locuri de pescuit in delta

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de timer » 08 Mar 2010, 19:03

craparulsef scrie:de locul asta ce parere aveti?
Uauuuu,dupa cum arata apa
(lina),cred ca merge si la prajina...Fericitilor,voi ,bastinasii! =D>

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de bogdan25 » 11 Mar 2010, 00:54

un gen de lipscani ,de ce nu recunosti? :-q omorat de plase si curent(220v minim) :((

Avatar utilizator
clau
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 14 Mar 2009, 16:11

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de clau » 11 Mar 2010, 18:38

craparulsef scrie:de locul asta ce parere aveti?

daca ma duceti la vara in locul asta va aduc de la neamt o damingeana de stresinica :D ,pe cuvant :!: :!: :!: :!: :!:

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de Sebastian » 12 Mar 2010, 08:51

clau scrie:
craparulsef scrie:de locul asta ce parere aveti?

daca ma duceti la vara in locul asta va aduc de la neamt o damingeana de stresinica :D ,pe cuvant :!: :!: :!: :!: :!:
damigeana stiu ce inseamna :D dar stresinica :-?? :-?? hai fi mai stufos :P .locul arata traznet,si sunt sigur ca dl crapar sef are mare grija de el.iar electricienii nu cred ca indrazanesc sa se arate in fata lui.am dreptate mariuse? ;)

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de craparulsef » 12 Mar 2010, 13:23

Abia astept sa fac cateva DVD-uri de noapte si sa le prezint la televiziuni - ca tot nu ne mai dau voie sa pescuim noaptea, macar sa filmam inca nu ne-au interzis! Daca au tupeu cat sunt acolo sa incerce!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
vlad eugen
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 17 Dec 2008, 11:40
Localitate: Brasov

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de vlad eugen » 12 Mar 2010, 14:04

damigeana stiu ce inseamna dar stresinica hai fi mai stufos
Vin de casa facut din struguri crescuti la streasina casei.
Vin de streasina cum se mai spune la noi la romani.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de Sebastian » 12 Mar 2010, 14:09

vlad eugen scrie:damigeana stiu ce inseamna dar stresinica hai fi mai stufos
Vin de casa facut din struguri crescuti la streasina casei.
Vin de streasina cum se mai spune la noi la romani.
oho ms.m am prins.super bun.yami yami <:-P

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de craparulsef » 12 Mar 2010, 14:52

clau scrie:...daca ma duceti la vara in locul asta va aduc de la neamt o damingeana de stresinica :D ,pe cuvant :!: :!: :!: :!: :!:
Asta e locul cu detalii...eu sunt acolo anul acesta in perioada 25.08.2010 - 24.10.2010, va astept!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de Sebastian » 12 Mar 2010, 15:01

se vede si maturica ;)

Avatar utilizator
clau
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 14 Mar 2009, 16:11

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de clau » 13 Mar 2010, 15:57

cu cea mai mare placere.si o sa vin f. prgatit :D

Avatar utilizator
clau
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 14 Mar 2009, 16:11

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de clau » 13 Mar 2010, 16:03

craparulsef scrie:
clau scrie:...daca ma duceti la vara in locul asta va aduc de la neamt o damingeana de stresinica :D ,pe cuvant :!: :!: :!: :!: :!:
Asta e locul cu detalii...eu sunt acolo anul acesta in perioada 25.08.2010 - 24.10.2010, va astept!

o sa<mi faca mare placere sa vin pe acolo.pregatit binenteles atat fiyic cat si material :D

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de craparulsef » 13 Mar 2010, 21:26

sebastian scrie:se vede si maturica ;)
Din pacate era o maturica cu coada scurta...si eu m-am cam saturat de facut munca de jos fapt pentru care mi-am luat matura cu coada lunga!!! :)) Nu de alta...sa fiu si eu la inaltimea lucrului bine facut! =))
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de Dan Andrei » 14 Mar 2010, 09:36

Apescuit de doua ori pe Musura dar stiu ca erau ceva probleme cu campatul in zona si ca sa stam o zi ghidul nostru din Sulina se oprea si discuta cu granicerii dupa care primeam sau nu acceptul......Locul cu copacul cred ca este in stanga canalului care intra in Musura(cel de pe care vi de la Sulina dar nu stiu cum se numeste) la cca 500m.Noi pescuiam in dreapta de la iesirea de pe canal cca 800m in aval(cred) si pot sa spun ca cele mai frumoase capturi le-am avut in luna noiembrie.Am incercat sa mergem si in locul cu pomi unde malul permite si camparea dar era ocupat.
Numai bine!

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de craparulsef » 15 Mar 2010, 12:49

Dan Andrei scrie:Apescuit de doua ori pe Musura dar stiu ca erau ceva probleme cu campatul in zona si ca sa stam o zi ghidul nostru din Sulina se oprea si discuta cu granicerii dupa care primeam sau nu acceptul......Locul cu copacul cred ca este in stanga canalului care intra in Musura(cel de pe care vi de la Sulina dar nu stiu cum se numeste) la cca 500m.Noi pescuiam in dreapta de la iesirea de pe canal cca 800m in aval(cred) si pot sa spun ca cele mai frumoase capturi le-am avut in luna noiembrie.Am incercat sa mergem si in locul cu pomi unde malul permite si camparea dar era ocupat.
Din toate imaginile pe care le-am postat pe topicul LOCURI DE PESCUIT IN DELTA numai una este de pe canalul Musura, mai exact imaginea in care se vede prins un crap care din nefericire a suferit ceva fie in zona branhiilor fie a fost manevrat aiurea dupa scoaterea din mincioc...celelalte imagini sunt de pe Dunarea Veche, locul unde eu pescuiesc in fiecare concediu de foarte multi ani, fara sa ratez pana acum nici un sezon! Referitor la camparea pe canalul Musura va fi mereu o problema pentru ca pe malul din fata la o distanta de cel mult 40m in medie (latimea canalului) sunt vecinii nostri din Ucraina, deci o frontiera foarte apropiata pe toata lungimea canalului Musura. Dar si asa se poate campa cu PG-ul vizat si cu informarea si acceptul prealabil a PCTF Sulina. Destul de complicat, ce e mai trist e ca pe Bratul Chilia inafara de cerintele normale si pana la urma, de acceptat si respectat ale legii, fiind la fel zona de frontiera, in anii trecuti se incerca de catre concesionar, sau ce era el, Raduta, o taxa suplimentara pe zi , - (chiar daca aveai permis de pescuit sportiv si viza de frontiera) - care la un moment dat era si costisitoare si exagerata si eleatorie dar in nici un caz nu era legala...ca sa nu mai vorbesc de faptul ca, agentii lui, nu permiteau ei camparea in zona!!! Astept ziua cand cineva va hotara ca Delta nu poate si nu trebuie sa devina mosia nimanui si ca oricare loc din Europa sa se afle sub incidenta liberei circulatii, evident pentru pescari in mod special cu respectarea legii, a zonelor de protectie, a perioadei de prohibitie, a dimensiunilor minime, a cantitatii pe zi etc. Dar revin daca sunt cetatean al acestei tari evident si pot pescui in apele nationale in baza unui singur permis eliberat de o autoritate de stat si atat!!! Orice intermediere o consider de principiu nula si neavenita. Pe scurt ar trebui sa pescuim sportiv cu un singur permis eliberat de statul roman in orice zona a tarii in apele teritoriale. In rest orice incercare de a imparti tara pe parcele de influenta fie ele si ale unor asociatii... !?... nu sunt decat modalitati de a mai stoarce ceva de la noi...E CRIZA BAIETI !!!...cautati altceva, eventual puneti osu la munca!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de sorin1362 » 15 Mar 2010, 22:00

BRAVO MARIUS!!!!!
In sfarsit inca unul care "ridica vocea".
Din pacate, in tara noastra (spre deosebire de celelalte tari "intregi la cap"), criza aduce marirea taxelor, impozitelor, a pretului gazelor, energiei electrice, carburantilor, etc., de care cetateanul este dependent. Asta da relaxare. Si pentru ca cetateanul roman sa fie pe deplin relaxat si sa poata gasi locuri de pescuit in delta, este disponibilizat. Nu stiu ce ma face sa cred ca nici concesionarii nu o sa faca nota discordanta vis a vis de sensul de modificare a taxelor.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”