RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 24 Iun 2010, 21:50

sorin1362 scrie:Costine, se vede de departe ca Ionica nu a vazut Lebada pana acuma. Ma refer la hotel nu la gratioasa pasare. Are timp, dar trebuie sa renunte la masina si rulota. Confirm locatia, ... mai da ce modificari... Pe cand am fost eu pe acolo, parca nu erau bolovani si betoane, si nici alge. Era un loc foarte bun pentru salau si avat. Acolo am vazut si cel mai mare avat (nici la televizor n-am vazut asa ceva) prins de niste prieteni din Bucuresti. Era enorm, cred ca avea peste 10kg, o frumusete.
...........................................................................................................
Nu am fost bre,decit in zonele unde ai acces cu masina,(stiam ca in zona hotelului au pescuit,,dar de ce sa zic de locatie ,daca nu am fost niciodata acolo si stiam ca Dunareanu stie m-ai bine zona) Am timp sa o vad ,,dar deocamdata,a-si vrea sa revad Insula Mica a Brailei ,,care e tot o Delta si de care ma leaga multe amintiri.Delta o pot cutreiera oricind,,dar Insula Mica e m-ai problematic (acu, daca a-si avea o barca ,,acum ar fi bine ,,ca e toata inundata) mergi ca pe bulevard.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de pharaoh » 24 Iun 2010, 22:03

Frumosi pesti, frumoase eliberari. Da` daca baietii tot sunt asa sportivi n-ar strica pe viitor sa aiba la ei si o saltea de primire ca lumea, eventual si un dezinfectant. Sa fie tot tacamul complet. Cam greu sa-si mai revina saracii dupa ce-i dai cu capul de pamant. Zic si eu...
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de iorgu » 24 Iun 2010, 22:29

pharaoh scrie:Frumosi pesti, frumoase eliberari. Da` daca baietii tot sunt asa sportivi n-ar strica pe viitor sa aiba la ei si o saltea de primire ca lumea, eventual si un dezinfectant. Sa fie tot tacamul complet. Cam greu sa-si mai revina saracii dupa ce-i dai cu capul de pamant. Zic si eu...

Baietii buni (adica ei) nu sunt pregatitii ca pe baltile de C&R. Pur si simplu au vrut sa-i dea drumul si sunt sigur ca cel mai potrivit loc este pe locatii necontrolate. In baltile monitorizate, multi dau drumul din constrangere, sau si mai rau il mascheaza in fel si chip. Personal acum un an de zile nu concepeam sub absolut nici un motiv sa dau drumul la capturi de ,,top''. Acum ,,DA''.
De acord cu salteaua si sprayul, dar nu cunosc si nu am auzit sau citit sa plece cineva in Delta cu aceste accesori [-x Oare ma insel :-?
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 24 Iun 2010, 22:33

nu le-avem noi coane cu saltele de primire,sprayuri,alea ,alea,pai ce dracu',noua ne place salbaticia,ce ma intereseaza pe mine baltile patronilor,astia mari se prind rar si dáia le si dam drumul,eu am scris mai demult ca la bucatile peste 10 kile le eliberez,dar nu m-a crezut nimeni,oricum de obicei la o partida se prind cam 10-15 bucati pe tabara pe la media de 5 kile,la fix pt. bors,prajeli,saramuri,tot tacamul,nu ma lua prietene cu saltele ca nu le am cu astea si nici nu le voi avea vreo data !

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de pharaoh » 24 Iun 2010, 22:38

Am zis si eu, n-am dat cu parul. Daca tot am de gand sa eliberez pestele, macar s-o fac ca lumea. Nici eu n-am zis ca eliberez tot ce prind si umblu cu saltelele dupa mine prin delta. Dar am inceput sa ma-nvat cu ele. Si nu muşca :P.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 24 Iun 2010, 22:40

n-or musca ele dar daca-mi explici rolul lor poate le voi lua in consideratie,dar m-as mira sa poti :D

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 24 Iun 2010, 22:44

Salteaua e un accesoriu de parada si de cine mi-s eu. Daca esti grijuliu cu un crap destinat gratierii, il poti pune in iarba moale a deltei, care ii va aduce mai putine prejudicii decat o saltea.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de pharaoh » 24 Iun 2010, 22:50

Are rol de protectie. In primul rand nu mai trantesti crapul pe pamant, ciment, pietris, etc. Mai ales ca are "prostul" obicei de a se zbate cand te-astepti mai putin. Sa-i protejezi solzii si mucusul pana in momentul eliberarii ( faci asta umezind salteaua in prealabil).

Sorine, de acord. Si ce e rau daca am gasit un accesoriu care ma ajuta la chestia asta?
Ultima oară modificat 24 Iun 2010, 22:52 de către pharaoh, modificat 1 dată în total.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 24 Iun 2010, 22:51

aici tizule , I-) :-B ai dreptate
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Sebastian » 24 Iun 2010, 23:01

dunareanu scrie:n-or musca ele dar daca-mi explici rolul lor poate le voi lua in consideratie,dar m-as mira sa poti :D
pai e simplu raspunsul.pt .respect. :D nu imi spune dunarene ca nu ai auzit sau vazut maimutici cu scutece ,sau absorbante pt catei[tele]in magazinele de gen petshoop. :D parca il si vizualizez pe domnul crap cu isi strange frustrat buzele dupa o tura de spray dezinfectant[in special ala de dunare ,salbatic in general].asta este sublim cind faci expeditii de lunga durata in delta[ in salbaticie ,in general]poti sa faci orice [in limitele bunului simt] sa incerci orice ,sa iti pui sau nu saltea de primire ,in cazul de fata.Dar, nu stiu mie personal mi se pare chiar asa o chestie trasa de coada care nu are nici in clin nici in mineca cu respectul fata de crap.[si cunosc persoane care dau la crap cu bomba si il aseaza pe urma pe salteaua de primire ,udata in prealabil].asta nu inseamna ca nu respect optiunea fiecaruia.peace :D

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de dunareanu » 24 Iun 2010, 23:13

nu e vorba coane de vreun clinci cu nimeni,insa pt mine e un accesoriu cvsinefolositor :)) poate fi util in baltile pt concurs unde crapii de 10 kile zici ca sant de 2 :)) asa slab drill ai cu ei,pai saracii stiu deja lectia,ma scoate, ma pune la soare confort 5 stele,imi face toaleta si gata inapoi,pai si eu a-si face asa in locul lor =))

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de cosmin mihut » 26 Iun 2010, 13:18

Costine asta-i adevaratul respect pentru crap ,primirea cu bratele deschise >:D< un :-* si :-h ,dar asa fac aia pe lacuri noi care mergem incarcati de vai de noi numai accesoriile alea ne mai lipsesc ...este suficient un mincioc mare cu ochiuri mici sa nu se raneasca SEFUL ...
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de craparulsef » 27 Iun 2010, 01:32

Caut sponsor pentru 4 saltele de primire, englezesti, cu pernutele pe stanga, autogonflabile, si cu buzunaras in dreapta pentru spray dezinfectant...de preferinta pe baza de acool 98% de fabricatie ruseasca. Promit sponsorului reclama dezinteresata! A nu se intreba...la ce le folosesc!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 18 Iul 2010, 07:26

ce ziceti fratilor nu a venit timpul sa mai postam ceva si de crap #:-S sau voi v-ati reprofilat? :-/
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de craparulsef » 19 Iul 2010, 01:25

sorprodan scrie:ce ziceti fratilor nu a venit timpul sa mai postam ceva si de crap #:-S sau voi v-ati reprofilat? :-/
Din respect, de data asta pentru tine...fa tu onorurile si pune tu o imagine cu crapul prins de tine, pe Dunare saptamana asta, ca eu nu prind decat din astea...dar ma bucur si pentru ele!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”