Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 15 Apr 2010, 21:34

Dupa cum "suna" si titlul topicului, este vorba de respect, un cuvant pe langa care tu ai trecut fara sa intelegi nimic.
Te-ai bagat cu ciubotele pline de balegar pe covorul rosu, si in loc sa-ti ceri scuze pentru deranj mai si vomiti pe el.
Ne tot bagi pe gat scrumbii ca la pinguini, chiar daca vezi ca nu intereseaza pe nimeni.
Cat despre anal-logia (logica)ta, se pare ca ai atractii deosebite :-& pentru partile posterioare. Daca atat ai retinut tu din postarile mele pe youtube atunci trebuie sa-ti schimbi numele in Popou-viciu (oricum dunareanu e pseudonim).
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 22:17

da Sorinele,dunareanu e un pseudonim,da' nu il schimb ca n-am de ce ,popou' ti-l las tie ca te-ai abonat primul la el =)) =)) Sorine lasa-ne omule ca nu esti numai tu p'aici,daca pe tine nu te interesaeaza altceva in afara de crap,mai sant alii care i-ar tenta si alt fel de pescuit in afara de stationar,acum tu crezi ca delta inseamna numai crap doar pt ca tie iti place numai crapul?pescuitul e complex si e pacat sa nu incerci orice omule,pai eu in locul tau,daca stau 1 luna asi incerca toate felurile de pescuit,altfel m-as plictisii!

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 15 Apr 2010, 22:46

Mai Costinele, dupa ce ca nu citesti istoricul, incepi sa ignori si titlul topicului, nici nu-ti dai seama pe unde postezi, esti cam ametit de upercuturile si croseele pe care ti le-am aplicat la bostan. Pai tu nu vezi ca e "Respect pentru crapul de dunare"? Du-te si cauta "Respectul pentru scrumbia la PF2" =)) . Da asta numai dupa ce-ti revii, ca altfel indoi toate felinarele din mahala.
Cat despre "Popou", eu doar l-am pus pe tava, nu ma acuza ca ai muscat tu din el, din partea mea, vorba lui Voda : asa sa-ti ramana numele =)) =)) =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 23:22

sorin1362 scrie:Mai Costinele, dupa ce ca nu citesti istoricul, incepi sa ignori si titlul topicului, nici nu-ti dai seama pe unde postezi, esti cam ametit de upercuturile si croseele pe care ti le-am aplicat la bostan. Pai tu nu vezi ca e "Respect pentru crapul de dunare"? Du-te si cauta "Respectul pentru scrumbia la PF2" =)) . Da asta numai dupa ce-ti revii, ca altfel indoi toate felinarele din mahala.
Cat despre "Popou", eu doar l-am pus pe tava, nu ma acuza ca ai muscat tu din el, din partea mea, vorba lui Voda : asa sa-ti ramana numele =)) =)) =))

upercuturi,crosee,.....care-s alea ,ca nu stiu,nu le vad ,frate,nu te supra,da' ,popou'' l-ai inregistrat deja l-a OSIM,e al tau nene =)) =)) !

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 23:29

eu nu inteleg o treaba,de ce postezi si fugi,apari dupa aia,la ora nepotrivita pt mine recunosc(deh,copiii tre. sa am grija de ei) si cand nu sant pe felie,gata atac,fara sa fiu eu de fata,de ce nu acum,fata in fata in direct

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 15 Apr 2010, 23:31

Pai normal eu cu marfa tu cu degustatul. Ca nu vezi iar e normal, ca doar ai ocelii invinetiti.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 23:33

Sorine,stai linistit o sa pescuiesti foarte linistit in delta,veghez eu asupra ta,n-o sa te deranjeze nimeni,decat eu:D

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 15 Apr 2010, 23:37

Poponetz, lasa propunerile indecente, ca deja te numara arbitrul.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 23:38

banuiesc ca ai vrut sa zici ochii,ca altfel sant limbi straine,de ce sant invinetit poate imi explici,ca nu stiu!

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 15 Apr 2010, 23:43

Ocelii, ai dreptate sunt ochi, dar ai unor creaturi inferioare cum ar fi mustele, care te tot supara cu bazaitul, si nu doar atat, mai e si repulsia ca umbla mai mult pe materii fecale :-& .
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 23:51

sa stii ca nu stiu unde ai vazut tu ca am invinetit,poate ai avut un vis astanoapte,dupa cum vezi sant intreg :))
Fişiere ataşate
i.jpg

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de dunareanu » 15 Apr 2010, 23:54

ce frumos conversm noi doi si-o umbrela,noroc ca doarme gore,da si cand s-o trezi dileste tot de p'acii =))

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 15 Apr 2010, 23:55

Ei bine, asta e o poza mai veche, de dinainte de ultima confruntare in care ti-am umflat nasul =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 16 Apr 2010, 00:01

Si parca si pometii, uai...si gatul iti era stramb...pffff
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 16 Apr 2010, 00:01

hai ca au adormit copii si pot sa ma joc cu tine,deci lectia 1,ca trebuie s-o luam de la inceput:

crapul,are cap,corp si coada,plus niste aripioare cu ajutorul carora se deplaseaza,daca aveti ceva nelamuriri,va rog intrebati,cred ca e cazul =)) =)) !

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”