Cum sa ajungi pescar de competitie

Concurs la discurs sau totul despre competitii

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de Ion Mironov » 07 Iun 2010, 21:07

garantat......de ce nu iti cauti o echipa?cristian bebesel cauta sa isi faca echipa...contacteazal si face-ti o partida impreuna daca va intelege-ti la caracter dar si la pescuit atunci poate va combinati (la cartela) =)) =D> =D> =D> =D> =D>

ps:cristi e un om de toata stima nu ai sa regreti...plus ca e pregatit de competitii pana in dinti
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de Ion Mironov » 07 Iun 2010, 21:12

sau mai ai o varianta

cumpara-ti minimul de echipament pt un pescar de competitie (c&r)si aspira la un club care crezi ca e pe gustul(felul) tau si intra intr-o echipa runner la un concurs doua trei inveti cum si cu ce se mananca si apoi daca vrei sa mai participi la competitii iti poti gasi o echipa din colegi de club....sau nu...depinde si de ceea ce vrei tu sa faci din acest sport...


sanatate si numai bine iti doresc
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de cristian505ro » 08 Iun 2010, 00:01

jonny_23 scrie:garantat......de ce nu iti cauti o echipa?cristian bebesel cauta sa isi faca echipa...contacteazal si face-ti o partida impreuna daca va intelege-ti la caracter dar si la pescuit atunci poate va combinati (la cartela) =)) =D> =D> =D> =D> =D>

ps:cristi e un om de toata stima nu ai sa regreti...plus ca e pregatit de competitii pana in dinti
Multumesc mult de aprecieri Ioane! Sunt destul de pregatit, asa e, dar e loc si de mai bine. Sper sa fac o echipa stabila cat de curand. La Darvari, la cupa Ligii se pare ca am rezolvat-o. Ma inscriu singur ( iara ) la Hobaia, la Cupa Romaniei, daca gasesc pe cineva potrivit poate ma cuplez. Vom vedea.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de kelu84 » 08 Iun 2010, 00:08

din acest sport daca s-ar putea....l-as tansforma in ocupatia de baza. daca ar fi dupa mine si mi-as permite financiar, as sta numai la pescuit.problema se pune in felul urmator: experienta la pescuit am de la 5-6 ani( la pastrav la la bunici).la crap din adolescenta dau si pana in prezent, si sunt familiarizat cu drill-ul, stiu sa manuiesc o lanseta,stiu sa arunc destul de bine, am avut mulinete cu bait-runner si frana pe fata,deci nu sunt profesionist dar nici nu ma fac de rusine. anul asta mi-am luat scule dedicate pentru crap in limita bugetului si am mers pe ideea sa cumpar lanste si mulinete care sa le simt echilibrate in mana: lansete Cormoran AKX Pro Carp de 3,66 cu inel de plecare 45 mm si inel varf 12 mm(inele SIC),3,5 lbs(pentru debut sunt ok zic eu) si mulinete Okuma Travertine 65. In rest am tot echipamentul(cred) rod pod cu senzori, minciog,saci, galeata mare pentru nada, sita,”n” tipuri de porumb dulce,”n” tipuri de boilies si nade.dar....MI-A MURIT ECHIPA pe care o incropisem si acum stau pe bara, desi anul asta imi doream foarte mult sa merg la competitii. Cat despre inscrierea intr-un club, toate de aici care mi-au facut cu ochiul, cer neaparat podiumuri in palmares din ce am vazut, si eu nu am niciunul din pacate. mi-ar face o deosebita placere sa particip pe post de runner la cat mai multe competitii.si simpla prezenta la un concurs si pe balta in mijlocul naturii ma multumeste.daca ai vreun pont vizavi de vreun club care m-ar accepta fara podium, ma alatur cu mare placere
Offtopic- sunt uimit de cat de amabila e lumea pe acest forum si cat de deschisi sunteti.Pe alte forumuri in afara de bascalie si glume de balta nu gasesti altceva. :-S

L.E.- acum am vazut postul referitor la dl Cristian;as fi onorat sa fim parteneri la o partida de pescuit sa vedem daca ne potrivim- o spun in cel mai non gay mod posibil si fara iz matrimonial =))

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de florentiniuga » 08 Iun 2010, 02:04

Razvan, daca vrei intr-adevar si poti respecta statutul de "infopescar", care presupune onestitate si deschidere catre cei care au nevoie de ajutor (informatii), te asteptam la Carp Zone. Fara podiumuri. Le castigi dupa aceea. :)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de kelu84 » 08 Iun 2010, 12:00

va multumesc mult pentru invitatie. am discutat cu unul din partenerii mei de echipa ”decedati” despre invitatia dvstra, si a ramas blocat cand a auzit de ”carpzone”si a spus”bai asta e club mare” :)) unchiu” e genul de pescar ursuz si solitar dar stie cam tot ce misca in materie de pescuit.

Avatar utilizator
raduionescu45
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Sep 2009, 17:27
Localitate: Bucuresti

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de raduionescu45 » 08 Iun 2010, 12:14

scuze de off-topic si sper ca intelegeti gluma (daca nu, atunci imi cer scuze preventiv) o:-)
am citit discutiile si parca suntem la matrimoniale: am avut o sotie dar ne-am certat, stiti cum e... probleme... caut partener... de ce nu o iei pe X-lueasca ca e de treaba si face o tocanitza... plus ca are si pamant si tractor... "da multumesc, stiu ca pot si d-aia caut ceva bun pentru mine" =)) daca esti baiat cuminte poti veni la noi ca suntem deschisi la nou dar sa nu sari calul... =)) =))

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de kelu84 » 08 Iun 2010, 13:06

:)) :)) :)) :)) :))
ams pus-o si eu mai sus, exact asa pare.dar ce sa facem daca asta e realitatea.am avut parteneri si m-au parasit.acum o iau de la capat.desi..undeva in adancul sufletului inca mai sper intr-o redresare si sa imi fac echipa la loc.cea care a murit din fasa.ar trebui sa se cheme topicul infopescar in doi.ro(sau in trei) =))

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de Ion Mironov » 08 Iun 2010, 15:08

potoliti-va....ca lumea chiar va crede...si sunte-ti off topic.... :!!

revenind la subiect

esti binevenit la noi in club......citeste conditiile de aderare si daca esti compatibil te asteptam cu bratele deschise(si cu sapunul cu ce aroma vrei tu) =)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) :)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :D scuze dar nu m-am putut abtine.ceea ce stim noi iti vom impartasi si tie...trebuie in primul rand sa ai cuvant si sa stii sa respecti pe cel de langa tine......vei avea parte de acelasi tratament de care dai dovada....ceea ce stim noi si am invatat de-a lungul timpului iti vom impartasi si tie daca te alaturi familiei noastre de infopescari.

vei primi raspunsuri la multe din intrebarile pe care le ai acum cum si noi le-am primit de la altii care ne-au indrumat si pe noi sa vedem altfel pescuitul sportiv de competitie....cand te decizi CARP ZONE te asteapta..... :P :P

poti sa ii aduci si pe cei care te-au parasit....poate va combinam la loc <:-P <:-P <:-P :x

---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de florentiniuga » 08 Iun 2010, 16:37

Cu partenerul de pescuit e ca si cu partenera de viata. Trebuie compatibilitate si intelegere, altfel... ajungeti ca mine la a treia nevas... pardon, partenera. Ce sa fac, daca nu mi-am gasit una sa-i placa sa vina cu mine?! S-or mai gasi pe undeva? :D

PS Asta-i ca un anunt pe Intalniri-on-(fishing)line. Astept mp. :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de cristian505ro » 08 Iun 2010, 17:08

florentiniuga scrie: Ce sa fac, daca nu mi-am gasit una sa-i placa sa vina cu mine?! S-or mai gasi pe undeva? :D
Se mai gasesc Florentine, am vazut niste crapoaice pe la Green Hell ( Haromfa), oaleu!
Eu am bagat deja niste anunturi pe site-urile de profil si cred ca o sa apar pe viitor cu o cehoaica si o sarboaica (deh..la baieti nu am noroc.) , o sa stea Luci cu camera numai prin standul nostru!
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de kelu84 » 09 Iun 2010, 00:46

:)) :)) :)) :)) :)) :)) Domnilor chiar mi-ati starnit zambete desi sunt mort de oboseala la ora asta. ca si informatie off topic se pare ca mi-am gasit partener ;;) .maine astept confirmarea 100% ca mergem impreuna la competitia de pe Darvari, lucru care daca se va intampla sper sa ne cunoastem personal.Sunr mic pe acest forum si ca vechime si ca varsta insa va marturisesc ca deja ma simt ”ca acasa”si viitoarea sotie e cam nedumerita de ce vin eu acasa de la serviciu si nici nu ma schimb bine ca deja sunt pe InfoPescar. Desi boscorodeste de cate ori plec la peste, este constienta ca nu are ce sa imi faca, si cand ma vede ca tot timpul imi fac de lucru ba cu o mulineta ba cu graunte dipuite imi spune ca sunt irecuperabil.sa vedem cum va primi maine vestea cand va afla ca merg de joi pana vineri seara sau sambata la pranz pe Cercani >:) :D
si ca sa revin on topic,la intrebarea ”Cum sa ajungi pescar de competitie”, dupa cateva zile petrecute pe acest forum, am gasit si raspunsul:”ca sa ajungi pescar de competitie nu iti trebuie decat o saptamana de discutii cu veteranii de pe InfoPescar” care sa te agite bine la foc mic :D :D

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de cristian505ro » 09 Iun 2010, 01:16

kelu84 scrie:si ca sa revin on topic,la intrebarea ”Cum sa ajungi pescar de competitie”, dupa cateva zile petrecute pe acest forum, am gasit si raspunsul:”ca sa ajungi pescar de competitie nu iti trebuie decat o saptamana de discutii cu veteranii de pe InfoPescar” care sa te agite bine la foc mic :D :D
Asa este, ramane cel mai tare forum, Florentin macar din partea asta poate sa doarma linistit, daca o va relua si cu emisiunile pe un canal TV, ca inainte, nu pe internet, ca uite nu merge bine la noi, ar avea numai de castigat, da' nu stau sa dau eu sfaturi maestrului meu, stie el bine ce are de facut.
Acuma revenind la competitii, eu in 14 luni am luat singur totul in piept, m-am bagat singur la 6 concursuri si dupa o mica si foarte frumoasa reusita la a 6-a participare , tot singur, au inceput sa ma caute unu', altu'.
Acuma, mi-am gasit niste coechipieri ca lumea pentru Hobaia,Darvari,Cercani, dar intentiile mele nu se opresc aici si o sa te am in vedere daca vor fii echipe largite de 3, am vazut postarea ta de acum 2 zile si o sa tin cont de ea, chiar daca vin si fetele de la Green Hell ( Haromfa) mai e loc si pentru noi, baietii.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de kelu84 » 09 Iun 2010, 01:53

va multumesc pentru gest. sper din tot sufletul sa ne intalnim la Darvari si poate chiar mai devreme la o partida de antrenament.sper sa reusesc sa ajung joi pe cercani si sa ma intorc cu fotografii frumoase.chiar va rog sa ma aveti in vedere la una din competitiile care urmeaza.numai sa nu se pupe cu vreo deplasare de-a mea in interes de serviciu ca atunci chiar imi tai venele :(( :((

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cum sa ajungi pescar de competitie

Mesaj de kelu84 » 09 Iun 2010, 11:33

Mda...se pare ca ma urmaresti ghinionul- cel care se hotarase sa imi fie partener pe Darvari s-a sucit.Si-a adus aminte ca atunci pleaca in concediu. Cred ca pana la urma voi face echipa cu mine insumi si am terminat povestea. Nu stiu ce se intampla....ori nu mai are lumea bani deloc, ori am ghinionul sa intalnesc numai pescari de ocazie care nu au dorinta de a se dedica acestui sport nobil

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse despre competitii”