primavara in delta

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 22 Ian 2010, 04:17

Sebi, parca spuneai undeva, candva ca prietenii nu se pun pe lista...
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 22 Ian 2010, 04:25

Sebi, prietenii se pun pe tabel...da tu oricum pe a-l-t-t-a-b-e-l-e-s-t-i... =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Sebastian » 22 Ian 2010, 08:20

era vorba despre alt gen de tabel sorine,dar ca de obicei , ori nu citesti atent,ori scoti din context ceea ce iti convine.si parca mam obisnuit,deci nu e nici o problema :D prietenii adevarati se pun la suflet nu pe o foaie o:-) ps .mare pacat ca ai abandonat cariera de epigramist :D

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: primavara in delta

Mesaj de craparulsef » 22 Ian 2010, 19:02

sebastian scrie:[quote="Paun Ion punema si pe mine pe lista marius :D si da ai dreptate cu pregatirile, si pe mine ma apuca febra lor inca din primavara dat fiind faptul ca doar odata pe an imi permit sa ajung acolo, iar listele le fac cu o saptamina inainte, iar cu doua zile inainte de plecare dupa ce am verificat masina la singe , imi fac o adevarata ikebana cu bagajele prin masina :)) mai mult ca sigur ca odata ajunsi acolo si dupa ce vom degusta din ce ai pus tu deoparte o vom scoate la capat cu tot sistemul de gandire al crapului si nu numai ;) <:-P sa ne ajute dumnezeu

Amin...asa sa fie. Palinca nu stiu sigur daca voi avea - posibil caci mai primesc si eu din miezul tarii - la noi se face doar tuica de corcoduse. Bun si bronzul! Dar sigur voi avea ceva, fie american, fie englezesc sau si mai sigur scotian sau cine stie din toate trei ca s-a mai intamplat!!!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 22 Ian 2010, 19:30

Sebi, vezi ca tu esti superficial?
Este vorba de caricaturist si nu de epigramist, stii tu, ala care deseneaza chipuri si fapte, amplificand defectele cu o tenta umoristica. Si nu am abandonat nici caricatura si nici desenul artistic, inca am ambele maini. Si mai am si minte la care inca n-am umblat :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Sebastian » 23 Ian 2010, 11:46

sorin1362 scrie:Sebi, vezi ca tu esti superficial?
Este vorba de caricaturist si nu de epigramist, stii tu, ala care deseneaza chipuri si fapte, amplificand defectele cu o tenta umoristica. Si nu am abandonat nici caricatura si nici desenul artistic, inca am ambele maini. Si mai am si minte la care inca n-am umblat :))
nai umblat incaaaa? :)) oooofff si eu care credeam ca... in fine =)) greseala mea,scuze nu am obs din prima ce maiastru ai desenat liniutele alea din tabelul in care sunt eu :)) curat caricaturist.reformulez pacat ca nu mai aplici aptitudinile tale de caricaturist in special in rev cu epigrame :)) si toate astea vis a vis de PRIMAVARA IN DELTA
=)) =)) :)) :))

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 24 Ian 2010, 23:13

Sebi, sa stii ca ma bate gandul sa scot o carte de caricaturi referitoare la delta, asa cum a facut cel pe care il consider Sfinxul caricaturii romanesti si totodata un mare pescar, regretatul Matty Aslan. In ziua de azi pot gasi mai multe subiecte decat avea la dispozitie maestrul.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Sebastian » 25 Ian 2010, 10:07

sorin1362 scrie:Sebi, sa stii ca ma bate gandul sa scot o carte de caricaturi referitoare la delta, asa cum a facut cel pe care il consider Sfinxul caricaturii romanesti si totodata un mare pescar, regretatul Matty Aslan. In ziua de azi pot gasi mai multe subiecte decat avea la dispozitie maestrul.
bravo,daca te hotarasti , sa stii ca din vara te pot ajuta ,daca nu cu o sponzorizare , :D macar cu niscaiva subiecte =)) acuma revenind la subiectul topicului,si sa fim in sfarsit ontopic, va anunt cu regrete -CRIZA MA INVINS :-< ~x( deci primavara in delta o sa cam iasa din schema.si totul caraborat cu sfaturile unor pescari mai experimentati care miau spus ca nu merita riscul, offf si clima asta data peste cap :-S

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 25 Ian 2010, 21:52

Subiecte am eu, am si ce predica. Imi trebuie doar un erou. Daca nu te superi si vrei sa ma ajuti, ai putea deveni un Tarzan sau un Spartacus al caricaturii in delta =)) .
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Sebastian » 26 Ian 2010, 10:14

sorin1362 scrie:Subiecte am eu, am si ce predica. Imi trebuie doar un erou. Daca nu te superi si vrei sa ma ajuti, ai putea deveni un Tarzan sau un Spartacus al caricaturii in delta =)) .
te ajut cu mare placere sorine, dar eu , poate nu stiai inca sau am omis sa iti spun, SUNT UN EROU :)) nu ai vazut ce vanzari sunt la tricourile cu mine, nu ai vazut pe strada femei disperate carand dupa ele o saltea, nu stiai ca eu am trei lansete cu care aporvizionez pe rind realul .metro si bila cu peste si etc samd. :)) si ce sa iti mai zic, tarzan spartacus e mic copii =)) :)) =)) nici macar nu gasesc un termen de comparatie.FORTA SA FIE CU TINE =))

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: primavara in delta

Mesaj de zamfi » 26 Ian 2010, 15:05

Imi pare rau Sebi ca te-a invins criza...De fapt ,cel putin mental, cred ca ne-a invins pe multi... ~x( Asta e ...Nasol e ca nu se vede nici o raza de speranta...Oricum nu cred ca e mare sfaraiala anul asta in primavara. O sa vedem la toamna , dupa un an care se anunta atat la propriu cat si la figurat ,foarte fierbinte! :-??

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Sebastian » 26 Ian 2010, 15:59

asta este din pacate :-< dar sa nu devenim tristi, sigur o sa gasim niscaiva surogate pina la delta din septembrie.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 28 Ian 2010, 21:37

sebastian scrie:asta este din pacate :-< dar sa nu devenim tristi, sigur o sa gasim niscaiva surogate pina la delta din septembrie.
Mai sebi, ce vorbesti tu de septembrie?,pai septembrie pentru un pescar inrait de dunare e ca si cum ar fi peste 3 ani.
zi si tu ca pina la iesirea din sept.vei mai face 4 iesiri daca nu chiar 5,sa intri si tu in rindul pescarilor de dunare.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 28 Ian 2010, 22:29

Paun Ion scrie:
sebastian scrie:asta este din pacate :-< dar sa nu devenim tristi, sigur o sa gasim niscaiva surogate pina la delta din septembrie.
Mai sebi, ce vorbesti tu de septembrie?,pai septembrie pentru un pescar inrait de dunare e ca si cum ar fi peste 3 ani.
zi si tu ca pina la iesirea din sept.vei mai face 4 iesiri daca nu chiar 5,sa intri si tu in rindul pescarilor de dunare.
Mai Sebi , dar in afara de tine Sorin si dl.Crapsef nu mai e nimeni pe aici,sint topicuri abandonate de un an ,sau nu stiu eu sa ma orientez bine in forum.

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 29 Ian 2010, 04:14

Bravo, Ionica!
Ai sesizat o treaba, dar tu pe unde mi-ai umblat pana acum? Craparulsef, caruia noi ii spunem de o vreme Marius(ai lipsit la acea lectie), e inghetat bocna. Nu se mai plange de cotele Dunarii, probabil nici nu a mai plecat cu barca pe nu stiu unde. Sta la gura sobei, asculta crivatul si face te miri ce monturi.
Cu Sebica ce ma mai intretin si ne facem vremea asta mai usor de trecut.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”