STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de zamfi » 10 Noi 2010, 19:20

Multumesc Sorin pentru aprecieri si pentru intentia laudabila . O moderare cu mult bun simt .

Eu consider subiectul incheiat si deoarece nu pescuiesc des in Delta Dunarii o sa ma retrag usurel,usurel ( sa nu se prinda lumea ) de pe acest topic... :D Legat de colegul de forum ,asa cum am spus, e totul ok deoarece nu vom mai avea ocazia sa conversam .Cel putin din punctul meu de vedere .
In rest doresc o seara buna la toata lumea . **==

Avatar utilizator
cosmin79
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Mai 2010, 14:25
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de cosmin79 » 10 Noi 2010, 20:10

E usor sa jignesti si apoi sa te retragi ...usurel. BARBATULE!!! :lol:

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorprodan » 10 Noi 2010, 20:11

craparulsef scrie:
sorprodan scrie:ahaaaaaa,,,,,,,,,,,,,,,, deci se prinde bine la sticla ?sau la borcan?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, =))

Daca cumva ţi s-a parut ca este borcan şi nu sticlă uite una prinsă tot ieri la vobler ... şi dacă vrei îţi trimit două poze pe privat, numai sa fiu sigur ca ai extraveralele lângă tine! =))
nu stii cu cine stai de vorba,,,,,,,,,, MAESTRE
Fişiere ataşate
09102010664.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de cosmin mihut » 10 Noi 2010, 20:20

Bravo Sorine ,faina stiuca.Zamfi nu fii suparat chiar pe nea Mircea este un om de calitate ,si tu la fel ,si fa bine nu te retrage de pe forum,ca doar esti ardelean ,si eu stiu ca ardelenii nu se retrag asa cu una cu doua din nimic sau din nimicuri....
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 10 Noi 2010, 21:02

Să-i răspund, să nu-i răspund, mai bine nu ... că şi aşa a plecat din "Delta Dunării" ... e mai tânăr, e mai iute, e ardelean, are o colecţie "cu cele mai tâmpite lucruri" ... poate în momentul ăsta îi pare rău, sau poate nu ...... să-mi fac oare griji că nu aş fi pescar sportiv?
Da poate se-ntoarce după şocul cu poza, sper să nu-l fi afectat prea tare ... ce vină port eu că nebuna s-a repezit la tirbuşon într-un mod oribil, era de inox, tirbuşonul, lucea ca meppsul, din nefericire atârna de sticlă, s-a repezit, gură mare frate, gură bogată, ce de dinţi! Si acum sta cu sticla-n gură ... la uscat, da numa capul pentru trofeu, ca restul ... am făcut o malasolcă, în semn de respect pentru drăgălăşenia ei naturală. Oare o să mă ierte cândva colegul de pe forum, măcar o literă micuţă să-mi adreseze şi mie, să nu mă simt singur printre pescarii sportivi, o să-mi fie dor, cred, da nu sunt sigur... pa!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 10 Noi 2010, 21:06

sorprodan scrie:...nu stii cu cine stai de vorba,,,,,,,,,, MAESTRE
Păi chiar nu ştiu... da ştiuca e frumoasă !!!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorin1362 » 10 Noi 2010, 21:12

cosmin79 scrie:E usor sa jignesti si apoi sa te retragi ...usurel. BARBATULE!!! :lol:
Cosmine, jignirile au fost reciproce. Ar fi doua variante in rezolvarea problemei:
1. Vor bate 5 si se vor impaca;
2. Se vor ignora si totul va fi dat uitarii.
Eu, unul, as prefera prima varianta. In oricare din cazuri ar fi bine ca spectatorii din "tribune" sa dea dovada de echidistanta, fara petarde, fumigene si scandari gen m...ie... :D
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 10 Noi 2010, 21:20

sorin1362 scrie:...jignirile au fost reciproce...
Ale mele au fost mai ... frumoase !!! =))
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorin1362 » 10 Noi 2010, 21:25

craparulsef scrie:
sorin1362 scrie:...jignirile au fost reciproce...
Ale mele au fost mai ... frumoase !!! =))
:P :P :P
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de zamfi » 10 Noi 2010, 22:45

cosmin mihut scrie:Bravo Sorine ,faina stiuca.Zamfi nu fii suparat chiar pe nea Mircea este un om de calitate ,si tu la fel ,si fa bine nu te retrage de pe forum,ca doar esti ardelean ,si eu stiu ca ardelenii nu se retrag asa cu una cu doua din nimic sau din nimicuri....

Cosmine draga am spus ca ma retrag usurel (adica nu de tot si nu din prima :)) ) de pe acest topic ,nu de pe forum! In nici un caz de pe forum ,nu de alta dar imi place pe aici spre disperarea ,se pare , a unor barbati adevarati =))
Dar s-ar putea sa mai stau si pe topicul asta putin ca imi este simpatic Sorin si prea ma provoaca...
Ultima oară modificat 10 Noi 2010, 22:56 de către zamfi, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de zamfi » 10 Noi 2010, 22:46

cosmin79 scrie:E usor sa jignesti si apoi sa te retragi ...usurel. BARBATULE!!! :lol:
=D> =D> =D>

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorin1362 » 10 Noi 2010, 23:28

zamfi scrie:... imi este simpatic Sorin ...
Aline, care din ei? :D
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorin1362 » 11 Noi 2010, 00:13

sorprodan scrie: nu stii cu cine stai de vorba,,,,,,,,,, MAESTRE
Maestre, se pare ca te balbai iar (dupa cum spuneau unii care pun petece-n gauri)... deci ai mai postat poza asta tot pe acest topic in data de 29.oct.ora 08.33 si pe "Dunarea" in data de 09.oct.ora 22.09. Macar daca schimbai pozitia =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de zamfi » 11 Noi 2010, 16:41

sorin1362 scrie:
zamfi scrie:... imi este simpatic Sorin ...
Aline, care din ei? :D
Asta-i intrebare retorica ,nu ? :D

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 12 Noi 2010, 18:01

Continuare ...

Aşa cum am promis, voi continua în primul rând, cu nălucile prezentate în imaginea "la pachet", postată anterior şi care au făcut obiectul unor testări în lacurile Roşu şi Roşuleţ începând cu data de 04.11.2010 şi până în prezent...
Voi încerca pe scurt o prezentare a voblerului - GoldStar Vertic, 6 cm. - care se prezintă dacă nu mă înşel sub şase coduri de culoare, din care în trusa personală nu am decât două modele ... unul pe fond auriu respectiv celălalt pe fond crem spre argintiu. În primul rând demn de remarcat este faptul câ în ciuda dimensiunilor relativ mici acestea produc vibraţii puternice, mai ales în momentul forţării pe distanţe scurte în linie dreaptă, dar şi vibraţii ce se pot percepe pe vârf să spunem in situaţie de trolling.
Mi s-a părut mai prinzător cel de culoare crem-argintie să spunem. Nu la fel de lipsit de importanţă este faptul că după părerea mea nu sunt tocmai rezistente în timp dacă suportă nenumărate atacuri ale ştiucii, acest lucru fiind compensat cumva de preţul de vânzare relativ scăzut. Astfel vopseaua cu care sunt acoperite se cojeşte uşor! Le recomand totuşi, chiar e bine să avem 2-3 astfel de modele în trusa noastra. Adaug faptul ca la modelul auriu am înlocuit triplele originale cu triple Gamakatsu nr.4 iar la unul din cele două argintii am exagerat puţin şi pe spate am montat o triplă nr.2 de la aceiaşi firmă ... se pare că a fost o mutare inspirată într-o perioadă în care ştiuca nu mi s-a părut a avea un atac hotărât apucând mai degrabă numai de tripla de pe spate, foarte rare ocaziile în care înghiţea tot voblerul. Triplele originale nu mi-au inspirat încredere!
În continuare ...
Ultima oară modificat 12 Noi 2010, 19:09 de către craparulsef, modificat 1 dată în total.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”