locuri campare delta!

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: locuri campare delta!

Mesaj de sorin1362 » 19 Iul 2012, 18:24

Cel mai simplu si la indemana oricui e sa incinereze. Dispar chiar si dozele de bere. Important e sa se arda treptat resturile ... seara de seara. Daca totusi ramane ceva nears se poate ingropa in buda eco. :D
Da' de fapt, de ce ne racim gura de pomana ? Ca vom sta in "rezervatii" ca indienii, cu pene-n cap. :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
oliver
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 06 Apr 2012, 22:29
Localitate: Tulcea

Re: locuri campare delta!

Mesaj de oliver » 19 Iul 2012, 18:57

Asa e,dar poate vor face ceva guvernatorii deltei ca doar incaseaza destui bani pe permise si alte taxe. :-/
Pot cumpare niste pubele sau le dam noi in schimbul unei partide de pescuit :))
Peştele care scapă din undiţa pescarului este întotdeauna cel mai mare.

Avatar utilizator
maweric
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 25 Ian 2012, 16:53

Re: locuri campare delta!

Mesaj de maweric » 20 Iul 2012, 11:08

Intrebare;-Daca pescuiesc in zona concesionata, de Dl.RADUTA o sa am probleme cu camparea, chiar daca imi platesc toate taxele :?: :-?
Nea SORINE,Dv pescuiti de foarte mult timp in acea zona,ce ma sfatuiti sa fac,credeti ca sunt oameni de inteles ,poate le place
un( JACK :-? UN TEARCHER'S :D )

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: locuri campare delta!

Mesaj de sorin1362 » 20 Iul 2012, 21:18

maweric scrie:Intrebare;-Daca pescuiesc in zona concesionata, de Dl.RADUTA o sa am probleme cu camparea, chiar daca imi platesc toate taxele :?: :-?
Nea SORINE,Dv pescuiti de foarte mult timp in acea zona,ce ma sfatuiti sa fac,credeti ca sunt oameni de inteles ,poate le place
un( JACK :-? UN TEARCHER'S :D )
E zona concesionata, deci au regulile lor. Eu nu am intampinat probleme legate de campare. Oricum, cu whisky sau fara, platesti 30 lei de caciula per zi.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
madmanwr
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 22 Mai 2009, 18:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: locuri campare delta!

Mesaj de madmanwr » 20 Iul 2012, 22:14

:) mda.. deci ptr bratul cernovca trebuie sa-i platesc taxa..parca anul asta se laudau cei de la asociatia periprava ca nu mai are treaba Dnu` Raduta acolo... aberatii!

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: locuri campare delta!

Mesaj de sorin1362 » 20 Iul 2012, 22:36

madmanwr scrie::) mda.. deci ptr bratul cernovca trebuie sa-i platesc taxa..parca anul asta se laudau cei de la asociatia periprava ca nu mai are treaba Dnu` Raduta acolo... aberatii!
Din cate am inteles e ultimul an de concesionare, iar Robert Raduta se va dedica in continuare fermei de sturioni. Recent am vazut la stiri ca nu sunt fonduri pentru repopularea Dunarii cu sturioni. Deci viitorul e invaluit in ceatza ...
Pai ziceai ca mergi pe Tataru ... Acuma te-ai sucit pe Cernovca?
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
madmanwr
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 22 Mai 2009, 18:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: locuri campare delta!

Mesaj de madmanwr » 20 Iul 2012, 22:42

Mesaj de madmanwr » 01 Iul 2012, 15:13
:) Visez cu ochii deschisi in praful asta oribil din muntii vechi de cand lumea ai afganistanului la septembrie.. casa familie si delta..nu credeam ca o sa-i duc dorul chiar asa.. am inceput pregatirea deja.. chiar daca consta intr`o lista facuta in notepad..cu tot ce este necesar unui pescuit de maxim 10 zile in delta.. locatia bratul cernovca ( daca nu apar cine stie ce reglementari pana atunci , sau dinastia raduta nu isi gaseste sfarsitul) sunt deschis si la alte locatii tot in zona chilia..nu caut marea captura.. sau sa umplu portbagajul la masina..e deajuns un bors de peste , un somn la gratar cu toate cele necesare.. si bineinteles va fii material ca sa irigam gatlejul ca numai eu stiu cat sufera saracu` dupa ceva grade :D , acestea fiind zise verific zilnic noile informatii pe acest forum, si as fi recunoscator daca ve-ti posta informatii cu privire la zona respectiva, invitatia ramane in continuare.. cine isi va face drum in zona eu preconizez ca pe data de 25 sept sa fiu acolo, va astept la un pahar si o poveste. Sanatate si fire intinse!

Avatar utilizator
madmanwr
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 22 Mai 2009, 18:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: locuri campare delta!

Mesaj de madmanwr » 20 Iul 2012, 22:45

Cu respect Nea` Sorine.. anul asta am zis ca vreau aventura.. dupa cate trag pe aici ... si am zis sa ma duc pe cernovca.. nu am fost niciodata , eu ma duceam m-ai mult pe bucla :)...dar acum sincer sa fiu sunt incurcat :)

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: locuri campare delta!

Mesaj de sorin1362 » 21 Iul 2012, 00:09

madmanwr scrie:Cu respect Nea` Sorine.. anul asta am zis ca vreau aventura.. dupa cate trag pe aici ... si am zis sa ma duc pe cernovca.. nu am fost niciodata , eu ma duceam m-ai mult pe bucla :)...dar acum sincer sa fiu sunt incurcat :)
Daca mai zici "nea", sa stii ca pun niste talibani sa-ti tabaceasca fundul. :)) Eu sunt Sorin ... si atat. Acu' doi ani am fost cu Sebi pe Cernovca. A fost super, insa am luat doar ciortani scosi de inundatie din canale. Multi ciortani ... si cate doi odata. Acum, acei ciortani sunt ditamai crapii de 5-6 kile. Daca mergi pe Cernovca, sa nu te sperii de vulpile care te vor vizita seara de seara. Nu sunt turbate, chestia e ca nu stiu ce inseamna arma de vanatoare. Da-le de mancare, fa-le poze si posteaza-le pe forum. Aaaa ... ai grija de juvelnice, ca vulpile te lasa fara pesti. :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
madmanwr
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 22 Mai 2009, 18:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: locuri campare delta!

Mesaj de madmanwr » 21 Iul 2012, 00:19

Cu ceva dolari se aranjeaza orice cu ei Sorin :)) de la tabacit la balacit :))) , o sa fac tot posibilul sa ajung acolo :D si sper sa dau de vulpi.. e o ocazie sa imi incerc noul aparat foto , sa speram ca ciortani au trecut de pubertate, no problem daca nu ,, din cele cateva poze pe care le-am gasit pe guugle am vzt ca locatia este cel putin superba , si eu de asta am nevoie :) o sa discut problema si cu hoinarii mei , sa vedem ce zic si ei.. de faza cu Dn-ul Raduta, ca sa suplimenteze bugetul ( care si asa e strans de la inceputul anului :)) ), daca nu sunt de acord.. ramane chilia veche si atat :).M-ai nou vulpile sunt asociate cu curentacii? toti incearca sa ne lase fara pesti ? =)) astea la juvelnic .. aia la baterie ...e parteneriat puternic !

Avatar utilizator
maweric
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 25 Ian 2012, 16:53

Re: locuri campare delta!

Mesaj de maweric » 04 Aug 2012, 10:18

Sa traiesti nea Sorine,am si eu o intrbare la dv.Daca merg si pescuiesc in zona concesionata de dl,Raduta si ii platesc dinsului taxa de pescuit pe zi,imi mai trebuie si permisul de pescuit de la ARBDD :-?
Stie cineva de unde incepe concesionarea dl,Raduta si pina unde se termina :?:

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: locuri campare delta!

Mesaj de sorin1362 » 04 Aug 2012, 11:31

maweric scrie:...Daca merg si pescuiesc in zona concesionata de dl,Raduta si ii platesc dinsului taxa de pescuit pe zi,imi mai trebuie si permisul de pescuit de la ARBDD :-?
Da, iti trebuie la Politia de Frontiera Tulcea pentru PG !
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
maweric
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 25 Ian 2012, 16:53

Re: locuri campare delta!

Mesaj de maweric » 04 Aug 2012, 11:36

Ms frumos Nea Sorine,( AMR 28 ) =D>

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: locuri campare delta!

Mesaj de sorin1362 » 05 Aug 2012, 01:19

maweric scrie:
Stie cineva de unde incepe concesionarea dl,Raduta si pina unde se termina :?:
Daca mai folosesti cuvantul "nea" ... sa stii ca te bat cu basca uda :)) . Aici si pe malul apei suntem "ma" si "tu". Da' am mai spus asta de atatea ori incat ma doare-n buricele deshtelor.
...
Iata raza de actiune a Zimbrului :
* zona 11: Braţ Chilia km 54-km 40; Braţ Tătaru şi Pardina;
* zona 12: Braţ Chilia km 40-km O; Braţ Babina şi Cernovca, Ostroavele Babina şi Cernovca; Braţ Musura până la vărsare În Golful Musura; canalul de centură al amenajării piscicole Popina precum şi canalele Cardon, Sondei şi Sfiştofca;
* zona 16: Complex Matiţa -Merhei;canalul ocolitor de la amenajarea piscicolă Chilia care face legătura Între Braţul Cernovca şi Complexul Matiţa-Merhei.
Intzelesu-m-ai ? ;)
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
maweric
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 25 Ian 2012, 16:53

Re: locuri campare delta!

Mesaj de maweric » 05 Aug 2012, 19:04

Inteles sa traiti ( ... )Sorine :D ,aveti idee ... Sorine gasesc cumva tipari pe la tulcea sau pe la localnici si rime negre :-? ,ca de porumb nu ma vait am cumparat 80kg de boaba,dar am inteles ca maninca mai bine la mamaliga ( patratica ),oricum cu tipari fara tipari tot plk abia astept sa ajung acolo 8-> MS FRUMOS ... SORINE :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”