STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de Sebastian » 07 Dec 2010, 10:18

aha,deci asa zici?pai de ce nu spusei mai repede bre jupine ca tu PESCUIE si in delta.asa mai vii de acasa.bravo ,respect , succes si noroc la peste,carele este el.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de gor965 » 07 Dec 2010, 11:08

sorprodan scrie: maestre , daca impresia despre mine v-ati facut-o ,,,,,, ar fii timpul sa o cam schimbati ,bre,,, nu d-aia dar subsemnatul pescuie si prin delta ,asa ca am fost bucuros ca l-am gasit acolo,,,,,,,,,,,,,,,,,pe peste,,,,,
Era sa fac infarct...aproape c-ai postat la subiect ! :))
Mestere, cand te mai intreaba cineva ceva legat de ce postezi matale , raspunde bre direct...n-o mai da in povesti de adormit bunicii ! ;)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorprodan » 07 Dec 2010, 19:10

gor965 scrie:
sorprodan scrie: maestre , daca impresia despre mine v-ati facut-o ,,,,,, ar fii timpul sa o cam schimbati ,bre,,, nu d-aia dar subsemnatul pescuie si prin delta ,asa ca am fost bucuros ca l-am gasit acolo,,,,,,,,,,,,,,,,,pe peste,,,,,
Era sa fac infarct...aproape c-ai postat la subiect ! :))
Mestere, cand te mai intreaba cineva ceva legat de ce postezi matale , raspunde bre direct...n-o mai da in povesti de adormit bunicii ! ;)
asa am sa fac maestre dar am postat de pe un PC al unui prieten , nu prea ma pricep la butoane insa mulinetele mi se potrivesc ca o manusa,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,pescuitul la fel,,,,,,,,,,,,,,acum sunt pe DUNARE la KM 345
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 08 Dec 2010, 11:05

Mamă, măiculiță!Ce a ieșit din voblerele mele! X-( La ce naiba să mă mai străduiesc eu? :-?
Mă gândesc că subiectul cu ştiucile deltaice nu vă place, fapt pentru care voi face cred, un alt subtopic cu bibanii deltaici să vedem atunci @-)
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de Sebastian » 08 Dec 2010, 11:40

craparulsef scrie:Mamă, măiculiță!Ce a ieșit din voblerele mele! X-( La ce naiba să mă mai străduiesc eu? :-?
Mă gândesc că subiectul cu ştiucile deltaice nu vă place, fapt pentru care voi face cred, un alt subtopic cu bibanii deltaici să vedem atunci @-)
mariuse nu te lasa doborit.valorile ies la suprafata pina la urma.te asigur ca suntem multi care asteptam cu nerabdare sfaturi si informatii de la tine.tineo tot asa **==

Avatar utilizator
cosmin79
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Mai 2010, 14:25
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de cosmin79 » 08 Dec 2010, 22:21

craparulsef scrie:Mamă, măiculiță!Ce a ieșit din voblerele mele! X-( La ce naiba să mă mai străduiesc eu? :-?
Mă gândesc că subiectul cu ştiucile deltaice nu vă place, fapt pentru care voi face cred, un alt subtopic cu bibanii deltaici să vedem atunci @-)


Asa capitane, cearta-i !!! =D> ...da nu prea tare. :))
Eu sunt sigur ca mai aveti multe de postat si marturisesc ca verific in fiecare zi sa vad daca a mai scris cineva vreun secret,cat de mic, despre dintoasa. :D

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 12 Dec 2010, 20:44

Din data de 10 decembrie sunt posesorul unei noi lansete de casting - Airrus Puls R 1.98 m - pe care am montat "bătrâna" mea mulineta Quantum Tempo ... vom vedea poate diferența. Până în prezent acest ansamblu nu a întâlnit decât mârliţe şi bibani. Pentru moment pot afirma doar că precizia lansării este evidentă ...
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de sorprodan » 13 Dec 2010, 09:05

frumos maestre,,,,,,,,,,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de ionutniculae » 16 Dec 2010, 00:15

craparulsef scrie:Din data de 10 decembrie sunt posesorul unei noi lansete de casting - Airrus Puls R 1.98 m - pe care am montat "bătrâna" mea mulineta Quantum Tempo ... vom vedea poate diferența. Până în prezent acest ansamblu nu a întâlnit decât mârliţe şi bibani. Pentru moment pot afirma doar că precizia lansării este evidentă ...
cam bine, la cat mai multe megacapturi
Never give up

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de cosmin mihut » 18 Dec 2010, 20:40

craparulsef scrie:Din data de 10 decembrie sunt posesorul unei noi lansete de casting - Airrus Puls R 1.98 m - pe care am montat "bătrâna" mea mulineta Quantum Tempo ... vom vedea poate diferența. Până în prezent acest ansamblu nu a întâlnit decât mârliţe şi bibani. Pentru moment pot afirma doar că precizia lansării este evidentă ...
Da, faina scula iti doresc multe ,multe capturi sa ai cu ea .
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 22 Dec 2010, 19:54

Azi, după o zi întreagă de căutări, prin ceață, am reușit spre final o singură mârliţă ... #:-S
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de ionutniculae » 22 Dec 2010, 23:17

mircea eu zic ca tot e bine, pana la urma dai tu de aia ;)
Never give up

Avatar utilizator
pescarugigel
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 13 Aug 2010, 23:11
Localitate: bucuresti

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de pescarugigel » 23 Dec 2010, 13:53

sebastian scrie:te asigur ca suntem multi care asteptam cu nerabdare sfaturi si informatii
cosmin79 scrie:Eu sunt sigur ca mai aveti multe de postat si marturisesc ca verific in fiecare zi sa vad daca a mai scris cineva vreun secret,cat de mic, despre dintoasa.
Ce se-ntimpla dom`le cu dintoasa,a ramas asa in..."coada de peste"? :D Asteptam cu interes continuarea. Multumesc si fir intins! PS. Eventual si niste lamuriri la neclaritatile pe care le avem,cel putin eu. :D

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de craparulsef » 24 Dec 2010, 10:01

pescarugigel scrie:...Ce se-ntimpla dom`le cu dintoasa,a ramas asa in..."coada de peste"? :D Asteptam cu interes continuarea....
PS. Eventual si niste lamuriri la neclaritatile pe care le avem,cel putin eu. :D

Dinţoasa e din ce în ce mai dificil de păcălit ... apa s-a răcit, stă pitulată sub plauri la adâncimi de aproximativ 3,5 metri ... unde stau ascunși şi cărăşeii ... După cum bine știți acea zonă, de maxim 1 m de apă fără vegetație submersă, cu rădăcinile plaurului deasupra şi cu ceva bahnă pe fund, așa ca o păturică, cu apă relativ călduță protejează acum mărunțișul devenind în același timp şi sala de mese a dinţoasei! Ne apropiem ușor cu bărcile de astfel de zone, ne fixăm după care lansăm, monturi de fund sau cu plută de cârligul cărora spânzurăm câte un cărăşel sau o babușcă, ce reușim să găsim...
Alte eventuale lămuriri la eventuale neclarități, presupun întrebări concrete la care să sperăm că ne vom pricepe a răspunde.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
pescarugigel
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 13 Aug 2010, 23:11
Localitate: bucuresti

Re: STIUCA IN DELTA DUNARII !!!

Mesaj de pescarugigel » 24 Dec 2010, 11:13

craparulsef scrie:Alte eventuale lămuriri la eventuale neclarități, presupun întrebări concrete la care să sperăm că ne vom pricepe a răspunde.
Va salut si va multumesc pentru amabilitate.Ma bucur ca v-am prins,vor urma si intrebarile.Pregatiti-va! :D Presupun ca acum sinteti ocupat asa ca...va urma. Va doresc tuturor CRACIUN FERICIT !

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”