locuri de pescuit in delta

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de sorin1362 » 05 Iun 2010, 22:19

craparulsef scrie:Asa cum am promis, iata si unul din rezultatele din aceasta dupa amiaza...captura lui Florin, azi in jurul orelor 17:00, pe Dunarea Veche !!!
Dupa cantarire, vom sti si greutatea.
Ei, asta da...!!!! Asta are in jur de 20 kg ? Foarte fain...
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de dunareanu » 06 Iun 2010, 00:23

eeee,nea Crapare vezi ca nu-i dracu asa de negru ? :D super captura,bravo lor !!

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de craparulsef » 06 Iun 2010, 21:17

Dunarea Veche, da foarte rar astfel de exemplare...intre 10 si 25 kile, cei mai multi crapi sunt pana in 10 kilograme. In schimb acum, acolo, apa e mai limpede fata de imprejurimi si in mod evident a crescut si densitatea pestelui din zona, el parasind canalul Sulina unde apa e namol, intrand astfel amonte, pe cursul vechi al Dunarii si inmultind sansele noastre. In fapt, acum e o oportunitate, caci altfel nu ar fi multe astfel de ocazii.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de craparulsef » 29 Iun 2010, 20:57

Singurele locuri de pescuit la stationar, in zona Sulina... raman pentru moment, Bazinul Mare din Zona Libera si bazinul Santierului Naval ! :-&
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
dobrin marius
membru activ
membru activ
Mesaje: 108
Membru din: 14 Feb 2009, 10:05

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de dobrin marius » 18 Noi 2012, 21:34

Va salut. Sa nu mai deschid alt topic vreau sa va zic ca in perioada 24-27 noiembrie vreau sa merg in delta la o stiuca dar al naibi sa fiu daca stiu unde sa ma duc sa am si cazare si mai ales stiuca in speranta ca gasesc colegi dispusi sa dea cea mai mica informatie(macar)va multumesc anticipat la canalu rosu gasesc cazare?

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de viorelb73 » 28 Dec 2012, 00:49

Ce rezultate ati avut la stiuca, Dl Dobrin?
Ati gasit-o sau ati avut de indurat rigorile vremii de toamna pentru cateva mârliţe?

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
dobrin marius
membru activ
membru activ
Mesaje: 108
Membru din: 14 Feb 2009, 10:05

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de dobrin marius » 08 Ian 2013, 20:35

salutare..imi cer scuze de raspunsul intarziat. pana la urma am ajuns la mila 23 am umblat ca nebunii peste tot si am prin doar o marlita de 20cm care am eliberato bineinteles in rest pot spune ziceai ca nu exista peste. stiti ce era curios nici in vintirele localnicilor nu era pic de peste cred ca trecusera electricienii pe acolo nu le-ar mai muri multi inainte ... sanatate

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de viorelb73 » 08 Ian 2013, 21:30

Îmi pare nespus de rău de rezultatele expediţiei dvs.!
Doamne, in ce hal a ajuns Delta. Mi-aduc aminte de anii 1999 - 2003 cand rupeam stiuca la lingurita pe Periteasca, Fortuna, Gorgova... aproape oriunde mergeai. E nenorocire ... dezastrul ecologic facut de IMPUŢIŢII de electricieni este de neimaginat! Păcat, mare păcat!

Respect la toţi cei care merită!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
euala
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 26 Iul 2012, 17:29

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de euala » 22 Iun 2014, 23:06

O gazda buna poate recomanda si mie cineva? Indiferent de localitate, vreau sa ma pot relaxa pescuind cateva zile

Avatar utilizator
AdsrianPM
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 11 Mai 2014, 08:27

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de AdsrianPM » 08 Iul 2014, 19:55

Mahmudia, casa Iuliana. Curat, liniste si mancare super. Am venit duminica de acolo.

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de mircea62 » 25 Mai 2016, 09:33

Aveti idee cum este Dunarea pe Chilia zona Ceatalchioi - Pardina?

Multumesc

Avatar utilizator
turismdelta
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 15 Feb 2017, 12:33

Re: locuri de pescuit in delta

Mesaj de turismdelta » 15 Feb 2017, 12:59

iNFO: Incepand cu luna Martie 2017 daca se dezgheata Delta vom ancora un ponton Anda pe canalul Rosu pentru servicii de cazare si masa


Informare ofertă pentru toamna 2017 și primăvara 2018 la pescuit Hotel Plutitor – pentru servicii de cazare pe Canalul Roșu

Hotelurile plutitoare/pontonele la ,,Roșu” vor fi amplasate începând cu 15 octombrie – 15 decembrie 2017 și 15 ianuarie - 30 Martie 2018 în imediata apropiere a lacurilor Puiu – Roșu – Roșuleț. Zona este recunoscută ca fiind cea mai renumită din Delta Dunării, pescuitul aici fiind o adevarată provocare ( canalul Puiu – Roșu pentru pescuit la crap și lacurile Lumina – Roșu - Puiuleț, Potcoava, Erenciuc pescuit la știuca ). Posibilitățile de relaxare sunt diverse : de la pescuit la știucă, pescuit la crap ,pescuit la șalău, plimbare prin deltă cu barcile.
Zona cu cele mai frumoase partide de pescuit pe care le-am trăit an de an aici, unde pești nu duc lipsă de hrană, porumbul fiind aruncat la discreție. Capturile de crap ce cântăreau aproape 14 kg și somotei, știuca, șalăul, roșioară, carasul, plătica, bibanul și ei prezenți aproape tot timpul zilei, deoarece apa este destul de adâncă în anumite locuri cu praguri și agățături dar cu rezultate bune.

Localizare

Locaţia pentru această ofertă a Hotelului Anda va fi: Canalul Roșu, la aproximativ 11 km de Sulina şi 55 km de Localitatea Murighiol. La cerere, Hotelul Plutitor Anda poate fi amplasat pe alte locaţii şi are la dispoziţie remorcher propriu,ambarcaţiuni rapide, ambarcaţiuni cu vâsle, unelte şi scule de pescuit.

Bucătărie

Hotelul deţine un restaurant modern, cu o capacitate de 18 de locuri, dotat cu aer condiţionat, televizor plasmă. Bucătăria este specific tradiţională Deltei Dunării: meniuri preparate din peşte, iar la cerere se pot găti şi alte specialităţi culinare. Calitatea preparatelor culinare pregătite aici constă în prospeţimea peştelui şi a legumelor folosite. În bucătăria Hotelului Plutitor Anda se pregătesc mâncăruri specifice Deltei Dunării, făcute de un bucătar iscusit, după reţete culinare autohtone. Pentru vizitatorii care nu consumă preparate din peşte se vor pregăti, la cerere, preparate din pui, vită sau porc.

Oferta prețuri speciale pentru toamnă – primăvară la:

Pachet 1

Cazare – 120 lei/persoană/zi (mic dejun inclus)

Transfer dus/întors – 150 lei/persoană de la Murighiol, 50 lei/persoană de la Sulina

Pachet 2

Cazare – 300 lei/persoană/zi, full board (toate mesele incluse), transfer gratuit de la Murighiol.

Suplimentar

Închiriere bărci – Laguna 480/15 sau 20 CP – 150 lei/barcă/zi, benzină inclusă (un rezervor 10 litri) pentru turiștii cu permis de navigație sau 300 lei/barcă/zi cu barcagiu, benzină inclusă (un rezervor 20 litri).

*Pachetul este disponibil numai cu rezervare în prealabil pentru minimum două persone şi trei zile de cazare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”