RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 12 Noi 2010, 06:11

sub apa,,,,,,,,,,,,,,,,, :-B
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de gogu steriade » 12 Noi 2010, 09:57

sorprodan scrie:sub apa,,,,,,,,,,,,,,,,, :-B
atunci pana prinzi un crap nu mai beli ciortaniiiiiiiiii ! :-B
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 12 Noi 2010, 21:54

gogu steriade scrie:
sorprodan scrie:sub apa,,,,,,,,,,,,,,,,, :-B
atunci pana prinzi un crap nu mai beli ciortaniiiiiiiiii ! :-B
pai cine a belit bre,,, un ciortan,,,de ce tragi concluzii pripite,,, ce ti- la-m pus pe tigae ,,,,, dao dracu de treaba,,,,, du-te ba la medic,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :-B
12112010766.jpg

eu nu pescui de foame prietene,,,,,,,,,,,,,,,,,deci nu ma compara pe mine cu tine :-t
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de gogu steriade » 12 Noi 2010, 22:23

hai ca tiai mai revenit :P , da si asta tot ciortan sa cheama ! :-B jurate ca lai eliberat si pasta ? =((
pss
io nu ma compar cu matale bre ca nam barca si nu prind peste ca nam noroc si sunt pacatos ! #:-S da cand oi pescui io da foame matale o sa sa vinzi nisip pa plaja ! <:-P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 13 Noi 2010, 07:32

daca zici tu,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, [-x
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 13 Noi 2010, 18:56

sorprodan scrie: ,,,,, dao dracu de treaba,,,,, du-te ba la medic,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :-B
Bre, Prodane, ai devenit cam buruienos la gura, ori de vina or fi scandarile din "tribune"? Ne prezinti tot soiul de pesti prinsi la vintir (dupa cum singur ai afirmat), ori prin alte metode nu tocmai ortodoxe... si toti aplauda crezand ca esti tatal pescarilor. Rogu-te sa fii corect, ca se stie: ANUL ASTA S-A PRINS NUMAI MARUNTIS!!! ADICA LA UNDITA, LA LANSETA...in rest, celelalte metode, ori ce s-ar putea prinde in Dabuleni prin orice metoda... nu cred ca isi au locul in acest forum... mai ales ca e vorba si de RESPECT !!!
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 13 Noi 2010, 19:03

DIN RESPECT, intreb baietii ; " sa mai postez sau nu ? pe acest forum? "?????????????????????? :-@
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 13 Noi 2010, 19:39

Prodane, nu te-a oprit nimeni sa postezi..., dar in limita decentei. Si ma rog, pe care baieti ii intrebai? Pe aia din sindicat?
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de gogu steriade » 13 Noi 2010, 19:45

sorprodan scrie:DIN RESPECT, intreb baietii ; " sa mai postez sau nu ? pe acest forum? "?????????????????????? :-@
cum sa nu mai postezi ? @-) cee, iesti nebun #-o ,io cu cine ma mai joc ? >:D<
Ba Prodane nu sa da asa ultimatum ma [-x .sa te invat io ca si pa mine ma facut in tot felu astia si mia dat si avertismente ! ;) zici asa : sa moara bibescu in chiloti tanga =(( daca va mai pun io poze deocheate sa va vad mancavas coliva voastra cu ce va mai clatiti pa ochi ! :-< si sa nam parte da bubulina si vecina da la 2 daca nu va fac da handel pa blogu lui nea Ion ca sunteti ofticosi si invidiosi ! =(( uscamisar degetele la tastatura daca va mai scriu vro vorba da duh ca ma vanati ca pa porci mistreti :-SS sa ma faceti da kko si daca vedeti ca nu merge ma faceti de r@hat turcesc ! :-S Avelo bahtalo ura si la gara vere ca sa furat dastul pacile ! :^O
ai inteles mancatiash cum da un ultimatum ?! ;)
pss
vezi ca ultima data cand am dat ultimatum pa un sit mia dat cado ban permanent ! :x aici ie moderi mai blanzi. (:| mai mult da 1 luna nai cum sa iei si la 6 luni sa prescrie ! <:-P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de gor965 » 13 Noi 2010, 20:04

Nu vreti mai bine sa discutati chestii de-astea la Diverse ? :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorprodan » 13 Noi 2010, 20:30

gor965 scrie:Nu vreti mai bine sa discutati chestii de-astea la Diverse ? :-?
d-ale DUNARII
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de AcidAzotic » 14 Noi 2010, 20:35

sorin1362 scrie:Prodane, nu te-a oprit nimeni sa postezi..., dar in limita decentei. Si ma rog, pe care baieti ii intrebai? Pe aia din sindicat?
Nu ii intreaba pe aia din sindicat , ci pe aceia care mai prind din cand in cand peste prin metode ortodoxe ,pe dunare .
Prodane din punctu meu de vedere , a-l unui pescar de dunare poti posta oricand .

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de AcidAzotic » 14 Noi 2010, 20:48

Am intervenit in aceasta disputa pt. ca m-a deranjat remarca ,ca se stie ca in aceast an s-a prins numai maruntis.De unde se stie?

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de sorin1362 » 14 Noi 2010, 21:55

AcidAzotic scrie:Am intervenit in aceasta disputa pt. ca m-a deranjat remarca ,ca se stie ca in aceast an s-a prins numai maruntis.De unde se stie?
Esti cam acid azotic-ule, dar fi acid si dupa ce citesti tot ceea ce s-a scris si dupa ce vorbesti si cu altii care au pescuit anul acesta in Delta Dunarii (vezi titlul topicului). Intr-adevar, au mai intrat accidental si bucati mai acatari, dar doar atat... ACCIDENTAL. "Remarca" nu este numai a mea, ci si a celor care au pescuit anul acesta pe cele trei brate ale deltei. Atentie inca odata, e vorba despre Delta Dunarii, impanzita de canale inchise, si din care inundatiile au sos tot maruntisul in cele trei brate ale Dunarii. Si inca ceva : este o realitate, nu o remarca ;)
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de AcidAzotic » 14 Noi 2010, 22:59

Paun Ion scrie:Deschid acest topic pentru toti iubitori pescuitului la Dunare si in Delta. Pentru noi pescari de Dunare o iesire in Delta (din experienta mea )nu cantitatile de peste prins ne intereseaza,ci conteaza foarte mult sa mai scapam de stresul acumulat, stiu ca aproape toti visam la captura vieti,dar stiu ca nu visam, la frigidere si congelatoare pline cu peste prins la ultima iesire. Si mai stiu ca multi nu au posibilitate de a merge poate decit o data sau de doua ori la Dunare pe an. Sa ne tina dumnezeu sanatosi ,eu unu ,voi incerca sa alimentez cu poze si clipuri,visul nostru .Subiectul se invirte in jurul crapului de Dunare si al peisajului care ne hraneste sufletul.
Nu am o pregatire asa grozava ,ultima scoala absolvita este o scoala profesionala si din ce a scris nea Ion aici ,am crezut ca este vorba despre dunare dar se pare ca m-am inselat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”