UNDE ATI PRINS CRAP IN DELTA

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: UNDE ATI PRINS CRAP IN DELTA

Mesaj de Crownyboy » 31 Mai 2011, 10:01

Nea Mircea ai vazut ceva corturi pe Chilia?

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: UNDE ATI PRINS CRAP IN DELTA

Mesaj de craparulsef » 01 Iun 2011, 21:25

Crownyboy scrie:Nea Mircea ai vazut ceva corturi pe Chilia?
Am pescuit inclusiv travers cu localitatea Valcov ... aveam biserica de pe malul opus, cam intr-un unghi de 45 de grade, (sunt pe malul nostru doua dune de pamant) ... pe tot acest traseu de la intersectia cu Musura, personal nu am vazut nici macar un cort. Mici ambarcatiuni legate la mal, chiar un catamaran, sau ambarcatiuni in ancora la aproximativ 20-30 metri de mal, da, am vazut in medie 3-4 pe zi ... s-a prins cand mai bine, cand deloc ... au fost si ceva capturi de genul 9-12 kile ... cel putin din ce stiu sau am prins.
Poate au fost corturi ascunse mai in interior ... nu stiu. Eu am pescuit numai din barca pe Chilia, pe mal insa am pescuit pe canalul Musura. Alaltaieri in barca noastra s-au prins unsprezece crapi, ieri nici macar unul! Culmea pe aceleasi locuri, pentru ca de regula pregateam (nadeam)trei locuri in permanenta!
Avem imagini facute ... nu am avut timp sa ne punem de acord (echipa), ce anume vom posta aici, dupa cum stiti avem si paginile noastre de care in mod firesc trebuie sa ne ocupam. Mai nou, se deschide si pescuitul pe toate apele naturale si vom schimba putin locatiile, dar despre toate astea la timpul lor!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: UNDE ATI PRINS CRAP IN DELTA

Mesaj de Crownyboy » 02 Iun 2011, 11:23

Merci. Se pare ca e groasa treaba.

Avatar utilizator
georgyka18
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 16 Iun 2011, 13:28

Re: UNDE ATI PRINS CRAP IN DELTA

Mesaj de georgyka18 » 17 Iun 2011, 09:24

nu va suparati cum se ajunge la musur?

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”