Costuri concurs low cost

Concurs la discurs sau totul despre competitii

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de kelu84 » 10 Iun 2010, 19:49

:)) :)) :)) :)) :)) in alta ordine de idei cu mine in standul vecin plec eu cu handicap in favoarea voastra :)) :)) :)) :)) :)) lasa ca ma fac io mare 8->
eu am spus-o si o repet. simpla participare la aceasta competitie este un castig pentru mine pentru ca am numai de invatat si de la tine si madalin, dar si de la coechipierii mei, domnii Cristian si Iorgu.

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Ion Mironov » 10 Iun 2010, 20:25

=)) =)) =)) =)) =)) daca o iei asa :D =)) =)) =)) =)) ...ai dreptate,...insa noi cand am cazut langa cineva bun...intotdeauna am incercat macar sa fim de la mijloc in sus in clasament....asta spune multe...ca incet incet prindem experienta si ne perfectionam stilul de pescuit al echipei
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de kelu84 » 10 Iun 2010, 21:08

glumeam evident. eu inca sunt novice si urmaresc sa capat cat mai multa experienta de competitie, incat sa pun problema la fel ca voi cu clasamentul.dar pana sa ajung sa ma clasez de la jumatate in sus =P~ =P~ , mai e drum lung.

Avatar utilizator
alin311
senior
senior
Mesaje: 420
Membru din: 13 Iun 2012, 16:20

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 4

Mesaj de alin311 » 08 Mar 2013, 00:58

mai umbla la premi

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 4

Mesaj de Ion Mironov » 08 Mar 2013, 01:33

de ce zici asta?crezi ca arbitrii vin degeaba balta se da 4 zile pe gratis?
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 4

Mesaj de serban_31 » 08 Mar 2013, 08:00

alin311 scrie:mai umbla la premi
Diferenta de bani dintre incasari si premiu se afla in plata balti, a cupelor si a arbitrilor, de altfel vezi ce alte concursuri la taxa astia au buget de premiere de 21.000 RON.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 4

Mesaj de florian serban » 08 Mar 2013, 17:28

serban_31 scrie:
alin311 scrie:mai umbla la premi
Diferenta de bani dintre incasari si premiu se afla in plata balti, a cupelor si a arbitrilor, de altfel vezi ce alte concursuri la taxa astia au buget de premiere de 21.000 RON.
?????

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 4

Mesaj de Marian Constantin » 09 Mar 2013, 00:03

adik premi de 20000 ron nu 21000

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 4

Mesaj de vioril » 09 Mar 2013, 00:18

in loc sa tot bateti apropo-uri si sa scrieti doar pe intelesul unora (mare grija aici ,pt ca multi inteleg contrariul ) mai bine puneti aici pe site costul de inchiriere a baltii ,costul arbitrilor ,costul cupelor , ca doar le cunoasteti ,ati mai facut concursuri pe balta aceasta superba de altfel , ca sa inteleaga tot omul . Nu de alta dar stau si ma intreb care membru CZ a intervenit pe topicurile unde voi ati organizat concursuri si a facut alceva inafara de a se inscrie la concursul respectiv ?

Pt Mari -Overten si Serban -Tnt .

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 4

Mesaj de florian serban » 09 Mar 2013, 01:25

vioril scrie:in loc sa tot bateti apropo-uri si sa scrieti doar pe intelesul unora (mare grija aici ,pt ca multi inteleg contrariul ) mai bine puneti aici pe site costul de inchiriere a baltii ,costul arbitrilor ,costul cupelor , ca doar le cunoasteti ,ati mai facut concursuri pe balta aceasta superba de altfel , ca sa inteleaga tot omul . Nu de alta dar stau si ma intreb care membru CZ a intervenit pe topicurile unde voi ati organizat concursuri si a facut alceva inafara de a se inscrie la concursul respectiv ?

Pt Mari -Overten si Serban -Tnt .
semnele de intrebare au fost ca nu am inteles ce vrea sa spuna.anul trecut am paticipat la cupa memoriala Gabi Neamtu si eram interesat.sincer nu am vrut sa deranjez pe nimeni.
ps. cupa Tntbaits este tot un concurs nonprofit dar nu pot sa pun pe site costurile de inchiriere a balti si costurile cu arbitri fara acordul celor implicati.

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 4

Mesaj de Qnyx » 09 Mar 2013, 01:35

Eu zic sa nu transformam un eveniment memorial pe care Serban il cinsteste cu adevarat, intr-o mizerie specifica altor site-uri (nu dam nume......). Rezumati-va va rog la a va inscrie sau nu; daca are cineva ceva de comentat, intrebat, etc. la adresa concursului, va rog sa ii trimiteti mesaj privat organizatorului.

P.S. Trece-ma si pe mine pe lista "neagra" Serban, alaturi de Catalin si Florentin, evident.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 4

Mesaj de serban_31 » 09 Mar 2013, 08:47

florian serban scrie:
vioril scrie:in loc sa tot bateti apropo-uri si sa scrieti doar pe intelesul unora (mare grija aici ,pt ca multi inteleg contrariul ) mai bine puneti aici pe site costul de inchiriere a baltii ,costul arbitrilor ,costul cupelor , ca doar le cunoasteti ,ati mai facut concursuri pe balta aceasta superba de altfel , ca sa inteleaga tot omul . Nu de alta dar stau si ma intreb care membru CZ a intervenit pe topicurile unde voi ati organizat concursuri si a facut alceva inafara de a se inscrie la concursul respectiv ?

Pt Mari -Overten si Serban -Tnt .
semnele de intrebare au fost ca nu am inteles ce vrea sa spuna.anul trecut am paticipat la cupa memoriala Gabi Neamtu si eram interesat.sincer nu am vrut sa deranjez pe nimeni.
ps. cupa Tntbaits este tot un concurs nonprofit dar nu pot sa pun pe site costurile de inchiriere a balti si costurile cu arbitri fara acordul celor implicati.
Nici EU nu pot pune costurile, de accea se creeaza astfel de polemici.Rog un moderator sa curete topicul de comentari inutile(cine vrea astfel de comentari sa o faca pe PM sau sa ma sune, nu o faceti pt mine ci doar in memoria lui GABITA ).
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Bogdan Melu » 20 Mar 2013, 18:48

Vedeti concursul de FreeStyle de pe Chiroiu.
Este drept ca vorbim despre un concurs cu durata mica(12 ore) insa si suma de participare este f minca iar premiile sunt chiar mari relativ la taxa de participare.
Depinde foarte mult ce se doreste de la aceste concursuri.
Daca se vrea a se face o treaba solida care sa se intinda pe mai multi ani,evident ca se pot organiza concursuri la preturi mai mult decat decente si cu premii foarte atractive.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Madalin Dirla » 20 Mar 2013, 20:05

Chiria baltii se face in functie de , desitatea pestelui ;)
Unde densitatea de peste este mica si taxa va fi mica si viceversa ;)


Bogdan Melu scrie:Vedeti concursul de FreeStyle de pe Chiroiu.
Este drept ca vorbim despre un concurs cu durata mica(12 ore) insa si suma de participare este f minca iar premiile sunt chiar mari relativ la taxa de participare.
Depinde foarte mult ce se doreste de la aceste concursuri.
Daca se vrea a se face o treaba solida care sa se intinda pe mai multi ani,evident ca se pot organiza concursuri la preturi mai mult decat decente si cu premii foarte atractive.

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Bogdan Melu » 20 Mar 2013, 20:37

[quote="Madalin Dirla"]Chiria baltii se face in functie de , desitatea pestelui ;)
Unde densitatea de peste este mica si taxa va fi mica si viceversa ;)

De acord cu tine ca in general baltile bune sunt mai scumpe.
Insa trebuie sa iei in calcul si "dibacia" organizatoruli in atragerea de sponsori si sponsorizari ;)
Sunt convins ca daca se merge pe un priect coerent si care sa ofere seriozitate si predictibilitate se poate gasi intelegere atat la adinistratorii de balti bune cat si la sponsori.
Daca se merge pe ideea ca trebuie sa iti scoti "parlealea " si ceva peste inca din secunda 1,normal ca vor fii consturi mari si lipsa de interes din partea marelui public.
Eu am vazut ca se poate face ceva super ok cu bani putini insa cu minte multa si cu pasiune pe masura.
C.S. CARP ZONE

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse despre competitii”