primavara in delta

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: primavara in delta

Mesaj de cosmin mihut » 31 Mai 2010, 20:27

craparulsef scrie:De maine, nu mai postati aici caci vine vara!!! =))
Pai dupa primavara vine vara ...deci urmam si noi cursul ca si mama natura...
MERCEDES S

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de pharaoh » 31 Mai 2010, 20:32

Rog deschiderea unui topic "Vara in Delta" :D
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 31 Mai 2010, 21:53

pharaoh scrie:Rog deschiderea unui topic "Vara in Delta" :D
M-ai bine ii spunem,,, Vara in Delta inundata,,,

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 31 Mai 2010, 22:01

Mai bine mergeti in padure...
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: primavara in delta

Mesaj de bogdan25 » 31 Mai 2010, 22:25

mai bine la garla :))

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Sebastian » 01 Iun 2010, 05:23

pharaoh scrie:Rog deschiderea unui topic "Vara in Delta" :D
eiii,nerecunoscatorilor,dar cind ati inghetat azi iarna la gura sobei si dadeati zapada jos de pe acoperis,nu ziceati asa, si mai ingurgitati cite un"ceai cald" de pe aici ,era bine ,aii?aud? :D era sa spun -bine ca a trecut si asta dar cind ma uit afara... :-< din lac in putz.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: primavara in delta

Mesaj de cosmin mihut » 01 Iun 2010, 09:03

Pai numa trebuie Sebi sa modifici o liniuta si scrii primavara -vara ca in moda ,si cand trece vara toamna -iarna ,mergem si noi dupa tendintele modei frate :))
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: primavara in delta

Mesaj de craparulsef » 01 Iun 2010, 12:37

cosmin mihut scrie:Pai numa trebuie Sebi sa modifici o liniuta si scrii primavara -vara ca in moda ,si cand trece vara toamna -iarna ,mergem si noi dupa tendintele modei frate :))
Da spaga...da spaga daca vrei asa! Daca nu, gata a venit vara :!! ...si subtopicul se inchide pana la anul. >:)
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: primavara in delta

Mesaj de cosmin mihut » 01 Iun 2010, 13:05

Bine herr,din partea mea cum vrei .
MERCEDES S

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 14 Iun 2010, 23:37

fratilor scriu aici ca mi se pare mai potrivit,asa cum stiti am venit din delta,a fost o expeditie grea care s-a transformat intr-o adevarata cursa contracronometru pt gasirea unei locatii de campare pt aprox10 corturi,in conditiile actuale,cam imposibil,stiam de Perivolovca insa nu m-am obosit sa merg acolo , stiam ca n-are cum sa fie liber,fratilor m-am plimbat 7 ore cu barca in sus si-n jos pe Dunare sa gasesc un loc de campat si asta impreuna cu sotia si copiii, imaginati-va #:-S !intr-un final pe la 6 seara gasesc un loc pe o bucla cam pe la km.42,care se preta la tabara insa era riscant,daca crestea apa 4 cm eram inundati,fiind tarziu am hotarat sa ramanem acolo fie ce-o fi;a doua zi a venit trupa,va spun ca mai toata lumea era cu inima cam stransa,ce ne facem daca ne inundam ?toti stateam cu ochii pe cote,emotii mari ce mai :D ,pana la urma Dumnezeu a tinut cu noi si nu am fost inundati decat in ultima seara cand a trebuit sa mutam cateva corturi,se formase un mare rau prin mijlocul taberei :D ,vreau sa va spun ca toata lumea a fost jos palaria,mai ales ca au fost cu noi si cateva cucoane la care nu ma asteptam sa se adapteze la conditiile astea,m-am inselat;peste s-a prins ceva,unii mai mult altii mai putin insa suficient de bors,saramuri,prajeli,a predominat somnul,crapul ca si inexistent(bine nici nu ma mira la apele astea )doar un ciortanel de un kil juma ~x( cred ca sinucigas si albitura de bors cat cuprinde,stiuca nexam,ceva lin taman bun pt bors,avat, etc,s-au lut 2 bucati frumusele la clonc dar l-am cautat de mi-a venit spumele aproape 10 km in aval, de si noaptea dadeam din mana :)) una peste alta sant f.multumit de ieseala asta,oamnei de nota 10,va pun si niste poze care le-am facut eu,pt poze mai multe stiti unde sa va uitati :D ,sa nu va asteptati la mine sa fiu de categoria lui nea Ion la poze ca nu le am cu astea
114.JPG
Fişiere ataşate
128.JPG
127.JPG
117.JPG
116.JPG
115.JPG

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 14 Iun 2010, 23:48

stai asa ca va mai pun :D
Fişiere ataşate
134.JPG
123.JPG
130.JPG
119.JPG

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 14 Iun 2010, 23:58

nu stiu de ce nu pot posta prea multe asa ca le pun pe bucati
Fişiere ataşate
159.JPG
143.JPG
si juniorii
si juniorii
seniorii
seniorii
137.JPG

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 15 Iun 2010, 00:51

Super, Costine, super... vezi ca poti... Nu asteptam Columbia pictures ori Paramount, deasemenea pictures. Ne-ai incalzit frate... canicula de afara e zero. Mai pune poze de-ale tale, ca pe alea multe, personal, le-am vizionat deja. :D
Si mai povesteste-ne, cu ce ati prins frumusetile de somni, cum ati petrecut seara in jurul focului, cum se poate cumpara niste vin de Niculitel, ceva evenimente hazlii, hai, nu astepta sa ti se traga cu clestele... :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de pharaoh » 15 Iun 2010, 01:46

Frumosi somoteii....le-ai dat clasa cu capturile alea :)).
Frumoasa iesire. Cum v-ati descurcat cu tantarii? Intreb pentru ca sunt curios daca pe apele astea sunt mai activi decat de obicei. Pe mine m-au rupt ieri pe balta, ziua-n amiaza mare la umbra. Pana mi-am adus aminte ca am in roata de rezerva ascuns de anul trecut un "raid outdoor" :)).
Ai ajuns si pe Dranov pana la urma??
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 15 Iun 2010, 11:58

salutare baieti,va rog sa ma credeti ca in expeditii de genul asta unde sant organizator,pescuitul e pe locul 2 pt mine,eram cu gandul numai la apa,toti ma intrebau ce facem daca creste apa,ce puteam sa le zic,ca ne urcam in copaci pana vine vaporasul =)) ?nu ,ii linisteam dar in sinea mea nu eram convins de ce ziceam :D ,la somn s-a dat cu toate momelile posibile,credeti ca eu mai stiu la ce-a mers mai bine,este o poza in care curat niste babusca ,uitati-va acolo unde era apa asa va dati seama de gravitatea situatiei,vorbeam zilnic la Sulina la PF si ne spuneu ca fenomenul de crestere e amplificat si de vantul dinspre mare care tine apele pe loc si le umfla la varsare,ma rog pana la urma a fost bine,Mariuse binenteles ca am ajuns pe Dranov,practic pe acolo am venit si am plecat,am si pescuit pe el unde s-au luat ceva somocari,se faceau schimburi la barci cu echipaje care plecau pe rand,va mai pun ''neshte'' poze :D
156.JPG
Fişiere ataşate
149.JPG
155.JPG
144.JPG
151.JPG
148.JPG
157.JPG

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”