Sulina

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
brad
senior
senior
Mesaje: 156
Membru din: 08 Feb 2011, 18:31

Re: Sulina

Mesaj de brad » 22 Feb 2011, 20:34

Buna seara newa Mircea,
nici o captura nu este de pe nici unul din cele 2 locuri pe care noi le frecventam......sunt capturi "razlete" in zile in care plasele sau vintul ne impiedicau sa desfasuram o activitate "sustinuta"......dar poate e mai bine sa ma opresc pt ca urmau CAPTURILE....cele care cu siguranta ar fi creat polemici......oricum pozele sunt din categoria "era pe cind nu se vedea,azi o vedem si nu e ."

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 23 Feb 2011, 20:47

brad scrie: ...dar poate e mai bine sa ma opresc pt ca urmau CAPTURILE....cele care cu siguranta ar fi creat polemici......oricum pozele sunt din categoria "era pe cind nu se vedea,azi o vedem si nu e ."
Fiind cu majuscule, capturile ar fi putut crea în cel mai ... caz, invidie, cât despre polemici ... ai intuit perfect, ăsta este scopul nedeclarat al forumurilor în general și nici acesta nu face excepție!
Cât despre "era pe când nu se vedea, azi o vedem şi nu e ." ... agreez idea ca fiind bună pentru un nou topic ! =))
Dăi să meargă !!!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
brad
senior
senior
Mesaje: 156
Membru din: 08 Feb 2011, 18:31

Re: Sulina

Mesaj de brad » 23 Feb 2011, 23:16

invidie ??....intre pescari ...??....nu asta era rostul pozelor,vroiam sa arat ca delta inca mai are potential,oameni frumosi( nu de noi e vorba ) =)) si multe locuri minunate,am mai vrut sa postez cite ceva din toamna asta de la mila 7,de la far si inca un loc nou....capturi intradevar frumoase...dar pozele au fost facute cu un D90 si nu pot sa le postez(fisiere prea mari )....multa stima. **==

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 23 Feb 2011, 23:23

brad scrie:invidie ??....intre pescari ...??....nu asta era rostul pozelor,vroiam sa arat ca delta inca mai are potential,oameni frumosi( nu de noi e vorba ) =)) si multe locuri minunate,am mai vrut sa postez cite ceva din toamna asta de la mila 7,de la far si inca un loc nou....capturi intradevar frumoase...dar pozele au fost facute cu un D90 si nu pot sa le postez(fisiere prea mari )....multa stima. **==
Foloseşte ... VSO Image Resizer si vei reuşi !!!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Sulina

Mesaj de gor965 » 23 Feb 2011, 23:39

http://download.cnet.com/FastStone-Phot ... 19476.html ...este Free si face resize rapid la foldere intregi !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 01 Mar 2011, 07:48

Brăduţ, ref. imagini ... ai rezolvat-o numai pe cea din avatar, te rog şi câteva cu monstruleţi ! ;)
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
brad
senior
senior
Mesaje: 156
Membru din: 08 Feb 2011, 18:31

Re: Sulina

Mesaj de brad » 01 Mar 2011, 09:58

Nea mircea, cea din avatar era deja micuta ;) am sa ma ocup dar am vazut ca lumea se mai "infoaie " putin si am preferat sa citesc doar forumul si sa ...invat de la altii.Am vazut si topicul dvs cu aventura din vara asta,suna tentant dar grupul nostru este "bolnav" cu pescuitul dus la extrem.....uneori dureaza si 4-5 zile sa aducem un banc de "sui" cu greutatea din 2 cifre pe patul nostru....asa ca plimbarea cu barca si plachia.....mai la pensie. **==

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 01 Mar 2011, 10:09

brad scrie:Nea mircea, cea din avatar era deja micuta ;) am sa ma ocup dar am vazut ca lumea se mai "infoaie " putin si am preferat sa citesc doar forumul si sa ...invat de la altii.Am vazut si topicul dvs cu aventura din vara asta,suna tentant dar grupul nostru este "bolnav" cu pescuitul dus la extrem.....uneori dureaza si 4-5 zile sa aducem un banc de "sui" cu greutatea din 2 cifre pe patul nostru....asa ca plimbarea cu barca si plachia.....mai la pensie.
Ce te pot sfătui eu ... în măsura în care aveţi timp, grupul vostru se poate lipi de al nostru pentru câteva zile, pe prima buclă în spate la Lebăda, la "cioate" de exemplu sau pe Chila, dar despre asta vom vorbi la telefon la momentul oportun. Cunosc foarte bine stilul vostru de pescuit, aveţi dreptate, dar şi pe traseul nostru sunt suficient de multe locaţii, pentru capturi deosebite la crap.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
brad
senior
senior
Mesaje: 156
Membru din: 08 Feb 2011, 18:31

Re: Sulina

Mesaj de brad » 01 Mar 2011, 19:31

Multumim frumos pt invitatie,chiar sper sa ne vedem anul asta ,cred ca au trecut 4-5 de cind nu ne-am mai intersectat,chiar vroiam sa va arat o noua nada care a dat randament 100% pe dunare ,nu cred ca am voie sa o spun aici ca se trece la reclama....toate capturile de peste 10 de anul asta au fost facute cu ea in conditiile in care 2 dintre noi pescuiau cu bile deja consacrate...si de firma.Vorbim....ca avem ce povestii pina se dezgheata :-h

Avatar utilizator
armandcristi
membru activ
membru activ
Mesaje: 86
Membru din: 12 Dec 2009, 12:10
Localitate: Bucureti

Re: Sulina

Mesaj de armandcristi » 02 Mar 2011, 10:46

brad scrie:Multumim frumos pt invitatie,chiar sper sa ne vedem anul asta ,cred ca au trecut 4-5 de cind nu ne-am mai intersectat,chiar vroiam sa va arat o noua nada care a dat randament 100% pe dunare ,nu cred ca am voie sa o spun aici ca se trece la reclama....toate capturile de peste 10 de anul asta au fost facute cu ea in conditiile in care 2 dintre noi pescuiau cu bile deja consacrate...si de firma.Vorbim....ca avem ce povestii pina se dezgheata :-h
Salutare,
Cu sigutanta nu se supara nimeni daca divulgi secretul nadei care a dat 100% randament pe Dunare(asta doar daca vrei) si cu siguranta nu se va inetrpreta ca o reclama.Oricum interesanta ideea expeditiei pe care o puneti la cale.
Sincer ma cam bate gandul sa ma aliniez la start impreuna cu pescari consacrati de DD si mai ales cu un caracter aparte.Urmaresc posturile voastre zilnic si aproape ca va cunosc (VIRTUAL) pe majoritatea utilizatorilor frecventi.
Astept tacut in banca mea (urasc polemicile) desfasurarea,evenimentelor (si reteta 100%)

Stima
Simplicity is the ultimate Sophistication.... LdV

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Sulina

Mesaj de gor965 » 02 Mar 2011, 11:03

Si eu sunt curios despre ce nada si ce momeala e vorba ? :-? ...iar reclama se considera cand insisti in a mentiona numele nadei in posturi repetate sau denigrezi o alta nada in favoarea respectivei intr-un singur post ! ;)
Deci, care-i frate nada minune ? :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Sulina

Mesaj de craparulsef » 08 Mar 2011, 22:55

Răspuns ...
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Sulina

Mesaj de cosmin mihut » 10 Mar 2011, 09:16

Pai hai mai Brad Pitt zi-ne si noua nada aia a ta ,ca eu cel putin numai ptr. asta tot intru pe forum de cateva zile de cand ai lansat vorba...Salutari la toata lumea . :-h
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin79
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Mai 2010, 14:25
Localitate: Piatra Neamt
Contact:

Re: Sulina

Mesaj de cosmin79 » 10 Mar 2011, 10:46

Lasati omu sa se gandeasca. O fi supercomplicata reteta aia.
Hai mai Brrrad!!!

Avatar utilizator
brad
senior
senior
Mesaje: 156
Membru din: 08 Feb 2011, 18:31

Re: Sulina

Mesaj de brad » 10 Mar 2011, 10:56

Salut,intirzierea a fost datorata discutiilor aprinse din cadrul echipei noastre (prin echipa sa intelegeti grupul nostru nu echipa de concurs ) daca spunem ,nu spunem....da de ce sa spunem ....si va imaginati voi restul. De la inceput vreau sa nu se inteleaga ca "nada minune "nu da randament asa hai hui pe dunare.....nu . E vorba de nadire ,cunoastere f buna a fundului apei si multe altele care cu siguranta toti cei de aici le-ati citit si auzit de atita timp....trebuiesc si aplicate.Nada a dat randament 100% in opinia noastra in conditiile in care grupul nostru pescuieste dupa aceleasi reguli si pe aceleasi locuri ......de multi ani si intotdeauna cu bile de calitate care au adus si capturi ....frumoase.Anul trecut in conditiile in care am avut 2 tipuri de bile (f bune),la recomandarea unui "impatimit "am luat si 10 kg din nada de care vorbesc-Carping club-boiles.....in conditiile in care prietenii mei au ramas fideli nadelor cu care am dat in anii trecuti ,din pacate cu capturi din ce in ce mai rare de la an la an(vorbesc de crapi peste 10 kg...pe astia-i cautam),eu am decis sa ...incerc....si bine am facut.Scorul a fost de 16-2 pt mine (in 7 zile de pescuit efectiv-nu am dat zilnic la crap-)...eu trei bete ,ei impreuna 6 bete....vorbesc de crapi mari,de peste 7kg salbatici nu de balti suprapopulate .Repet nu am aruncat betele in apa si am prins peste....am "scanat " fundul,am gasit praguri,am nadit inainte sa pescuim....si tot taqcimul....pt asta mergem in delta 2-3 sapt.Adaug ca doar 3 crapi au avut peste 10 kg cel mai mare fiind de 11.5.....pe noi frecventa trasaturilor ne-a incintat...au fost si multi crapusteni de 2-4 kg...eliberati instant. Au fost si cotlete pe gratar....
Nu am nici un interes ,nu am vindut niciodata nimic pe acest site si nici pe altul,nu sunt implicat din pct de vedere comercial in fenomenul "pescuit"....am adaugat toate astea sa evit comentariile binevoitoare.... >:D<

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”