Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de craparulsef » 11 Ian 2011, 13:18

cosmin mihut scrie:Da, foarte buna idee si extraordinar de tentanta.Ramane de vazut daca se va concretiza ,din partea mea ,de acord ,dar cum am zis ramane de vazut....bravo nea Mircea.
Chiar dacă această idee nu va fi caracterizată pe parcurs ca şi extraordinară, cel puţin la acest nivel la care mi-l doresc eu a fi poate fi unică!
Cum bine spui, vom vedea dacă vom reuși a concretiza această aventură. Mă bucur sincer că te poți alătura nouă celor ce deja ne-am hotărât.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de gogu steriade » 11 Ian 2011, 16:10

Scump ! :-? tre barca , tre scule , tre material , tre o caruta cu coviltir da bulendre si io nam un sfant ! :-B
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de craparulsef » 11 Ian 2011, 17:22

gogu steriade scrie:Scump ! :-? tre barca , tre scule , tre material , tre o caruta cu coviltir da bulendre si io nam un sfant ! :-B
Dreptu ii!
Sunt bre cheltuielili babane >:D< , chiar si pantru ai ce deja are luntre cu elice, cateva scule sau macar cate una se intelege aci ca avem toti ... nu e tocmai simple trebile astea. Bulendrele le putem baga in plastice si renutam la coviltiru cu roate si din sfantii din economiile mai cumparam ce n-are omu ... da poate norocu si ti se baga de la loto ceva parale!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de Paun Ion » 12 Ian 2011, 21:18

Nea Mircea te citez :
După cum vezi, am încercat o schiță ...
...................................................
Este foarte buna lista matale ,dar la noi in grup exista si propunerea unor membri citez : noi ne luam strictul necesar ,exclus alimente ,SE MANINCA DOAR CE SE PRINDE (noi venim de acasa doar cu malaiul si sarea).Bineinteles fiecare hotaraste pentru el (eu personal nu prea a-si avea curajul celor de mai sus ) dar nu se stie ?
....................................
ps.Gigel si Cristi au facut niste experimenta anul trecut ( salata de miez de papura ) ei spuneau ca e o delicatesa.

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de ionutniculae » 13 Ian 2011, 10:00

nea paun, tare treaba cu salata de miez de papura, dar daca mai plec de acasa 3 saptamani, si mananc doar ce prind vin acasa fotomodel(nu ma crede nevasta ca am fost in delta :D ), glumeam, ideea e ca fiecare se organizeaza cum crede, ma refer la manancare, si pana la urma se poate intreba ce fel mancare(in functie de preferinte, sunt destul alimente care rezista in timp) este recomandata pt o altfel de aventura, si pana la urma asta sa fie problema
Never give up

Avatar utilizator
dany_eok
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 17 Ian 2011, 00:46
Localitate: Otopeni
Contact:

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de dany_eok » 18 Ian 2011, 03:08

Salutari!

Sunt nou pe forum sper ca nu supar vechii useri daca ma trec si eu pe lista :)


Sunt de acord cu o astfel de aventura, eu am barca parcata in satul Victoria, e vorba de o BlackSea de 6 persoane motor 25CP, capacitate de incarcare ~350kg. Scule 4 lansete somn + 1 spinning + 1 varga si alte nimicuri.


@craparulsef Ma pot intalni cu tine la Crisan, la intrarea pe Canalul Lung :)


P.S. Sunt student la Facultate de Arte sectia Film si TV, din parte mea nu sunt probleme legate de un eventual video-jurnal al aventurii. Am echipament camera video semi-pro si camera foto profi, ar putea iesi un film-documentar foarte bun :)

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de craparulsef » 18 Ian 2011, 20:08

dany_eok scrie:...Sunt de acord cu o astfel de aventura, eu am barca parcata in satul Victoria, e vorba de o BlackSea de 6 persoane motor 25CP, capacitate de incarcare ~350kg. Scule 4 lansete somn + 1 spinning + 1 varga si alte nimicuri.
@craparulsef Ma pot intalni cu tine la Crisan, la intrarea pe Canalul Lung :)
P.S. Sunt student la Facultate de Arte sectia Film si TV, din parte mea nu sunt probleme legate de un eventual video-jurnal al aventurii. Am echipament camera video semi-pro si camera foto profi, ar putea iesi un film-documentar foarte bun :)
Iată încă o veste plăcută Dany, o astfel de barcă ca a ta e stabilă, încăpătoare, compartimentată cu motorizare ideală deci cu consum relativ mic, pentru o persoană cu echipament complet este excelentă. Locul de întâlnire, e ales foarte bine iar ajutorul video, este de neprețuit. Deja echipa care se conturează poate fi invidiată pe bună dreptate.
Personal îți mulțumesc pentru participarea la o astfel de aventură.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
dany_eok
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 17 Ian 2011, 00:46
Localitate: Otopeni
Contact:

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de dany_eok » 19 Ian 2011, 00:14

Sper sa se concretizeze, as fi onorat sa particip la o asa expeditie.

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de craparulsef » 23 Ian 2011, 14:30

dany_eok scrie:Sper sa se concretizeze, as fi onorat sa particip la o asa expeditie.
Mulțumesc în numele tuturor pentru încredere ... scuze pentru întârziere, dar din păcate în ultimele zile m-am ocupat numai de nimicuri.
Am revenit în Delta Dunării, cu speranța reconstrucției acestui topic, ce risca anul trecut sa arate ca turnul ăla șui sau mai rău!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de craparulsef » 05 Feb 2011, 08:18

Se vede iată şi la noi cum criza asta nenorocită ne răpește speranțele. Din atâtea zeci de mii de forumiști nu reușim să alcătuim un grup de temerari ... poate doar de temători! =))
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de cosmin mihut » 05 Feb 2011, 19:52

Ai rabdare nea Mircea ,mai ai rabdare,eu totusi cred ca se va realiza proiectul matale,poate ca pana atunci sa nu trebuiasca sa triezi... :))
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de craparulsef » 06 Feb 2011, 08:32

cosmin mihut scrie:Ai rabdare nea Mircea ,mai ai rabdare,eu totusi cred ca se va realiza proiectul matale,poate ca pana atunci sa nu trebuiasca sa triezi... :))
Exclus a tria cineva ... echipa se va forma probabil în mod natural, n-ar fi acceptabil sa existe anumite criterii de selecție. :-&
Nu suntem în competiție ... pur şi simplu nu există o limită >:D< a numărului de participanți la o asemenea aventură ... prin intermediul acestui minunat spațiu informativ, cei ce consideră că merită o astfel de experiență vor face cunoscută intenția lor. Ne vom sfătui împreună asupra oricărui detaliu, ce ar putea constitui o eventuală problemă şi vom conveni toți de comun acord. Eu așa văd o bună organizare...
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
liviu_neacsu
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 09 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti,sect.6
Contact:

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de liviu_neacsu » 11 Feb 2011, 22:23

Salutare,
E o idee foarte buna!!
Cu siguranta am sa fiu prezent :) Eu imi tin barca tot in Victoria.

Cred ca o problema ar fi locul de campare. Daca anul trecut era greu sa gasesti loc pentru un singur cort din cauza apei crescute... nu stiu cum vom reusii sa gasim pentru 10-15 corturi.
Partea cu organizatul "cambuzei" separat e ok... insa trebuie luat in calcul si un ceaun urias in care se va face ciorba pentru toti. Si la cate povesti ne-a spus nea Mircea despre ciorbe si plachii... cred ca onoarea asta ii revine :D

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de Paun Ion » 11 Feb 2011, 23:21

liviu_neacsu scrie:Salutare,
E o idee foarte buna!!
Cu siguranta am sa fiu prezent :) Eu imi tin barca tot in Victoria.

Cred ca o problema ar fi locul de campare. Daca anul trecut era greu sa gasesti loc pentru un singur cort din cauza apei crescute... nu stiu cum vom reusii sa gasim pentru 10-15 corturi.
Partea cu organizatul "cambuzei" separat e ok... insa trebuie luat in calcul si un ceaun urias in care se va face ciorba pentru toti. Si la cate povesti ne-a spus nea Mircea despre ciorbe si plachii... cred ca onoarea asta ii revine :D
..............................................................
Le rezolvam pe toate, Liviule

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Fishing adventures ... in the Danube Delta !!!

Mesaj de cosmin mihut » 11 Feb 2011, 23:34

Paun Ion scrie:
liviu_neacsu scrie:Salutare,
E o idee foarte buna!!
Cu siguranta am sa fiu prezent :) Eu imi tin barca tot in Victoria.

Cred ca o problema ar fi locul de campare. Daca anul trecut era greu sa gasesti loc pentru un singur cort din cauza apei crescute... nu stiu cum vom reusii sa gasim pentru 10-15 corturi.
Partea cu organizatul "cambuzei" separat e ok... insa trebuie luat in calcul si un ceaun urias in care se va face ciorba pentru toti. Si la cate povesti ne-a spus nea Mircea despre ciorbe si plachii... cred ca onoarea asta ii revine :D
..............................................................
Le rezolvam pe toate, Liviule
OOO,buna ,buna nenea..
MERCEDES S

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”