locuri de pescuit in delta

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de dunareanu » 29 Mai 2010, 00:18

apa in delta e maro din cauza Siretului si Prutului,in zona Oltenita e taman buna insa e inundatie mare,am fost sa dau "gheara' :)) si n-am putut sa ajung la Dunare,apa in padure de un metru,in schimb se bat crapii in padure ca la balamuc,am vrut sa dau cu varga ca prea era tentant insa n-am putut sa stau in apa fratilor,colcaia apa de tot felul de oratanii de ti se facea pielea de gaina,serpalai,lipitori ,te atingeau pestii de sareai in sus,poate ma duc maine cu barca ca prea e full de peste !

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de cosmin mihut » 29 Mai 2010, 00:21

Fa niste poze Costine...sa vedem si noi despre ce este vorba.
MERCEDES S

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de dunareanu » 29 Mai 2010, 11:35

din pacate azi n-am apucat sa merg,poate maine,binenteles ca fac poze daca merg !

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de cosmin mihut » 29 Mai 2010, 13:26

Iti doresc ---<>< ---<>< ---<><
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de craparulsef » 31 Mai 2010, 14:31

dunareanu scrie:din pacate azi n-am apucat sa merg,poate maine,binenteles ca fac poze daca merg !
Nu le mai face poze !!! [-x ....degeaba ne straduim amandoi, sa le explicam ca bratele Dunarii sunt tulburi, nu ne asculta nimeni :-t ...ne fac in ciuda si tot se grabesc sa plece in delta - cica la baute! >:)
Singurele locuri de pescuit in delta, sunt cele, din chiar mijlogul ei, unde mai apuca apa sa se filtreze cat de cat. Da cu cine sa te intelegi? Pana acum am spus numai adevarul >:D< ...de acum inainte dam spaga la moderatori sa ne lase sa mai mintim si noi pe aici! :^O
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de sorinbv » 31 Mai 2010, 20:11

informatiile sunt bune, dar daca nu stii sa profiti de ele ai proleme :idea:

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de Paun Ion » 31 Mai 2010, 21:58

craparulsef scrie:
dunareanu scrie:din pacate azi n-am apucat sa merg,poate maine,binenteles ca fac poze daca merg !
Nu le mai face poze !!! [-x ....degeaba ne straduim amandoi, sa le explicam ca bratele Dunarii sunt tulburi, nu ne asculta nimeni :-t ...ne fac in ciuda si tot se grabesc sa plece in delta - cica la baute! >:)
Singurele locuri de pescuit in delta, sunt cele, din chiar mijlogul ei, unde mai apuca apa sa se filtreze cat de cat. Da cu cine sa te intelegi? Pana acum am spus numai adevarul >:D< ...de acum inainte dam spaga la moderatori sa ne lase sa mai mintim si noi pe aici! :^O
Da matale chiar nu crezi ,,ca uneori se merge si doar la o bauta?

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de Sebastian » 01 Iun 2010, 05:29

Paun Ion scrie:
craparulsef scrie:
dunareanu scrie:din pacate azi n-am apucat sa merg,poate maine,binenteles ca fac poze daca merg !
Nu le mai face poze !!! [-x ....degeaba ne straduim amandoi, sa le explicam ca bratele Dunarii sunt tulburi, nu ne asculta nimeni :-t ...ne fac in ciuda si tot se grabesc sa plece in delta - cica la baute! >:)
Singurele locuri de pescuit in delta, sunt cele, din chiar mijlogul ei, unde mai apuca apa sa se filtreze cat de cat. Da cu cine sa te intelegi? Pana acum am spus numai adevarul >:D< ...de acum inainte dam spaga la moderatori sa ne lase sa mai mintim si noi pe aici! :^O
Da matale chiar nu crezi ,,ca uneori se merge si doar la o bauta?
ioane,iti cumpar eu alcool cat iti pofteste inimioara ,numai stai pa cur acasa :)) ca uite ce se intampla,racesti si nici macar tevile sufluroase nu te mai ajuta :D.apropo de locul tau din delta-idem si al meu acum-inundat nevoie mare.

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de craparulsef » 01 Iun 2010, 13:06

O sa va uitati la locurile voastre, prin ochelarii de scafandru, a lui nea Ion...si asta evident daca va imptumuta jucarica =)) ca prea la-ti suparat pe om, cand a vrut sa invete a inota! Topicul ar trebui sa se numeasca...locuri de pescuit in delta din barca...
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de bogdan25 » 02 Iun 2010, 00:24

Sau de sub apa la barca :))

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de craparulsef » 05 Iun 2010, 11:11

Primele rezultate, pentru 24 ore, de la Dunarea Veche...multa albitura, platica, babusca, ceva biban dar nu mare...undeva pana in 400 grame, toate astea la fixa de 7 m.,s-a nadit cu porumb si canepa in larg, la aprox 70-80 metri...dupa amiaza eventuale informatii despre crap.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de dunareanu » 05 Iun 2010, 11:40

pana la urma scot ei de-un bors,mai da de-un avat,o moaca si au scos ceaunul din mizerie :)) !

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de cosmin mihut » 05 Iun 2010, 13:10

Mai Costine baga nr de tel. la mine in P.M. sa vorbim mai detailat ca aici nu prea poti sau da-mi un bip ca te sun eu....
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de craparulsef » 05 Iun 2010, 20:44

Asa cum am promis, iata si unul din rezultatele din aceasta dupa amiaza...captura lui Florin, azi in jurul orelor 17:00, pe Dunarea Veche !!!
Dupa cantarire, vom sti si greutatea.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de pharaoh » 05 Iun 2010, 21:05

superb =D>
I Fish. Therefore I am.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”