorghe ii mare frate unde anume ai fost si pana unde nu ti-a mai mers masina ?Ca locuri sunt super faine pe Sf.-ul, da nu ai zis nici un fel de locatie...

am facut stanga la iesire din murighiol si am mers pana am ajuns la debarcader(unde sunt barcile alea multe) si de acolo am luat-o pe dig (unde asfaltau aia) si am mers pe dig in stanga aveam o padurice si dunarea(asa cred eu ) si in dreapta un canal. Am mers pana am trecut de pensiunea aia pe dreapta si de vagoanele alea cu stupi de pe stanga si la un momentdat drumul a devenit prea greu pt masina mea :) si am facut stanga pe un drum pana am ajuns la apa , acolo am ramas......
Pai era mai simplu sa iei o barca si te ducea pe Dunarea Veche sau pe Dunarea Noua... :D Masina o lasa-i in camping la Mitica...

Ps: sa nu mergi la Mila 23 ca o sa fii foarte dezamagit ! :-q

Avatar utilizator
catalinmas
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mai 2011, 17:49

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de catalinmas » 05 Mai 2011, 12:13

zamfi scrie:
catalinmas scrie:
cosmin mihut scrie:Pai ,Sf. Gheorghe ii mare frate unde anume ai fost si pana unde nu ti-a mai mers masina ?Ca locuri sunt super faine pe Sf.-ul, da nu ai zis nici un fel de locatie...

am facut stanga la iesire din murighiol si am mers pana am ajuns la debarcader(unde sunt barcile alea multe) si de acolo am luat-o pe dig (unde asfaltau aia) si am mers pe dig in stanga aveam o padurice si dunarea(asa cred eu ) si in dreapta un canal. Am mers pana am trecut de pensiunea aia pe dreapta si de vagoanele alea cu stupi de pe stanga si la un momentdat drumul a devenit prea greu pt masina mea :) si am facut stanga pe un drum pana am ajuns la apa , acolo am ramas......
Pai era mai simplu sa iei o barca si te ducea pe Dunarea Veche sau pe Dunarea Noua... :D Masina o lasa-i in camping la Mitica...

Ps: sa nu mergi la Mila 23 ca o sa fii foarte dezamagit ! :-q

ceva date mai exacte daca ai te rog :) un numar de telefon ceva cum ajung la camping etc.
multumesc!

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 05 Mai 2011, 12:56

catalinmas scrie:...
am facut stanga la iesire din murighiol si am mers pana am ajuns la debarcader(unde sunt barcile alea multe) si de acolo am luat-o pe dig (unde asfaltau aia) si am mers pe dig in stanga aveam o padurice si dunarea(asa cred eu ) si in dreapta un canal. Am mers pana am trecut de pensiunea aia pe dreapta si de vagoanele alea cu stupi de pe stanga si la un momentdat drumul a devenit prea greu pt masina mea :) si am facut stanga pe un drum pana am ajuns la apa , acolo am ramas......
O descriere mai haioasa ca asta mai rar !

Am facut la stanga la una din iesirile din Murighiol ... si am ajuns la unul din multele debarcadere cu tot atat de multe barci @-) ... am luat-o pe unul din digurile din zona, la vremea aia se turna asfalt, nu mergeti pe cele asfaltate proaspat @-) .... cautati si voi o padurice si eventual Dunarea @-) ... caci gasiti la dreapta un canal si o pensiune no name, daca aveti noroc si nu a plecat stuparul cu vagoanele de miere, dati de locul unde am parcat masina @-) de la locul cu pricina o cotiti la stanga sau la dreapta ca tot aia e ... si multa bafta !!! =))

La noi in Sulina e una ... baba Hivra, ghicitoare, sta pe strada aia de langa balta ... o casa varuita alb si cu un gard verde, are doua geamuri la strada si perdelute de hartie, poarta un batic rosu si fusta neagra daca o gasesti sa-i ceri numarul de telefon ! >:)
Ultima oară modificat 05 Mai 2011, 14:12 de către craparulsef, modificat 1 dată în total.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Crownyboy » 05 Mai 2011, 14:01

=)) =))

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de sorprodan » 05 Mai 2011, 14:43

bre nu e de gluma avem si noi in zona un loc unde ai zice LA VRAJITOAREA acolo e o groapa mare si tine peste tot anul e pa la km fv, 669
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 05 Mai 2011, 15:27

sorprodan scrie:bre nu e de gluma avem si noi in zona un loc unde ai zice LA VRAJITOAREA acolo e o groapa mare si tine peste tot anul e pa la km fv, 669
Asta da bre, chiar nu e de gluma ... e corecta informatia, si precisa si simpla, ce mare lucru ... ei cu sonaru la puricat ... de la km 668 pana la km 670 ... faci pa toata latimea dunarii, dus intors, cateva zeci de paralele la distanta de cel mult 1.5 metri una de alta, care inmultit cu numarul acestora si cu 1.5 metri da latimea totala pana acoperi toata suprafata Dunarii si pana dai de groapa lu VRAJITOAREA, caci sigur dai de ea ... ca e ca in triunghiul cu bermude ... daca nu se termina bateria la sonar si nici benzina la motor nu vine nici viitura, sigur te prind blestemele cumetrei si-ti sar pestii din groapa in barca de se umple instant si te duci la fund cu capu in jos ca sa poti citi cand ajungi pe fundu gropii "LA VRAJITOAREA" !!!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de zamfi » 05 Mai 2011, 16:50

@catalinmas

Uite un numarar de tel. 0767522473 -Nicu.
Omul e pescar ,are barci,locuieste in Murighiol . Mai departe ... >:D<

Avatar utilizator
catalinmas
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mai 2011, 17:49

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de catalinmas » 05 Mai 2011, 19:55

zamfi scrie:@catalinmas

Uite un numarar de tel. 0767522473 -Nicu.
Omul e pescar ,are barci,locuieste in Murighiol . Mai departe ... >:D<

multumesc pt informatie. sunt mai incepator si de asta intreb daca nu am stiut sa explic mai clar imi cer scuze :)
va multumesc!

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de cosmin mihut » 06 Mai 2011, 12:32

catalinmas scrie:
zamfi scrie:@catalinmas

Uite un numarar de tel. 0767522473 -Nicu.
Omul e pescar ,are barci,locuieste in Murighiol . Mai departe ... >:D<

multumesc pt informatie. sunt mai incepator si de asta intreb daca nu am stiut sa explic mai clar imi cer scuze :)
va multumesc!
Sau daca vrei prin zona Nufaru te pot ajuta eu cu ceva indicii..asta-i zona in care pescuiesc eu de obicei.
MERCEDES S

Avatar utilizator
catalinmas
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mai 2011, 17:49

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de catalinmas » 06 Mai 2011, 16:18

cosmin mihut scrie:
catalinmas scrie:
zamfi scrie:@catalinmas

Uite un numarar de tel. 0767522473 -Nicu.
Omul e pescar ,are barci,locuieste in Murighiol . Mai departe ... >:D<

multumesc pt informatie. sunt mai incepator si de asta intreb daca nu am stiut sa explic mai clar imi cer scuze :)
va multumesc!
Sau daca vrei prin zona Nufaru te pot ajuta eu cu ceva indicii..asta-i zona in care pescuiesc eu de obicei.
orice indiciu, informatie mi-ar fi de folos daca poti sa - mi dai :) multumesc!

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 09 Mai 2011, 20:50

La multi ani !!!... nea Ioane, sa ne traiesti, sa fii sanatos si sa ne mai inveselesti cu povestile dumitale!
Respectele noastre, ale celor ce nu te-am uitat! Frumoasa varsta, ce sa-ti zic, esti la jumatatea drumului !!! :)
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 09 Mai 2011, 21:21

craparulsef scrie:La multi ani !!!... nea Ioane, sa ne traiesti, sa fii sanatos si sa ne mai inveselesti cu povestile dumitale!
Respectele noastre, ale celor ce nu te-am uitat! Frumoasa varsta, ce sa-ti zic, esti la jumatatea drumului !!! :)
........................................................................................
Multumesc nea Mircea , cu ocazia asta, le urez sanatate la toti pescari .

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de pharaoh » 09 Mai 2011, 21:36

La multi ani nea Ioane, multa sanatate si multe, multe iesiri frumoase pe gârla si de-acum incolo sa-ti dea Dumnezeu! >:D<
I Fish. Therefore I am.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de gor965 » 09 Mai 2011, 21:36

@Paun Ion
La multi ani ! Multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”